AMD Ryzen 7 8700G допоміг розігнати DDR5 до 10600 МТ/с без екстремального охолодження

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Повідомлення
1234waltz
Member

Повідомлення

Пропоную обговорити AMD Ryzen 7 8700G допоміг розігнати DDR5 до 10600 МТ/с без екстремального охолодження
Оце я розумію потужний контролер пам'яті. Втім, 5000G на момент релізу теж вражала тим, що в GEAR 1 давала ДДР4 до 4000 МГц. В мене наприклад на 5600G пам'ять на 3600 МГц в стоці без розгонів та танців з бубнами працює в GEAR 1.
EkselentE
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Не так часто увидишь новость из разряда оверклока на сайте overclockers :super:
AntonyKandaurov
Member
Аватар користувача
Звідки: Славетне місто Запоріжжя

Повідомлення

Монолітний кристал все ж таки. Відсутній вплив прокладки у вигляді інфініті фабрики.
Denvys5
Member
Аватар користувача
Звідки: Kyiv

Повідомлення

1234waltz: 06.02.2024 10:13Втім, 5000G на момент релізу теж вражала тим, що в GEAR 1 давала ДДР4 до 4000 МГц.
Таке і Vermeer вміє ;)
А от 5000 1:1, то вже інша справа :rotate:
KimRomik
Member
Аватар користувача

Повідомлення

я одного не бачу - де тести вбудовки з такою частотою пам"яті?
venom253
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

AntonyKandaurov: 06.02.2024 11:09 Монолітний кристал все ж таки. Відсутній вплив прокладки у вигляді інфініті фабрики.
Але ж це не прерогатива нової АПУшки - така конструкція була вже лінійці 5ххх, коли 8 і менше ядер були на одному чіплеті разом з кешами і данні не бігали по інфініті фабрік, як і в наступному 7му поколінні.
Alexey1977
Member
Аватар користувача

Повідомлення

в сети есть видео с разгоном на 8700G + Asus Gene X670E, ОЗУ работает на частоте 9000 с СL36 - интересно в этом случае какие результаты для встройки будут.
AntonyKandaurov
Member
Аватар користувача
Звідки: Славетне місто Запоріжжя

Повідомлення

venom253
Сам сиджу на відбраковці від 5600g, може гнати пам'ять добряче, але мій червоний дєшман добре себе почуває із 3600, покрутив первісні таймінги і накинув 1.4 в бо із меншим вольтажем летять в синьку. Чисто інтелівський кіт на кл 20, включив "розгін" та забув.
Robostyle
Member

Повідомлення

Denvys5: 06.02.2024 11:11
1234waltz: 06.02.2024 10:13Втім, 5000G на момент релізу теж вражала тим, що в GEAR 1 давала ДДР4 до 4000 МГц.
Таке і Vermeer вміє ;)
А от 5000 1:1, то вже інша справа :rotate:
Умеют не только лишь все. Мало какой вермеер может это сделать.
yurius_r
Member

Повідомлення

"Легкість" взяття такої частоти якраз піддтверджує осцилограф на фото :)
AssayMAS
Member
Звідки: ][аркiв

Повідомлення

тут стоит заметить что разгон применён "с помощью" показаний осциллографа - скоро это станет обязательным требованием для любого разгона более 15-20%. А не солгал ли вендор когда делал материнку...
bootstrap
Junior

Повідомлення

Чудовий результат. Жаль не у всіх вдома валяється 13ГГц осцилограф за $28000
ronemun
Advanced Member

Повідомлення

AntonyKandaurov: 06.02.2024 11:09 Монолітний кристал все ж таки. Відсутній вплив прокладки у вигляді інфініті фабрики.
І до чого монолітність кристалу і контролера памяті? І чим завинила IF що КП частоти не тримав? Між КП і IF контролером свій звязок через FIFO буфер, вони на різних частотах працюють.
Просто зараз значно новіша ревізія КП тому і вищі частоти тримає. А IF тут нідочого, всередині кристалу теж звязок з КП через неї, просто інші множники тепер. І раніше теж могли якщо б захотіли, але в IO чіпах перша ревізія КП, йому ніщо не поможе.
Давно розмова іде що тре відділити ядра і їх шину від памяті/PCIe/gpu/медіакодера і т.п., і через якусь універсальну шину дати можливість іншим підчіпляти свої від інших виробників. Ця універсальна шина, CXL наприклад, буде у значній кількості, і кожен сам зможе розподіляти її куди скільки йому тре, а не те що жорстко задав виробник проца. АМД і Інтел це покищо невигідно, адже тоді від них менше залежатимуть, як і від виробників материнок з накрутками в 1000%, але самі ж собі копають яму тому-що АРМ і RISC вже наступають на пяти
Востаннє редагувалось 07.02.2024 22:53 користувачем ronemun, всього редагувалось 1 раз.
AntonyKandaurov
Member
Аватар користувача
Звідки: Славетне місто Запоріжжя

