ASRock представила Thin Mini-ITX плату X600TM-ITX для процесорів AM5

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Повідомлення
Donate
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Let's discuss ASRock представила Thin Mini-ITX плату X600TM-ITX для процесорів AM5

Ціна буде як за якийсь Asus ROG напевно, я колись хотів собі куб зібрати чи щось компактне, але ціни...
The_Rusik
Member
Звідки: UA

Повідомлення

Если будет 100 баксов, то будет норм вариант для 8600G.
victorkrynytsky
Member
Звідки: Україна, Тернопіль

Повідомлення

Все нормально, плата хороша, але чіпсету AMD X600 не існує як такого.

Ну і два прямо суперечливих речення в новині. "В основі новинки лежить набір системної логіки AMD X600. Фактично плата обходиться без мікросхеми-хаба, а роботу портів і роз'ємів забезпечують вбудовані в процесор контролери.". Було б краще написати що плата заснована на наборі системної логіки що вбудований в центральний процесор. Якось так.
Востаннє редагувалось 26.07.2024 12:59 користувачем victorkrynytsky, всього редагувалось 1 раз.
coffeeman
Member
Аватар користувача
Звідки: Luhansk > Lviv > Oldenburg

Повідомлення

Незрозуміло які переваги перед стандартною mini-ITX?

+ LAN на 1Gbit
+ Звук - Realtek ALC269 :-/
+ PCI-e немає

Можливо... д-дешево? Meh... Піде десь в корпоративний сегмент.
nochnik89
Member
Аватар користувача
Звідки: Планета Земля

Повідомлення

The_Rusik: 26.07.2024 12:55Если будет 100 баксов, то будет норм вариант для 8600G.
:lol:
даааа )))
за минимализм всегда нужно сверху докинуть х2, а то х3 от аналогичной атх

Отправлено спустя 33 секунды:
плата ни о чем вообще
ArmagedoonZergs
Member

Повідомлення

coffeeman: 26.07.2024 12:58 Незрозуміло які переваги перед стандартною mini-ITX?

+ LAN на 1Gbit
+ Звук - Realtek ALC269 :-/
+ PCI-e немає

Можливо... д-дешево? Meh... Піде десь в корпоративний сегмент.
1. Покажи провайдера який дає, або буде давати більше 1гігабіта в наступні 10 років?
2. Користувачам безпровідних гарнітур на звук з високої гори плювати.
3. Вона і не потрібна в такому форм факторі.

Кому це треба? Наприклад мені.
Я не хочу тягати з собою ноут. Приглядаюсь до beelink ser8, але там ноутбучне залізо і відносно мало памяті.
Я б з радістю зібрав собі систему на умовному 9900х з 128гб памяті. Встройки вистачить за очі щоб крутити 5к монітор.
Це все що мені треба для роботи.
Nik29-7777
Junior
Звідки: Харків

Повідомлення

coffeeman: 26.07.2024 12:58 Незрозуміло які переваги перед стандартною mini-ITX?

+ LAN на 1Gbit
+ Звук - Realtek ALC269 :-/
+ PCI-e немає

Можливо... д-дешево? Meh... Піде десь в корпоративний сегмент.
При великому бажанні - можно відео підключати до м2 яких там 2шт. та користуватися х4 лініями
coffeeman
Member
Аватар користувача
Звідки: Luhansk > Lviv > Oldenburg

Повідомлення

ArmagedoonZergs: 26.07.2024 13:03
1. Покажи провайдера який дає, або буде давати більше 1гігабіта в наступні 10 років?
2. Користувачам безпровідних гарнітур на звук з високої гори плювати.
3. Вона і не потрібна в такому форм факторі.

Кому це треба? Наприклад мені.
Я не хочу тягати з собою ноут. Приглядаюсь до beelink ser8, але там ноутбучне залізо і відносно мало памяті.
Я б з радістю зібрав собі систему на умовному 9900х з 128гб памяті. Встройки вистачить за очі щоб крутити 5к монітор.
Це все що мені треба для роботи.
ArmagedoonZergs, ви хочете тягати Beelink SER8 з 5к монітором? Якщо щось тягати, то це про ноут. Ця плата більше про клієнтський термінал. Проблему лише бачу в тому, що немає 2-4 ядерних AM5 процесорів. Зібрати ультрадешево, можливо можна буде трохи пізніше.

