Qualcomm пропонує міні-ПК для розробників на платформі Snapdragon X Elite

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Повідомлення
Alligator
Member
Аватар користувача
Звідки: Миколаїв

Повідомлення

Пропоную обговорити Qualcomm пропонує міні-ПК для розробників на платформі Snapdragon X Elite
Ноути закінчилися - пішли неттопи :gigi:
phobosse
Member
Аватар користувача
Звідки: Kyiv

Повідомлення

Значить у скорому часі можна буде за недорого придбати на ebay попередню версію на Snapdragon 8cx Gen 3
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Оце я розумію підхід до справи :D
Нє, насправді схвалюю, може хоч розшевелять тих двох слоупоків, котрі тільки і вміють що влаштувати змагання хто першим зробить кіловатний процесор.
Gelonyrum
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Чудова новина, надіюсь всіх девів будуть таким залізом забезпечувати контори, може тоді навчаться оптимізовувати код відчуваючи цей біль коли в тебе все лагає, а не сидіти на і9 з 4090 та думати "як же гарно все працює") :gigi:
AssayMAS
Member
Звідки: ][аркiв

Повідомлення

Gelonyrum: 22.05.2024 18:46всіх девів будуть ... залізом забезпечувати
я бы код ЗАСТАВИЛ всех девов тестировать на ПК который по статистике у половины людей на планете - на 4 потока\ядра по паре ГГц 4-8ГБ озу и видеокарте уровня Вега 6-11 или gt1030 ддр4. Я б мелкомягких тоже заставил обновы тестировать на подобных ПК - а то всё у меня было ОК прилетело обновление и всё... i7-3770 16ГБ видишь как оно рабочий стол рисует... и имеем обновил винду - обнови дрова видеокарты под обновы от винды, обнови браузер под видеодрайвер - а то плеер встроенный лагает... . Еще настройки драйвера\браузера слетят настраивай заново - и стабильно мелкомягкие косячат несколько раз в год.
BotVasya
Member

Повідомлення

AssayMAS: 22.05.2024 20:14 я бы код ЗАСТАВИЛ всех девов тестировать на ПК который по статистике у половины людей на планете - на 4 потока\ядра по паре ГГц 4-8ГБ озу и видеокарте уровня Вега 6-11 или gt1030 ддр4. Я б мелкомягких тоже заставил обновы тестировать на подобных ПК - а то всё у меня было ОК прилетело обновление и всё... i7-3770 16ГБ видишь как оно рабочий стол рисует... и имеем обновил винду - обнови дрова видеокарты под обновы от винды, обнови браузер под видеодрайвер - а то плеер встроенный лагает... . Еще настройки драйвера\браузера слетят настраивай заново - и стабильно мелкомягкие косячат несколько раз в год.
Взагалі то це дуже дивно, в мене старенький фудж Q910 Core i5-3470t 16 пам'яті на він 11 літає. Мабуть ви щось типу хрому або збочення типу опери використовуєте )).
Alligator
Member
Аватар користувача
Звідки: Миколаїв

Повідомлення

AssayMAS: 22.05.2024 20:14
Gelonyrum: 22.05.2024 18:46всіх девів будуть ... залізом забезпечувати
я бы код ЗАСТАВИЛ всех девов тестировать на ПК который по статистике у половины людей на планете - на 4 потока\ядра по паре ГГц 4-8ГБ озу и видеокарте уровня Вега 6-11 или gt1030 ддр4. Я б мелкомягких тоже заставил обновы тестировать на подобных ПК - а то всё у меня было ОК прилетело обновление и всё... i7-3770 16ГБ видишь как оно рабочий стол рисует... и имеем обновил винду - обнови дрова видеокарты под обновы от винды, обнови браузер под видеодрайвер - а то плеер встроенный лагает... . Еще настройки драйвера\браузера слетят настраивай заново - и стабильно мелкомягкие косячат несколько раз в год.
Я ради прикола на BeagleBone Black поставил образ с графической оболочкой и мозилой.
Процессор Sitara AM3358BZCZ100 1GHz, 2000 MIPS
Графика SGX530 3D, 20M полигонов/сек
SDRAM 512MB DDR3L 800MHZ
Flash 4GB, 8bit Embedded MMC
и оно даже чудом открывало сайты :rolleyes:

