Останні статті і огляди
Новини
Число ядер в будущих процессорах AMD Ryzen может вырасти
-
Павло
Member
Предлагаю обсудить Число ядер в будущих процессорах AMD Ryzen может вырасти
«Вот это поворот» я вибачаюсь но новина рівня «нові процессори амд будуть кращими за старі»
«Вот это поворот» я вибачаюсь но новина рівня «нові процессори амд будуть кращими за старі»
-
Barmaloid
Member
Зараз у вечно синих фанатов инфаркт буде
-
nochnik89
Member
- Звідки: Планета Земля
почему бы и нет ? и разрабы подтянутся заоодно и будут писать софт под многоядерные процессоры .Число ядер в будущих процессорах AMD Ryzen может вырасти
Barmaloid
кому сейчас легко ?
-
Podyrio
Member
- Звідки: Оттуда
Пожалейте Интел, они не успевают за вами
-
Kozakevich
Member
- Звідки: планета Земля
Авторы снова погрузились в кликбейт?
Число ядер в будущих процессорах AMD Ryzen может вырасти
А новость то не о чём!В ближайшей перспективе я не вижу точки насыщения для количества ядер. Разумеется, мы должны учитывать развитие прогресса, чтобы добавлять столько ядер, сколько смогут утилизировать приложения. Пока мы сохраняем баланс, и, я думаю, продолжим эту тенденцию.
-
viperest1
Member
А в той час
Назад в 2013-й: Intel «воскресила» 22-нм Pentium G3420 из семейства Haswell
-
Киреев Всеволод
Member
АМДе стоит притормозить, конкуренты не поспевают. Антимонопольники кусакен станут.
-
IvanCh
Member
- Звідки: Київ
було би круто якби SMT була динамічна. Тобто в залежності від типу задач ОС могла перемикати кожне фізичне ядро чи в однопоточний режим чи в дво, чи навіть в чотирьохпоточний.
-
ChuprinaIevgen
Member
- Звідки: Linden
Цікаве інтерв‘ю. Зміст слів про кількість ядер, на мою думку, варто трактувати як нарротив про існуючу парадигму в тому, як виконуються майже всі операції на сучасних процесорах. Зрозуміло, що логіку комп’ютерного коду закладали ще 40 років тому, коли performance в Терафлопс на колінках навіть в теорії було важко передбачити. При існуючому стані речей кількість однакових ядер, починаючи з 16 майже не впливає на performance (Amdahl’s law). Що нарешті стало озвучуватись часто в таких інтрев‘ю, це увага до компонування самих процесорів, інтеграцію менших за розмірами та призначенням логічних частин на одній підложці для виграшу у витратах енергії на передачу одиниці інформації - як висновок компонування центральних і графічних процесорів разом - на кшталт того, що зараз роблять в ігрових консолях. Щось подібне розробляє ARM, починаючи з 2009, зі своїм Lightweight core, який, скоріше за все відійде до Apple, якщо брати до уваги, скільки останні виділяють їм підтримки, тож зважаючи, що з 2020-2021 як мінімум MacBook Air перейде на arm; питання тільки в тому, КОЛИ SoftBank не зможе відмовитись від пропозиції. Тож питання для дискусії скільки ще х86 буде домінуючою платформою для більшості персональних комп’ютерів — 5-7 років? Слідкуючи за останніми намаганнями nVidia та китайськими компаніями з RISC-V, ядерне майбутнє х86 під великим питанням.
-
vlad09582
Junior
Не розумію, що тут за люди... Говорити, що амд натягує Інтел... І при цьому у Інтел 70% ринку і вони не встигають виготовляти нові процесори бо розбирають як гарячі пиріжки... Здається якраз Інтел робить гроші, а амд старається доганяти... Так амд випускає хороші процесори,але це не відміняє, що Інтел попереду
-
NiTr0
Member
зачем переключать что-то? достаточно просто не использовать ненужные потоки. но да, диспетчер процессов в винде пока что даже нормально нагрузку по ядрам распределять не может, только недавно научился не пинать процессы с ядра на ядро, не то что по несколько потоков на ядре рулить...IvanCh:було би круто якби SMT була динамічна. Тобто в залежності від типу задач ОС могла перемикати кожне фізичне ядро чи в однопоточний режим чи в дво, чи навіть в чотирьохпоточний.
-
archetype247
Member
Ну, сейчас самый популярный офисный софт уже 12 потоков не смогет.ChuprinaIevgen:При існуючому стані речей кількість однакових ядер, починаючи з 16 майже не впливає на performance (Amdahl’s law). Що нарешті стало озвучуватись часто в таких інтрев‘ю, це увага до компонування самих процесорів, інтеграцію менших за розмірами та призначенням логічних частин на одній підложці для виграшу у витратах енергії на передачу одиниці інформації - як висновок компонування центральних і графічних процесорів разом - на кшталт того, що зараз роблять в ігрових консолях. Щось подібне розробляє ARM, починаючи з 2009, зі своїм Lightweight core, який, скоріше за все відійде до Apple, якщо брати до уваги, скільки останні виділяють їм підтримки, тож зважаючи, що з 2020-2021 як мінімум MacBook Air перейде на arm; питання тільки в тому, КОЛИ SoftBank не зможе відмовитись від пропозиції. Тож питання для дискусії скільки ще х86 буде домінуючою платформою для більшості персональних комп’ютерів — 5-7 років? Слідкуючи за останніми намаганнями nVidia та китайськими компаніями з RISC-V, ядерне майбутнє х86 під великим питанням.
