Нові чипи Ericsson для мереж 5G виробляються за техпроцесом Intel 4

Обсуждение статей и новостей сайта
Відповісти
Автор
Повідомлення
XpertVision
Member
Звідки: Київ

Повідомлення

Яким боком?
ronemun
Advanced Member

Повідомлення

Нічого собі, покращені 7нм відразу стають 4 :eek:
А сама Інтел свого часу відмовилась від EUV і тому провалила всі плани :lol:
Добре що нове керівництво з інженерів, після того як турнули маркетологів/махінаторів на біржі, поставило на EUV2 - для Інтел ціна цих установок копійки, 0.2 млрд, для прикладу цього року вона виплатить 2 млрд по програним судам через порушення ліцензій. Зате економія від EUV величезна - кількість масок і етапів літографії зменшується сильно, в рази, ну і кількість чіпів на пластині зростає в 2-3 рази
Історія Інтел вже 2й раз показує що навіть такі суперкорпорації, з нібито великим науковим, фінансовим, інтелектуальним капіталом можуть захопити всілякі жадібні і недалекі ефективні менеджери/хабарники, з неймовірним талантом до суперорганізації, мафіозі в бізнесі, які все добре перетворять в зло. Слава Богу що закони дійсності це зло повертають на голову тих хто його робить
vltk
Member
Звідки: Kyiv

Повідомлення

Самое печальное, что из-за этого ведущая корпорация производитель на п/п рынке начисто и почти навсегда проиграла технологическую гонку азиатам (тсмс). И единственная надежда, что движение к 1нм (с точки зрения выхода годных и разработки/адаптиации) будет все более трудоемким (по времени), а доганять/повторять уже достигнутое при неограниченных финансах (от госдепа США) будет легче (здесь быстрее). И поэтому лет за пять, есть шансы вернуть равновесие.
VovaII
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Кстати, а что с теми манагерами сделали? — А то я как то пропустил. Думал они все на месте. :shuffle:
Александр Попович
Junior

Повідомлення

Тобто intel буде пропонувати контрактним клієнтам вирбництво на своєму передовому процесі, щоб потіснити конкурентів?
При цьому випускатиме свій власний продукт частково на потужностях тих же конкурентів і їхнього передового процес?
1234waltz
Member

Повідомлення

VovaII: 29.11.2023 00:26 Кстати, а что с теми манагерами сделали? — А то я как то пропустил. Думал они все на месте. :shuffle:
Ну Кржанічу нічого. Він приховував та не вирішував відомі на протязі років проблеми зі Спектр та Мелтдовн, маючи інсайдерську інформацію грав проти компанії на біржі і з багатомільйонними статками пішов в закат відпочивати.
НУ по факту Кражаніча та одного з головних інженерів дибілів (там саме інженера, а не маркетолога), що казав, що не треба нам та технологічна гонка, давайте мучати 10 років одну архітектуру, а все інше зроблять відкати та маркетологи - пустили на пенсію.
ronemun
Advanced Member

Повідомлення

Александр Попович: 29.11.2023 09:16 Тобто intel буде пропонувати контрактним клієнтам вирбництво на своєму передовому процесі, щоб потіснити конкурентів?
При цьому випускатиме свій власний продукт частково на потужностях тих же конкурентів і їхнього передового процес?
абсолютно вірно. Навіть більше - основні конкуренти Інтел - Нвідія, АМД, і т.п., будуть робити свої проци на фабриках Інтел в США і, що головне, Європі (Німеччина + Ірландія). А це не просто якісь процики, по 2-3 мм2 на ядро+кеш зараз (а 2 ГБ gddr6 - це 50+ мм2), а самі дорожчі з продуктів: ШІ, відеокарти в 3-10 раз сильніші за geforce 4090, сотні ядер на кристал ARM v9 проци з суперпотужним FPU/NPU, для хмар (і суперкомпів, але, якщо чесно, в хмарах Microsoft/Amazon може будь-хто собі арендувати суперкомп в рази сильнішийі за Top10, не парячись з сотнями мегават споживання, обслуговування і т.п.)
Просто Інтел побачила як може TSMC, + політика, і зробила висновки. І це не її техпроцес, він на 95% забезпечений сканерами ASML, а все решту облуговуюча інфраструктура + кропітка праця конструкторів схем. Це як золотовидобування - основний прибуток в тих хто продає лопати, а не в тих хто копає. От Інтел теж це нарешті осідлає - не все ж віддавати китайцям, які, через менталітет, цього не оцінили. Час збирати каміння (Біблія, книга Еклезіаста(Проповідника)). Чужим можна віддавати лише те що тобі не важливо чи лінь, а не своє життя (чужий - недруг, не брат, на нього не можна покластись)

Що цікаво, з новою ерою ШІ втрачає весь свій шарм і блиск найкрутіша корпорація сучасності - Apple. Чи може я чогось не знаю, але не бачу їх в ШІ - проци ніби нові, свої, круті. Відяхи теж, але ШІ я там не помітив. І це чіпи на 100+ млрд. транзисторів, 3 нм, самі круті техпроцеси. ТА сама Нвідія ту ж площу кристалу (кількість транзисторів*частоту) продає в 10 раз дорожче - 50к за чіп, і ще черги на рік наперед стоять. А що Apple? Випустила новий проц, абсолютно ідентичний.

