IBM представляє процесор Telum II та прискорювач Spyre для ШІ

Обсуждение статей и новостей сайта
Відповісти
Автор
Повідомлення
Sanьka
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Предлагаю обсудить IBM представляє процесор Telum II та прискорювач Spyre для ШІ

75вт для такого монстра на 5.5ггц з диким кешем :eek:
ІБМ прийди порядок наведи :super:
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Sanьka
Та легко. Останнього разу коли я цікавився мінімальною конфігурацією сістем-зед у постачальника, то він відповів мені "починаючи з 10 мільйонів доларів можна почати про щось говорити" :laugh: Правда це давненько було, з того часу ібм випустила бомж-едішн версії мейнфреймів не знаю за скільки. Думаю ніяк не менше пари-трійки лямів.

Відправлено через 10 хвилин 41 секунду:
Тим часом самі собою процесори Telum насправді дуже цікаві. Навіть відкинувши той факт що це канальна архітектура і проц всякою фігнею аля і/о не займається, цим займаються інші, спеціалізовані процесори, так що не дивіться на кількість ядер, в лоб порівнювати сенсу жодного, то і сам CPU має свої приколи. Наприклад системи на базі теллуму не мають фізичного кешу л3-л4, але л2 з ядер в одному сокеті об'єднуються в віртуальний л3 для цього сокету, і те ж саме для л4 в рамках ноди. Тобто дані з кешів не копіюються як, наприклад, в зенах чи багатосокетних інтелах.
rjavyi_pastor
Member

Повідомлення

Scoffer: 27.08.2024 15:06 Тим часом самі собою процесори Telum насправді дуже цікаві. Навіть відкинувши той факт що це канальна архітектура і проц всякою фігнею аля і/о не займається, цим займаються інші, спеціалізовані процесори, так що не дивіться на кількість ядер, в лоб порівнювати сенсу жодного, то і сам CPU має свої приколи. Наприклад системи на базі теллуму не мають фізичного кешу л3-л4, але л2 з ядер в одному сокеті об'єднуються в віртуальний л3 для цього сокету, і те ж саме для л4 в рамках ноди. Тобто дані з кешів не копіюються як, наприклад, в зенах чи багатосокетних інтелах.
Кен Кутарагі якби працював над 6 плойкою - нам потрібен Telum в Playstation! Ну і далі тєлєга з сонібелівами
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

rjavyi_pastor
В плойкі вже був майже мейнфрейм, cell це сильно покоцана версія того що відбувається в сістем зед. Ніхто не оцінив :laugh:
rjavyi_pastor
Member

Повідомлення

Scoffer: 27.08.2024 15:42 rjavyi_pastor
В плойкі вже був майже мейнфрейм, cell це сильно покоцана версія того що відбувається в сістем зед. Ніхто не оцінив :laugh:
Хоча 360 зі іншою/спрощеною версією був норм
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Ну і якщо вже на те пішло, то сістем-зед не відрізняється видатною продуктивністю в математиці. Інтел з амд їх порвуть і не помітять в порівнянні в лоб. У мейнфреймів інші плюси.
waryag
Member
Аватар користувача
Звідки: Суми

Повідомлення

rjavyi_pastor: 27.08.2024 15:51 Хоча 360 зі іншою/спрощеною версією був норм
Scoffer: 27.08.2024 15:42Ніхто не оцінив :laugh:
Навпаки, оцінили... і кинулись в обійми ледь живої АМД.
Відповісти