Intel приобрела разработчика ИИ-ускорителей Habana Labs за $2 млрд

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Повідомлення
archetype247
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Предлагаю обсудить Intel приобрела разработчика ИИ-ускорителей Habana Labs за $2 млрд
А ведь на эти $2 млрд можно было накупить 7нм станков у asml...
Стали понятны настоящие приоритеты Intel.
Грустъ печалька, но мне ИИ-ускорители Habana дома в моем пэка не нужны.
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Щось їм там в Ізраілі як медом намазано.
Купили б когось з України для різномаїття.
someoneNicko
Member
Аватар користувача
Звідки: Kyiv

Повідомлення

Scoffer:Щось їм там в Ізраілі як медом намазано.
Купили б когось з України для різномаїття.
Кого? Діда Панаса, що медом на вокзалі торгує? Я знаю багатьох кандидатів фізмат наук в Україні - дідулі просто ні про що. Одного знав крутого, але він зараз в Німеччину виїхав ЧПУ проектувати.
_clawfinger_
Member
Звідки: З берегів Дніпра

Повідомлення

Scoffer:Щось їм там в Ізраілі як медом намазано.
Купили б когось з України для різномаїття.
Кого й нафіга? :gigi:
Вони навіть RDA в Україні закрили... :rolleyes:
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

someoneNicko
_clawfinger_
То вже зовсім інше питання. От нехай куплять стартап gehka3, хай покаже їм як правильно припій на процесор намазувати :laugh:
Rimsky
Member
Аватар користувача

Повідомлення

archetype247:Предлагаю обсудить Intel приобрела разработчика ИИ-ускорителей Habana Labs за $2 млрд
А ведь на эти $2 млрд можно было накупить 7нм станков у asml...
Стали понятны настоящие приоритеты Intel.
Грустъ печалька, но мне ИИ-ускорители Habana дома в моем пэка не нужны.
интелу тоже не нужны хабаны у тебя дома
им кусок рынка нужен, и желательно весь
ronemun
Advanced Member

Повідомлення

навіщо видумувати колесо, якщо воно придумане до нас. Просто купи його. Інтел так і робить. Для контори, процесори якої котируються в 99% світу 2 млрд USD це лише копійки в кишені. Що таке світ без процесорів Intel? Дно. Ні гугл (1000 млрд usd), ні Microsoft (так само), і т.п. не в встані створити подібне. Це цілий світ: Архітектура (скелет) + Софт (тіло). АМД з тупим копіюванням інтелівських наробок (привіт Келлер), через тупе множення убогих 4 ядерних блоків взагалі не в рахунку. Інтелу це навіть не цікаво. Зараз це взагалі нікому не цікаво. У 21-22 році інтел викидає x86 (це вже офіційно, всі до того готуються), і дає архітектуру в 10 раз мінімумум ефективнішу і швидшу.
VladimirSHub
Member

Повідомлення

Мда так таки в 10 раз минимум)))) Ваха. Заскриню пожалуй
EasyMod
Member

Повідомлення

Что за крик души постом(2мя) выше я только что прочитал о_о
zmax
Member
Аватар користувача
Звідки: Zp

Повідомлення

Благодаря этой сделке Intel желает нарастить свой потенциал в области специализированных ускорителей для систем искусственного интеллекта.
убрали конкурента и прибрали себе их разработки.
archetype247
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Rimsky:интелу тоже не нужны хабаны у тебя дома
им кусок рынка нужен, и желательно весь
Какого рынка?
Рынка ИИ? Ну хорошо. Купим процессоры AMD и с них будем читать про успехи ии Intel.
quazar
Member
Аватар користувача
Звідки: Днепр

Повідомлення

ronemun
Интелу настолько пофиг на Амд, что за пару лет пришлось и7 переименовать в и3
gehka3
Катярко
Аватар користувача
Звідки: Днепр

Повідомлення

Scoffer
А кто сказал что смогут (даже если бы захотели, хотя накой им это :rotate: )?
Не всё и не все продаётся/продаются :)

Касательно темы:
По оценкам «синих», к 2024 году объём рынка ИИ-ускорителей составит более 25 миллиардов долларов
Похоже на попытку сьехать с рынка, где сегодня начинает заправлять конкурент, и нечем крыть в обозримом будущем, и запустить щупальца в другие отрасли, дабы продолжать косить и не с каждого отдельного хомячка, а с нескольких десятков всего, ведь с ними всегда можно дочемоданиговориться
ronemun
Advanced Member

