Гарнітура віртуальної реальності PlayStation VR2 тепер офіційно підтримує ПК

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Повідомлення
wigar
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

Предлагаю обсудить Гарнітура віртуальної реальності PlayStation VR2 тепер офіційно підтримує ПК

Хм, придбав по знижці халву алекс, а тут новина ппо шолом від соні. Чи не спеціально ця колооборація трапилась? (маркетологи яекали знижки для анонсу?)

Та цікаво, що там по підтримці попереднього шолома соні.

Бо наприклад кінект2, має проблему з драйверами та програмним забезпеченням приходилось, щоразу переставляти драйвер - бо він старіший за той, що ставить майкрософт по стандарту і навіть при забороні його оновлювати, при оновленні вінди - він злітав, а софт треба було ставити в визначеній послідовності юо інакше до камери нк було доступу.
Всеж таки, такий гаджет умовно стаціонарний (нема сенсу його як шолом від мети брати кудись) і хотілось би ним користуватись через 5 років (якщо не буде революційних покращень)
Seraphim
Member
Аватар користувача

Повідомлення

та наче за цю ж ціну краще третій квест взяти
fantomrulezz
Member
Аватар користувача
Звідки: Дніпро

Повідомлення

wigar: 08.08.2024 13:22Хм, придбав по знижці халву алекс, а тут новина ппо шолом від соні. Чи не спеціально ця колооборація трапилась? (маркетологи яекали знижки для анонсу?)
Аналогічно, прочитав, що вийшов адаптер - думаю, ну тепер пограю на VR2 в Alyx - дивлюсь, а на неї дуже приємна ціна зараз, можна і прикупити :beer:
Seraphim: 08.08.2024 13:37та наче за цю ж ціну краще третій квест взяти
Він гірше по ТХ, ключове - нема олєду, гірше якість збірки, гірші контролери.
Якщо гарнітура лише для ПК, то в квесті ще є сенс, бо трохи дешевший.

А от для власників і PS5 і ПК - VR2 виходить найкращою пропозиціє на ринку.
Найкращі серед всіх масових гарнітур ТХ, гарна якість, шикарні контролери.
Найбільша можлива база ігор - тут і екзи VR2 (серед яких чудові Horizon Call of the Mountain, Resident Evil Village, Resident Evil 4, Gran Turismo 7) і повна база PCVR ігор.
EkselentE
Member
Аватар користувача

Повідомлення

fantomrulezz: 08.08.2024 13:49 ...Якщо гарнітура лише для ПК, то в квесті ще є сенс, бо трохи дешевший.

А от для власників і PS5 і ПК - VR2 виходить найкращою пропозиціє на ринку.
Найкращі серед всіх масових гарнітур ТХ, гарна якість, шикарні контролери.
Найбільша можлива база ігор - тут і екзи VR2 (серед яких чудові Horizon Call of the Mountain, Resident Evil Village, Resident Evil 4, Gran Turismo 7) і повна база PCVR ігор.
Сомнительно. Даже в новости написали что єта гарнитура не полностью поддерживает свой изначальный функционал. Вот когда она станет равноценна ПС5, тогда сомнения отпадут в ее приоритете.
Но каждому свое. ;)
fantomrulezz
Member
Аватар користувача
Звідки: Дніпро

Повідомлення

EkselentE: 08.08.2024 15:13Даже в новости написали что єта гарнитура не полностью поддерживает свой изначальный функционал.
Це не вона не підтримує, а існуючі вже PCVR ігри, які (що логічно) розроблялись раніше без підтримки PS VR2.
Такі речі потребують імплементації розробником.
Навіть на рідній платформі не у всіх іграх і не на 100% цей функціонал використовується.
В екзах Соні - так, в мультиплатформі - не завжди.
Якщо розробники існуючих PCVR ігор захочуть - реалізують і додадуть в майбутніх патчах.
Знов таки, у порівнянні з конкуруючими гарнітурами тут парітет, там теж цього функціоналу не буде.
victorkrynytsky
Member
Звідки: Україна, Тернопіль

Повідомлення

Напевно для таких кіноманів як я гарнітура теж дуже корисна. На жаль 3D в окулярах не переношу зовсім, а 2D фільми залюбки б дивився.
GaaryMaki
Junior

Повідомлення

Хтось знає де придбати цей адаптер ? Казали 7 серпня буде в продажі, а нічого не знайшов
Хотілось би побиаоріше, гарнітура чекає і я 🤤
Phos4
Member
Аватар користувача
Звідки: Луцьк

Повідомлення

fantomrulezz
Квест має величезну перевагу перед цією гарнітурою тим що його можна використовувати як окремий пристрій без пк консолей і 5 метрових кабелів, а також в безпровідному режимі pcvr, плюс він має величезну бібліотеку медіа поза межами стіма.
oztraw
Junior