Відправлено через 36 хвилин 16 секунд:
vltk: 28.11.2023 23:23 Самое печальное, что из-за этого ведущая корпорация производитель на п/п рынке начисто и почти навсегда проиграла технологическую гонку азиатам (тсмс). И единственная надежда, что движение к 1нм (с точки зрения выхода годных и разработки/адаптиации) будет все более трудоемким (по времени), а доганять/повторять уже достигнутое при неограниченных финансах (от госдепа США) будет легче (здесь быстрее). И поэтому лет за пять, есть шансы вернуть равновесие.
Вибачте, але ваші ж слова доказують, що ви нічого не тямите в техпроцесах наноелектроніки. Нічого вони не програли:
1. їх архітектура має самий вищий IPC, на 8% вищий ніж Zen4 (а zen4c тим більше). І це на своїх 7 нм, замість 5 TSMC.
2. їх проци на повітрі тримають 6,2 ГГц - для Zen4 потрібно мінімум дуууже якісна холодна вода, або взагалі фреон, а враховуючи нижчий 1,08 рази IPC в АМД, то взагалі азот.
3. Іх кеші і контролери памяті /PCie, які зараз займають 70-80 % кристалу, на своїх 7нм займають меньше місце ніж в АМД на TSMC 5/4нм.
Те що нібито вони не можуть багато ядер - це лише пиль в очі для тих хто годується з ЗМІ ворога. Самі подумайте - корпорація ціною нібито 0,5+ трл. доларів, маса сфоїх фабрик і т.п. з самим передовим обладнанням на планеті (EUV v2, а в TSMC EUV v1+), найкрутішим науковим потенціалом на планеті, самий стратегічний ресурс США і всього Заходу з ВВП 90+ трлн, нібито програють комусь. Самим не смішно? АМД, Нвідія, Apple, Google - це все пальці одніє руки.
Так, проци Інтел багато жруть - в 2-3 рази більше на флопс ніж в АМД, тим більше в Apple, але це зараз мало кого цікавить - ера ШІ перетворює кожний пікоджоуль в нейморіний прибуток, історичного значення. Ми навіть не уявляєм з чим насправді маєм справу. Та кожен за нас їжу гріє на теплі, яку Інтел і .т.п. перетворює не просто в терафлопси, а в цілі бібліотеки неймовірних знань і скарбів. Зараз згенерувати картину типу Пікасо/Да Вінчі коштує 1 цент на енергію, а ще недавно вона коштувала сотні міліонів.
Це не значить що АМД ніщо, навпаки - тепер АМД і Інтел партнери, разом з АМД, Nvidia, Apple, ARM, TSMC, Samsung, МS/Amazon/Google - це все як в Матриці - одне середовище яке підтримує життєдіяльість одне одного, вже не боротьба, а гармонія і підтримка. Вони всі вже одне ціле - у всіх однакові інтереси і ціль. Це вже нова реальність, вищого рівня, незбагненна для нижчих. Це як нам не цікаве життя комах чи мікробів/вірусів. І, хоч ми їх боїмось, як пролетаріату, при потребі їх просто потруїмо і все - їх не шкода.
vltk
Member
Звідки: Kyiv

Повідомлення

ronemun
Мне лень спорить с фанатами корпорации добра. Но вы не правы. Просто долго писать. Просто напишу, что переход от одного поколения процов к следующему, даже эволюционный, скажем 12-10-7-5нм занимает 1,5 -2 года работы группы инженеров заказчика у тсмс (которые уже имеют полностью готовый и вылизанный тех.процесс) и группа инженеров амд/нвидии имеет сделанный макет, технологическую карту процесса изготовления проца или гпу, но от 1й опытной партии с выходом годных 2% до окончательно нормального выхода годных больше 75% проходят эти 2а года и стоит это работа сейчас не менее 300 млн.долларов. А интел имея тоже оборудование (чудесных инженеров), что и тсмс уже много лет не может перейти нормально на 7нм процесс тсмс. А может только кормить обещаниями акционеров. Т.к. их архитектура процов-печек могущая работать на 10 нм возможно не может быть реализована as is на 7нм с нормальным выходом годных. Т.е. надо будет повторять амд с чиплетам, кэшами и шиной (точно уже не кольцевой), это уже не эволюция, а необходимая революция архитектуры и ее адаптация под новые нм технологического процесса..
Відповісти