2.5 Gbit - то для локальної мережі.
unique-neon
Member

Повідомлення

ArmagedoonZergs: 26.07.2024 13:03Я не хочу тягати з собою ноут. Приглядаюсь до beelink ser8, але там ноутбучне залізо і відносно мало памяті.
О, теж до чогось такого приглядаюсь, але більше через енергоспоживання.
Щодо beelink, то пам'яті можна замінити на товстіші модулі, але доведеться докупити. Також beelink ser7 має тієї ж швидкодії процесор, за винятком npu - у ser 8 швидший (але кому npu сьогодні треба). З вагомих недоліків у білінків ще нестандартний порт живлення.
Також розглядаю ще minisfourm um790/um780/можливо um890 - вони дешевші, на +/- тих же процесорах і є опції без пам'яті та ssd
Востаннє редагувалось 26.07.2024 14:10 користувачем unique-neon, всього редагувалось 1 раз.
Melki
Member
Звідки: Мелитополь (Украина)

Повідомлення

не понятно для чего это создали?

внешний БП и отсутствие слота под ВК, это чтобы уменьшить размеры предполагаемой коробочки?
а какого размера охлаждение там предполагается для 65Вт?
40мм толщины платы это минимум который может быть на сегодня, даже с внешним БП, который энтузиасты miniITX в трех литрах используют уже давно, только с платами с нормальными возможностями, а не с этим огрызком
WarraxUA
Member

Повідомлення

ArmagedoonZergs: 26.07.2024 13:03
coffeeman: 26.07.2024 12:58 Незрозуміло які переваги перед стандартною mini-ITX?

+ LAN на 1Gbit
+ Звук - Realtek ALC269 :-/
+ PCI-e немає

Можливо... д-дешево? Meh... Піде десь в корпоративний сегмент.
1. Покажи провайдера який дає, або буде давати більше 1гігабіта в наступні 10 років?
2. Користувачам безпровідних гарнітур на звук з високої гори плювати.
3. Вона і не потрібна в такому форм факторі.

Кому це треба? Наприклад мені.
Я не хочу тягати з собою ноут. Приглядаюсь до beelink ser8, але там ноутбучне залізо і відносно мало памяті.
Я б з радістю зібрав собі систему на умовному 9900х з 128гб памяті. Встройки вистачить за очі щоб крутити 5к монітор.
Це все що мені треба для роботи.
в когось певно бан на гуглі... наразі як би сильно більше ніж один провайдер по Україні пропонує 10G PON (насправді таку послугу може запропонувати, при бажанні, кожен PON-провайдер)
інша справа - кому і навіщо воно реально потрібно в оселю, провайдери он навпаки по 1G PON пропонують як приклад 500Mbps, щоб зробити тариф дешевше (конкурувати по ціні з Vodafone)
а взагалі це дикість, що досі інтегрують мідний 1Gbps а не 2.5Gbps, який по тому ж 5е працює на тіж 100м
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

А вже з'явились масс-маркет роутери 2.5жо і неглючні 2.5жо мережеві карти на материнках? :rotate:
Melki
Member
Звідки: Мелитополь (Украина)

Повідомлення

ArmagedoonZergs: 26.07.2024 13:032. Користувачам безпровідних гарнітур на звук з високої гори плювати.
так на плате нет беспроводного устройства ни одного
ArmagedoonZergs
Member

Повідомлення

Melki: 26.07.2024 14:16
ArmagedoonZergs: 26.07.2024 13:032. Користувачам безпровідних гарнітур на звук з високої гори плювати.
так на плате нет беспроводного устройства ни одного
Там є м.2 2230, в який вставляється AX210.

Відправлено через 3 хвилини 36 секунд:
coffeeman: 26.07.2024 13:42
ArmagedoonZergs: 26.07.2024 13:03
1. Покажи провайдера який дає, або буде давати більше 1гігабіта в наступні 10 років?
2. Користувачам безпровідних гарнітур на звук з високої гори плювати.
3. Вона і не потрібна в такому форм факторі.

Кому це треба? Наприклад мені.
Я не хочу тягати з собою ноут. Приглядаюсь до beelink ser8, але там ноутбучне залізо і відносно мало памяті.
Я б з радістю зібрав собі систему на умовному 9900х з 128гб памяті. Встройки вистачить за очі щоб крутити 5к монітор.
Це все що мені треба для роботи.
ArmagedoonZergs, ви хочете тягати Beelink SER8 з 5к монітором? Якщо щось тягати, то це про ноут. Ця плата більше про клієнтський термінал. Проблему лише бачу в тому, що немає 2-4 ядерних AM5 процесорів. Зібрати ультрадешево, можливо можна буде трохи пізніше.