Повідомлення

Вчора вранці досить випадково опинився в мазагині електронікі в Іспанії, побачив цей адаптер. Сьогодні потестив зовсім трошки в Alyx, від картинки враження приємні, краще ніж на квест2.
fantomrulezz
Member
Аватар користувача
Звідки: Дніпро

Повідомлення

Phos4: 08.08.2024 18:06Квест має величезну перевагу перед цією гарнітурою тим що його можна використовувати як окремий пристрій без пк консолей і 5 метрових кабелів
Автономний режим реально має сенс лише для перегляду відео.
Грати в тетріс з графікою мобільного телефона 20-річної давнини - ні, дякую, я не для того гарнітуру за 25к купував.
Phos4: 08.08.2024 18:06а також в безпровідному режимі pcvr
Ахахаха :lol:
Ніт
Безпроводне підключення - повне лайно, воно працює лише в рекламі, затримки гігантські.
Мені моя вестибулярочка ще пригодиться.
Phos4: 08.08.2024 18:06має величезну бібліотеку медіа поза межами стіма.
Яка складається з індюшатіни і всілякого непотрібу.
Немає в квеста бібліотеки ексклюзивів хоч якось співставних по якості з цим
fantomrulezz: 08.08.2024 13:49Horizon Call of the Mountain, Resident Evil Village, Resident Evil 4, Gran Turismo 7
А всі найкращі PCVR ігри є в стімі.
Тому на бумазі це все нібито якісь переваги, а як почнеш реально користуватись - ну таке.

Для мого конкретного юзеркейсу мені потрібна VR гарнітура в першу чергу для ігор і грати я хочу в ААА, а не тетріси.
Для графоністих ігор всі гарнітури можна реально використовувати лише по проводу з ПК чи приставкою.
Найважливіша характеристика VR гарнітури - якість зображення.
І тут квест з його допотопною IPSкою, убогим контрастом, відсутністю чорного і засвітами навіть поруч не валявся з сонькою.
Ще й контролери у квеста хрінь якась, для ААА ігор там банально не вистачає клавіш.
slimdogg
Junior

Повідомлення

Безпроводне підключення - повне лайно, воно працює лише в рекламі, затримки гігантські.
Якщо використовувати роутер з WiFi6 та відеокарту з підтримкою AV1, через Virtual Desktop затримка біля 40мс.
Дискомфорту не відчув.
Це в Half-Life Alyx на Quest 3 на максимальних налаштуваннях.
fantomrulezz
Member
Аватар користувача
Звідки: Дніпро

Повідомлення

slimdogg: 09.08.2024 11:06Якщо використовувати роутер з WiFi6 та відеокарту з підтримкою AV1, через Virtual Desktop затримка біля 40мс.
40 мс для відеосигналу - це дуже багато. У дісплейпорта затримка 0,01 мс.
І це в прям ідеальних тепличних умовах.
Я пробував квест 2 зі звичайним середньостатистичним ac роутером при 5 ГГц - взагалі некомфортно, зображення пливе, лаг величезний, вестибулярка каже, що ми зараз блюванем.
Ні, дякую, я краще по дроту.
Граю все одно сидячи, дріт в таких умовах ніяк не відчувається.
Phos4
Member
Аватар користувача
Звідки: Луцьк

Повідомлення

fantomrulezz
Ви написали стільки всього що суперечить одне одному що я навіть не знаю що вам сказати. По перше в шоломі плейстейшн немає дисплейпорта а там є тайп сі, так само як і в квесті доречі, який так само ріже якість. По друге ви любите грати ААА ігри і вам не цікаві тетріси але граєте ви сидячи, не маю нічого проти ваших вподобань але маєте розуміти що більшість людей всякі ХЛ алікси не грають в кріслі. По третє скільки тих ААА ігр для вр є впринципі? Штук 5 назбирається? Після того як за 2 місяці ви їх пройдете ви або продасте шолом або граєте в якісь вр чати де графіка і інпут лаг не так важливі, і дивитесь відео (яке можна закинути в пам'ять пристрою без втрати якості) і в цих кейсах безпровідний режим квеста показує себе у всій красі.
slimdogg
Junior

Повідомлення

На цифрах може і страшно. Але в тому ж Bonelab (який більш "екшоновий" ніж халфа), не відчувається затримка і картинка "запливи" не робить.
У Quest 2 немає апаратного декодера AV1, тому і такий негативний експіріенс скоріш за все.
Ну і програма через яку стрімінг йде, також дуже рішає. Умовний Steam Link, дає об'єктивно гіршу якість картинки і навіть контраст нижче.
Про дефолтну програму Meta взагалі мовчу, так і не допиляли до прийнятного стану. А ось Virtual Desktop має широкий спектр налаштуваня, працює як годинник.
Я і не пропоную пересідати на безпровід. Просто вказую що при певних умовах - це абсолютно робоча схема, а не "працює лише в рекламі".
fantomrulezz
Member
Аватар користувача
Звідки: Дніпро

