Silicon Motion випустила SSD-контролер SM2508 з підтримкою PCIe 5.0

Обсуждение статей и новостей сайта
Відповісти
Автор
Повідомлення
Mykolay3ack
HWBOT OC Team
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Пропоную обговорити Silicon Motion випустила SSD-контролер SM2508 з підтримкою PCIe 5.0

Про температури так нічого і не сказали)
MaKCuMyC
Member
Аватар користувача
Звідки: Сєвєродонецьк

Повідомлення

>7 Ватт на весь пристрій це доволі непогано.
mrigi
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Чотирьох ядерний ARM в накопичувачі... фактично окремий комп на планці M.2
Nutbar
Member
Звідки: Київ

Повідомлення

Mykolay3ack: 06.08.2024 14:35 Про температури так нічого і не сказали)
Як це?
Як зазначає Silicon Motion, енергоспоживання всього SSD на базі нової платформи складе менше ніж 7 Вт. Це, наприклад, дасть змогу використовувати їх у ноутбуках, не турбуючись про надмірне нагрівання.
І це насправді дуже прикольно, бо зараз на SSD PCIe 5.0 розмір радіаторів непомірний, а без них температури шалені.
ronemun
Advanced Member

Повідомлення

mrigi: 06.08.2024 15:50 Чотирьох ядерний ARM в накопичувачі... фактично окремий комп на планці M.2
кеш від 4 до 64 кБ
ці ядра до звичаних ОС ніякого відношенння не мають, це ближче до контролерів, або як у відеокарт/fpga - заточені під певні задачі
це для ультраНадійності (реального часу), з 4х ядер 2 резервні, на випадок глюків.

Загальна площа (включаючи ядро, оперативну пам'ять і маршрутизацію) - всього 0,33мм2 на древніх 28нм
Для прикладу, ядро Zen3+ на 6нм має 4.2мм2


щодо окремий комп на планці M.2 - це вже застаріло.
На m2 шириною 22 мм можна накидати гору сучасних повноцінних ядер типу Zen4с - всього 2,5 мм2 разом з кешом L2, і видає майже 200 Гфлопс на 4 ГГц. Це як 2 ядра SkyLake на частоті 3,7
Zen5 сильніше ще на 15-40%
mrigi
Member
Аватар користувача

Повідомлення

ronemun: 06.08.2024 19:32це для ультраНадійності (реального часу)
Саме реальний час це взагалі не про надійність, а про чіткі таймінги. Все, нічого більше.
mrigi: 06.08.2024 15:50ці ядра до звичаних ОС ніякого відношенння не мають, це ближче до контролерів
Ядра звісно не мають ніякого відношення до ОС, я навіть сперечатись не буду :gigi:
Але навіть мікроконтролери за $1 вже потужніші за перші пентіуми. Тай на тому ж esp32 стартує Лінукс, який як не крути сучасна ОС. Тому спокійніше з висновками.
Для мене процесори в усіляких роутерах чи відеокамерах чи іншій безкінечній техніці нічим принципово не відрізняються від райзенів.
Звісно шо це спеціалізований проц, ніхто не сперечається, але в своїх спеціалізованих задачах хто зна, може навіть круги буде наматувати вокруг того райзену.
bclogin
Junior

Повідомлення

MaKCuMyC: 06.08.2024 14:43 >7 Ватт на весь пристрій це доволі непогано.
Але, зрозуміло, що овер 80% буде споживати контроллер і більше 5 Вт на невеличкий чип це не так вже й мало :-/
ronemun
Advanced Member

Повідомлення

mrigi
ви мене не зрозуміли
Я, навпаки, підтримав ваше твердження, що на m2 зараз вміщається цілий комп, і добавив що:
1. не тільки 4 мікроядра ядра, які навіть кешу L2 не мають
2. а десятки повноцінних ядер
m2 це мінімум 22*30=660мм2
Зараз багатоповерхова SoC упаковка на такій площі спокійно вмістить кристал CPU 16 ядер Zen4/4с + IO + відеокарта + LPddr5 + ssd
yurius_r
Member

Повідомлення

Хтось зробить x1 контроллер PCI-E5? Швидкість x4 3.0, економія ліній і низьке споживання
Відповісти