А комп с i5-2400 отдал нуждающимся, на нем реально ютуб невозможно было открыть на голой винде и свежем браузере.
Kimonoy
Member
Звідки: Кременчук

Повідомлення

AssayMAS: 22.05.2024 20:14
Gelonyrum: 22.05.2024 18:46всіх девів будуть ... залізом забезпечувати
я бы код ЗАСТАВИЛ всех девов тестировать на ПК который по статистике у половины людей на планете - на 4 потока\ядра по паре ГГц 4-8ГБ озу и видеокарте уровня Вега 6-11 или gt1030 ддр4. Я б мелкомягких тоже заставил обновы тестировать на подобных ПК - а то всё у меня было ОК прилетело обновление и всё... i7-3770 16ГБ видишь как оно рабочий стол рисует... и имеем обновил винду - обнови дрова видеокарты под обновы от винды, обнови браузер под видеодрайвер - а то плеер встроенный лагает... . Еще настройки драйвера\браузера слетят настраивай заново - и стабильно мелкомягкие косячат несколько раз в год.
Ну дякую :gigi: . Якби ж всім девам давали таке залізо як кажуть вище - і9 з 4090. В мене робочий це R7 5800H з 1650. І це я його ледве випросив сидячи на R5 4600Н, і точно не із-за перформанса програми яку ми пишемо!, а із-за того, що тести вже почали крутитися з 10 хвилин і білд пішов десь на ті ж 10 хвилин. А ті тести і ребілд проєкта треба робити раз надцять на день. Тому як є...

Але проблема десь таки та й існує, сам навіть стикався будучи ще на i5 6300 з тим, що інші розробники на Xeon-ах не помічали деякий flickering інтерфейсу. Тому саме у QA а не у девів мають бути лоу перформанс машини для таких тестів. Але знову ж таки, не як основні машини.
pelia
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Kimonoy: 22.05.2024 23:29
AssayMAS: 22.05.2024 20:14
я бы код ЗАСТАВИЛ всех девов тестировать на ПК который по статистике у половины людей на планете - на 4 потока\ядра по паре ГГц 4-8ГБ озу и видеокарте уровня Вега 6-11 или gt1030 ддр4. Я б мелкомягких тоже заставил обновы тестировать на подобных ПК - а то всё у меня было ОК прилетело обновление и всё... i7-3770 16ГБ видишь как оно рабочий стол рисует... и имеем обновил винду - обнови дрова видеокарты под обновы от винды, обнови браузер под видеодрайвер - а то плеер встроенный лагает... . Еще настройки драйвера\браузера слетят настраивай заново - и стабильно мелкомягкие косячат несколько раз в год.
Ну дякую :gigi: . Якби ж всім девам давали таке залізо як кажуть вище - і9 з 4090. В мене робочий це R7 5800H з 1650. І це я його ледве випросив сидячи на R5 4600Н, і точно не із-за перформанса програми яку ми пишемо!, а із-за того, що тести вже почали крутитися з 10 хвилин і білд пішов десь на ті ж 10 хвилин. А ті тести і ребілд проєкта треба робити раз надцять на день. Тому як є...

Але проблема десь таки та й існує, сам навіть стикався будучи ще на i5 6300 з тим, що інші розробники на Xeon-ах не помічали деякий flickering інтерфейсу. Тому саме у QA а не у девів мають бути лоу перформанс машини для таких тестів. Але знову ж таки, не як основні машини.
Перечитайте ще раз. Тестувати, а не збирати і кодити. А перед відправкою QA нормальні деви самі перевіряють і зазвичай нам потрібно пальцем тикати як малій дитині що не так, тож якщо тестер буде з старим залізом і скаже деву що воно лагає, то дев просто скаже типу "у мене норм, відчепіться", тому воно повинне бути саме у нього, бо живуть деви у своїй бульбашці
AssayMAS
Member
Звідки: ][аркiв

