Дефіцит ШІ-прискорювачів Nvidia триватиме ще півтора роки

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Повідомлення
KimRomik
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Предлагаю обсудить Дефіцит ШІ-прискорювачів Nvidia триватиме ще півтора роки

сподіваюсь, що корпорати відчують всю ту біль, яку мали геймери ще при майнінг-буму
gehka3
Катярко
Аватар користувача
Звідки: Днепр

Повідомлення

Геймеры останутся без новых зелёных ВК до 26го?
И следующее поколение видяшек будет стартовать от 2К за мидл?
lamer02
Member

Повідомлення

Почему Хуанг ещё не продает кожаные куртки :idea: ?
Palmond
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Для нейросети обязательно использовать специализированные решения или будет как с майнингом, придумают новую криптовалюту для вычисления мощностей ии и начнется очередная майнинговая лихорадка или я чего-то не понимаю?
Павло
Member
Аватар користувача

Повідомлення

KimRomik: 08.09.2023 12:42 Предлагаю обсудить Дефіцит ШІ-прискорювачів Nvidia триватиме ще півтора роки

сподіваюсь, що корпорати відчують всю ту біль, яку мали геймери ще при майнінг-буму
Ага будуть плакати на своїх яхтах... Про що ви говорите?
Dilfin
Member

Повідомлення

Дефіцит! Дефіцит! Ціни 3Х, налітай, купляй, поки ще гарячі... Багатьом людям не вистачає власного інтелекту, а вони штучний вдосконалюють. Ще не зрозуміли, що криптовалюта - це обман самих себе, тепер штучний інтелект, як панацея.
notnbl4
Member

Повідомлення

Palmond: 08.09.2023 13:03 Для нейросети обязательно использовать специализированные решения или будет как с майнингом, придумают новую криптовалюту для вычисления мощностей ии и начнется очередная майнинговая лихорадка или я чего-то не понимаю?
года 4 назад делал расчеты по нейросетям на 1070, так что на любых видеокартах (нвидии) можно. Другое дело что специализированные решения эффективнее, а частным лицам тренировать нейросети смысла нет
KimRomik
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Dilfin
ну власне так і є - люди часом все тупішають і тупішають, бачиш вон дехто не може і 2+2 вирішити
тому ШІ розробляють щоб він робив за них певну роботу (щось з розряду опікунів для розумових інвалідів)

Отправлено спустя 2 минуты 38 секунд:
для тих хто не зрозумів про що я
наприклад, якщо мені потребується якась інформація, то я вмію читати книги і гуглити, а ШІ для тих хто не вміє це робити та й аналізувати ту ж інформацію
Dilfin
Member

Повідомлення

KimRomik: 08.09.2023 13:47 Dilfin
ну власне так і є - люди часом все тупішають і тупішають, бачиш вон дехто не може і 2+2 вирішити
тому ШІ розробляють щоб він робив за них певну роботу (щось з розряду опікунів для розумових інвалідів)

Отправлено спустя 2 минуты 38 секунд:
для тих хто не зрозумів про що я
наприклад, якщо мені потребується якась інформація, то я вмію читати книги і гуглити, а ШІ для тих хто не вміє це робити та й аналізувати ту ж інформацію
Колись були престижними професії інженерів, програмістів, а тепер дуже цінують маркетологів, які за допомогою обману можуть продати речі в дуже багато разів вище за собівартість.
Robostyle
Member

Повідомлення

А то есть он уже идет? А видяхи при своих ценниках остались - у них ядра РТ много занимают, для ИИ они малополезні.

Проблема в том что видяхи дешеветь не будут - все силі пойдут на производство Н100/А100
sav_
Member

Повідомлення

В цей час прискорювачі обчислень Nvidia розходяться, наче гарячі пиріжки
особливо коли NVIDIA сама викупає їх в се6е через пов'язані компанії
waryag
Member
Аватар користувача
Звідки: Суми

Повідомлення

KimRomik: 08.09.2023 12:42 сподіваюсь, що корпорати відчують всю ту біль, яку мали геймери ще при майнінг-буму
Зображення

Відправлено через 5 хвилин 47 секунд:
Palmond: 08.09.2023 13:03Для нейросети обязательно использовать специализированные решения или будет как с майнингом, придумают новую криптовалюту для вычисления мощностей ии и начнется очередная майнинговая лихорадка или я чего-то не понимаю?
Не обязательно, но очень сильно падает эффективность.
Как с криптой не будет, корпорациям не интересно давать ценные данные мутным аутсорсерам.
gehka3: 08.09.2023 12:55Геймеры останутся без новых зелёных ВК до 26го?
И следующее поколение видяшек будет стартовать от 2К за мидл?
Вроде ж черным по белому написано, что проблема не в производстве чипов.
Intel74320ASuperFin+
Member
Аватар користувача
Звідки: Intel "7" 10nm++

