Seagate приймає замовлення на 22-терабайтний жорсткий диск IronWolf Pro

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Повідомлення
Kassatka
Member
Аватар користувача
Звідки: Курник під Києвом

Повідомлення

Пропоную обговорити Seagate приймає замовлення на 22-терабайтний жорсткий диск IronWolf Pro

Прямо хоч забити на купівлю RTX 4070 до кращих часів і купити цей диск для торрентів у посередника за $487. Бо все рівно після відеокарти планував купити 20 Тб диск, а тут 22 Тб CMR обійдеться дешевше pf 20 Тб при рекомендованій ціні $600. :think: Такої можливості може більше не бути. Ну значить доведеться 20 Тб за ~20000 грн. задовольнятись.
Alex+
Member

Повідомлення

Kassatka: 14.04.2023 10:5820 Тб за ~20000 грн
Якщо не бентежить гелій, то Seagate Exos X20 20 TB з CMR по хотлайну менше 16к на сьогодні, без посередника та з гарантією
Kassatka
Member
Аватар користувача
Звідки: Курник під Києвом

Повідомлення

Alex+: 14.04.2023 11:11 Якщо не бентежить гелій, то Seagate Exos X20 20 TB з CMR по хотлайну менше 16к на сьогодні, без посередника та з гарантією
Дякую, тоді норм. Бо 19-20 тис. за 20 Тб жирнувато, а довіряти технічним характеристикам з Хотлайну без ретельної перевірки - себе не поважати. Пишуть, що у
WD Ultrastar DC є CMR, а в оглядах зовсім інше. З іншого боку чи не буде Exos відчутно більш шумним за середньостатистичний HDD, особливо якщо в мене досі всі диски обирав 5400rpm? Бо Exos типу призначені для серверів, а не для домашнього використання, а от залізні вовки та червоні WD типу для домашнього використання більш позиціонуються.
Alex+
Member

Повідомлення

Kassatka: 14.04.2023 11:25чи не буде Exos відчутно більш шумним за середньостатистичний HDD, особливо якщо в мене досі всі диски обирав 5400rpm?
У Exos заявлена фірмова фіча PowerChoice
https://www.seagate.com/files/docs/pdf/ ... des-ru.pdf
Тобто оберти будуть падати при відсутності навантаження. Але як воно шуміти буде не знаю, бо 10 млинців, 20 голов це нормальний будтерброд. Технічно від слалевого вовка мів мало чим відрізняється, навіть плати однакові - скоріш за все відмінності в основному в прошивці та може щось трохи по механіці. Але як показує досвід, навіть два однакових диска можуть мати різний рівень шуму, тому так порівнювати не дуже коректно
agent_smi
Member

Повідомлення

Жорсткий диск розрахований на середньорічне навантаження до 550 Тбайт запису
Я что-то пропустил, у HDD теперь тоже лимит на запись как у SSD? :insane:
Alex+
Member

Повідомлення

agent_smi: 14.04.2023 11:55HDD теперь тоже лимит на запись как у SSD?
Це ліміт тільки на гарантію впливає, бо 5 років обмеженої гарантії. До реального ресурсу воно не має відношення.
Хоча навіть для гарантії, щось занадто низьку вони планку вибрали. Щоб на 5 років розтягнути гарантію, то більше 1.5тб в день записувати - зась.
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

agent_smi: 14.04.2023 11:55Я что-то пропустил, у HDD теперь тоже лимит на запись как у SSD?
У них там інший прикол є: кількість напрацьованих годин за рік точно вписується в звичайний рік, але для високосного 24 години не вистачає, що в теорії може стати формальним приводом для зняття з гарантії :laugh:
oversmoke
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Жорсткий диск розрахований на середньорічне навантаження до 550 Тбайт запису
Это 25 раз диск перезаписать? Вроде маловато. А как у старых дисков было? Что-то я не в теме.
Alex+: 14.04.2023 11:11 Якщо не бентежить гелій
А что с ним не так?
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

oversmoke: 14.04.2023 15:26А как у старых дисков было?
300 тер без залежності від об'єму, хоч для 2хтерного винта, хоч для 20-терного
Alex+
Member

