Чип Apple M4 випробуваний в Geekbench v6: на 22–25% швидший за М3

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Повідомлення
yariksom
Member

Повідомлення

Предлагаю обсудить Чип Apple M4 випробуваний в Geekbench v6: на 22–25% швидший за М3
Порівнюють з позаминулим поколінням у кінці статті, бо вдвічі звучить краще чим 22-25%.
Ekz0rcyst
Member
Аватар користувача
Звідки: Місцевий

Повідомлення

yariksom
Всяко краще ніж в інших вендорів.
Imperator83
Junior
Аватар користувача
Звідки: Вінниця

Повідомлення

Приблизно як і обіцяли , норм. :)
avebael
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

цікаво що з бенчами Zen5 тягнуть до кінця. вже й на редіті помічають.

все більше думок що нічого там визначального не буде, як і між штеуд 13-14

коли компанії є що показать - то показують бенч. коли вийшов обсер то багатозначно мовчать, годують завтраками.
Pushkinyan
Junior

Повідомлення

Нічого собі, я тут з м2 був в шоці, а тут таке...
Vlaad13
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Pushkinyan: 09.05.2024 13:54 Нічого собі, я тут з м2 був в шоці, а тут таке...
и с чего там в шоке быть? :lol:
kairo
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна

Повідомлення

yariksom: 09.05.2024 13:17 Предлагаю обсудить Чип Apple M4 випробуваний в Geekbench v6: на 22–25% швидший за М3
Порівнюють з позаминулим поколінням у кінці статті, бо вдвічі звучить краще чим 22-25%.
M3 не ставили в IPad Pro. Ставили М2, тому новий М4 із ним і порівнювали, коли презентували останній Ipad Pro.
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Nortrom
IPC в ОоО можна проміняти лише на суттєвий ріст жору, а це не їхній варіант.
Вийшли на якийсь оптимум, обмежений здоровим глуздом, і все, фінал.
Prescott
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

Vlaad13: 09.05.2024 14:29и с чего там в шоке быть?
У меня ноут на М3 Про - шикарная вещь, до этого сидел на и7 6-12 2018 г.в прошка, прогресс очень существенный, проекты стали собираться на порядок быстрее, про автономность и отсутствие шума я вообще молчу. АРМ реально сила :super:
1nsane
Member
Звідки: Ларнака, Кипр

Повідомлення

Prescott: 09.05.2024 16:27
Vlaad13: 09.05.2024 14:29и с чего там в шоке быть?
У меня ноут на М3 Про - шикарная вещь, до этого сидел на и7 6-12 2018 г.в прошка, прогресс очень существенный, проекты стали собираться на порядок быстрее, про автономность и отсутствие шума я вообще молчу. АРМ реально сила :super:
Ясное дело, вы б еще с перфокарточками сравнили - там еще лучше прирост будет.
АРМ сила только при начальном переходе. Все приросты далее между поколениями довольно низкие.
Я не говорю, что АРМ это плохо или хуже. Совсем нет, просто вау-эффекта после отказа от макбуков на интеле дальше ждать не стоит.
VRoman
Member
Звідки: Albuquerque, NM, USA

Повідомлення

Prescott: 09.05.2024 16:27
Vlaad13: 09.05.2024 14:29и с чего там в шоке быть?
У меня ноут на М3 Про - шикарная вещь, до этого сидел на и7 6-12 2018 г.в прошка, прогресс очень существенный, проекты стали собираться на порядок быстрее, про автономность и отсутствие шума я вообще молчу. АРМ реально сила :super:
Когда появятся независимые тесты ноутбуков с АРМ процессорами и Windows тогда можно будет говорить где там сила и сколько её. А сравнивать совершенно разные ОС на разных процессорных архитектурах как-то не то.
Prescott
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

VRoman: 09.05.2024 17:54Когда появятся независимые тесты ноутбуков с АРМ процессорами и Windows
Если бы мне нужен был ноутбук на виндовс - он бы у меня был :rolleyes: Виндовс то только в игрушки играть, вся разработка на unix системах.

Отправлено спустя 1 минуту 10 секунд:
1nsane: 09.05.2024 16:31Все приросты далее между поколениями довольно низкие.
Ну если поменять на условный м5-м6 то вряд ли, просто не покупайте каждый год)
WalkMan
Member
Аватар користувача

Повідомлення

VRoman: 09.05.2024 17:54Когда появятся независимые тесты ноутбуков с АРМ процессорами и Windows тогда можно будет говорить где там сила и сколько её.
пишу зараз, наперед, коли зʼявляться – не буде про що говорити :D
1nsane
Member
Звідки: Ларнака, Кипр

Повідомлення

Prescott: 09.05.2024 18:17 Ну если поменять на условный м5-м6 то вряд ли, просто не покупайте каждый год)
В этом и прикол - при переходе с x86 на arm все выглядело клево и круто.
Но у x86 (у амд по крайней мере) сейчас приросты на поколение намного интереснее, чем у арм от поколения к поколению.
Sanc
Member

Повідомлення

avebael: 09.05.2024 13:38 цікаво що з бенчами Zen5 тягнуть до кінця. вже й на редіті помічають.

