Кристал від десктопних чипів Intel Meteor Lake використовуватиметься у ноутбуках

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Повідомлення
Yalg
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Предлагаю обсудить Кристал від десктопних чипів Intel Meteor Lake використовуватиметься у ноутбуках

Даже не могу понять радоваться или нет, у интела тоже такие проблемы с неймингом что я не понимаю где какая архитектура в будущих поколениях.
1nsane
Member
Звідки: Ларнака, Кипр

Повідомлення

Yalg: 21.02.2023 14:04 Предлагаю обсудить Кристал від десктопних чипів Intel Meteor Lake використовуватиметься у ноутбуках

Даже не могу понять радоваться или нет, у интела тоже такие проблемы с неймингом что я не понимаю где какая архитектура в будущих поколениях.
Я еще молчу, что они мусолят этот идиотский нейминг с бамбо-джамбо-лейками уже лет 8. Уже не могу вспомнить, что там было по порядку - скай, каби, кофе, ..., еще что-то?, рокет, алдер...
Могли бы и сменить с переходом на биг.литтл, как было с -веллами при переходе на ддр4, но неее.
Yalg
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Вроде разобрался, метеор должен был быть на новом техпроцессе и стать 14 поколением, его не будет в настолках, всё уходит в ноуты.
Будет опять 10нм "интел 7" +200-300 мгц там где это возможно, и на той же самой архитектуре.
cadet-ua
Member
Аватар користувача
Звідки: Ukraine

Повідомлення

Ноутбучних кристалів не вистачає, тому вони потай витягують кристали з десктопних проців... А потім будуть парити проци у яких під кришками нічого нема. Нормальна схема...
Yalg
Member
Аватар користувача

Повідомлення

С хабра притащил
• Февраль 2023 года → процессор Sapphire Rapids,
• 3 квартал 2023 → видеокарта Intel Alchemist+,
• 3 квартал 2023 → процессор Raptor Lake Refresh,
• 2 половина 2023 → процессор Intel Meteor Lake,
• 2 половина 2023 → процессор Emeralds Rapids,
• 2024 → процессор Lunar Lake,
• 2024 → видеокарта Arc Battlemage,
• 2024 → процессор Granite/Sierra,
•2025+ → видеокарта Arc Celestial,
•2026+ → видеокарта Arc Druid.
Метеор вычеркиваем.
smilex
Member

Повідомлення

Yalg: 21.02.2023 14:04 Предлагаю обсудить Кристал від десктопних чипів Intel Meteor Lake використовуватиметься у ноутбуках

Даже не могу понять радоваться или нет, у интела тоже такие проблемы с неймингом что я не понимаю где какая архитектура в будущих поколениях.
Но все еще лучше чем у нового ноутбучного поколения Амд где в новой линейки будет 4 разных поколения Zen 4, Zen 3+, Zen 3 и Zen 2
Nikolay Yeryomenko
Member

Повідомлення

Yalg: 21.02.2023 15:46Будет опять 10нм "интел 7" +200-300 мгц там где это возможно, и на той же самой архитектуре
Intel - король рефрешей.
Yalg
Member
Аватар користувача

Повідомлення

smilex: 21.02.2023 16:36Но все еще лучше чем у нового ноутбучного поколения Амд где в новой линейки будет 4 разных поколения Zen 4, Zen 3+, Zen 3 и Zen 2
Не уверен, интел все еще толкает ДВУХЯДЕРНИКИ в ноутах, а это вообще жесть.
smilex
Member

Повідомлення

Yalg: 21.02.2023 16:53
smilex: 21.02.2023 16:36Но все еще лучше чем у нового ноутбучного поколения Амд где в новой линейки будет 4 разных поколения Zen 4, Zen 3+, Zen 3 и Zen 2
Не уверен, интел все еще толкает ДВУХЯДЕРНИКИ в ноутах, а это вообще жесть.
Мы говорили про нейминг. Двуядерники у i3 интел перестал толкать, а всякие пеньки/селероны являются сверх бюджетниками и амд вроде даже не конкурирует в их сегменте
Yalg
Member
Аватар користувача

Повідомлення

smilex: 21.02.2023 17:13Двуядерники у i3 интел перестал толкать
https://ark.intel.com/content/www/us/en ... 0-ghz.html

# of Performance-cores >>>>>>>>> 1 <<<<<<<<<<<
# of Efficient-cores 4
Total Threads 6

Да ну на! Несите зен2!

