Thermalright представила кулер AXP90-X53 з радіатором із «голої» міді

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Повідомлення
Ijachok
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Пропоную обговорити Thermalright представила кулер AXP90-X53 з радіатором із «голої» міді

Мідь подобається, вага теж не дуже велика, але 2700 оборотів я би не витримав, незалежно від якості вентилятора
daesz
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Ijachok: 21.11.2023 15:06 Пропоную обговорити Thermalright представила кулер AXP90-X53 з радіатором із «голої» міді

Мідь подобається, вага теж не дуже велика, але 2700 оборотів я би не витримав, незалежно від якості вентилятора
Він з адекватним процесором (а він таким там і буде - бо кулер для SFX білда) ніколи на тих оборотах працювати не буде, та й мідь відводить тепло ефективніше за алюміній :)
Dilfin
Member

Повідомлення

Ijachok: 21.11.2023 15:06 Пропоную обговорити Thermalright представила кулер AXP90-X53 з радіатором із «голої» міді

Мідь подобається, вага теж не дуже велика, але 2700 оборотів я би не витримав, незалежно від якості вентилятора
Шум на максимальних оборотах 2700 - 22,4 дБА, це дуже мало.
гусь ясновидящий
Member

Повідомлення

чомусь всі забувають що чиста мідь окисляється на повітрі(зелена іржа)
Hells Angels
Member
Аватар користувача

Повідомлення

гусь ясновидящий: 21.11.2023 15:50чомусь всі забувають що чиста мідь окисляється на повітрі
вологість ще має бути велика
Halo_UA
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

гусь ясновидящий: 21.11.2023 15:50 чомусь всі забувають що чиста мідь окисляється на повітрі(зелена іржа)
та і алюмінь краще розсіює тепло, ніж мідь. Це знає навіть школяр. Дивна модель. Напевно ставка виключно на "поціновувачів".
daesz
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Halo_UA: 21.11.2023 16:01 та і алюмінь краще розсіює тепло, ніж мідь. Це знає навіть школяр.
Це в якій вселенній?
Теплопровідність алюмінію 237 Вт/(м·К), міді - 401 Вт/(м·К) :facepalm:
radeon5870
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Halo_UA: 21.11.2023 16:01 та і алюмінь краще розсіює тепло, ніж мідь. Це знає навіть школяр. Дивна модель. Напевно ставка виключно на "поціновувачів".
Я вже далеко не школяр, але дуже цікаво було б дізнатись про "розсіювання тепла" міддю і алюмінієм.
Може розповісте? :)
Halo_UA
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

radeon5870: 21.11.2023 16:28
Halo_UA: 21.11.2023 16:01 та і алюмінь краще розсіює тепло, ніж мідь. Це знає навіть школяр. Дивна модель. Напевно ставка виключно на "поціновувачів".
Я вже далеко не школяр, але дуже цікаво було б дізнатись про "розсіювання тепла" міддю і алюмінієм.
Може розповісте? :)
А до чого тут ти? Я просто погодився із твоїм постом і продовжив думку про модель охолодження.
Ostin
Member

Повідомлення

Halo_UA
Всі чекають обгрунтування теорії, що люміній краще купруму.
SergN
Member
Звідки: Kyiv

Повідомлення

daesz: 21.11.2023 16:08 Теплопровідність алюмінію 237 Вт/(м·К), міді - 401 Вт/(м·К) :facepalm:
Головне не плутати теплопровідність матеріалів (лямбда) з коеф-том тепловіддачі між середовищами (альфа), тут метал-повітря.
Теплопровідність металу грала б роль, якби радіатор був болванкою без теплових трубок, а так основна задача теплопередачі в радіаторах кулерів вирішується теплотрубками (і в сабжі теж), а далі найголовніша задача - передати тепло від поверхні металу до рухомого повітря. Ну можна було б ще притягнути кращий градієнт температур по пластині в міді, аніж в алюмінії, але і тут основну задачу вирішує конструкція кулера, адже точки входу теплотрубок біль-менш рівномірно розподілені по пластинах. Тобто знову безпосередньо теплопровідність металу вже не грає тієї ролі, як в часи кулерів-болванок. А от на той коеф-т альфа, тепловіддачі від металу пластини до повітря, якраз дуже впливає швидкість потоку, тому і швидкість кулера.
Shuginubi
Member
Аватар користувача
Звідки: Махачкала