Повідомлення

BotVasya: 22.05.2024 20:18збочення типу опери використовуєте
проблема что обнова винды что-то с драйвером видеокарты сделала, а браузер Файерфокс за счет драйвера видеокарты рисуют ролики - вообщем страдал пару дней пока все вендора новые обновы под винду, драйвер видеокарты и файерфокс не выпустили.
Alligator: 22.05.2024 21:06комп с i5-2400 отдал нуждающимся, на нем реально ютуб невозможно было открыть
так может проблема в сети или что винда 7 - а под неё нет дров на аппаратное проигрывание роликов в браузере за счет видеокарты. Ютуб=вин10 как минимум, все что младше не тянет в браузере фильмы. А вин 10 x86 как минимум 3-4Гб озу. И видео карты древние неработоспособны ибо без дров типо 7000 серии Нвидии... под вин10 кажись с 8000 серии нвидии дрова идут... а у АМД дрова от HD2600 - они типо есть но только 2Д - в 3д вылет на лаге но ютуба идёт.
В любой металолом под управлением вин10 суем gt610 gt710 gt630 gt730 и оно тянет видеопоток в браузере, а если gt1030 gtx1630 gtx1650 сунуть то 4-8К тянуть видепоток в браузере будет.
Kimonoy
Member
Звідки: Кременчук

Повідомлення

pelia: 22.05.2024 23:45то дев просто скаже типу "у мене норм, відчепіться", тому воно повинне бути саме у нього, бо живуть деви у своїй бульбашці
Так заведіть таску на дева, нехай профайлінг робить.
sav_
Member

Повідомлення

розпаяна пам'ять і тут. якесь прокляття Виробників ARM процесорів
цікаво, чи буде щось на X Elite від Minisforum
rjavyi_pastor
Member

Повідомлення

Kimonoy: 22.05.2024 23:29
AssayMAS: 22.05.2024 20:14
я бы код ЗАСТАВИЛ всех девов тестировать на ПК который по статистике у половины людей на планете - на 4 потока\ядра по паре ГГц 4-8ГБ озу и видеокарте уровня Вега 6-11 или gt1030 ддр4. Я б мелкомягких тоже заставил обновы тестировать на подобных ПК - а то всё у меня было ОК прилетело обновление и всё... i7-3770 16ГБ видишь как оно рабочий стол рисует... и имеем обновил винду - обнови дрова видеокарты под обновы от винды, обнови браузер под видеодрайвер - а то плеер встроенный лагает... . Еще настройки драйвера\браузера слетят настраивай заново - и стабильно мелкомягкие косячат несколько раз в год.
Ну дякую :gigi: . Якби ж всім девам давали таке залізо як кажуть вище - і9 з 4090. В мене робочий це R7 5800H з 1650. І це я його ледве випросив сидячи на R5 4600Н, і точно не із-за перформанса програми яку ми пишемо!, а із-за того, що тести вже почали крутитися з 10 хвилин і білд пішов десь на ті ж 10 хвилин. А ті тести і ребілд проєкта треба робити раз надцять на день. Тому як є...

Але проблема десь таки та й існує, сам навіть стикався будучи ще на i5 6300 з тим, що інші розробники на Xeon-ах не помічали деякий flickering інтерфейсу. Тому саме у QA а не у девів мають бути лоу перформанс машини для таких тестів. Але знову ж таки, не як основні машини.
проект ув котрому є рубі рейлс - тести на моєму 7735 це 20-30 хв і проблема не в тому що машина не тягне. Просто там небагато тестів що йдуть в паралелі. Запуск десь хвилини 2 бо там ще купа докерів, бд, фронт, еластік. На попередньому ноуті з 5850u було трохи гірше, але в межах похибки. Чому просто не купити собі ноут і не мучатися?
AssayMAS
Member
Звідки: ][аркiв

Повідомлення

rjavyi_pastor: 23.05.2024 10:03просто не купити собі ноут і не мучатися?
ну как бы есть софт для тестирования железа - и по его статистике 50% ПК на планете уровня 2-4 ядра 2-3ГГц 2-8ГБ и видекарта в 20% случаев уровня gt1030 или Vega6-11 или uhd intel или ЛУЧШЕ. То есть у 80% ПК на планете быстродействие у видеокарты хуже 1030 и встроек... но это по данным за прошлые года - так как БД от ПО по подписке...
Это к тому что ПО надо будет работать на среднем по быстродействию ПК... а не как сейчас выпустили ПО и потом при больших продажах=прибылях завозят оптимизацию аля куберпанк, ведьмак... а вот у смуты профита нет - и не будет оптимизации... Блин да на первую публичную вин10 погляди её винда 7 рвала... прошло много годиков и теперь 10 дает больше ФПС чем 7...
Вообщем надо целиться в своём ПО на запуск при минимальных требованиях вин10 = 2ядра три гига...
а то есть например движок Unreal для игор так на 8ГБ ОЗУ с 2ГБ видеокартой лаг на лаге вылет на вылете - но стоит вкинуть 16ГБ ОЗУ и вылеты становятся в гомеопатическом количестве... это к тому что заявленные минимальные требования не соответствуют реальности... от чего у многих пользователей пoпaболь.
Sanc
Member

