AMD приписують підготовку відеокарт Radeon RX 7400 та RX 7300 з урізаним чипом Navi 33

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Повідомлення
Rederst
Member
Звідки: Земля

Повідомлення

waryag
Member
Аватар користувача
Звідки: Суми

Повідомлення

Rederst: 06.08.2024 10:07 Відбраковка відбраковки.
Це норма.
Тут більше питання, навіщо розводити практично нікому нецікавий зоопарк, що буде виходити смішними тиражами і який притомні люди все одно не будуть розглядати, крім специфічних випадків?
Зробіть 7400/хт з 64 біт шиною у версіях 4 і 8 ГБ і всім буде краще.
yariksom
Member

Повідомлення

waryag: 06.08.2024 10:22
Rederst: 06.08.2024 10:07 Відбраковка відбраковки.
Це норма.
Тут більше питання, навіщо розводити практично нікому нецікавий зоопарк, що буде виходити смішними тиражами і який притомні люди все одно не будуть розглядати, крім специфічних випадків?
Зробіть 7400/хт з 64 біт шиною у версіях 4 і 8 ГБ і всім буде краще.
Такі карти в основному використовують для готових виробів, системники Делл, Хюлет паккард і тд.
Просто в Україні люди рідко беруть для себе готові рішення цих компаній.
Rederst
Member
Звідки: Земля

Повідомлення

yariksom: 06.08.2024 10:30
waryag: 06.08.2024 10:22

Це норма.
Тут більше питання, навіщо розводити практично нікому нецікавий зоопарк, що буде виходити смішними тиражами і який притомні люди все одно не будуть розглядати, крім специфічних випадків?
Зробіть 7400/хт з 64 біт шиною у версіях 4 і 8 ГБ і всім буде краще.
Такі карти в основному використовують для готових виробів, системники Делл, Хюлет паккард і тд.
Просто в Україні люди рідко беруть для себе готові рішення цих компаній.
Бо ціна завищена.
waryag
Member
Аватар користувача
Звідки: Суми

Повідомлення

yariksom: 06.08.2024 10:30Такі карти в основному використовують для готових виробів, системники Делл, Хюлет паккард і тд.
Просто в Україні люди рідко беруть для себе готові рішення цих компаній.
Брак техпроцесса 6/7нм TSMC з самого початку був невисоким - райзени 3100/3300 вийшли невеликим тиражем і зникли з продажу, у 5000й серії їх аналогів так і не з'явилося.
А тут з браку далеко не самого популярного чипу бажають робити вже 3 карти, а значить, що їх буде мало або на них пустять не брак.

Лоу-енд карти у брендових системниках теж під питанням, у більшості випадків вони не мають особливих переваг над інтеграшкою при суттєвих недоліках.
taras_cs
Member
Аватар користувача
Звідки: Варшава-Київ-Дніпро

Повідомлення

waryag: 06.08.2024 10:22Тут більше питання, навіщо розводити практично нікому нецікавий зоопарк, що буде виходити смішними тиражами і який притомні люди все одно не будуть розглядати, крім специфічних випадків?
- Брат моєї дружини між GTX1060 6GB та GTX1060 3GB обрав ту, що дешевше. Грає у counter strike та подібні командні ігри цілими днями. Більшість людей не хочуть знати різниці між картами, їм головне ціна.
- В мене на роботі колега шукав найдешевшу відеомапу з підтримкою AV1 (але тоді був дефіцит, тож не знайшов).
- Мій товариш замовив собі комп в магазині й показав мені конфіг, що вони йому запропонували. Там був різний брухт, який не купують люди, які витратили кілька годин на порівняння в інтернеті.
- Люди завжди шукають на чому зекономити, тому й існують дешеві TN-film монітори, QLC SSD, DDR5 4800, мамки за 40 баксів, дешеві китайські кулери, жахливі корпуси, одноразові мишки/клавіатури.

Сегмент найдешевших відеомап дуже популярний саме через те, що більшості не цікаво, для чого потрібно більше пам'яті, що вміють нові карти, що отримаєш за більші гроші.
yariksom
Member

Повідомлення

Код: Виділити все

Лоу-енд карти у брендових системниках теж під питанням, у більшості випадків вони не мають особливих переваг над інтеграшкою при суттєвих недоліках.
Зараз спеціально глянув, купа пропозицій з 1650, навіть RX550 зустрічаються в Делл, в НР є 1050-1650 так що використовують і лоу енд.
ДядяСаша
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

А чим тоді буде 7500?
cezuc
Junior

Повідомлення

Ну взагалі булоб непогано, а то якось в сегменті затичок давно вже нічого не було.
Kyro
Member

Повідомлення

Надо делать 7500XT и 7400, 7500XT порезать по чипу и по скорости памяти но оставить 8Гб и 128Бит,
7400 зарезать до 96 бит и 6Гб. 4Гб уродцев плодить не надо. Есть RX6400 для этого.
Conqistador
Member
Аватар користувача

Повідомлення

ничего себе "затычка" 8GB 150W, с модельным рядом бардак, нвидиа под 3050 выпускает несколько чипов, амд один чип распределяет под разные модели
kalakawa
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Дякую що не назвали 7500хт та 7500 відповідно, як зараз прийнято
alexeygalas
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна Хмельницький

