Характеристики та ціни процесорів Intel Core 14-го покоління для платформи LGA1700

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Повідомлення
erazel
Member
Аватар користувача
Звідки: Тернопіль

Повідомлення

Пропоную обговорити Характеристики та ціни процесорів Intel Core 14-го покоління для платформи LGA1700
Ну от 14600 і 14700 то досить цікавими варіантами виглядають. Ціни +- адекватні і десь з однокласниками від АМД зможуть змагатися за користувацькі симпатії. Все питання - скільки потоків будуть хотіти ігри нових поколінь. Бо якщо упор піде на багатопотік 16+ то інтели будуть у більш виграшному становищі. А якщо потоків 10-12 буде достатньо всім іграм то 6-ядерники АМД будуть ще дуже довго правити балом(за рахунок ціни).
ZSX
Member

Повідомлення

Все було чудово доки не побачив базову частоту. Для моїх задач потрібен однопотік та висока базова частота, тому поки що AMD без альтернатив.
erazel
Member
Аватар користувача
Звідки: Тернопіль

Повідомлення

ZSX: 16.10.2023 12:13 Все було чудово доки не побачив базову частоту. Для моїх задач потрібен однопотік та висока базова частота, тому поки що AMD без альтернатив.
А чим 5,3-5,5Ггц мало? Базова частота на те й базова що вічно змінюється і в серйозних задачах частота буде висока.
Vlaad13
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Откуда там 23%?
ZSX
Member

Повідомлення

erazel: 16.10.2023 12:53
ZSX: 16.10.2023 12:13 Все було чудово доки не побачив базову частоту. Для моїх задач потрібен однопотік та висока базова частота, тому поки що AMD без альтернатив.
А чим 5,3-5,5Ггц мало? Базова частота на те й базова що вічно змінюється і в серйозних задачах частота буде висока.
Мені саме базова потрібна, бо в мене все виконується у віртуалках, а туди (принаймні на AMD) передається лише базова частота. Якщо на Intel це працює інакше, тоді в них є шанс.
Yalg
Member
Аватар користувача

Повідомлення

ZSX
Какая-то специфическая ересь у вас.
erazel
Member
Аватар користувача
Звідки: Тернопіль

Повідомлення

ZSX: 16.10.2023 13:06 Мені саме базова потрібна, бо в мене все виконується у віртуалках, а туди (принаймні на AMD) передається лише базова частота. Якщо на Intel це працює інакше, тоді в них є шанс.
А з цього моменту подетальніше. Що означає передається лише базова частота? Ви у Вмварі чи Гіпер-Ві? Я просто ніколи тим питанням не задавався. Ви дивились на частоти процесора під нагрузкою віртуалок чи просто на визначення процесора? Вроді визначення воно тупо текстове, а частоти можуть мінятися. Мій домашній 3770К на 4,3Ггц постійних теж визначає всюди як 3770 3,5ггц. Хоча в біосі залочено постійна частота 4,3.
ZSX
Member

Повідомлення

Yalg: 16.10.2023 13:10 ZSX
Какая-то специфическая ересь у вас.
У каждого свои задачи и свои способы их решения :beer:
Ставить разное ПО в основную систему не хочу, т.к. разное ПО между собой конфликтует, мне проще сделать копии ВМ, напихать туда нужное ПО, выполнить работу и удалить ВМ. Так же иногда требуется воссоздать идентичное окружение, что тоже проще сдеать через ВМ.

Відправлено через 5 хвилин 35 секунд:
erazel
VirtualBox та Proxmox. В обох випадках при повному навантаженні на одін потік я бачу базову частоту (3,8), тобто Turbo Bust не використовується, хоча в основній системі я бачу 4,85. Дивлюся у диспечері задач при навантаженні. І в такому випадку мій 5800Х обходить 3900Х десь на 15-20%, вже не пам'ятаю точно.
erazel
Member
Аватар користувача
Звідки: Тернопіль