Повідомлення

Не будьте такими дрімучими, тема ж про інтелект, хоча і штучний, читайте не тільки про ігрові проци. Що ви все амд 4 ядерник не нахвалите. Очевидно, інтел має PCIe v4-5 i UPI, для неї зєднати дешеві чіпи на одній підкладці взагалі не питання. Див. тут. Вся ця ейфорія АМД триватиме пару років, але очевидно було давно що x86 архітектура впирається в синхронізацію кешів ядер, особливо таких величезних кешів як зараз у АМД. Це дозволяє ефективно використовувати максимум 100-200 ядер, а далі всі енергія буде йти на синхронізацію даних. Вихід один - спрощені ядра спеціальної архітектури, які матимуть вбудовану паралельність на рівні принципової схеми. Вам більше не тре буде самому паралелити задачі, проц сам все зробить. За рахунок значного зменшення кешів всіх рівнів і спеціальних шин всі ядра відразу працюватимуть над однією задачею. Детальніше тут

щодо зєдань: IBM ще три роки тому представила простий інтерфейс OpenCAPI який через 16 простих ліній передає 25 гігабайт/сек в обидві сторони. При цьому латентність одиниці нс, підходить для зєднання всього зі всім - оператива, проци, відяхи, флеш і т.п Зараз IBM оперативу через нього приєднує, Nvidia Тесли, все відкрито всім бажаючим, на гітхабілежить готовий код електричних схем. Таких розробок повно (GEN-z, CCIX, OpenCAPI), ціна виробництва копійки. 25 ГБ/с це 200 Гбіт/с, це в 5 раз швидше ніж 10 років тому 16-40 ядерні сервери в кластери зєднували в суперкомпютерах з латентністю 1000 нс. І 16=8+8 ліній це лише 58 провідників, взято за одиницю. Є аналогічні x4, х8, а 25 Гігабіт на 1 виту пару це лише на даний момент, вже готові 32 і 50 Гігабіт. І це лише зовнішні зєдання, які доступні будуть всім. Народ на виставках вже показує дешеві FPGA матриці в роботі по зєднанню компів в кластери через такі штуки. А коли почнуть готові дешеві чіпи робити то будь-що можна зєднати - вся логіка по розподілу ресурсів вже схемі. А на рівні підкладок можна зєднувати чіпи і контролери взагалі з x16-128, як АМД в нових EPYCах
Востаннє редагувалось 16.12.2019 23:36 користувачем ronemun, всього редагувалось 1 раз.
KataRsiS
Member
Звідки: Кременчуг

Повідомлення

На самом деле шаг вполне логичный - за последние несколько месяцев было столько новостей о беспилотных автомобилях, робототехнике, системах ИИ, машинном обучении и т. п. И сегодня это, пожалуй, один из самых динамично развивающихся рынков, что грех не воспользоваться возможностью и не откусить часть пирога. А там глядишь появятся новые контракты с министерством обороны на десятки-сотни миллиардов $. Ну и для чего вкладывать несколько миллиардов $ в освоение новых техпроцессов, если рынок ПК/ноутбуков сейчас развивается не столь активно? Интелу гораздо проще пожертвовать пешкой сейчас, чтобы потом стричь капусту в гораздо больших количествах. Ну а Apple пусть довольствуется разработкой мобильных чипов :rotate:
ronemun
Advanced Member

Повідомлення

Думайте не тільки про ігри. Інтел, яка досягнула таких висот, не бавиться в проци для іграшок, максимум щоб ринок притримати. Там глобальні тренди на такі суми, які ми і уявити не можем. Не давно прочитав, чому Ілон Маск так старається безплатно всім інтернет роздавати?. Хоча тре 6000 супутників для нормальної роботи. А скільки ви знаєте операторів які надають світовий звязок. Ноль. Ніхто не пустить на свою територію чужого. Звязок, нафта-енергія, виробництво їжі - це основа нашого світу, більша часина ВВП. Кожна з них коштує мінімум 10 трильйонів доларів, не міліардів. А хто буде обробляти всі ці дані - повідомлення (не залежно від форми), прогнози (нафта, газ, погода, їжа). Інтел і подібні, а хомячки будуть через дешеві гаджети хвалити китайців і поклонятись 4 ядерному чіплету :laugh:

Отправлено спустя 10 минут 32 секунды:
щодо переднього поста також читайте тут. Коротко: зараз на ядро іде ~300міл. транзисторів. Подальше збільшення не приводить до лінійного росту продуктивності. Але Келлер обіцяє збільшення цього числа в 50 раз. Це на 1-е ядро. З пропорційним ростом продуктивності. Я написав про 10 раз. В іншій статті це обіцяли гарантовано у більшості випадків, а 50 не завжди.
anatolikostis
Member
Аватар користувача
Звідки: Луганск. область

