MSI анонсувала плату LGA1700/Z790 із підтримкою модулів пам'яті CAMM2 DDR5

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Повідомлення
LiquidStorm
Member
Аватар користувача
Звідки: Banderstadt

Повідомлення

Пропоную обговорити MSI анонсувала плату LGA1700/Z790 із підтримкою модулів пам'яті CAMM2 DDR5
Для ноутів, планшетів, приставок - цілком норм тєма із САММ2, а на десктопі воно для чого?
DTS2
Member
Аватар користувача
Звідки: Одесса

Повідомлення

LiquidStorm: 24.05.2024 08:24 Пропоную обговорити MSI анонсувала плату LGA1700/Z790 із підтримкою модулів пам'яті CAMM2 DDR5
Для ноутів, планшетів, приставок - цілком норм тєма із САММ2, а на десктопі воно для чого?
Крепление винтами вообще выше всяких похвал :lol: :lol: :lol:
AntonyKandaurov
Member
Аватар користувача
Звідки: Славетне місто Запоріжжя

Повідомлення

Як там в інтел казали на соплі під кришкою - інноваційний компаунд. Так і тут інноваційне кріплення гвинтами. Добре що хоч не гайки із болтами... інноваційні.
Koluchiy
Member
Звідки: Kyiv

Повідомлення

Єдиний плюс що я бачу, що такі модулі точно не заважатимуть встановленню будь якої системи охолодження на процессор
Sensetivity
Junior

Повідомлення

Koluchiy: 24.05.2024 09:19 Єдиний плюс що я бачу, що такі модулі точно не заважатимуть встановленню будь якої системи охолодження на процессор
Ще теоретично це означає, що можна уніфікувати пам'ять для ноутів та ПК.
Melofon
Member
Аватар користувача
Звідки: Николаев

Повідомлення

Плюс наверно только в том что те модули разгонять будет легче, ну и для охлада башни хорошо что не мешает, а так второй не добавить, только менять, поэтому для стационара так себе штука когда памяти нельзя просто добавить.
Mykolay3ack
HWBOT OC Team
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Коли вже будуть розпалювати на платі? :gigi:
korea
Member
Аватар користувача
Звідки: Суми

Повідомлення

Це зараз вони не заважають, вангую зовсім скоро побачим кастомні башти охолодження для цих модулів, що кріплеться маленькими гвинтиками, і де-не-де, а почнуть заважити процесорним баштам чи трубкам АІО. :laugh:

Доречі як же підсвітка? В ноутбуках зрозуміло, ще до акрилових піддонів не дійшли, але ж в десктопах без цього не можна зараз! :gigi:

MSI могла би шестигранні стрази для гвинтиків запропонувати, взагалі, чим їх маркетенговий відділ займається?
Imperator83
Junior
Аватар користувача
Звідки: Вінниця

Повідомлення

CAMM2 підтримує до 192GB (непогано) і швидкість передачі даних до 9600 МТ/с . Час покаже ,можливо це перспективна заміна для SO-DIMM у майбутньому :)
Liquidator
Member
Аватар користувача
Звідки: Kyiv

Повідомлення

Mykolay3ack: 24.05.2024 09:49 Коли вже будуть розпалювати на платі? :gigi:
Доречі ви напевне не зтикалися серьйозно з гєморами коли опертаива тыпа запускається\не запускається. Так от я вам скажу одну річ, що на актуальних користувацьких десктопних системах LGA1700 та
AM5 взагалі 4 модулі максимального об'єму фактично нереально запуститти навіть з тайімінгами та частотами JDEC не кажучи вже про XMP\EXPO. Наприклад намаггання засунути 4 плашки по 32 Гб на актуальній платформі АМ5 у 80% випадків не запуститься взагалі, а у 99% випадків з з тих що можливо запустяться частота не перевищуватиме ганебно нізькій частоті 3600, що й сенс купляти ДДР 5 втрачається.
То це я до чого... якщо б з заводу розпаювали на мамці максимально можливу кількість пам'яті з макисмально можливою частотою і це все б гарантовано запускалося з любим з проців на даній платформі .... я б особисто купив би не парячись;) Але ж по факту самі контроллери пам'яті розташовані у самомих процах і якість у них відрізняється, бо на одних камнях йдуть одні модулі на одних частотах,на других вони вже не катять.... от і живемо ми з цією лотереєю багато років з вірогідністю 50 на 50 - запуститься воно чи ні.
Melki
Member
Звідки: Мелитополь (Украина)