https://ark.intel.com/content/www/us/en ... 0-ghz.html
Total Cores 6
# of Performance-cores >>>>>>>2<<<<<<<
# of Efficient-cores 4
Total Threads 8
ImperiumAeternum
Member

Повідомлення

Yalg
1+4 ядерники все-таки. По производительности как раз около zen2. Который давно пора отправить на пенсию.
smilex
Member

Повідомлення

Yalg: 21.02.2023 17:23
smilex: 21.02.2023 17:13Двуядерники у i3 интел перестал толкать
https://ark.intel.com/content/www/us/en ... 0-ghz.html

# of Performance-cores >>>>>>>>> 1 <<<<<<<<<<<
# of Efficient-cores 4
Total Threads 6

Да ну на! Несите зен2!

https://ark.intel.com/content/www/us/en ... 0-ghz.html
Total Cores 6
# of Performance-cores >>>>>>>2<<<<<<<
# of Efficient-cores 4
Total Threads 8
Ну и где тут двухядерники?
Yalg
Member
Аватар користувача

Повідомлення

ImperiumAeternum: 21.02.2023 17:30По производительности как раз около zen2. Который давно пора отправить на пенсию.
Efficient-core Max Turbo Frequency 3.30 GHz
А по частоте? Вики говорит там ничего ниже 4.0 нетъ.
manbearboar
Member

Повідомлення

Хотели выехать на 6+16 :laugh:, но видимо не прокатило.
Юрій
Member
Звідки: Чернівці

Повідомлення

то все просто Інтел спочатку мали випускати три покоління проців на лга 1700,а тепер коли відмінили,то можна і поміняти сокет на LGA1851...привіт новий сокет ахахах :lol:
waryag
Member
Аватар користувача
Звідки: Суми

Повідомлення

cadet-ua: 21.02.2023 16:09Ноутбучних кристалів не вистачає, тому вони потай витягують кристали з десктопних проців... А потім будуть парити проци у яких під кришками нічого нема. Нормальна схема...
Думаю, Интел просто не смог довести чиплеты. Новое поколение оказалось хуже старого и его заменили рефрешем. А в ноутах частота пониже и можно играть паверлимитами.

Відправлено через 1 хвилину 30 секунд:
Nikolay Yeryomenko: 21.02.2023 16:42Intel - король рефрешей.
А свое время этим страдали и АМД, и наидиа.
ronemun
Advanced Member

Повідомлення

smilex: 21.02.2023 16:36
Yalg: 21.02.2023 14:04 Предлагаю обсудить Кристал від десктопних чипів Intel Meteor Lake використовуватиметься у ноутбуках

Даже не могу понять радоваться или нет, у интела тоже такие проблемы с неймингом что я не понимаю где какая архитектура в будущих поколениях.
Но все еще лучше чем у нового ноутбучного поколения Амд где в новой линейки будет 4 разных поколения Zen 4, Zen 3+, Zen 3 и Zen 2
Мене теж дратує такий розкид архітектур, але Zen2 при частотах до 2,7 ГГц має дивовижну енергоефективність в ряді задач, вищу навіть ніж інтелівські е-ядра, особливо в архівації (всі файли тре розпакувати при відкритті і запакувати після редагування). Це тому їх використали в мініконсолях - високу частоту не даси, бо перегріється, і тому на перше місце стає продуктивність на Вт. А Zen2 ще спочатку розроблявся на техпроцесі, оптимізованому для ультрабуків/смартфонів - TSMC до того не робила високочастотних проців, згадайте частоти Zen1, і саме АМД їй допомогла

Відправлено через 11 хвилин 2 секунди:
Yalg: 21.02.2023 15:46 Вроде разобрался, метеор должен был быть на новом техпроцессе и стать 14 поколением, его не будет в настолках, всё уходит в ноуты.
Будет опять 10нм "интел 7" +200-300 мгц там где это возможно, и на той же самой архитектуре.
так, все вірно. Все на новому техпроцесі спочатку тестуєтся довго, тобто гарантуються тільки низькі частоти і мала кількість робочих ядер, в малих партіях, якраз для ультрабуків/планшетів. Заодно початкові недоліки не дуже замітні - ця техніка для серйозних задач не призначена. А от графіка/інтерфейси будуть як провірений чіплет, тут можна козиряти
smilex
Member

