З'явилися нові зображення та схеми кристалу AMD Strix Point

Обсуждение статей и новостей сайта
Відповісти
Автор
Повідомлення
the lamer
Member

Повідомлення

Предлагаю обсудить З'явилися нові зображення та схеми кристалу AMD Strix Point

Зображення та схема вертикально дзеркальні один щодо одного. Виправте, збиває з пантелику.
yurius_r
Member

Повідомлення

Ще 4 CU замість великих ядер і кастомна SoC для портативок тіпа SteamDeck готова.
waryag
Member
Аватар користувача
Звідки: Суми

Повідомлення

Процесор має 12 ядер, розподілених між двома CCX, один з яких містить чотири ядра Zen 5, що отримали L3-кеш об'ємом 16 МБ, а інший — вісім ядер Zen 5c, що мають кеш L3 обсягом 8 МБ. Обидва CCX взаємодіють з рештою чипа через шину Infinity Fabric.
Я змушений вибачитись, що назвав наркоманом людину, яка придумала 5900хт... тому що справжній наркоман з АМД придумував цю схему. :rotate:

Суто ігрове рішення, 8 швидких ядер зен5 з 16МБ кешем вистачить з головою для графічної частини середнього рівня.
Ні, треба було заморочитись, щоб народити для маркетологів відповідь (інтелу?) та 12 ядер, зв'язаних через ІФ. З якими навіть не провернути фокус 2-чіплетних райзенів, бо 4 швидких ядер вистачить далеко не всюди, а 8 повільних - повільні.

Відправлено через 5 хвилин 5 секунд:
yurius_r: 30.07.2024 15:59Ще 4 CU замість великих ядер і кастомна SoC для портативок тіпа SteamDeck готова.
Проблема в тому, що у АМД своє бачення ігрових АПУ, і там забагато ядер та замало графічних блоків та ГПУ-кешу.
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

waryag
Графічні впираються в ПСП оперативи, немає абсолютно ніякого сенсу їх нарощувати не завозячи додаткові канали.
Зато оно тобі завезли здоровений NPU і тепер зможеш копілотити :lol:
l-m
Member

Повідомлення

Scoffer: 31.07.2024 02:01 waryag
Графічні впираються в ПСП оперативи, немає абсолютно ніякого сенсу їх нарощувати не завозячи додаткові канали.
Це ти за звичкою пишеш навіть не подивившись що обговорюється?
Тут ПСП 15 ГБ/с, це більше ніж у RX 6600 (14 ГБ/с) та всього на 6.25% менше ніж у 6600XT (16 ГБ/с). При цьому у 6600XT на 100% більше потокових процесорів та на нескінченність більше L3 (Infinity) кешу - 32 МБ проти 0 МБ.
Так що waryag все вірно написав про "замало графічних блоків та ГПУ-кешу".
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

l-m
У RX 6600 ПСП 224ГБ/с і на додачу кеш на 413ГБ/с. Тут 120ГБ/с теоретичної, але враховуючи що це LPDDR з конячими таймінгами, реальна вийде відчутно менше сотні, навскидку порядку 80 за свідченнями аіди, а графічного кешу L3 взагалі немає. Звідки ти видрав цифру 15 я не знаю.

Відправлено через 8 хвилин 21 секунду:
А от хто реально хоче потужну вбудовану графіку, той прокачує ПСП, наприклад в apple m3 max ПСП аж 400 ГБ/с бо 8 каналів LPDDR5-6400, а не два, і ця фіговина дійсно вже здатна сперечатись з дискретками початкового-середнього рівня.

Відправлено через 20 хвилин 21 секунду:
Scoffer: 31.07.2024 03:21навскидку порядку 80 за свідченнями аіди
І це я ще дуже оптимістично тому що реальні виміри попередника з тою ж lpddr5-7500 показують аж 59-75ГБ/с :lol:
спойлер
Зображення
l-m
Member

Повідомлення

Scoffer: 31.07.2024 03:42 а графічного кешу L3 взагалі немає.
Ну про це і waryag, і я писали.
Scoffer: 31.07.2024 03:42 Звідки ти видрав цифру 15 я не знаю.
Я переплутав з іншим Strix, який Halo, а не Point :facepalm: бо *обана русня спати не дає
Вибачаюсь.
Scoffer: 31.07.2024 03:42 І це я ще дуже оптимістично тому що реальні виміри попередника з тою ж lpddr5-7500 показують аж 59-75ГБ/с :lol:
Заміри ПСП для ЦПУ мають небагато сенсу, треба чимось міряти для ГПУ та порівнювати з тестами інших ГПУ, якщо не хочеться брати теоретичну, як зазвичай роблять для відеокарт.
waryag
Member
Аватар користувача
Звідки: Суми

Повідомлення

Scoffer: 31.07.2024 02:01Графічні впираються в ПСП оперативи, немає абсолютно ніякого сенсу їх нарощувати не завозячи додаткові канали.
Зато оно тобі завезли здоровений NPU і тепер зможеш копілотити :lol:
Переходи радеон7-5700хт-6600хт, та 3060ті-4060ті тобі ні на що не нятякають?
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

waryag
Ні, не натякають. Radeon 890M вже встигли протестувати, і вона аж на 10-12% швидша за 780M, маючи при цьому на третину (12 -> 16) більше CU на борту і оновлену архітектуру. А тому що ПСП.
ronemun
Advanced Member

Повідомлення

Scoffer

в APU AMD обмежує швидкість для проца. Просто ставить лок і все. Наприклад в steam консолі для 4х ядер Zen2 видає всього 25ГБ/с, тоді як відео витягує 70+
waryag
Member
Аватар користувача
Звідки: Суми

Повідомлення

Scoffer: 31.07.2024 09:28Ні, не натякають. Radeon 890M вже встигли протестувати, і вона аж на 10-12% швидша за 780M, маючи при цьому на третину (12 -> 16) більше CU на борту і оновлену архітектуру. А тому що ПСП.
Було б цікаво порівняти з 12CU+кеш
Відповісти