AMD оновила вимоги до сертифікації FreeSync-моніторів

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Повідомлення
Craft
Member
Звідки: Чернигов

Повідомлення

Пропоную обговорити AMD оновила вимоги до сертифікації FreeSync-моніторів



Ну такі да!
Базові адекватні вимоги адекватного геймера!
А б іще 1920*1080 викинув би нафіг! В мене знайомий не геймер, після ноуту купив 23 дюйми Full HD і сказав, чому в мене зображенн розмазане...
bes
Member
Аватар користувача
Звідки: Kryvyi Rih

Повідомлення

Craft: 07.03.2024 13:48 Ну такі да!
Базові адекватні вимоги адекватного геймера!
А б іще 1920*1080 викинув би нафіг! В мене знайомий не геймер, після ноуту купив 23 дюйми Full HD і сказав, чому в мене зображенн розмазане...
ты думаешь что нам больше есть дело до твоего знакомого чем до новости? зачем ты ссылку на нее удалил ?
rjavyi_pastor
Member

Повідомлення

Craft: 07.03.2024 13:48 Ну такі да!
Базові адекватні вимоги адекватного геймера!
А б іще 1920*1080 викинув би нафіг! В мене знайомий не геймер, після ноуту купив 23 дюйми Full HD і сказав, чому в мене зображенн розмазане...
А гроші на відеокарту для 1440р де взяти? :-/
Востаннє редагувалось 07.03.2024 13:55 користувачем rjavyi_pastor, всього редагувалось 1 раз.
AccessDenied
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Craft
А причем здесь разрешение? Может он через всратый VGA подключил монитор... :lamer:
bes
Member
Аватар користувача
Звідки: Kryvyi Rih

Повідомлення

АМД как всегда не может даже просчитать свою концепцию. У меня например телик 120 герц с HDR и он теперь не FreeSync Premium ?
Nutbar
Member
Звідки: Київ

Повідомлення

bes: 07.03.2024 13:53 У меня например телик 120 герц с HDR и он теперь не FreeSync Premium ?
Якщо HDR, то це вже FreeSync Premium Pro
Найцікавіше оце:
Оновлення спрямовані на скорочення потоку FreeSync-моніторів із невисокою частотою оновлення, наприклад, до 75 Гц.
Не дуже зрозуміло навіщо прибирати фрісінк для таких моніторів, якраз з низьким фпс його робота чи не найбільш помітна.

Взагалі оце все розбиття FreeSync на окремі категорії здається дивним. Фіча або є або нема. А розширення, максимальна частота і підтримка HDR це окремі параметри. Я б ще зрозумів, якби від назв залежали якісь особливості фрісінку накшталт мінімальної частоти. Але ж ніт, вони запхнули туди те, що до роботи самого фрісінку відношення не має.
Олег963
Member
Аватар користувача
Звідки: Львів

Повідомлення

Nutbar: 07.03.2024 14:04
bes: 07.03.2024 13:53 У меня например телик 120 герц с HDR и он теперь не FreeSync Premium ?
Якщо HDR, то це вже FreeSync Premium Pro
Нічого подібного в мене 165-170 герц 2к НDR і просто наклейка преміум без про!
unique-neon
Member

Повідомлення

Nutbar
Я так розумію, що FreeSync маркетингова назва від АМД. А VRR я такий ніхто не забороняє додавати.
Але якраз на низькогерцових моніторах VRR не дуже добре і працює, наприклад якщо FPS падає нижче 48Гц а верхня межа 60Гц у монітора то LFC (low framerate compensation, по суті монітор повторює кадр двічі, наприклад якщо фпс 40Гц, то монітор показує його двічі на частоті 80Гц) вже не вмикається. По суті за цієї обставини на таких моніторах VRR просто відключається поки фпс не потрапить у вузьку смугу підтримуваних частот.