Повідомлення

ronemun
Сперечатись не буду бо чиплетний в мене був тільки р5 1600, хюніксова зелень йшла на ньому 3200 із дикими таймінгами 18 20 20 39. зараз вдома р5 5500, та на роботі р3 1200 які по суті моноліти.
l-m
Member

Повідомлення

AntonyKandaurov: 07.02.2024 22:51 ronemun
Сперечатись не буду бо чиплетний в мене був тільки р5 1600, хюніксова зелень йшла на ньому 3200 із дикими таймінгами 18 20 20 39. зараз вдома р5 5500, та на роботі р3 1200 які по суті моноліти.
р5 1600 точно такий же моноліт як і р3 1200, у них однакові кристали, "зайві" ядра просто вимикали.
ronemun
Advanced Member

Повідомлення

Враховуючи що Zen2 і Zen3 мали однаковий IOхаб, теж саме буде і в Zen4-Zen5, напевно, тобто ніхто не буде трогати те що й так працює, а тому дійсно розгін памяті буде кращий у монокристалів ще довго
AntonyKandaurov
Member
Аватар користувача
Звідки: Славетне місто Запоріжжя

Повідомлення

l-m
Зен1 та зен + в чіплеті мають 4 ядра, тож 1600й та 2600й в будь-якому випадку має 2 чіплета, конфігурування ядер на будь який смак. Зен2 й далі вже 8 ядер на чіплет.
1200й зелень хюнікса жене краще, для 1600 треба було накидувати майже 1.42в аби він якось працював на 3200 18 20 20 39. 1200й бере теж саме із хмр вольтажем 1.35 ще й утискається краще. Але я пам'ять не замучую, бо вона вже була в ремонті :gigi:
Soler
Member

Повідомлення

AntonyKandaurov: 08.02.2024 08:23 l-m
Зен1 та зен + в чіплеті мають 4 ядра, тож 1600й та 2600й в будь-якому випадку має 2 чіплета, конфігурування ядер на будь який смак. Зен2 й далі вже 8 ядер на чіплет.
1200й зелень хюнікса жене краще, для 1600 треба було накидувати майже 1.42в аби він якось працював на 3200 18 20 20 39. 1200й бере теж саме із хмр вольтажем 1.35 ще й утискається краще. Але я пам'ять не замучую, бо вона вже була в ремонті :gigi:
Что такое чиплет
Чиплет (от английского chiplet) — микросхема, специально разработанная для совместной работы с другими себе подобными. Несколько чиплетов формируют одну более большую и сложную микросхему. Например такую, как центральный или графический процессор.

Обычные монолитные микросхемы имеют собственную подложку — тонкую пластину, посредством которой выводы чипа соединяются с массивом шаров из припоя. В случае с чиплетной микросхемой подложка для всех чиплетов используется общая. Сами чиплеты подключаются между собой соединениями внутри подложки, и только потом общие выводы с нескольких чипов соединяются с массивом алюминиевых шаров.


на фото мой р7 1700 скальпанутый
https://cdn.discordapp.com/attachments/ ... 6a13dcb2ff&
давайте посчитаем чиплеты?
AntonyKandaurov
Member
Аватар користувача
Звідки: Славетне місто Запоріжжя

Повідомлення

Soler
Два :D

Отправлено спустя 2 минуты 13 секунд:
Добре, може він один але массива ядер два бо зен1 і там по 4 ядра в кожному. :rotate:
Soler
Member

Повідомлення

AntonyKandaurov: 08.02.2024 19:23 Soler
Два :D

Отправлено спустя 2 минуты 13 секунд:
Добре, може він один але массива ядер два бо зен1 і там по 4 ядра в кожному. :rotate:
не путайтесь в терминологии. и других не вводите в заблуждение
и да у зен и зен+ проблема не в том что иф не дает нужных скоростей межядерных. а в том что она просто медленная и к ней напрямую привзяна опера.
тот же зен2 берет уже другие скорости оперы и там хоть что то видно (хоть и не значительно) к примеру процы 3100 и 3300 .у одного 2+2 у второго 4+0
Відповісти