Повідомлення

ronemun: 21.02.2023 23:48
smilex: 21.02.2023 16:36

Но все еще лучше чем у нового ноутбучного поколения Амд где в новой линейки будет 4 разных поколения Zen 4, Zen 3+, Zen 3 и Zen 2
Мене теж дратує такий розкид архітектур, але Zen2 при частотах до 2,7 ГГц має дивовижну енергоефективність в ряді задач, вищу навіть ніж інтелівські е-ядра, особливо в архівації (всі файли тре розпакувати при відкритті і запакувати після редагування). Це тому їх використали в мініконсолях - високу частоту не даси, бо перегріється, і тому на перше місце стає продуктивність на Вт. А Zen2 ще спочатку розроблявся на техпроцесі, оптимізованому для ультрабуків/смартфонів - TSMC до того не робила високочастотних проців, згадайте частоти Zen1, і саме АМД їй допомогла

Відправлено через 11 хвилин 2 секунди:
Yalg: 21.02.2023 15:46 Вроде разобрался, метеор должен был быть на новом техпроцессе и стать 14 поколением, его не будет в настолках, всё уходит в ноуты.
Будет опять 10нм "интел 7" +200-300 мгц там где это возможно, и на той же самой архитектуре.
так, все вірно. Все на новому техпроцесі спочатку тестуєтся довго, тобто гарантуються тільки низькі частоти і мала кількість робочих ядер, в малих партіях, якраз для ультрабуків/планшетів. Заодно початкові недоліки не дуже замітні - ця техніка для серйозних задач не призначена. А от графіка/інтерфейси будуть як провірений чіплет, тут можна козиряти
Да зен 2 имеет хорошую энергоэффективность, но условный зен3+ на пониженных частотах или зен 4 явно даст ему фору, поэтому слабая отмазка. С подобным неймингом даже мне как следящим за ринком железа без шпаргалки не понять какая там архитектура в новом мобильном проце от Амд :insane:
ronemun
Advanced Member

Повідомлення

smilex
Ні, були тести енергофективності Інтелівських е-ядер, і там саме Zen2 був королем низьких частот - zen3 все таки складніше ядро і теж на 7 нм, до того ж більше по розмірам, а для консолей краще більше графічних блоків типу RDNA2-3.
Також Zen3, напевно, тільки 4 ядра не дає можливості робити, там кільцева шина особлива, і вимагає мінімум 16 Мбайт кешу, адже шаблони і маски вже розроблені під них і мають певний розмір блока, а це лишня площа коли тре всього 4 ядра. А Zen2, навпаки, хоч всього 4 Мб кешу давай, на низьких частотах багато це не критично, а головне 4ядерний блок має дуже низьку міжядерну затримку, ідеально для ігор
Zen4 неспорю, але це аж 4нм, значно дорожче - для відповідних задач за відповідні гроші, маркетинг своє не втратить, тому Zen2 і протиставляється як дешевше
smilex
Member

Повідомлення

ronemun: 22.02.2023 00:14 smilex
Ні, були тести енергофективності Інтелівських е-ядер, і там саме Zen2 був королем низьких частот - zen3 все таки складніше ядро і теж на 7 нм, до того ж більше по розмірам, а для консолей краще більше графічних блоків типу RDNA2-3.
Також Zen3, напевно, тільки 4 ядра не дає можливості робити, там кільцева шина особлива, і вимагає мінімум 16 Мбайт кешу, адже шаблони і маски вже розроблені під них і мають певний розмір блока, а це лишня площа коли тре всього 4 ядра. А Zen2, навпаки, хоч всього 4 Мб кешу давай, на низьких частотах багато це не критично, а головне 4ядерний блок має дуже низьку міжядерну затримку, ідеально для ігор
Zen4 неспорю, але це аж 4нм, значно дорожче - для відповідних задач за відповідні гроші, маркетинг своє не втратить, тому Zen2 і протиставляється як дешевше
Поэтому я и написал зен3+ который на ̶у̶л̶у̶ч̶ш̶е̶н̶н̶о̶м̶ ̶7̶н̶м̶ 6нм. Я прекрасно знаю что это все дешевле, но когда интел в угоду дешевизне добивал свои 14 нм, то эго закидывали тапками и уже сейчас многие пишут про 10нм. Также это не отменяет всей архитектурной запутанности :spy:
Відповісти