все більше думок що нічого там визначального не буде, як і між штеуд 13-14

коли компанії є що показать - то показують бенч. коли вийшов обсер то багатозначно мовчать, годують завтраками.
"Бенчі" міряють продуктивність в умовній легкій задачі аля "за скільки випече хліба хлібопічка і ціла пекарня і доходять що 1 хлібину випікають за 2 години і там і там, значить хлібопічка не тільки продуктивна, а ще і споживає енергоресурсів менше" - така логіка відповідає що древній АРМ наближається по продуктивності до не зовсім древнього Х86.

Тільки от АРМ розрахований для малопотужних пристроїв (аля калькуляторів) з жором до 10Вт, а Х86 для дикопотужних систем від 100Вт.
Коли приводять в приклад Епл М-проци забувають нюанс, що там низкопродуктивні системи з дикою оптимізацією софта і асіками-Х86 в купу до АРМ, і то в реальних потужних задачах (а не офіс з браузером) там реальна продуктивність ледь дотягує до І3 64Вт.

Реальна же продуктивність процесорів залежить від кількості транзисторів, кешів і частоти їх роботи, і якщо подивитися на їх співвідношення то одразу в АРМ капітально все не радісно.

Уже давно Х86 проци теж не Х86 - а RISC, і заточені на високу продуктивність. Є ще костилі всякі Х86 в структурі які давно треба повикидати, але до цього дойдуть і зроблять.
Більше розчарую, АРМ в десктопі така сама утопія як і квантові комп'ютери в майбутньому, не буде їх, бо це штуки для своїх специфічних задач.

Відправлено через 7 хвилин 25 секунд:
1nsane: 09.05.2024 16:31
Prescott: 09.05.2024 16:27
У меня ноут на М3 Про - шикарная вещь, до этого сидел на и7 6-12 2018 г.в прошка, прогресс очень существенный, проекты стали собираться на порядок быстрее, про автономность и отсутствие шума я вообще молчу. АРМ реально сила :super:
Ясное дело, вы б еще с перфокарточками сравнили - там еще лучше прирост будет.
АРМ сила только при начальном переходе. Все приросты далее между поколениями довольно низкие.
Я не говорю, что АРМ это плохо или хуже. Совсем нет, просто вау-эффекта после отказа от макбуков на интеле дальше ждать не стоит.
В мене взагалі чуйка що Епл вернеться на Х86 проци причому на АМД з їх С-ядрами і просто викупить право власного виготовлення і допрацювання, - як це зроблено в консолях Соні і Майкрософт, а виготовляти будуть на фабриці Інтела в США
sergiiua
HWBOT OC Team
Аватар користувача
Звідки: Kyiv

Повідомлення

Sanc: 09.05.2024 21:13 В мене взагалі чуйка що Епл вернеться на Х86
:facepalm:
sam_ua
Junior

Повідомлення

Sanc: 09.05.2024 21:13 В мене взагалі чуйка що Епл вернеться на Х86 проци причому на АМД з їх С-ядрами
Скорее наоборот что АМуДе и NVidia запилит свои ARM процы после того как закончилось соглашение между MS и Qualcomm на монопольное право использования Win11 arm только на ноутах с процами Qualcomm.
И рынок MS Win ноутов разделится на игровые x64 и значимую долю энергоэффективных ARM-ноутов аля MacBookPro - типа 70/30 в далеком будущем.

Но макбукпро "берет" не только энергоэффективностью, но вообще качеством сборки и звука и разьемами и корпусом и экраном.
Нужен ли мне MS Win ARM в пластиковом корпусе с никакущим звуком везде (динамики и наушники) и дешевым IPS экраном без HDR?

НЕТ. уж лучше x64.

Поэтому маркетологам ещё нужно поломать голову в какую "потребительскую нишу" засунуть свой MS Win ARM на котором не пойдут х/з сколько игр x64.

Явно должны подтянутся игроделы и начать собирать некую "универсальную сборку" работающую на обоих win11 и лет через 3-5 возможно будет беспроблемно выбирать win x64 vs win arm без ограничений по новым играм. Но пока консоли крутятся на x64 то навряд ли переход игроделов (на универсальную сборку) будет быстрым и охотным.
Все как с переходом 32bit на x64 в играх и прочих "системных програмах" устанавливающих свой "драйвер".
WalkMan
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Sanc: 09.05.2024 21:13низкопродуктивні системи з дикою оптимізацією софта
🤡
AFU_power
Member
Аватар користувача

Повідомлення

1nsane: 09.05.2024 16:31
Prescott: 09.05.2024 16:27
У меня ноут на М3 Про - шикарная вещь, до этого сидел на и7 6-12 2018 г.в прошка, прогресс очень существенный, проекты стали собираться на порядок быстрее, про автономность и отсутствие шума я вообще молчу. АРМ реально сила :super:
Ясное дело, вы б еще с перфокарточками сравнили - там еще лучше прирост будет.
АРМ сила только при начальном переходе. Все приросты далее между поколениями довольно низкие.
Я не говорю, что АРМ это плохо или хуже. Совсем нет, просто вау-эффекта после отказа от макбуков на интеле дальше ждать не стоит.
А хто бере макбуки щоб ловити вау ефккти чи все-таки працювати?
Відповісти