Минулого року на контрактному виробництві чипів Intel втратила $7 мільярдів

Обсуждение статей и новостей сайта
Відповісти
Автор
Повідомлення
Artempo100
Junior

Повідомлення

Пропоную обговорити Минулого року на контрактному виробництві чипів Intel втратила $7 мільярдів

Після землетрусів в тайвані я думаю Інтел з власним виготовленням чіпів стане набагато краще
taras_cs
Member
Аватар користувача
Звідки: Варшава-Київ-Дніпро

Повідомлення

Artempo100: 03.04.2024 18:45Після землетрусів в тайвані я думаю Інтел з власним виготовленням чіпів стане набагато краще
Навчаться їх народжувати чи що?
Rederst
Member
Звідки: Земля

Повідомлення

taras_cs: 03.04.2024 19:36
Artempo100: 03.04.2024 18:45Після землетрусів в тайвані я думаю Інтел з власним виготовленням чіпів стане набагато краще
Навчаться їх народжувати чи що?
Уряд грошей відсипле.
ronemun
Advanced Member

Повідомлення

0. 7 міліардів на тому ринку це вже навіть не гроші, а копійки. Китай вкинув чистими сотні міліардів, і йому до Інтела як до Місяця раком. Вони, якщо б могли, лише за право встати в чергу на виробництво до Інтела, думаю міліардів 100-200 не пожаліли б.
1. в Інтел вже закінчилось тестове і почалась підготовка до масового виробництва 2нм продукції. Тут навіть Apple зачухається, тим більше бум ШІ взагалі зняв питання ціни транзистора - прибутки на акціях там такі що любий стартап може трильйон підняти
2. Саме Інтел нещодавно отримала першою найпередовіше обладнання з великою апертурою - це дозволить знаачно швидше засвічувати пластини. Зараз проблема в дууже малому полі засвітки EUV - вічно то енергії засвітки не хватає щоб резист затвердів, то оптика слаба, і т.п.
3. Думаю, чим далі, тим більше очевидно, що на TSMC ставлять хрест - ніхто не буде воювати за убогий острів проти майже 2х міліардної суперефективної у виробництві системи. Саме тому тайванцям дають все необхідне для переїзду в США/Японію/Європу і т.д. Незахочуть, через азіатсько-клановий менталітет - там їх і поховають. Чисто і мирно, не своїми руками, звісно ж. Або розміняють, як у шахах.
4. Як і в мікрософт і нвідія, інтел вже не ставить на 1ше місце свої основні продукти - процесори, цей час вже пройшов. Зараз зовсім інший світ і в ньому нові еталони.
Kashtan
Member
Аватар користувача
Звідки: Яготин

Повідомлення

Боби свони та брайани кржаничі залишили найсумніший спадок в історії інтел, ось що буває коли головою високотехнологічної компанії садовлять тупих главбухів, які цікавляться виключно сьогоденним прибутком, а не інженерів.
waryag
Member
Аватар користувача
Звідки: Суми

Повідомлення

ronemun: 03.04.2024 21:32Вони, якщо б могли, лише за право встати в чергу на виробництво до Інтела, думаю міліардів 100-200 не пожаліли б.
Заплатити 100+ лярдів, щоб виробляти чіпи на гіршому і навряд чи набагато дешевшому техпроцесі, ніж tsmc?
7mindfields
Member
Аватар користувача

Повідомлення

waryag: 04.04.2024 00:00
ronemun: 03.04.2024 21:32Вони, якщо б могли, лише за право встати в чергу на виробництво до Інтела, думаю міліардів 100-200 не пожаліли б.
Заплатити 100+ лярдів, щоб виробляти чіпи на гіршому і навряд чи набагато дешевшому техпроцесі, ніж tsmc?
Він вірить у роадмап інтела :D
lw_007
Junior

Повідомлення

ronemun: 03.04.2024 21:32 0. Китай вкинув чистими сотні міліардів, і йому до Інтела як до Місяця раком.
Не до інтела а до ASML з їх EUV.
Як і intel, які самі не змогли і пішли контрактувати TSMC
ViPo
Member
Звідки: Україна

Повідомлення

lw_007: 04.04.2024 06:03 Як і intel, які самі не змогли і пішли контрактувати TSMC
Тут велике питання "не змогли" чи "в TSMC просто дешевше".
OzMorphine
Junior
Аватар користувача