Повідомлення

oversmoke: 14.04.2023 15:26А что с ним не так?
з гелієм все добре. Якщо не підводить мій склероз, зі шкільної хімії пригадується, що це найтекучий інертний газ.
Я, мабуть в цьому відстав від прогресу, але як можна загерметизувати гермоблок так, щоб газ не вийшов? Впевнений, що розробникам краще знати, просто для мене це загадка. А якщо комусь потрібно буде відновити інфу з розборкою - це ж набагато складніше та дорожче. :spy:
oversmoke: 14.04.2023 15:26А как у старых дисков было?
Взагалі не пам'ятаю, щоб хтось цим переймався.
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Alex+: 14.04.2023 15:36але як можна загерметизувати гермоблок так, щоб газ не вийшов?
сваркою, без жартів, тупо заварюють, а дірку для проводки затикають епоксидкою
Alex+: 14.04.2023 15:36А якщо комусь потрібно буде відновити інфу з розборкою - це ж набагато складніше та дорожче.
скоріше неможливо
Alex+
Member

Повідомлення

Scoffer
Та зі сваркою питань немає, а ось до епоксидки - навпаки. Воно ж навіть через стінки балона просочується.
Десь була думка, що тиск в гермоблоці від'ємний, щоб зменшити витікання. Також писали, що їх від цього не можна перевозити вантажними літаками без регуляції атмосферного тиску. не знаю що воно таке, але ж працює, та і гарантія не рік, як була раніше, а 5 років, як на гарний ссд
Kassatka
Member
Аватар користувача
Звідки: Курник під Києвом

Повідомлення

Я такий 20-22 Тб напевне краще не буду для дуже важливої інфи використовувати, а скажімо лише для торрентів. Якщо поступово почне глючити й виходити з ладу, то терміново куплю інший диск і перекопіюю. Якщо ж раптово накриється - значить не пощастило й замовляти відновлення інфи не буду, більшість торрентів можна буде спробувати заново перекачати. Тому гелій не бентежить. Замахаєшся такі об'єми розміщати на менших дисках без гелію й підключити їх усі. От якщо записав і поклав на полицю, то там дійсно можна складувати HDD хоч десятками, все рівно вартість одного терабайта приблизно така сама або навіть краща, й тоді більш варто купувати моделі без гелію. А також для поточного зберігання важливої інфи без гелію з легшим процесом відновлення інфи брати. Тут зазвичай вистачить і менше об'єму.
Cirax
Member
Звідки: Киев

Повідомлення

Alex+: 14.04.2023 15:52 Scoffer
Та зі сваркою питань немає, а ось до епоксидки - навпаки. Воно ж навіть через стінки балона просочується.
Десь була думка, що тиск в гермоблоці від'ємний, щоб зменшити витікання. Також писали, що їх від цього не можна перевозити вантажними літаками без регуляції атмосферного тиску. не знаю що воно таке, але ж працює, та і гарантія не рік, як була раніше, а 5 років, як на гарний ссд
Путаешь с жидким гелием. Вот он действительно сверхтекучий. С газом намного проще.
ronemun
Advanced Member

Повідомлення

Cirax
рідкий чи нерідкий тут ні до чого, а головне розмір молекули, а у водню і гелію вони настільки малі що просто проходять крізь кристалічну решітку металів і т.п. Звичайно, проникливість тим меньша чим більша товщина стінки, і чим меньша різниця тисків, але гелій все одно важко на довго сховати - він знайде найменші шпаринки/тріщинки і допобачення
Leet
Junior

Повідомлення

Такий же процес протікає коли гелієм заповнюють склопакети …він виходить через скло… :)
Cirax
Member
Звідки: Киев

Повідомлення

ronemun: 15.04.2023 01:02 Cirax
рідкий чи нерідкий тут ні до чого, а головне розмір молекули, а у водню і гелію вони настільки малі що просто проходять крізь кристалічну решітку металів і т.п. Звичайно, проникливість тим меньша чим більша товщина стінки, і чим меньша різниця тисків, але гелій все одно важко на довго сховати - він знайде найменші шпаринки/тріщинки і допобачення
Обычное железо закроет вопрос, раз и навсегда. Железо для гелия непроницаемо, как и металлы платиновой группы.