Повідомлення

Нарешті буде доступна однослотова затичка з енкодінгом AV01
Grava
Member
Аватар користувача
Звідки: Запоріжжя

Повідомлення

alexeygalas: 06.08.2024 14:05Нарешті буде доступна однослотова затичка з енкодінгом AV01
а310 за 100$ вже давно у продажу.
ronemun
Advanced Member

Повідомлення

Глянув Wiki - розмір чіпа 208 мм2 6нм :eek:
враховуючи що ціна пластини 6нм майже як в 5нм, то 208 мм2 = 3* 56(8 ядер Zen4 + 32 МБ кешу) + 40 мм2 (DDR5+PCIe5)
24 ядра Zen4 + 96 МБ кешу на одному кристалі - уявляєте яка то ціна :eek:
А якщо з Zen4c, то поміститься 16 Zen4/64МБ L3 + 16 Zen4c /32 L3
За такими процами черга стоятиме навіть по ціні 800 доларів. І це всього один кристал!

ТОму очевидно що випускати копійчану відеокарту взагалі не вигідно - то й же кремній в 5-10 раз дешевше
alexeygalas
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна Хмельницький

Повідомлення

Grava: 06.08.2024 14:08а310 за 100$ вже давно у продажу.
Дістати тільки на ebay можна. Але так - собі би саме sparkle a310 взяв би бо quicksync кращий ))
Grava
Member
Аватар користувача
Звідки: Запоріжжя

Повідомлення

alexeygalas: 06.08.2024 15:48Дістати тільки на ebay можна.
спойлер
Screenshot_2024-08-06-16-34-55-033_ua.com.rozetka.shop.jpg
Або на розетці :D
хоча саме цю з Європи привезуть, томі ціна ще зросте
Сам для наса хочу, ще не придумав навіщо, бо hd 630 у і3 7100т вистачає.
alexeygalas
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна Хмельницький

Повідомлення

Grava
Якщо hevc 10 bit і vp9p2 не потрібно кодувати в jellyfin - тоді і того кебі лейк достатньо.
Але в свому n100 помітив що в важких фільмах fps просідає якщо перекодовувати в 4к. дискретна відеокарточка буде більше видавати
waryag
Member
Аватар користувача
Звідки: Суми

Повідомлення

ronemun: 06.08.2024 14:28Глянув Wiki - розмір чіпа 208 мм2 6нм :eek:
враховуючи що ціна пластини 6нм майже як в 5нм, то 208 мм2 = 3* 56(8 ядер Zen4 + 32 МБ кешу) + 40 мм2 (DDR5+PCIe5)
24 ядра Zen4 + 96 МБ кешу на одному кристалі - уявляєте яка то ціна :eek:
А якщо з Zen4c, то поміститься 16 Zen4/64МБ L3 + 16 Zen4c /32 L3
За такими процами черга стоятиме навіть по ціні 800 доларів. І це всього один кристал!

ТОму очевидно що випускати копійчану відеокарту взагалі не вигідно - то й же кремній в 5-10 раз дешевше
По-перше, 5нм значно дорожче за 6нм, а фабрики - сильніше завантажені.
По-друге, на 6нм виробляється лише І/О зен4, а продажі обмежені не ним. Так що можливості маневра потужностями примарні.
І, по-третє, рх 7300-7500 не самостійні продукти, а брак від рх 7600/х. Я би подивився, як ви будете робити з браку відеокарт хай навіть зен 1 процесори :popcorn:

Відправлено через 4 хвилини 39 секунд:
taras_cs: 06.08.2024 11:00- Брат моєї дружини між GTX1060 6GB та GTX1060 3GB обрав ту, що дешевше. Грає у counter strike та подібні командні ігри цілими днями. Більшість людей не хочуть знати різниці між картами, їм головне ціна.
- В мене на роботі колега шукав найдешевшу відеомапу з підтримкою AV1 (але тоді був дефіцит, тож не знайшов).
- Мій товариш замовив собі комп в магазині й показав мені конфіг, що вони йому запропонували. Там був різний брухт, який не купують люди, які витратили кілька годин на порівняння в інтернеті.
- Люди завжди шукають на чому зекономити, тому й існують дешеві TN-film монітори, QLC SSD, DDR5 4800, мамки за 40 баксів, дешеві китайські кулери, жахливі корпуси, одноразові мишки/клавіатури.

Сегмент найдешевших відеомап дуже популярний саме через те, що більшості не цікаво, для чого потрібно більше пам'яті, що вміють нові карти, що отримаєш за більші гроші.
Я писав не про потребу в лоу картах як таких, а про виробництво кількох моделей лоу карт лише на базі відбраковки одного чипа.
Хоча і в брендових компах це скоріше спосіб здерти більше грошей (крім випадків, де використовуються апаратні можливості карт)
Grava
Member
Аватар користувача
Звідки: Запоріжжя

Повідомлення

i3 7100t - 100гб 4к хдр транскодує у 1080 сдр 40+фпс. нвідіа 1063 130+фпс.
Відповісти