Повідомлення

Не понимаю связи между "заказать на стороне" и "убытки своих заводов" ... они простаивают что-ли? Они же наверняка клепают что-то для кого-то другого по тому же контракту, в общем тут или перевод неверен или я не знаю
firestarter256
Member
Аватар користувача
Звідки: Дэнвер

Повідомлення

lw_007
Интел один из 3-х крупных инвесторов АСМЛ наравне с Яблоком и ТСМС
dead_rat
Member
Аватар користувача
Звідки: Берлін

Повідомлення

ViPo: 04.04.2024 07:33
lw_007: 04.04.2024 06:03 Як і intel, які самі не змогли і пішли контрактувати TSMC
Тут велике питання "не змогли" чи "в TSMC просто дешевше".
Не змогли, чи ви пане забули скільки років Інтел переносили релізи техпроцессів?
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

dead_rat: 04.04.2024 09:34Не змогли, чи ви пане забули скільки років Інтел переносили релізи техпроцессів?
В інтелі не змогли в нові техпроцеси на старому обладнанні (дивина, чи не так?), а нові на новому жаба давила. Зараз купили саме-саме нове, навіть новіше ніж те що у тсмц і впроваджують в виробництво.
dead_rat
Member
Аватар користувача
Звідки: Берлін

Повідомлення

Scoffer
Дивина в тому скільки років пробивали головою стіну і як компанія не змогли виконати свої обісцянки ;)
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

dead_rat
Акціонерам обіцяли скорочення витрат :D А проблеми піпла нікого не хвилюють :rotate:
Intel74320ASuperFin+
Member
Аватар користувача
Звідки: Intel "7" 10nm++

Повідомлення

На слайдах дяди Пэта штеуд уже покоряет квантовый мир, но в итоге предлагает купить 14900кс на допотопном 10 14+++++ нм. Получаем закономерный результат.
Sanc
Member

Повідомлення

ViPo: 04.04.2024 07:33
lw_007: 04.04.2024 06:03 Як і intel, які самі не змогли і пішли контрактувати TSMC
Тут велике питання "не змогли" чи "в TSMC просто дешевше".
Справа не в не змогли, змогли б якби захотіли.
Просто всякі Свони і Крижанчичі не проводили закупівлю обладнання нового, а вижимали соки з старого.
І дійшли до такої ситуації, коли старе обладнання уже не може, а нове потрібно купляти, при тому вибір стає купляти актуальне на зараз чи актуальне на майбутнє. Якщо брати актуальне на зараз, то поки запустять - воно швидко застаріє і знов потрібно нове.

І тут Інтел приходить до цілком очевидного рішення: беремо саме нове і найпередовіше обладнання, а дирку в часі на 2 роки затикаємо за допомогою ТСМЦ.
І вийде, що 3-4нм вони випускатимуть на ТСМЦ, а уже 2нм (20А GAAFET) випускатимуть на своєму.
І таким чином Інтел стане конкурентом ТСМЦ, яке знатно підріже повернення територій Тайваню в Китай.
EvhenS
Member
Аватар користувача
Звідки: Черкаси

Повідомлення

АМД так чуть не сдох, в свій час, у нього хронічно виробнича частина не встигала. То з процесом, то з об'ємами.
І за що я не люблю капіталістів драних, закупівля нового обладнання це не збитки, навіть якщо в річному звіті так виглядає. Це доходи майбутніх звітів. Але навіщо дивитися далі, ніж кінець цього року.
ronemun
Advanced Member

Повідомлення

Sanc
НЕЙМОВІРНО. Реально пряме влучання в 10ку

Відправлено через 4 хвилини 10 секунд:
EvhenS
Nvidia взагалі ніколи не мала обладнання, а зараз коштує більше ніж всі інші разом взяті, і це лише початок. Не обладнання основне, тому TSMC приречена, це давно зрозуміло. Ти м більше вона лише стоїть за станками, а всі станки, які зробити в міліони раз важче, і є чіткі інструкції для роботи за ними, TSMC не робить. Це як виготовити автомобіль, і водій. Ясно, що водієм зараз може бути навіть т.зв. блондинка, а ось попоробуй виготовити автомобіль най-най-технологічнішого в історії і науці техпроцесу
Відповісти