Огляд і тестування AiMesh-системи ASUS ZenWiFi AX Hybrid (XP4) з підтримкою Wi-Fi 6 та HomePlug AV2

Обсуждение статей и новостей сайта
Відповісти
Автор
Повідомлення
LiquidStorm
Member
Аватар користувача
Звідки: Banderstadt

Повідомлення

Предлагаю обсудить Огляд і тестування AiMesh-системи ASUS ZenWiFi AX Hybrid (XP4) з підтримкою Wi-Fi 6 та HomePlug AV2
Вроде роутер свежий, а в разделе ВПН нет WireGuard, который есть в моем старичке AX86S. А вот коннект точек через электросеть - порадовал, не нужны дополнительные кабеля.
master
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

LiquidStorm: 17.11.2022 21:50 Предлагаю обсудить Огляд і тестування AiMesh-системи ASUS ZenWiFi AX Hybrid (XP4) з підтримкою Wi-Fi 6 та HomePlug AV2
Вроде роутер свежий, а в разделе ВПН нет WireGuard, который есть в моем старичке AX86S. А вот коннект точек через электросеть - порадовал, не нужны дополнительные кабеля.
Підтримка wireguard з'явилася в ax86s влітку, в одному з оновлень, оскільки в січні 2022 на момент тестування її не було. Та й називати ax86s "старим" якось ну не знаю... доречі, в цій ASUS ZenWiFi AX Hybrid навіть IPsec не підтримує, думаю, тут питання не віку, а платформи...
LiquidStorm
Member
Аватар користувача
Звідки: Banderstadt

Повідомлення

master: 18.11.2022 11:17Підтримка wireguard з'явилася в ax86s влітку, в одному з оновлень, оскільки в січні 2022 на момент тестування її не було. Та й називати ax86s "старим" якось ну не знаю... доречі, в цій ASUS ZenWiFi AX Hybrid навіть IPsec не підтримує, думаю, тут питання не віку, а платформи...
Назвав "старічком", звичайно, умовно, в порівнянні із "новинкою", просто взяв його по акції в Розетці за 6500, а огляди дивився ще давнішні, аби порівняти із ax86u і розуміти, чи варто переплачувати 4тис за +2 ядра і +512 пам'яті. І так, ви слушно зауважили за IPSec, якось навіть дивно, що номер версії прошивки у цьому огляді такий самий, як на ax86s, а функціонал - помітно "бідніший".
Mad Dog
Member

Повідомлення

более привлекательно выглядит приобретение пары таких устройств за 280 долларов
Наркомани :gigi:
master
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

LiquidStorm: 18.11.2022 22:46
master: 18.11.2022 11:17Підтримка wireguard з'явилася в ax86s влітку, в одному з оновлень, оскільки в січні 2022 на момент тестування її не було. Та й називати ax86s "старим" якось ну не знаю... доречі, в цій ASUS ZenWiFi AX Hybrid навіть IPsec не підтримує, думаю, тут питання не віку, а платформи...
Назвав "старічком", звичайно, умовно, в порівнянні із "новинкою", просто взяв його по акції в Розетці за 6500, а огляди дивився ще давнішні, аби порівняти із ax86u і розуміти, чи варто переплачувати 4тис за +2 ядра і +512 пам'яті. І так, ви слушно зауважили за IPSec, якось навіть дивно, що номер версії прошивки у цьому огляді такий самий, як на ax86s, а функціонал - помітно "бідніший".
Зараз зрозумів, що утнув нісенітницю. В ASUS ZenWiFi AX Hybrid є IPSec і він працює чудово. Це в мене зараз на тестах інший дужжже цікавий і актуальний дівайс, так от там немає IPSec і за інерцією написав.
А чим той WireGuard такий хороший в порівнянні із тим же openVPN?

Відправлено через 56 хвилин 5 секунд:
Mad Dog: 20.11.2022 16:35
более привлекательно выглядит приобретение пары таких устройств за 280 долларов
Наркомани :gigi:
Чого? Хто має гроші і потребу, той купить. Інші пройдуть повз, хіба ні,
LiquidStorm
Member
Аватар користувача
Звідки: Banderstadt

Повідомлення

master: 21.11.2022 11:54чим той WireGuard такий хороший в порівнянні із тим же openVPN
Швидкість передачі WireGuard - в рази більша, в тестах типово в 3..5 раз, в реальності - від 2х.
master
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

LiquidStorm: 22.11.2022 05:45
master: 21.11.2022 11:54чим той WireGuard такий хороший в порівнянні із тим же openVPN
Швидкість передачі WireGuard - в рази більша, в тестах типово в 3..5 раз, в реальності - від 2х.
Нажаль, доступу до rt-ax86 в мене немає, а на домашній RT-AX92U прошивку вже рік не оновлюють, то ж порівняти openvpn і wireguard немає можливості. А взагалі цікаво, треба вивчити питання :)
Mad Dog
Member

Повідомлення

master: 21.11.2022 11:54 Чого? Хто має гроші і потребу, той купить. Інші пройдуть повз, хіба ні,
Якби там були швидкості близькі до гігабіта, то я б навіть погодився...
Тей хто має гроші на Крузак не піде купляти Ниву.
master
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

Mad Dog: 22.11.2022 11:47
master: 21.11.2022 11:54 Чого? Хто має гроші і потребу, той купить. Інші пройдуть повз, хіба ні,
Якби там були швидкості близькі до гігабіта, то я б навіть погодився...
Тей хто має гроші на Крузак не піде купляти Ниву.
де "там", в powerline? чи по WiFi?
PS ніва - то вазаглі за межею добра і зла, але для кожної задачі є своє знаряддя
Mad Dog
Member

Повідомлення

master: 22.11.2022 12:39
Mad Dog: 22.11.2022 11:47 Якби там були швидкості близькі до гігабіта, то я б навіть погодився...
де "там", в powerline? чи по WiFi?
Так гігабіта ні там ні там немає. ))

а так девайси сугубо під якусь дуууже вузьку задачу. Коли ВіФі не пробиває якусь стіну, кинути кабель можливості нема, і дуже хочеться, щоб був вбудований powerline ))
Відповісти