Повідомлення

ARM на ринку Х86 під Windows в 2012 - провал
ARM на ринку Х86 під Windows в 2016 - провал
ARM на ринку Х86 під Windows в 2020 ексклюзивними продуктами - провал
ARM на ринку Х86 під Windows в 2024 - ми тут

Знаєте що таке "Безумство"? - повторювати кожен раз одні і ті самі дії в очікуванні іншого результату(с) Ваас FarCry 3

Ну не вигорить ARM на ринку Х86:
1) у тої ж Aplle на М-процах не чистий ARM, а гібрид ARM+X86ASIC з своєю екосистемою і максимальною оптимізацію софтописцями, що дозволяє за рахунок потужної встройки (у М4мах фактично RTX3060 Desctop на борту, а в М1 простому на рівні GTX1050) і перекомпілювання всіх програм (де відсутні аналогічні інструкції транслює спецблок на ASICи X86) конкурувати з Х86 системами до 100Вт
2) У Snapdragon модифікований ARМ родом з 1985, без X86 ASICів, без перекомпіляції коду, без оптимізації, без потужної відеокарти (тут аналог GTX750) зате з ціною як у Apple і в 2-3 рази дорожче за Інтел\АМД (при цьому і слабше).
3) Інтел і АМД уже далі декодера є RISC а не Х86-CISC (мікроархітектура фактична), а судячи слухам в Zen6 і 17 поколінні Інтел має бути повний перехід внутрянки на RISC-V подібні архітектури з оптимізацією костилів від зовнішньої Х86, які викинуть в окремі блоки чисто для сумісності з старим софтом і іграми (подібно Apple в їх проці).
4) Перспективними є чисті RISC-V подібні архітектури, а ніяк не розвиток ARM з 1985.
5) Ніхто не буде писати софт під Windows i Linux ARM в промислових масштабах (що практика неодноразово показувала), а на режимах в 40-300 Вт ARM ще й суттєво програє X86-RISC. А для перегляду кіно, перегляду в браузері і шастання в майрософтофісу ніхто не буде купляти Ноутбук\Неттоп за 1500\800 баксів, коли те саме може виконати значно дешевше Андроідприставка\мобільник за 150 баксів чи X86Неттоп за 150$. При цьому є в ту ж ціну реально потужні Ноути Apple та AMD Ryzen, не говоряич про чисті ПК.

Аби ARM хотіли реально влізти на ринок Х86 - їм потрібно було купити VIA з їх ліцензією Х86 і зробити Х86 over ARM, щоб не втрачати на декодінгу 50% продуктивності, отримавши нативну сумісність Х86 з малими костилями.
І то якщо АМД\Інтел перейдуть повністю на RISC-V внутрішню архітектуру з RISC (а вони уже це роблять в майбутніх поколіннях архітектур) і підріжуть застарілі костилі з Х86 (гіпертрейдинг і регістри з ним звязані, AVX256\AVX512, невикористовувані інструкції і блоки) - то уже на нинішньому ринку у ARM будуть значні проблеми, коли С і Е ядра дадуть конкуренцію в малому енегоспоживанню і тоді уже ARM отримає реальних конкурентів, які вижмуть з часом з ринку.

Мене більше дивує чого NVIDIA сама не викупила Х86 ліцензії у VIA та на RISC-V архітектуру та не стала 3 виробником Х86 процесорів. Чи вона хоче чисто піти в більш прибуткові сервери і суперкомпи\робочі станції, покинувши Ноутбуки і Десктоп ставши ексклюзивним партнером Apple та продавати ліцензії на GPU архітектури для М-проців (як АМД робить для консолей Sony\Microsoft).
Бо з часом коли дойдемо до масових 10А техпроцесів (а це років 10) -- то уже окремих GPU не буде в домашньому користуванні, а будуть гібридні CPU+GPU процесори як в PlayStation\Xbox\Apple з окремим чіпом логіки (куди будуть іти USB, HDMI, Monitor, Mediaout через PCI, а Sata вимре)
sav_
Member

Повідомлення

Sanc
як же тоді X Elite видає стільки ж попугаїв в Cinebench 2024 що і M3 Pro?
Sanc
Member

Повідомлення

sav_: 23.05.2024 12:47 Sanc
як же тоді X Elite видає стільки ж попугаїв в Cinebench 2024 що і M3 Pro?
І що ті попугаї дають?))) Сферичний кінь в вакуумі?