Повідомлення

ZSX: 16.10.2023 13:19 В обох випадках при повному навантаженні на одін потік я бачу базову частоту (3,8), тобто Turbo Bust не використовується, хоча в основній системі я бачу 4,85.
Ну тобто якщо в основій ОС частоту показує як 4,85 то як в гостьовій частота CPU може бути менша? ну і може в віртуалки ви не передаєте CPU perfomance counters, щось таке я памятаю на десктопних вмварах?
ІМХО тут вже можна визначити чи працює чи ні лише порівнявши швидкодію в гостьовій і хостових ОС :)
Гадаю все ж описаний вами сценарій малоймовірний. Бо за стільки років з турбобустом(а він появився в перших коре і інтеловських 12 років назад) вже б давно розробники віртуалок та виробники процесорів розібрались. Особливо враховуючи що Зеони серверні теж мають турбобуст.
ZSX
Member

Повідомлення

erazel
VMware не захотіла нормально працювати (конфлікт із USB 3.0), тому не можу нічого сказати.
ІМХО тут вже можна визначити чи працює чи ні лише порівнявши швидкодію в гостьовій і хостових ОС :)
Так, але мені ліньки. Ще й бажано щоб основна була серверною ОС))
Rucha
Member
Звідки: Київ

Повідомлення

Чипсет 800й серії буде під ці проци?
ZSX
Member

Повідомлення

Rucha: 16.10.2023 14:10 Чипсет 800й серії буде під ці проци?
Ні, виробники анонсували лише нові BIOS, та нові версії МП з посиленим VRM.
Kashtan
Member
Аватар користувача
Звідки: Яготин

Повідомлення

Від 2.7 до 18% по факту різниці між рептором та його рефрешом. За рахунок чого?
ZSX
Member

Повідомлення

erazel
Я не маю гадки, як там сучасні Zeon працюють, а ті, з якими стикався, вище за 2,8 не виходили.
Ось як у мене 7z працює: зліва у VB, справа в основній системі. У основній тест виконався набагато швидше.
Тобто у VB процессор працює лише на базовій частоті, або я чогось не розумію...
спойлер
https://ibb.co/ng3RWGF
Відправлено через 4 хвилини 38 секунд:
Kashtan: 16.10.2023 14:20 Від 2.7 до 18% по факту різниці між рептором та його рефрешом. За рахунок чого?
За рахунок "тонкого налаштування" Excel )) або різні умови тестів, наприклад, охолодження підкрутили, пам'ять налаштували краще і т.п.
Dima4s
Member
Аватар користувача
Звідки: Луцьк

Повідомлення

Kashtan: 16.10.2023 14:20 Від 2.7 до 18% по факту різниці між рептором та його рефрешом. За рахунок чого?
більша частота в однопотоці, більше енергоядер в мультипотоці
Telcontar
Member
Аватар користувача
Звідки: Чернiгiв

Повідомлення

Шикарна підбірка ігрових проектів у Intel.
Особливо CS:GO, мабуть на Mac тестували, бо вона більше ніде не доступна :lol:
Ні Кіберпанку, ні BG3...
divinity
Member

Повідомлення

Kashtan: 16.10.2023 14:20 Від 2.7 до 18% по факту різниці між рептором та його рефрешом. За рахунок чого?
125W TDP
lamer02
Member

Повідомлення

erazel: 16.10.2023 12:04 Пропоную обговорити Характеристики та ціни процесорів Intel Core 14-го покоління для платформи LGA1700
Ну от 14600 і 14700 то досить цікавими варіантами виглядають. Ціни +- адекватні і десь з однокласниками від АМД зможуть змагатися за користувацькі симпатії. Все питання - скільки потоків будуть хотіти ігри нових поколінь. Бо якщо упор піде на багатопотік 16+ то інтели будуть у більш виграшному становищі. А якщо потоків 10-12 буде достатньо всім іграм то 6-ядерники АМД будуть ще дуже довго правити балом(за рахунок ціни).
Я думаю что сценарий пойдет по второму плану
Nutbar
Member
Звідки: Київ

Повідомлення

Telcontar: 16.10.2023 15:28 Ні Кіберпанку, ні BG3...
Другий зліва. Але похизуватися нема чим :gigi:
спойлер
Зображення
А балдурс на будь-якому відрі йде, вже точно 14900k нема сенсу там тестувати.

Вийшла якась антиреклама, бо більш актуальні і цікаві ігри краще йдуть на райзені :facepalm:
Відповісти