Повідомлення

gehka3:Похоже на попытку сьехать с рынка, где сегодня начинает заправлять конкурент, и нечем крыть в обозримом будущем, и запустить щупальца в другие отрасли, дабы продолжать косить и не с каждого отдельного хомячка, а с нескольких десятков всего, ведь с ними всегда можно дочемоданиговориться
Это не похоже, это и есть новая стратегия, о которой их генсек рассказывал на недавней конфе, когда голову пеплом себе посыпал и прежнему руководству, которое стремилось держать во чтобы-то ни стало но 95% всего рынка процессоров, вместо того, чтобы держать 30% всего рынка полупроводниковой продукции.

Scoffer:От нехай куплять стартап gehka3, хай покаже їм як правильно припій на процесор намазувати :laugh:
прогиб засчитан! :laugh:
catdoom
Member
Аватар користувача

Повідомлення

ronemun
Пряма какая-то детская наивность,таки сразу в 10-раз быстрее. :lol:Ясен пень что без Интел было бы намного скудней. Тут интел ядра раздаёт пайками,потом разгон по памяти,а теперь потоки,хотя могли изначально выпустить i5 6\12. Это же бизнес,и никто не будет делать сразу в 10-раз быстрее. У АМД кардинально иная архитектура. Сейчас 4-ядерные блоки,а после будут 8-ядерные,в чём проблема? Как раз Интел в 2022 и будет делать бутербродные CPU с чиплетами.
Коротко: зараз на ядро іде ~300міл. транзисторів. Подальше збільшення не приводить до лінійного росту продуктивності.
Вы уже разберитесь может или не может,а то можно подумать,что Келлер и есть закон физики,мол только он может делать всё. :gigi:
ronemun
Advanced Member

Повідомлення

Що розбиратись тут? Читайте статтю. В Кофілейку 214 млн. трн, В Айслейку 300, тобто +40%, а IPC виріс лише на 15-18%. Далі Келер каже що вони розробили архітектуру де швидкість росте лінійно, майже, і навіть обіцяє збільшення IPC у 50 раз. Якщо Келеру не вірите то хто докаже?

І так, я теж думаю що Інтел жлоби. А хто б не доїв всіх підряд будучи монополістом. Навіть це не дозволило їм зрівнятись в ціні з Samsung, Квалком і т.п, я вже мовчу про Apple і т.п. Єдині розробники і виробники основних проців сучасності коштують в 12 раз дешевше мікрософта з її гівноос, в 15 раз дешевше інтернет магазину. Які здають в оренду хмари які працюють на процах Інтел.

Але і АМД теж жлоби. Собівартість чіплетів не більше пару десятків баксів. Вони значно дешевші за інтелівські 8 ядерні чіпи тому що розділені на 2 дешевих чіпа.
а % придатних чіпів 95%
Eyzzzu
Member
Аватар користувача
Звідки: GJ 581 d

Повідомлення

ronemun:Що розбиратись тут? Читайте статтю. В Кофілейку 214 млн. трн, В Айслейку 300, тобто +40%, а IPC виріс лише на 15-18%. Далі Келер каже що вони розробили архітектуру де швидкість росте лінійно, майже, і навіть обіцяє збільшення IPC у 50 раз. Якщо Келеру не вірите то хто докаже?
Как можно верить в такие сказки, про IPC в 50 раз больше за такт в новой архитектуре?
Сейчас домашнего марсианина покормлю обогащенным плутонием вперемешку с творожком из молока единорога и пойду делать процессор с IPC в 200 раз больше за такт, по сравнению с 9900к под стаканом с жидким азотом, думаю до 2023 года успею выкатить в массы.
Пусть выкатят хоть что-то, что в два раза быстрее самого своего мощного процессора с одинаковым количеством ядер, тогда хоть у виска люди не будут крутить во время прочтения таких заявлений.
Если Келлер такую архитектуру и создаст(не верю пока в такой технологический прорыв), то выкатят её не раньше 2030-го года, а скорее всего интел налажает так же как и с переходом на новый техпроцесс с 14нм и даже в эти сроки не уложится.

upd: пфф, там говорится в статье про желание увеличить в 50 раз количество транзисторов в чипе, а не про IPC, а это по сути переход на их мифические 2нм с мифической дорожной карты.
Відповісти