Постав 100 жінок по 50кг носити 1кг коробки цукерок цілий день і 100 чоловіків по 90кг, для тебе буде здивування, але результат жінки покажуть або той же або навіть краще (чоловіки навіть скоріше програють бо їм ще впусту носити свої додаткові 50кг).
А тому по твоїй логіці жінки такі само фізично сильні як і чоловіки і нічим не поступаються, при цьому ще й їдять менше :laugh: :lol:
А потім міняємо задачу на більш реальну і буденну та часту - носити мішки по 25 і по 50кг і що вийде?))) :D

От так само і з твоїми "папугами" і реальними задачами, коли з легкого "браузінгу, фільмів, ворду на 2 листки А4" перейти в тяжкі задачі "ігри, профсофт, бази данних, Еxell на 50 сторінок, рендер"
Востаннє редагувалось 23.05.2024 13:02 користувачем Sanc, всього редагувалось 6 разів.
rjavyi_pastor
Member

Повідомлення

AssayMAS: 23.05.2024 12:11
rjavyi_pastor: 23.05.2024 10:03просто не купити собі ноут і не мучатися?
ну как бы есть софт для тестирования железа - и по его статистике 50% ПК на планете уровня 2-4 ядра 2-3ГГц 2-8ГБ и видекарта в 20% случаев уровня gt1030 или Vega6-11 или uhd intel или ЛУЧШЕ. То есть у 80% ПК на планете быстродействие у видеокарты хуже 1030 и встроек... но это по данным за прошлые года - так как БД от ПО по подписке...
Это к тому что ПО надо будет работать на среднем по быстродействию ПК... а не как сейчас выпустили ПО и потом при больших продажах=прибылях завозят оптимизацию аля куберпанк, ведьмак... а вот у смуты профита нет - и не будет оптимизации... Блин да на первую публичную вин10 погляди её винда 7 рвала... прошло много годиков и теперь 10 дает больше ФПС чем 7...
Вообщем надо целиться в своём ПО на запуск при минимальных требованиях вин10 = 2ядра три гига...
а то есть например движок Unreal для игор так на 8ГБ ОЗУ с 2ГБ видеокартой лаг на лаге вылет на вылете - но стоит вкинуть 16ГБ ОЗУ и вылеты становятся в гомеопатическом количестве... это к тому что заявленные минимальные требования не соответствуют реальности... от чего у многих пользователей пoпaболь.
просто не купити собі ноут і не мучатися було щодо розробки, білдів та прочого. Типу в мене вести розробку на на чомусь меншому за сучасні райзени/маки з 16+ оперативки буде дуже боляче, якщо вже робота така і не видають норм залізо то треба якісь копроміси.
sav_
Member

Повідомлення

Sanc
чим Cinebench 2024 не приклад реальної задачі? рівня гри чи професійного ПО
у нього рендеринг якийсь несправжній?
AssayMAS
Member
Звідки: ][аркiв

Повідомлення

sav_: 23.05.2024 13:55у нього рендеринг якийсь несправжній?
у игры(человеков) цель убить качество и получить стабильный ФПС (ровный график) - а он от ВСЕГО зависит - сеть, дрова под всё, охлад (тротлинг) , ... . А тест Cinebench 2024 это не про игры, а про попугаи которые выбивает... и с оптимизацией самой программы на ряде процов попугаев становится больше... но опять попугаи Cinebench в ряде игор не колерируется с ФПС. То есть два разных ПК разных поколений попугаев выбили примерно одинаково - но в одном ПК воображаемая игра выдаст 60+ ровного ФПС
, а в другом 40-60ФПС рваного графика - играть можно но пoпaболь.

Відправлено через 2 хвилини 51 секунду:
Sanc: 23.05.2024 12:16ARM на ринку Х86 під Windows
провал то от того что есть рынок вторичных ПК и там за теже деньги бизнесс модет купить решения лучше=стандартней=быстрее=... .
Відповісти