Повідомлення

Можно подвинуть Эппл с производственных мощностей ТСМС и внезапно дефицит пропадет :idea:. Чем условный Айфон технологичнее девайса Хуанга? Наличием эмейзинг тайп си :lol: ?
lamer02: 08.09.2023 13:03 Почему Хуанг ещё не продает кожаные куртки :idea: ?
Надо же выделяться из толпы. Одну куртку себе, а вторую - племяннице :beer: .
_clawfinger_
Member
Звідки: З берегів Дніпра

Повідомлення

Intel74320ASuperFin+: 08.09.2023 15:19Можно подвинуть Эппл с производственных мощностей ТСМС и внезапно дефицит пропадет :idea:. Чем условный Айфон технологичнее девайса Хуанга? Наличием эмейзинг тайп си :lol: ?
Можна просто перестати продавати китайцям, й дефиціт вмить зникне. :laugh:
coffeeman
Member
Аватар користувача
Звідки: Lviv

Повідомлення

KimRomik: 08.09.2023 12:42 Предлагаю обсудить Дефіцит ШІ-прискорювачів Nvidia триватиме ще півтора роки

сподіваюсь, що корпорати відчують всю ту біль, яку мали геймери ще при майнінг-буму
А хто заплатить за сервіси корпоратів? Звичайні юзери заплатять, якщо без підписки на продукти корпоратів бізнеси можуть стати неконкурентними.
Захар Беркут
Member
Аватар користувача

Повідомлення



Вибачайте, не втримався.
AlSaintUk
Member
Аватар користувача

Повідомлення

тоесть через 1,5 года будет ту зе мен, хотя есть чуйка что ближе к зиме пойдет крипта вверх
ronemun
Advanced Member

Повідомлення

1. До чого крипта і ШІ? Це як привязувати фальшиві гроші до інтелекту лікаря чи банкіра - абсолютно несумісні речі. Ну що вам поможе тисяча біткоїнів проти лікартва від раку, чи вдало проведеної операції на серці/мозку/пошуку раку на початковій стадії/транзакції що збереже ваші гроші від краху банку чи акцій фальшивих стартапів
2. Пояснюю користь ШІ на простому РЕАЛЬНОМУ прикладі: пару років тому суперпотужний універ в штатах жалівся на те що ніхто не хоче брати участь у підтвердженні його теорії з генетики, якоїсь дууже важливої для лікування раку. А все тому що для цього потрібно було провести такі ж самі, вже наперед знайдені рішення, досліди, і підтвердити їх вірність. Без цього не існує визнання результатів, а отже і всіляких Нобелівок і т.п. Але ніхто не захотів це робити тому що на основі цих готових даних результатів дослідів, проведених кропіткою і важкою працею в лабораторіях, багато умніків, за допомогою ще тодішніх нейромереж отримували такі результати і теорії, за які їм в реальних медичних канторах платили міліарди готовими зеленими грошима, тому що ці результати вели до знаходження неймовірних реальних лікарств і т.п., те що раніше нікому навіть не снилось. Ви думаєте даремно Китай, Араби, яким нас..ти на науку, раптово так захотіли мати ШІ? Про всілякі військові речі я взагалі мовчу.
3. Тільки за цей рік Нвідія випустить 500+ тисяч прискорювачів ШІ. З них Амазон і Мікрософт вже купили бульше ніж по 20+ тисяч. А де всі решту? Те що араби по 5 тисяч купили це якось ніщо, ну ще китаю відгрузять колись тисяч 100 (5 млрд/40+ тис дол.за шт). Затримка в HBM3 і COWOS, а не в техпроцесах, тож на відяхи хватить
Геральт
Member
Аватар користувача
Звідки: з Рівії

Повідомлення

Robostyle: 08.09.2023 14:35 у них ядра РТ много занимают, для ИИ они малополезні.
Хіба? І там і там перемножуються матрички, за що відповідають тензорні ядра.
Robostyle: 08.09.2023 14:35 Проблема в том что видяхи дешеветь не будут
Так вже дешевшають. 7800XT дешевше ніж 6800XT. Те, що окремо взяті бариги в окремо взятій країні деруть ціни то вже проблема покупців і попиту.
Відповісти