Повідомлення

Phos4: 09.08.2024 12:33я навіть не знаю що вам сказати. По перше в шоломі плейстейшн немає дисплейпорта а там є тайп сі, так само як і в квесті доречі
Нічого не говоріть, а для початку вивчіть мат.часть.
Відеопоток в портах USB Type-C (тих, що з підтримкою передачі відеопотоку) - це і є DisplayPort.
Не плутайте роз'єм з інтерфейсом.
Phos4: 09.08.2024 12:33маєте розуміти що більшість людей всякі ХЛ алікси не грають в кріслі.
Не маю я нічого розуміти, бо це ніяк статистикою не підтверджено.
Грати стоячи фізично виснажує і це малопридатно для довгих ігрових сесій.
Більшість людей, які в VR саме грають і грають довго, грають сидячи.
Режими стоячи зазвичай використовуються для демонстрації гостям, а не для повноцінної гри.
Phos4: 09.08.2024 12:33По третє скільки тих ААА ігр для вр є впринципі? Штук 5 назбирається?
Так, ААА ігор під VR мало.
І саме тому немає ніякого сенсу обирати квест, на якому ААА ігор вдвічі менше, замість PSVR2, на якому ААА ігор вдвічі більше (якщо звісно є і пс5 і ПК).
ВР чати і всіляке інше смартфонне лайно мені нецікаве.
Граю в VR з 2016 року і граю в першу чергу в графонисті ігри, яких в автономному режимі не існує.
Phos4: 09.08.2024 12:33дивитесь відео (яке можна закинути в пам'ять пристрою без втрати якості) і в цих кейсах безпровідний режим квеста показує себе у всій красі.
Тут згоден, це єдине, в чому квест реально краще, автономка це прикольно, особливо десь в дорозі, в поїзді чи літаку.
Якщо ж дивитись відео вдома - відео комфортніше дивитись сидячи, а значить - дріт не заважає.
І вибір стоіть як - дивитись по дроту на найкращому на ринку екрані або без дротів але на посередній IPS-ці.
Якби мета не пожлобилась на олед - був би цей пункт за нею.
slimdogg: 09.08.2024 12:45Я і не пропоную пересідати на безпровід. Просто вказую що при певних умовах - це абсолютно робоча схема, а не "працює лише в рекламі".
Можливо.
Поки що мій досвід з будь-якою передачею відеопотоку по повітрю (від міракасту до квеста) виключно негативний
Все-таки не просто так ми не бачимо хоч скільки-небудь масових технологій бездротового підключення для моніторів, телевізорів і т.д.
Phos4
Member
Аватар користувача
Звідки: Луцьк

Повідомлення

fantomrulezz
Тайп сі ріже якість порівняно з повноцінним дисплейпортом, в крайньому випадку так пишуть люди які мають змогу порівняти лоб в лоб. Я веду до того що і там і там однакові інтерфейси плюс квест має змогу працювати автономно а пс такої змоги не має, як можна записати відсутність функціоналу в плюси це загадка. Те що комусь подобається а комусь ні це суб'єктивщина. Квест не просто так став лідером на ринку, а для плейстейшн то так ця гарнітура найкраща, але там конкуренція невелика :)
fantomrulezz
Member
Аватар користувача
Звідки: Дніпро

Повідомлення

Phos4: 09.08.2024 15:17Тайп сі ріже якість порівняно з повноцінним дисплейпортом
До чого тут це взагалі :facepalm:
Тайп сі якось впливає на затримку відеосигналу? Ні, ніяк.
Мова йшла про порівняння затримки при дротовому і безпродотовому підключенні.
При бездротовому підключенні затримка на 3 порядки вища, що приводить до суттєвого дискомфорту при грі в такому режимі.
Phos4: 09.08.2024 15:17як можна записати відсутність функціоналу в плюси це загадка
Я ніде такого не писав, не треба мені приписувати ваші вигадки :facepalm:
Я писав про то, що цей функціонал фактично неюзабельний, бо з такими затримками в активних іграх від нього блювати хочеться.
Тому це безпонтова і беззмістовна функція, яка ніякої особливої користі для власника не несе.
На відміну від автономного режиму, який справді корисний для просмотру відео.
Як можна записати відсутність крутих ААА ігор в плюси ось це загадка. (с)
Phos4: 09.08.2024 15:17Квест не просто так став лідером на ринку
:lol:
Емм, яким чином квест 3, в якого тираж 1 млн шт може бути лідером ринку, якщо у VR2 тираж 2 млн шт?
Чи мова про всю лінійку Quest, а не лише найактуальніший?
Quest 2 популярний в першу чергу завдяки дешевій ціні, а не якомусь проривному функціоналу чи особливій якості.
Це відверто бюджетний девайс, який суттєво простіший за топові ПК гарнітури типу HTC Vive Pro 2 чи Valve Index.
Quest 3 трохи наростив ТХ, але все одно залишається простенькою бюджетною гарнітурою.
Phos4
Member
Аватар користувача
Звідки: Луцьк