Повідомлення

Интересно, какой TDP потянет..
daesz
Member
Аватар користувача

Повідомлення

SergN: 21.11.2023 16:57
daesz: 21.11.2023 16:08 Теплопровідність алюмінію 237 Вт/(м·К), міді - 401 Вт/(м·К) :facepalm:
Головне не плутати теплопровідність матеріалів (лямбда) з коеф-том тепловіддачі між середовищами (альфа), тут метал-повітря.
Теплопровідність металу грала б роль, якби радіатор був болванкою без теплових трубок, а так основна задача теплопередачі в радіаторах кулерів вирішується теплотрубками (і в сабжі теж), а далі найголовніша задача - передати тепло від поверхні металу до рухомого повітря. Ну можна було б ще притягнути кращий градієнт температур по пластині в міді, аніж в алюмінії, але і тут основну задачу вирішує конструкція кулера, адже точки входу теплотрубок біль-менш рівномірно розподілені по пластинах. Тобто знову безпосередньо теплопровідність металу вже не грає тієї ролі, як в часи кулерів-болванок. А от на той коеф-т альфа, тепловіддачі від металу пластини до повітря, якраз дуже впливає швидкість потоку, тому і швидкість кулера.
Це можливо мало б значення в пасивному охолодженні, але не з пропелером 2.7к об/хв.
Halo_UA
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

daesz: 21.11.2023 16:08
Halo_UA: 21.11.2023 16:01 та і алюмінь краще розсіює тепло, ніж мідь. Це знає навіть школяр.
Це в якій вселенній?
Теплопровідність алюмінію 237 Вт/(м·К), міді - 401 Вт/(м·К) :facepalm:
Все дуже просто. Щоб алюмінієвий радіатор мав таку ж ефективність, як і мідний радіатор, він повинен бути на 65% більшим за площею або на 33% важчим. З площею можна вирішити різними способами, зазвичай місця у ПК достатньо, а от із вагою вже не вийде. Затрати недоцільні. Отримана ефективність не варта витрати на такий дорогий метал, як мідь.
Donate
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Ijachok: 21.11.2023 15:06 Пропоную обговорити Thermalright представила кулер AXP90-X53 з радіатором із «голої» міді

Мідь подобається, вага теж не дуже велика, але 2700 оборотів я би не витримав, незалежно від якості вентилятора
Там класична конструкція кріплення. Прийдеться одну ноктуу купляти зверху B-)
BVI
Member

Повідомлення

Учитывая форм фактор Mini-ITX, 170х170 мм, обычно для CPU c TDP 65Вт.
Creature4O
Member
Аватар користувача

Повідомлення

гусь ясновидящий: 21.11.2023 15:50 чомусь всі забувають що чиста мідь окисляється на повітрі(зелена іржа)
А ви бачили колись зелені теплотрубки на відеокарті? Навіть газові труби в кондиціонерах, які роками стоять на вулиці дуже рідко зеленіють.
SergN
Member
Звідки: Kyiv

Повідомлення

daesz: 21.11.2023 17:07Це можливо мало б значення в пасивному охолодженні, але не з пропелером 2.7к об/хв.
От якраз наявність такого пропелера зайвий раз підкреслює слабку ефективність цієї конструкції, тож мідь тут (окрім теплотрубок) - лише задля маркетологічної "унікальності", а не технічно обґрунтований матеріал. І навіть не дорікнеш виробнику, бо зараз просто сподобатися комусь певною "унікальністю" - це теж значить знайти покупця та зайняти певну нішу. Он намальовані котики допомагають збирати покупців відях, тож "гола" мідь точно когось переконає.
Ijachok
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Ijachok: 21.11.2023 15:06 Пропоную обговорити Thermalright представила кулер AXP90-X53 з радіатором із «голої» міді

Мідь подобається, вага теж не дуже велика, але 2700 оборотів я би не витримав, незалежно від якості вентилятора
Ще не отримував мінусів за те, що не можу витримувати надто голосні для мене повторювані звуки :) Свого часу мусив винести годинник з кімнати. А найкращі вентилятори, які в мене є, можу витримувати на оборотах біля 1200 (відеокарта XFX і вентилятори бікаваєт, комплектні від корпуса). Ну а процесорний кулер уже на тисячі приносить сильний дискомфорт.
Востаннє редагувалось 21.11.2023 18:23 користувачем Ijachok, всього редагувалось 1 раз.
ZSX
Member

Повідомлення

Halo_UA
Ви взагалі розумієте про що мова?
Далі шукайте самостійно.
спойлер
https://www.techpowerup.com/75030/therm ... nce-tested
SergN
100%. Повністю мідний радіатор має значну перевагу лише у перенесенні тепла, а от у розсіюванні, на жаль, ні. Саме тому повністю мідні радіатори використовуються лише у відносно малих кулерах. Це дозволяє знизити тепловий вдар і на цьому все. А ще воно файно виглядає :rotate:
Відповісти