Игроделы после выхода новых консолек будут думать уже по другому. Как бы 12-16 потоков не стали нормой.
Про ARM и RISC-V уже писали много чего, и все пока упирается в бюджеты. Сделать можно, но очень и очень дорого.
Инерция есть, и через 10 лет на рынке еще будут жить поживать Ryzen 3000/4000, а в офисах и дальше будут 4 ядра всех архитектур с 2013 по 2016 годы.
-
ender
Member
- Звідки: Украина
в свете последних событий - нормальная новость.Павло:«Вот это поворот» я вибачаюсь но новина рівня «нові процессори амд будуть кращими за старі»
Конкурент вон на 22нм переходит, "назад в будущее", так сказать
Отправлено спустя 5 минут 30 секунд:
у них преимущество по числу камней..vlad09582:І при цьому у Інтел 70% ринку і вони не встигають виготовляти нові процесори бо розбирають як гарячі пиріжки
набирают они его за счёт двух-четырёх ядерных моделей.
Которые продавались со времён sandy bridge.
Сейчас, на данный момент, 2/3 продаж в долларовом эквиваленте, за AMD.
А то что они затычек для офисных ПК наштамповали вовсе не означает
.vlad09582:що Інтел попереду
-
Lucas55
Member
- Звідки: Сверхскопление Ланиакея Местная группа галактик Млечный Путь Солнечная система планета Земля
что не может не радоватьпоэтому мы вполне можем ожидать доступных «восьмиядерников» по цене от $200, которые займут нишу текущих 6-ядерных Ryzen 5.
-
Hotspur
Member
где тут фото грустного кота Интел ?
-
viperest1
Member
-
ChuprinaIevgen
Member
- Звідки: Linden
Бінго! В цьому ж як раз і полягає основна перевага arm над х86. Складаючись з багатьох окремих специфічних «ядер». Наприклад A13 від того ж Apple, має таких більше 40, здатний динамічно відключати цілі модулі миттєво; х86 можна порівняти з двигуном ДВЗ, коли частину відключити технічно не можна (в такому випадку arm можна порівняти з електрокаром, у якого на окреме колесо - свій міні двигун, який включається/відключається в залежності чи потрібний додатковий крутний момент). В статті згадується Ice Lake, який страждає від понижених частот, так як performance всього процесору знижується, то енрговитрати знижуються разом з загальною compute performance.NiTr0:зачем переключать что-то? достаточно просто не использовать ненужные потоки. но да, диспетчер процессов в винде пока что даже нормально нагрузку по ядрам распределять не может, только недавно научился не пинать процессы с ядра на ядро, не то что по несколько потоков на ядре рулить...IvanCh:було би круто якби SMT була динамічна. Тобто в залежності від типу задач ОС могла перемикати кожне фізичне ядро чи в однопоточний режим чи в дво, чи навіть в чотирьохпоточний.
Взагалі, intel зараз нагадує AMD часів, коли у неї були свої виробничі потужності. Вся інфраструктура зав‘язана на архітектурі, яка майже не відповідає потребам сучасних задач.
Щось схоже вже було в історії, коли виробники лампових діодів відверто проігнорували появу напівпровідникових діодів, які були в десятки разів дешевші, але мали набагато гірші характеристики. І де зараз цей «теплий ламповий звук»? Інтел ризикувала залишити в історії такий самий слід, до того моменту, коли вони не вирішили створити parallel compute напрямок, взявши до себе Кодурі.
Але ж і AMD не має зовсім яскравого майбутнього з х86. Партнерство з TSMC набагато успішніше, ніж GloFo, але перша не зовсім фінансово зацікавлена у виділенні потужностей для достатньо складного монолітного кристалу модулів Zen, історія з планами по випуску (не випуску) 3950Х, на мою думку, вказує, що як мінімум на даному етапі TSMC більш вигідно (більш спроможна) виробляти менші чіпи з більшим % виходу повністю функціональних кристалів з arm архітектурою для тієї Apple, ніж дорожчих та більших Zen.
-
TankV
Member
- Звідки: Мариуполь
.Сейчас, на данный момент, 2/3 продаж в долларовом эквиваленте, за AMD
Это только в рознице для самосборных ПК. Корпоративный и серверный рынок за интелом. И будет еще долго, если интел перестанет тупить, ввиду своей инертности.
-
NiTr0
Member
бред же, на х86 исполнительные блоки кушают тоже только тогда, когда работают. и довольно давно, уже лет 15 как (последние камни, у которых жор не зависел от нагрузки, были К7 и пни 3)ChuprinaIevgen:Бінго! В цьому ж як раз і полягає основна перевага arm над х86. Складаючись з багатьох окремих специфічних «ядер». Наприклад A13 від того ж Apple, має таких більше 40, здатний динамічно відключати цілі модулі миттєво;
это у каких электрокаров на каждое колесо свой мотор? мы же надеюсь не о складских погрузчиках говорим?ChuprinaIevgen:х86 можна порівняти з двигуном ДВЗ, коли частину відключити технічно не можна (в такому випадку arm можна порівняти з електрокаром, у якого на окреме колесо - свій міні двигун, який включається/відключається в залежності чи потрібний додатковий крутний момент).
-
WWQ
Member
легко... на амерах эта технология живет и здравствует... (клапана в открытом состоянии, топливо не подается, катушка отключена... "и легким движениием руки" v10 превращается в w5, а v8 в w4...) до 40% экономии в спокойном режиме езды.ChuprinaIevgen:х86 можна порівняти з двигуном ДВЗ, коли частину відключити технічно не можна