Друга проблема - овердрайв в моніторах на низьких частотах теж погано працює зазвичай. Так що деякі гравці підіймають нижню планку 48 гц вище.
Gelonyrum
Member
Аватар користувача

Повідомлення

unique-neon: 07.03.2024 14:33 Nutbar
Я так розумію, що FreeSync маркетингова назва від АМД. А VRR я такий ніхто не забороняє додавати.
Але якраз на низькогерцових моніторах VRR не дуже добре і працює, наприклад якщо FPS падає нижче 48Гц а верхня межа 60Гц у монітора то LFC (low framerate compensation, по суті монітор повторює кадр двічі, наприклад якщо фпс 40Гц, то монітор показує його двічі на частоті 80Гц) вже не вмикається. По суті за цієї обставини на таких моніторах VRR просто відключається поки фпс не потрапить у вузьку смугу підтримуваних частот.

Друга проблема - овердрайв в моніторах на низьких частотах теж погано працює зазвичай. Так що деякі гравці підіймають нижню планку 48 гц вище.
Мав монітор 75 герцовий з фрісінком і він працював там ІДЕАЛЬНО, взагалі ні до чого було прикопатись, картинка з ним і без була просто небо і земля в плані плавності + розігнати можна було нижню межу з 48 до 38 герц, чим їм бюджетні хороші монітори не вгодили для мене загадка, саме на них ця технологія себе показувала найкраще.
unique-neon
Member

Повідомлення

Gelonyrum: 07.03.2024 14:47Мав монітор 75 герцовий з фрісінком і він працював там ІДЕАЛЬНО, взагалі ні до чого було прикопатись, картинка з ним і без була просто небо і земля в плані плавності + розігнати можна було нижню межу з 48 до 38 герц, чим їм бюджетні хороші монітори не вгодили для мене загадка, саме на них ця технологія себе показувала найкраще.
Ну це так, нижню межу можна зменшувати, але це не офіційно, на вінді зі сторонньою тулою з допомогою хака, і не факт що запрацює. І то це стосується лише 75 герцових моніторів. Я взагалі від цього бачу тільки плюси. Це підштовхне виробників робити підтримку вищої герцівки, а хто не хоче - буде робити далі монітори з адаптів синком без лейби FreeSync

Потім 38 * 2 = 76. Що більше 75. На скільки знаю, нвідія включає lfc навіть якщо є не підтримуваний діапазон частот, у вашому випадку це 38 гц де не буде фрісінка. А на 37 вже включить знову. А на амд читав, не факт що правда, що амд просто відключає фрісінк коли нижня частота не є вдвічі менша за верхню. Також читав, що для АМД треба щоб верхня частота була в 2.5 раз більша, але це звучить вже сумнівно.

Відправлено через 8 хвилин 10 секунд:
А, не вірно порахував, це якби ви нижню частоту виставили на 39, але глобально суті не міняє. А також мало хто знає про цей трюк.
Геральт
Member
Аватар користувача
Звідки: з Рівії

Повідомлення

Отак, був в мене FreeSync Premium Pro. А стало невідомо що. :(
Tesseract
Member

Повідомлення

rjavyi_pastor: 07.03.2024 13:52А гроші на відеокарту для 1440р де взяти? :-/
Десктопні аплікації навіть в 4К будь яка сучасна встройка тягне. Якщо ж хочеться пограти, то можна й скейлінг включити, гіршою за нативний FullHD картинка точно не стане.
rjavyi_pastor
Member

Повідомлення

Tesseract: 07.03.2024 15:55
rjavyi_pastor: 07.03.2024 13:52А гроші на відеокарту для 1440р де взяти? :-/
Десктопні аплікації навіть в 4К будь яка сучасна встройка тягне. Якщо ж хочеться пограти, то можна й скейлінг включити, гіршою за нативний FullHD картинка точно не стане.
ну коли я вибирав ноут на 16 я свідомо уникав 1440р екранів бо для цього в ноуті повинна бути якась 4080, що сильно виходить за мій бюджет, а ноутів з 4070 та 1080 і щоб панель норм було мало.
BoKl
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Не знаю як воно повинно працювати, але у мене на Samsung Odyssey G5 (165 Гц) з AMD FreeSync Premium працює криво, тобто взагалі не працює, а додає ореол навколо об’єктів в іграх при русі, червоно-рожевий, чи щось таке. Встановив нову прошивку на монітор, те саме, драйвера на карту завжди свіжі. І таке враження, що й усі інші технології амд лише на папері існують. Ту ж роботу Anti-Lag, Chill, Fluid Motion фіг помітиш. Єдине FSR, і той в деяких іграх уступає Intel XeSS.
Robostyle
Member