Повідомлення

fantomrulezz
Я писав про то, що цей функціонал фактично неюзабельний, бо з такими затримками в активних іграх від нього блювати хочеться.
Це ваша суб'єктивщина яка ніяк не впливає на те що абсолютна більшість користуються квестом взагалі ні разу не згадуючи про провідне з'єднання. Треба писати що ця функція для вас особисто нічого не несе, так буде правильно.
Quest 2 популярний в першу чергу завдяки дешевій ціні, а не якомусь проривному функціоналу чи особливій якості.
Не правда, на виході квест 2 мав купу проривного функціоналу, чи ми порівнюєм його переднім числом вже з тими хто встиг той функціонал з них скопіювати? Квест це девайс який вивіз ринок PCVR самотужки з того щоб він впав у глибокий стан цяцьки для трьох ентузіастів, Самсунг, Валв, HP, Lenovo, всі покидають цей ринок.
fantomrulezz
Member
Аватар користувача
Звідки: Дніпро

Повідомлення

Phos4: 09.08.2024 18:55більшість користуються квестом взагалі ні разу не згадуючи про провідне з'єднання
Лол, і ви це колишньому власнику квесту розповідаєте :lol:
Ви нібито начитались лозунгів з маркетингових матеріалів і віщаєте релігійну пропаганду про "чудо бездротових технологій", умовчуючи купу нюансів:
1. Величезну затримку (навіть більшу за весь сумарний типовий інпут-лаг).
2. Сильно пожате зображення (через компресію).
3. Смішний час автономної роботи (1,5-2 години в кращому випадку). Бігати заряджати пристрій для виводу зображення раз на годину - це треба прибацаним бути. Ну або купувати розширювач батареї і таскати на собі важку додаткову хрінь.

Ця технологія відверто сира і непридатна для масового використання у більшості випадків.
Ніякого "більшість користуються квестом взагалі ні разу не згадуючи про провідне з'єднання" не існує, це я як колишній власник квесту 2 і знайомий ще з парою власників квестів говорю. Серед мого кругу знайомих ніхто не використовує бездротове підключення, бо воно не працює толком.

І це ви віщаєте про "проривні технології" і тупо замовчуєте те, що квест хріново виконаний саме в базових речах, які є найважливішими для VR гарнітури.
1. Дешманський простенький екран. В гарнітурі за 300 баксів IPS ок, а от за 500+ є вже варіанти на олед, той самий VR2.
2. Хрінове некомфорте кріплення. Та навіть в першому HTC Vive декаду тому краще кріплення було. Так, можна докупити нормальне стороннє рішення (навіть з доп. акумулятором), правда коштує воно як пів-гарнітури.
3. Хрінові малофункціональні контролери, які явно створювались під однокнопочну індюшатіну. Контролери того ж VR2 мало того, що мають тактильну віддачу, так в них банально вдвічі більше клавіш і так, вони всі потрібні, в тому ж RE Village використовуються всі. Вірогідно, одна з причин, чому Village не вийде ніколи на квест, якщо і з'явится в стімі.
4. Хрінова якість збірки, хріновий софт, підключення до рідного магазину - це взагалі якийсь жах, саме це мабуть і є головний квест, який ліг в назву девайсу

До речі, PSVR2 по реальним вимірам має навіть більший FOV ніж заявлено в ТХ і навіть більше ніж колишній рекордсмен по цьому - Valve Index.
Quest 3 заявлені ТХ не виправдав і має FOV суттєво гірше.
PSVR 2 VS QUEST 3: FOV COMPARISON - In Which VR Headset Do You See MORE?
Phos4
Member
Аватар користувача
Звідки: Луцьк

Повідомлення

fantomrulezz
Не вірте мені на слово, зайдіть на реддіт в тему квесту і почитайте з десятку тем як хто його використовує, це теж не буде якась репрезентативна статистика але загальну картину для себе можна намалювати. Порівнювати шоломи за 300 баксів з тими що за 1500 таке собі заняття.
Відповісти