З'явилися результати перших тестів процесора AMD Ryzen AI 9 365 на базі архітектури Zen 5

Обсуждение статей и новостей сайта
Відповісти
Автор
Повідомлення
capacitor440
Member
Аватар користувача
Звідки: Херсон

Повідомлення

Предлагаю обсудить З'явилися результати перших тестів процесора AMD Ryzen AI 9 365 на базі архітектури Zen 5

Чекаємо перейменування ryzen на rAIzen :D
Якщо серйозно то чому цей 365 - райзен 9? Все ж -2 ядра, -4cu мав би бути райзен 7. Респект АМД як мінімум за те що не збрехали щодо швидкодії, як інтел це любить робити.
mrigi
Member
Аватар користувача

Повідомлення

видно зростання продуктивності IPC близько 15%
Тобто це порівнювання 30W проти 54W (практично у два рази), нові ядра і зростання УСЬОГО на 15%? Виглядає як фіаско.
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

За підсумками тестів видно зростання продуктивності IPC близько 15% для великих ядер
Ну не IPC, а все таки IPS і з нерівними термопакетами.
Щоб порівняти IPC треба зафіксувати частоту і вимкнути всі енергозберігайки.
ronemun
Advanced Member

Повідомлення

Scoffer
там де йдеться про IPC то мова про однопотік - там частота, скоріше всього, фіксована тому що теплопакет не міг обмежити навіть у fp.
ТОж можна сказати що це саме IPC - видно по Zen5с-ядрах: IPS відно Zen3+@4.8 всього 88%, а IPC 118%

Шкода що в таблицях немає прямого порівння з Zen4, лише з Zen3+. Чи може в оригінальній статті є, тре подивитись
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

ronemun
В сучасних процах частота не фіксується якщо ти тільки її руками намертво не прибив. Запусти у себе однопоточне завдання і подивись як вона туди-сюди скаче.
ronemun
Advanced Member

Повідомлення

Scoffer
так, я знаю.
Тут дійсно не розбереш, в статті написано що Zen4c має частоту до 4ГГц, а в таблиці вказано @3.3, так ніби як базова частота для мультиядер
Але не думаю, що автор, з таким високим рівнем розуміння архітектури ядер, як видно зі статті, допускав би такі глупі помилки.
Адже розрахунок IPC тре вести якраз щодо фіксованої частоти в даному підтесті. І, як видно, результати IPC для Zen5 i Zen5c повністю співпадають, як і має бути, отже частота була фіксована
Цитата зі статті:
На офіційному веб-сайті AMD не вказані параметри малого ядра. Після фактичного тестування частота малого ядра 365 становить 3,3 ГГц. На відміну від Phoenix2, велике і мале ядра процесора Strix Point можуть працювати на своїх максимальних частотах одночасно, не перетягуючи одне одного.
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

ronemun
Та народ постійно плутає IPC з IPS. І взагалі IPC зараз несе скоріше спортивний інтерес, проци в реальності не фіксують частоти майже ніколи, так що з практичної точки зору більше цікаво саме IPS. Зрештою не так вже і важливо чим саме добута продуктивність: частотою, чи інструкціями за такт. Головне результат.
SergiusTheBest
Member
Звідки: Київ

Повідомлення

mrigi: 23.06.2024 12:33 Тобто це порівнювання 30W проти 54W (практично у два рази), нові ядра і зростання УСЬОГО на 15%? Виглядає як фіаско.
Коментар з першоджерела: "Having TDP set to 54W does not mean the chip consumes 54W of power all the time, nor does it mean it wouldn’t perform better than 7840U/8840U when limited to 28W. It’s neither iso-perf nor iso-power so no conclusion could be drawn regarding efficiency."
mrigi
Member
Аватар користувача

Повідомлення

SergiusTheBest: 23.06.2024 19:45Коментар з першоджерела: "Having TDP set to 54W does not mean the chip consumes 54W of power all the time, nor does it mean it wouldn’t perform better than 7840U/8840U when limited to 28W. It’s neither iso-perf nor iso-power so no conclusion could be drawn regarding efficiency."
То ти мені копіюєш відповідь на мій коментар. І ні, я з ним не згоден.
l-m
Member

Повідомлення

Знову ядра розносять по різних CCX, як було на Zen2, не круто :-/
SergiusTheBest
Member
Звідки: Київ

Повідомлення

mrigi: 24.06.2024 10:10 То ти мені копіюєш відповідь на мій коментар. І ні, я з ним не згоден.
Не знав, що то ваше питання було. Але коментар правильний: енергоспоживання треба дивитися по енергоспоживанню, а не по TDP. TDP навіть між Intel та AMD не співпадають. Що казати вже про інших виробників. Через місяць вийдуть повноцінні огляди, там люди поміряють ватметром та й все.

Відправлено через 43 секунди:
l-m: 24.06.2024 15:28 Знову ядра розносять по різних CCX, як було на Zen2, не круто :-/
Але цікаво, що один CCX з великими ядрами, а інший - з малими.
mrigi
Member
Аватар користувача

Повідомлення

SergiusTheBest: 24.06.2024 16:42Але коментар правильний: енергоспоживання треба дивитися по енергоспоживанню, а не по TDP. TDP навіть між Intel та AMD не співпадають. Що казати вже про інших виробників. Через місяць вийдуть повноцінні огляди, там люди поміряють ватметром та й все.
Це не різні виробники, це один і той самий виробник і між виробами методика не змінювалась. Тому я вважаю їх можна порівнювати без проблем. Чи дорівнюють вати TDP електричній потужності, звісно ні. Але чи пропорційні вати TDP електричному споживанню? Ну коли проци впираються в обмеження і система охолодження однакова то так. І після цього опосередковано можна порівнювати і енергетичне споживання в процентах хай і з якоюсь похибкою. Але я згоден шо тут забагато змінних які ми не знаємо щоб робити висновки. Тому звісно почекаємо, подивимося.
Але коли старий проц орієнтований на більш тонкі ноути змагається з новим і набагато менш зажатим процем і відстає усього на 15%, ну це виглядає не дуже обнадійливо для нового.
Відповісти