Повідомлення

Ждем Premium XT и Premium XTX для полного эмейзинга :super:
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Якусь фігню АМД намутила. Немає абсолютно ніякого понту в високочастотних фрісінк моніторах. Якщо не влаштовує що деякі тугі монітори замість зменшення частоти просто дублюють кадри і картинка стає рваною, так забороніть в спекі монітори з такою схемою роботи, а не оце все.
Gelonyrum
Member
Аватар користувача

Повідомлення

BoKl: 07.03.2024 17:01 Не знаю як воно повинно працювати, але у мене на Samsung Odyssey G5 (165 Гц) з AMD FreeSync Premium працює криво, тобто взагалі не працює, а додає ореол навколо об’єктів в іграх при русі, червоно-рожевий, чи щось таке. Встановив нову прошивку на монітор, те саме, драйвера на карту завжди свіжі. І таке враження, що й усі інші технології амд лише на папері існують. Ту ж роботу Anti-Lag, Chill, Fluid Motion фіг помітиш. Єдине FSR, і той в деяких іграх уступає Intel XeSS.
Спробуйте овердрайв вирубати в налаштуваннях монітору, часто від нього такі артефакти вилазять.
Melofon
Member
Аватар користувача
Звідки: Николаев

Повідомлення

Мой FreeSync Premium теперь не соответствует хар-кам бо монитор имеет 3440 и менее 200Гц, хотя пофиг, то требования для новых мониторов и новых сертификатов, у меня всё работает ровно и чётко, у меня 165Гц и по идее если бы он снова был сертифицирован то подходил бы только под категорию FreeSync, а так в мониторе зашит именно FreeSync Premium и в дровах он так и отображается.

Отправлено спустя 2 минуты 21 секунду:
BoKl: 07.03.2024 17:01 Не знаю як воно повинно працювати, але у мене на Samsung Odyssey G5 (165 Гц) з AMD FreeSync Premium працює криво, тобто взагалі не працює, а додає ореол навколо об’єктів в іграх при русі, червоно-рожевий, чи щось таке. Встановив нову прошивку на монітор, те саме, драйвера на карту завжди свіжі. І таке враження, що й усі інші технології амд лише на папері існують. Ту ж роботу Anti-Lag, Chill, Fluid Motion фіг помітиш. Єдине FSR, і той в деяких іграх уступає Intel XeSS.
Вот так появляются плохие отзывы от людей не умеющих настроить свой монитор и я такое встречаю повсеместно :facepalm:
BoKl
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Melofon: 07.03.2024 21:03 Вот так появляются плохие отзывы от людей не умеющих настроить свой монитор и я такое встречаю повсеместно :facepalm:
Аж цікаво стало, посвятіть у таємницю налаштування моніторів.
Melofon
Member
Аватар користувача
Звідки: Николаев

Повідомлення

BoKl

Вам человек выше написал, если у вас прям сильно мажет то не факт что поможет а так надо крутить Овердрайв чтоб и меньше мазало и небыло артефактов, степень Овердрайв может ещё от игры зависит, ну а так вы взяли модель VA у которой не вылечили смазывания полностью как у моделей G6/7/8/9, у меня тоже VA и она тоже не идеальная но я его настроил так что он более-менее норм и смазы совсем немного видно и то чаще только в темных сценах, более современные модели VA (21+ года выпуска) чуть лучше в этом плане, а если у вас одна из старых матриц и вам не повезло с экземпляром то там возможно будет печально как не крути тот овердрайв, видел реально неудачные старые варианты VA у которых не просто не гого мажет а просто жутко сильно и это уже не лечится.
Відповісти