2.5 Gbit - то для локальної мережі.
Приклад дуже простий. Так вже сталось що я часто кудись переїзджаю. І возити з собою системник я не бачу ніякого сенсу.
Потужності вбуднованої відеокарти мені більше ніж достатньо. Тим паче що 5к монітор з 200% скейлінгом її набагато менше навантажує чим 4к монітор з 150%.
Ця плата спокійно тягне процесори в 65 ватному пакеті. Цього з головою вистачить для роботи 99% користувачам. Про ігри звісно мова не йде.
І мова навіть не про дешево, мова про те що нема плат на АМ5 під so-dimm слоти без PCI-E.

Відправлено через 1 хвилину 59 секунд:
unique-neon: 26.07.2024 13:51
ArmagedoonZergs: 26.07.2024 13:03Я не хочу тягати з собою ноут. Приглядаюсь до beelink ser8, але там ноутбучне залізо і відносно мало памяті.
О, теж до чогось такого приглядаюсь, але більше через енергоспоживання.
Щодо beelink, то пам'яті можна замінити на товстіші модулі, але доведеться докупити. Також beelink ser7 має тієї ж швидкодії процесор, за винятком npu - у ser 8 швидший (але кому npu сьогодні треба). З вагомих недоліків у білінків ще нестандартний порт живлення.
Також розглядаю ще minisfourm um790/um780/можливо um890 - вони дешевші, на +/- тих же процесорах і є опції без пам'яті та ssd
Головна проблема ser7 - він глючний трохи. Почитай профільні форуми. Це все пофіксили в 8 версії.
mavrsmart
Member
Аватар користувача
Звідки: Запоріжжя

Повідомлення

coffeeman: 26.07.2024 12:58 Незрозуміло які переваги перед стандартною mini-ITX?

Можливо... д-дешево? Meh... Піде десь в корпоративний сегмент.
Живлення 19 вольт, в 90% буде працювати від 12 вольт, не потрібен блок живлення для ПК. Я такі плати в станки з 24 вольт живлення ставлю.

Також на платі є LVDS вихід, що дозволяє підключати TFT матрицю напряму, що дозволяє в телевізорі викинути потроха і в замін них поставити цю плату, що дає можливість робити свої моноблоки.

І ці плати дорожче звичайних раза в 2.
Melki
Member
Звідки: Мелитополь (Украина)

Повідомлення

ArmagedoonZergs: 26.07.2024 14:30 в який вставляється
+ к цене и голову морочить с антеннами надо, куда ты их выведешь?

Отправлено спустя 1 минуту 9 секунд:
ArmagedoonZergs: 26.07.2024 14:30нема плат на АМ5 під so-dimm слоти без PCI-E.
а они такие нужны вообще?

Отправлено спустя 1 минуту 31 секунду:
mavrsmart: 26.07.2024 14:39дозволяє в телевізорі викинути потроха і в замін них поставити цю плату
а охлаждение?
unique-neon
Member

Повідомлення

Melki: 26.07.2024 14:47голову морочить с антеннами надо, куда ты их выведешь?
Зазвичай на IO шилді є отвори під антени, вже пару раз доставляв wifi так
Мінус порівняно з готовим рішенням - дроти до антени з великим запасом))

Але виробник може і трешовий модуль якийсь поставити, то його відсутність в цьому випадку навіть плюс. В мене так на xps 9350 був broadcom. Під віндовс дравйвери криві були, під лінукс треба було діставати бубни. З того всього все-одно поміняв на варіант від intel.
Melki
Member
Звідки: Мелитополь (Украина)

Повідомлення

unique-neon: 26.07.2024 17:50Зазвичай на IO шилді є отвори під антени
а тут оно есть? не видно пока
unique-neon
Member

Повідомлення

Melki
Та мало б бути, портів мало, так що місця достатньо. Було б дивно, якщо нема, то мабуть уже стандарт.

Але сам в цій платі сенсу не бачу окрім як варіанту вище інтегрувати в моноблок. Інакше практичніше брати міні пк на ноутбучному залізі - швидкодія не гірша, місця займає менше, з портами справи кращі, і швидше за все енргоефективніше, можна навіть power delivery юзати замість блоку живлення.
Melki
Member
Звідки: Мелитополь (Украина)

Повідомлення

unique-neon: 26.07.2024 18:11Та мало б бути, портів мало, так що місця достатньо. Було б дивно, якщо нема, то мабуть уже стандарт.
дело в том что она не АТХ стандарта в принципе, смотри на расположение процессора и главное на наличие порта вверху платы, смотрящего в другую сторону
unique-neon: 26.07.2024 18:11інтегрувати в моноблок
а охлаждать чем процессор?
Відповісти