Відправлено через 1 хвилину 34 секунди:
Leet
Какой идиот заполняет стеклопакеты гелием? У него же теплопроводность в разы выше обычного воздуха.
Выше только у водорода.

Заполнять нужно ксеноном, криптоном, ну или на крайний случай аргоном.
Wonderboy
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Alex+: 14.04.2023 15:52та і гарантія не рік, як була раніше, а 5 років, як на гарний ссд
При халепі інфу з "Гарного SSD" з максимум 2 тб об'єму можна навіть по хмарам розпихати, а от рятувати щось вже з 4-6 тб дисків стає проблемою.

Був HDD на 8 тб, що здох за рік, мені та гарантія була до одного місця, коли раптово з'явилося питання- а як рятувати все це нажите непосильною працею. Так що тут надійність виходить навіть не на перший, а на нульовий план. Я б почекав якоїсь статистики, тільки потім брав би.

Відправлено через 59 секунд:
Cirax: 15.04.2023 11:55Заполнять нужно ксеноном, криптоном, ну или на крайний случай аргоном.
Це така сама замануха для лохів, як накачка шин чимось іншим, ніж звичайне повітря.
Alligator
Member
Аватар користувача
Звідки: Миколаїв

Повідомлення

Kassatka: 14.04.2023 11:25
Alex+: 14.04.2023 11:11 Якщо не бентежить гелій, то Seagate Exos X20 20 TB з CMR по хотлайну менше 16к на сьогодні, без посередника та з гарантією
Дякую, тоді норм. Бо 19-20 тис. за 20 Тб жирнувато, а довіряти технічним характеристикам з Хотлайну без ретельної перевірки - себе не поважати. Пишуть, що у
WD Ultrastar DC є CMR, а в оглядах зовсім інше. З іншого боку чи не буде Exos відчутно більш шумним за середньостатистичний HDD, особливо якщо в мене досі всі диски обирав 5400rpm? Бо Exos типу призначені для серверів, а не для домашнього використання, а от залізні вовки та червоні WD типу для домашнього використання більш позиціонуються.
Якщо вибір пав на WD Ultrastar та бентежать питання шуму то цей вибір не для тебе, він видає звуки "вмираючого кита", а ось після 5400rpm любий 7200 буде здаватися швидким. Якщо відкинути саме завантаження локацій в іграх то різниці з SSD на око не побачиш. :beer:
Kassatka
Member
Аватар користувача
Звідки: Курник під Києвом

Повідомлення

Дякую.
Alligator: 16.04.2023 10:33 а ось після 5400rpm любий 7200 буде здаватися швидким. Якщо відкинути саме завантаження локацій в іграх то різниці з SSD на око не побачиш. :beer:
Мені ця швидкість на вінчестерах не надто потрібна. Для запуску інстальованих ігор та програм я купив M2 NVME Samsung 970 Evo Plus на 2 Тб, хоча й у мене був чудовий SATA SSD 870 Evo на 1 Тб, бо хотів щоб ігри максимально швидко завантажувалися для перевірки після багаточисельних спроб підправити щось у моддингу. А для торрентів все рівно поки все впиралося у швидкість мого інтернету та швидкість інтернету пірів, з якими обмінюєшся даними. Але якщо перейду на гігабітний тариф, то може 7200 rpm і не завадять.
Спеціально купував 5400rpm не задля тихої роботи, а задля більшої надійності, коли не так виснажується механіка. А от зараз серед вінчестерів максимальних об'ємів жодного 54rpm не відшукаєш.

Значить не буду WD Ultrastar купувати, я поглядав на нього з точки зору значно меншої ціни у порівнянні з 19-20 тис. грн. за 20 Тб WD Red Pro чи InronWolf Pro. А якщо Seagate Exos і так не дорожча за WD Ultrastar, а технологія CMR, то економити з WD Ultrastar абсолютно нема сенсу.
Відповісти