Raspberry Pi 5 розігнали до 3,4 ГГц

Обсуждение статей и новостей сайта
Відповісти
Автор
Повідомлення
IvanCh
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Пропоную обговорити Raspberry Pi 5 розігнали до 3,4 ГГц

:super: :super: :super: :super:

оце круто
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

підвищити напругу до 1,08 В
А якщо півтора вольта жахнути під чіллером? :shuffle:
Steelmax
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Scoffer: 01.08.2024 15:17 А якщо півтора вольта жахнути під чіллером? :shuffle:
Тогда он превратится в интол :laugh:
jumanji
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Давай уже азот :lol:
VovaII
Member
Аватар користувача

Повідомлення

А як туди декілька М.2 «прикрутити»?
_clawfinger_
Member
Звідки: З берегів Дніпра

Повідомлення

VovaII
У того ж автора є, а загалом цікавий блог де все про малінку.
https://www.jeffgeerling.com/blog/2024/ ... berry-pi-5
KimRomik
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Raspberry Pi витримав тести на 3,4 ГГц, показавши 1121 бал в одноядерному тесті Geekbench та 2219 балів у багатоядерному тесті
це аналог якого десктопного процесора?
yariksom
Member

Повідомлення

Для сайту такого напряму це мегановина, є ще прихильники справжнього оверклокінгу!
А от практична сторона мене більше цікавить.
Скільки пропрацює, скільки жерти буде, що дасть?
Останнім часом, особисто для мене, мірилом є - ціна/користь.
Зважаючи ціну на залізо і кіловат енергії, а ще скільки воно таке проживе було вигідно гнати перші пеньки і атлони.
Зараз для розгону х86 потрібні вкладення які себе ніколи не виправдають, а про оверклокінг Cortex-A76 я практично нічого не знаю.
Тому давайте змагання платформ для тих чи інших завдань в розрізі продуктивності/енергоспоживання/довговічності не в бенчах а реальних завданнях, тоді і можна вибирати (такого ніхто не зробить, а як зробить то не опублікує) :gigi:

Зараз огляди процесорів переважно дають чисту потужність процесора, а потужність відеокарт обмежуються чистою їх потужністю.
Мало оглядів де два десятка процесорів навантажують ту чи іншу відеокарту та висновків - ваш умовний райзен 1600 навантажить карту в певному розрішені рівно з будь яким іншим в тих іграх/програмах, а там не навантажить.

Ну й таке: якщо ви візьмете залізо, розгоните його і будете насолоджуватись чи окупиться це все за час експлуатації, про це також сказано вище, але хочеться знову виділити окремо ще раз.

Вигода оверклокінгу була зробити з меншого більше, тепер це просто тест на те в кого більше грошей, можливо в кріокамері за 100500 мільйонів чи відкритому космосі, зважаючи ціну на розміщення системи в такому середовищі, цей про взяв би і 5 гігігерц.
ronemun
Advanced Member

Повідомлення

KimRomik: 01.08.2024 19:49
Raspberry Pi витримав тести на 3,4 ГГц, показавши 1121 бал в одноядерному тесті Geekbench та 2219 балів у багатоядерному тесті
це аналог якого десктопного процесора?
a76 це вже древність, були ще в snapdragon 855 2018 року 7 нм, IPC рівня core i 2-3го покоління, тобто i5 2400-3300, однопоточні, але в векторних задачах fpu в A76 в 2 рази слабші, інакше б він на 16 нм розплавився. Колись вони були чогось варті, адже економні на рівні Intel Atom, але сильніші, але після виходу Intel n95/100 це вже сміття.
Також мало кешу L3, всього 2МБ, відповідно їх швидкості, тому і такий низький результат в мультипоточності - при 4х ядрах всього в 2 рази більше за 1 потік. Звичайно, в 4 потоки частота нижча, і є свій L2 на 0.5МБ на ядро, але в древніх атлонів теж був і це їм не помогло. Тому тест GB6 зі статті не дуже підходить - цей тест для новітніх проців з великою кількістю кешу і т.п., і він явно зараз впирається в вузькі місця дешевих платформ.
Сам проц непоганий, адже має відеокодеки 4k hevc, але здається немає av1 - а це основа ютуба і т.п., навіть тюнери за 600 грн вміють, + слабеньки відео, хоча для саморобних іграшок норм.
Але красна ціна проца максимум 2 долара, а за ту що просять за плату є в рази потужніші інтелівські на N95-100, а ще краще б/у планшети/смартфони зі своїм відеовиходом або через wifi.
Alligator
Member
Аватар користувача
Звідки: Миколаїв

Повідомлення

ronemun, yariksom, ви плутаєте м'яке з теплим. Raspberry Pi з ARM Cortex-A76 це про файлове сховище, міні-сервер, система розумного будинку, розміром з дві сірнікових коробки за можливістю живитись від USB на 5v, а ви їх порівнюєте з повноцінними ПК та хочете таких ж результатів. Ну-ну, міні ПК на intel N100 від 5v заживіть та в коробочку 85 мм х 56 мм запіхніть. :shuffle:
AssayMAS
Member
Звідки: ][аркiв

Повідомлення

KimRomik: 01.08.2024 19:49це аналог якого десктопного процесора?
в многопотоке типо i7-2600, но тест "так себе" много кеша слабо учитывает
https://browser.geekbench.com/search?q=i7-2600
как написал товарищ ronemun выше - проц та проц но ФПС мало будет, и у интела есть решения мощнее, удобней и дешевле.
yurius_r
Member

Повідомлення

Блін, 16нм! Той же чип на 4-5нм він би взагалі б нічого не споживав би. Сподіваюсь для наступного RPI буде щось таке на актуальних ядрах ARM - 4-6 ядер там більш ніж достатньо, а от ліній pci-e хоча б 4-ї версії штучки 4 були б не зайвими
Відповісти