Повідомлення

Koluchiy: 24.05.2024 09:19Єдиний плюс що я бачу, що такі модулі точно не заважатимуть встановленню будь якої системи охолодження на процессор
а я вижу возможность установки системы охлаждения на память, и тут хоть баншню для памяти, хоть водоблок, а там тебе и подсветки всякие и экранчики...
LiquidStorm: 24.05.2024 08:24а на десктопі воно для чого?
раньше свистоперделки на памяти выглядели как две/четыре разноцвыетные полоски, а сейчас смотри какая свобода...
Melofon: 24.05.2024 09:38а так второй не добавить, только менять, поэтому для стационара так себе штука когда памяти нельзя просто добавить
а кто в стационаре по одной планке меняет? или двумя, или четырьмя, и комплектом, ну максимум два комплекта по две...
и долбешься, то в том слоту не едет, то воткнул не туда, то ластиком контакты потереть...
а так уже комплект, а сверху приклеят охлад, сначала пассивный (от производителя платы), подом светящийся (или с экраном), потом активный, потом водоблок - место освободилось, возможности расширились...
Denvys5
Member
Аватар користувача
Звідки: Kyiv

Повідомлення

Liquidator: 24.05.2024 10:25AM5 взагалі 4 модулі максимального об'єму фактично нереально запуститти навіть з тайімінгами та частотами JDEC не кажучи вже про XMP\EXPO. Наприклад намаггання засунути 4 плашки по 32 Гб на актуальній платформі АМ5 у 80% випадків не запуститься взагалі, а у 99% випадків з з тих що можливо запустяться частота не перевищуватиме ганебно нізькій частоті 3600, що й сенс купляти ДДР 5 втрачається.
7950X - 4x48gb 5600CL28
спойлер
https://hwbot.org/submission/5445777_je ... sec_326ms/
Зображення
Було б бажання, і руки звідки треба :dontknow:
Kanjo
Junior

Повідомлення

Melki: 24.05.2024 10:31
Koluchiy: 24.05.2024 09:19Єдиний плюс що я бачу, що такі модулі точно не заважатимуть встановленню будь якої системи охолодження на процессор
а я вижу возможность установки системы охлаждения на память, и тут хоть баншню для памяти, хоть водоблок, а там тебе и подсветки всякие и экранчики...
LiquidStorm: 24.05.2024 08:24а на десктопі воно для чого?
раньше свистоперделки на памяти выглядели как две/четыре разноцвыетные полоски, а сейчас смотри какая свобода...
Melofon: 24.05.2024 09:38а так второй не добавить, только менять, поэтому для стационара так себе штука когда памяти нельзя просто добавить
а кто в стационаре по одной планке меняет? или двумя, или четырьмя, и комплектом, ну максимум два комплекта по две...
и долбешься, то в том слоту не едет, то воткнул не туда, то ластиком контакты потереть...
а так уже комплект, а сверху приклеят охлад, сначала пассивный (от производителя платы), подом светящийся (или с экраном), потом активный, потом водоблок - место освободилось, возможности расширились...

У меня в пк стоит 4+8,буду менять одну 4gb на 16gb,а в будущем и 8gb поменяю, на 16 или 32
nikolaiii
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Mykolay3ack
Для тебе роблять ноути, там все розпаяне.
KimRomik
Member
Аватар користувача

Повідомлення

LiquidStorm: 24.05.2024 08:24Для ноутів, планшетів, приставок - цілком норм тєма із САММ2, а на десктопі воно для чого?
щоб ти купував новий комп
IvanCh
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

як на мене круте рішення.
більше варіянтів це тільки благо.

але цей кріплення так і проситься на задю стінку мат плати. :super:
Melki
Member
Звідки: Мелитополь (Украина)

Повідомлення

Kanjo: 24.05.2024 10:40У меня в пк стоит 4+8,буду менять одну 4gb на 16gb,а в будущем и 8gb поменяю, на 16 или 32
сочувствую твоему положению - выгребай скорее на нормальные отношения с компьютером

Отправлено спустя 37 секунд:
IvanCh: 24.05.2024 11:13на задю стінку мат плати
куда, в какое место?
IvanCh
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Melki
навпрроти сокету, щоб доріжки від проца до пам'яті були якомога коротші.
Devijack
Member
Аватар користувача
Звідки: Запорожье

Повідомлення

IvanCh: 24.05.2024 11:13 але цей кріплення так і проситься на задю стінку мат плати. :super:
Теж так подумав, чому би не розміщувати ще пару слотів позаду. :up:
Melki
Member
Звідки: Мелитополь (Украина)

Повідомлення

IvanCh: 24.05.2024 12:48навпрроти сокету
а как ты собрался прикручивать охлаждение к процессору?

Отправлено спустя 28 секунд:
Devijack: 24.05.2024 13:04ще пару слотів позаду
еще один...
куда?
Відповісти