Настільні процесори Intel Core Ultra 200 отримають NPU-блок продуктивністю 13 TOPS

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Повідомлення
mavrsmart
Member
Аватар користувача
Звідки: Запоріжжя

Повідомлення

Пропоную обговорити Настільні процесори Intel Core Ultra 200 отримають NPU-блок продуктивністю 13 TOPS

Коли випустили математичний сопроцесор, я знав навіщо він, а це NPU я не знать, навіщо воно.
Nekros
Junior

Повідомлення

Відеокарта упорається з Ші швидше. Навіщо нпу модуль у десктопного процесора не зрозуміло :shuffle:
kalakawa
Member
Аватар користувача

Повідомлення

mavrsmart: 09.07.2024 12:50 Пропоную обговорити Настільні процесори Intel Core Ultra 200 отримають NPU-блок продуктивністю 13 TOPS

Коли випустили математичний сопроцесор, я знав навіщо він, а це NPU я не знать, навіщо воно.
skill issue
yariksom
Member

Повідомлення

Nekros: 09.07.2024 13:01 Відеокарта упорається з Ші швидше. Навіщо нпу модуль у десктопного процесора не зрозуміло :shuffle:
Це поки що, а далі вони попрацюють з майками і вінда без ші працювати не буде - фініта! :gigi:
Charger
Member
Звідки: Запорожье

Повідомлення

Сырец. Сразу анологии с Core i 2010года. Отдельное видеоядро, переходная модель :shuffle:
mrigi
Member
Аватар користувача

Повідомлення

mavrsmart: 09.07.2024 12:50Коли випустили математичний сопроцесор, я знав навіщо він, а це NPU я не знать, навіщо воно.
Фактично це математичний сопроцесор для роботи з матрицями. Лінійна алгебра на стероїдах.
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

mrigi: 09.07.2024 14:12
mavrsmart: 09.07.2024 12:50Коли випустили математичний сопроцесор, я знав навіщо він, а це NPU я не знать, навіщо воно.
Фактично це математичний сопроцесор для роботи з матрицями. Лінійна алгебра на стероїдах.
Все вірно, а матриці приблизно всюди, їхнє використання виходить даааалеко за межі якихось там штучних інтелектів.
n+gibat[]r
Member
Аватар користувача

Повідомлення

И зачем он такой обскубаный и урезанный там нужен? Чтобы через год выпустить эмэйзинг версию вдвое мощнее? :lol:
Евгений King
Member
Аватар користувача
Звідки: Казна-де

Повідомлення

n+gibat[]r: 09.07.2024 15:17 И зачем он такой обскубаный и урезанный там нужен? Чтобы через год выпустить эмэйзинг версию вдвое мощнее? :lol:
Згадуйте тензорні ядра та промені у RTX 2000, вийшло повільно, для нормальної продуктивності променів треба була мінімум 2080.
А що там сьогодні? А сьогодні вже окремо продуктивність обробки променів як питання не стоїть, тільки загальна продуктивність відеочипа. Навіть якась 4060 може в промені і інші фішки тензорних ядер на пристойному рівні.
Так буде й тут, сьогодні на слуху, ще покоління на слуху, а через 2 покоління - це вже буденність і всім чхати скильки там TOPS, тому що їх там більше аніж треба користувачу.
Геральт
Member
Аватар користувача
Звідки: з Рівії

Повідомлення

Евгений King: 09.07.2024 15:31 Навіть якась 4060 може в промені і інші фішки тензорних ядер на пристойному рівні.
Може, може...в 20 кадрів FHD :D
спойлер
Yaroslav
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

[quote="Евгений King]
Згадуйте тензорні ядра та промені у RTX 2000, вийшло повільно, для нормальної продуктивності променів треба була мінімум 2080.
А що там сьогодні? А сьогодні вже окремо продуктивність обробки променів як питання не стоїть, тільки загальна продуктивність відеочипа. Навіть якась 4060 може в промені і інші фішки тензорних ядер на пристойному рівні.
Так буде й тут, сьогодні на слуху, ще покоління на слуху, а через 2 покоління - це вже буденність і всім чхати скильки там TOPS, тому що їх там більше аніж треба користувачу.
[/quote]

Мені здається, "променева" продуктивність не стала сильнішою (якщо можна так сказати), просто чіпи в цілому стали більш потужними, від топа до топа.
А та сама 2080Тi, як в растрі, так і у важких променевих іграх приблизно на рівні 3070 та 4060.
Melofon
Member
Аватар користувача
Звідки: Николаев

Повідомлення

Yaroslav: 09.07.2024 16:01А та сама 2080Тi, як в растрі, так і у важких променевих іграх приблизно на рівні 3070 та 4060Ti.
Fix.
AssayMAS
Member
Звідки: ][аркiв

Повідомлення

Charger: 09.07.2024 14:01Core i 2010года. Отдельное видеоядро,
так его (встройку), если мне изменяет память по началу за бесплатно по себестоимости в пару баксов отдавали... это потом политику после презентации сменили и до пары десятки баксов встройка подорожала.
Но опять если встройка СЕЙЧАС не умеет в Ютуб в 4К то она кака... а это "кажись" встройки от Intel UHD Graphics 710.
Nikolay Yeryomenko
Member

Повідомлення

Странно пропустили новость про инженерый образец: https://wccftech.com/intel-arrow-lake-s ... aptor-lake
Igoretc
Member
Аватар користувача
Звідки: Львів

Повідомлення

mavrsmart: 09.07.2024 12:50Коли випустили математичний сопроцесор, я знав навіщо він, а це NPU я не знать, навіщо воно.
TOPS - новітній вид папуг, кількістю яких маркетологи демонструють "неймовірну афігєнність" майбутніх процесорів :rotate:
Gelonyrum
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Igoretc: 09.07.2024 19:01 TOPS - новітній вид папуг, кількістю яких маркетологи демонструють "неймовірну афігєнність" майбутніх процесорів :rotate:
Telemetry Output Per Second?) :gigi:
Poll-11
Junior

Повідомлення

Это чтобы корпорации "Скайнет" было чем оснащать терминаторов. :teacher:
Martix
Member
Звідки: Цитадель

Повідомлення

Нужен, для того, чтобы был :dontknow:
jumanji
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Потом всм встроят ии блоки в проц, и сделают мегасеть вычисляющую на крысу, и победят в гонке ии, потом их раскусят и они заплатят штраф 1 млрд. :D и все будут в масле.
Захар Беркут
Member
Аватар користувача

Повідомлення

yariksom: 09.07.2024 13:48
Nekros: 09.07.2024 13:01 Відеокарта упорається з Ші швидше. Навіщо нпу модуль у десктопного процесора не зрозуміло :shuffle:
Це поки що, а далі вони попрацюють з майками і вінда без ші працювати не буде - фініта! :gigi:
Сподіваюсь так і буде, нарешті почнеться розвал монополії MS у десктопі.
Геральт: 09.07.2024 15:47
Евгений King: 09.07.2024 15:31 Навіть якась 4060 може в промені і інші фішки тензорних ядер на пристойному рівні.
Може, може...в 20 кадрів FHD :D
спойлер
Ага а її конкурент від АМД 7600 зможе 9фпс!
Ну звичайно - от де вартість на швидкодію ельфійське.
Але мене навіть не це чіпляє, а те що фанатики постять 9+ місяців давнини відео, може і мені пограти у цю гру? Та скинути вам з релізу результат 7900 там де через помилку у драйвері у КП з налаштуваннями трасування був баг та 20+ фпс ставало у 1080р, і стверджувати - що воно от так і є!?
Відповісти