Nvidia перейде на драйвери Linux із відкритим кодом модулів ядра

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Повідомлення
n+gibat[]r
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Предлагаю обсудить Nvidia перейде на драйвери Linux із відкритим кодом модулів ядра

Потужное решение кожанки! Красноглазики и параноики будут рады. :super:
1nsane
Member
Звідки: Ларнака, Кипр

Повідомлення

Предлагаю обсудить Nvidia перейде на драйвери Linux із відкритим кодом модулів ядра

Ага, когда внезапно пачка рандомов из инета написали с нуля nouveau и почти догнали проприетарный драйвер, они решили перейти на опенсорс.
ma_rch41
Member

Повідомлення

а шо це дасть нам простим юзерам?
mt53de6
Junior

Повідомлення

1nsane: 18.07.2024 14:40 Предлагаю обсудить Nvidia перейде на драйвери Linux із відкритим кодом модулів ядра

Ага, когда внезапно пачка рандомов из инета написали с нуля nouveau и почти догнали проприетарный драйвер, они решили перейти на опенсорс.
Они решили не перейти, а убить
1. Они уволокли к себе в рабство ключевого майнтайнера nouveau
2. Открытые дрова "в кавычках" тупо маршрутизируют запросы к GSP с проприетарной прошивкой
Rederst
Member
Звідки: Земля

Повідомлення

А драйвери старих відеокарт не відкривають й досі. Питання чому.
GigaCore
Junior
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

1nsane: 18.07.2024 14:40 почти догнали проприетарный драйвер
это сколько в цифрах, процентов 20% от проприетарного уже дает в графике ? Куда-приложения можно хотя бы запускать ?
kalakawa
Member
Аватар користувача

Повідомлення

GigaCore: 18.07.2024 15:59
1nsane: 18.07.2024 14:40 почти догнали проприетарный драйвер
это сколько в цифрах, процентов 20% от проприетарного уже дает в графике ? Куда-приложения можно хотя бы запускать ?
Він не зможе відповісти, бо навіть приблизно не знає про що написав. Просто пукнув популістську фразу, щоб зібрати лайків
SergiusTheBest
Member
Звідки: Київ

Повідомлення

ma_rch41: 18.07.2024 15:25 а шо це дасть нам простим юзерам?
Що через 10+ років ваш GeForce все ще буде працювати під найновішою версію Linux (навіть якщо Nvidia перестане випускати драйвера).
artko
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

SergiusTheBest
якщо мета без проблем запустити відеоплату під найновішим лінуксом - краще амд брати. в них проблем набагато меньше з цим..
SergiusTheBest
Member
Звідки: Київ

Повідомлення

artko: 18.07.2024 17:32 якщо мета без проблем запустити відеоплату під найновішим лінуксом - краще амд брати. в них проблем набагато меньше з цим..
Це тому, що у них відкритий код вже давно. А Nvidia тільки от-от це зробить.
artko
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

SergiusTheBest
щось "меня терзают смутніе сомнения..." що вони дійсно відкриють повноцінно.
ma_rch41
Member

Повідомлення

SergiusTheBest: 18.07.2024 17:28
ma_rch41: 18.07.2024 15:25 а шо це дасть нам простим юзерам?
Що через 10+ років ваш GeForce все ще буде працювати під найновішою версію Linux (навіть якщо Nvidia перестане випускати драйвера).
так а нашо мені лінук якшо в мене віндовс :-/
+ я карту і так поміняю за той час
SergiusTheBest
Member
Звідки: Київ

Повідомлення

ma_rch41: 18.07.2024 18:21 так а нашо мені лінук якшо в мене віндовс :-/
+ я карту і так поміняю за той час
Будете мати можливість продати карту тому, у кого Linux. Так і напишете в оголошенні: під Windows 14 драйверів немає, але чудово працює на Ubuntu 30.04.
l-m
Member

Повідомлення

artko: 18.07.2024 17:32 SergiusTheBest
якщо мета без проблем запустити відеоплату під найновішим лінуксом - краще амд брати. в них проблем набагато меньше з цим..
Та й глюків значно менше.
Певно Нвідія собі теж так хоче, тому й дозріла.
ma_rch41
Member

Повідомлення

SergiusTheBest: 18.07.2024 18:23
ma_rch41: 18.07.2024 18:21 так а нашо мені лінук якшо в мене віндовс :-/
+ я карту і так поміняю за той час
Будете мати можливість продати карту тому, у кого Linux. Так і напишете в оголошенні: під Windows 14 драйверів немає, але чудово працює на Ubuntu 30.04.
смішно звучить, якась фігня для гіків
1nsane
Member
Звідки: Ларнака, Кипр

Повідомлення

mt53de6: 18.07.2024 15:36 Они уволокли к себе в рабство ключевого майнтайнера nouveau
Почему я даже не удивлен :idea:
kalakawa: 18.07.2024 16:26 Він не зможе відповісти, бо навіть приблизно не знає про що написав. Просто пукнув популістську фразу, щоб зібрати лайків
А еще гоняю популистский арч, чтоб набрать лайков. :laugh: Интересно, как же у меня вышло его поставить, если я ничего не знаю...
GigaCore: 18.07.2024 15:59 это сколько в цифрах, процентов 20% от проприетарного уже дает в графике ? Куда-приложения можно хотя бы запускать ?
Nouveau за последние месяцы улучшился с уровня сырого артефактного ночного билда до вполне норм альтернативы, пусть и всего экспериментальной.
И дело не в попугаях бенчей, а в стабильности, конечно. Очень редко альтернативные драйвера отличаются в попугаях - чаще это полноценная поддержка апи и и прочее.
unique-neon
Member

Повідомлення

Так там драйвер ніби з двох частин:
- модулі ядра (є у вигляді відкритих та закритих драйверів)
- і ще один з назвою nvidia-utils, цей закритий

То відкритий тільки перший. І відкритий він був уже давніше, але в бета статусі.
Rederst
Member
Звідки: Земля

Повідомлення

unique-neon: 18.07.2024 21:41 Так там драйвер ніби з двох частин:
- модулі ядра (є у вигляді відкритих та закритих драйверів)
- і ще один з назвою nvidia-utils, цей закритий

То відкритий тільки перший. І відкритий він був уже давніше, але в бета статусі.
Тоді якого милого у нових ядрах прибрали підтримку старих відеокарт, які чудово працюють і досі.
AssayMAS
Member
Звідки: ][аркiв

Повідомлення

artko: 18.07.2024 17:43що вони дійсно відкриють повноцінно.
на планете с десяток конкурентов - что получив код дров сильно продвинут себя как конкурент Нвидии.
трлн. денег в дровах как и миллион человеко часов.
Сча все отстают от Нвидии на года и открытые кода современных или древних дров отставание уменьшат.
AFU_power
Member
Аватар користувача

Повідомлення

ma_rch41: 18.07.2024 15:25 а шо це дасть нам простим юзерам?
Адекватний геймінг на лінукс, відсутність незрозумілих багів з відтворенням відео в ютуб, багів з DE, посідаючого фпс, проблем з drm, hdr
Відповісти