Что выбрать? Видеокарты + FAQ

Видеокарты, графические процессоры, драйверы
Закрито
Автор
Повідомлення
StasTODD
Advanced Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Данная ветка посвящена обсуждению различных вопросов связанных с выбором видеокарт.
FAQ:
В: На какие параметры стоит обратить внимание при покупки видеокарты?
О: Стоит обратить внимание на:
1) Объем видео памяти
2) Ширину шины
3) Количество шейдеров
4) Соответственно на частоты компонентов (Видеопамять, GPU, универсальные шейдеры)
5) Энергопотребление
6) В некоторых случаях на тепловыделение.

В: В чем отличие между производителями видеокарт напр. ASUS, MSI, XFX и т.д.?
О: Карты могут отличатся:
1) Комплектом поставки (Игры, переходники, клиенты на скачивания и т.д.)
2) Системой охлаждения
3) Наличием "отборных" чипов, у которых выше разгонный потенциал
4) Разгоном от производителя
5) Разводкой компонентов на РСВ
6) Гарантией от производителя.

В: Совместимы ли видеокарты с интерфейсом PCI-Express 2.0/3.0 с материнскими платами с интерфейсом PCI-Express 1.0 и наоборот?
О: Совместимы. Вот результаты тестов.

В: Карты с каким объемом памяти стоит брать для современных игр?
О: 3Gb - 11Gb
Обзоры и сравнительные тесты:

Тут можно сравнить все карты. (Данное сравнение не даст вам точной информации, так что стоит обратить внимание на материалы лаборатории overclockers.ua)
Обзоры и тесты карт в лаборатории overclockers.ua

Уточнить цены можно тут: http://hotline.ua

Оффтоп строго наказуем, поныть о стоимости и отсутствии наличия - Стоимость комплектухи: прогнозы, мысли, размышления
Покупка б/у видеокарты: стоит-ли и прочие вопросы

Хотите получить адекватные рекомендации - укажите разрешение вашего монитора и желаемое количество кадров, основные игры.
Остальную конфигурацию - по желанию

P.S. ВСЕМ "РАСКРЫВАТЕЛЯМ" ЧИТАТЬ ОБЯЗАТЕЛЬНО! viewtopic.php?p=2761824#p2761824 .
Востаннє редагувалось 31.07.2010 02:49 користувачем StasTODD, всього редагувалось 7 разів.
oversteve
Member
Аватар користувача
Звідки: Ukraine

Повідомлення

lewerlin: 15.11.2024 23:05
oversteve: 15.11.2024 18:43давайте почнемо з порівняння нативу 4к і длсс кволіті 4к, можете зі 100% впевненістю сказати де тут що без 10 кратного зуму?
Давайте так вже: "Апскейлена" соєю ковбаса краще чисто м'ясної, "апскейлена" синтетикою тканина краще чистої бавовни, "апскейлена" тирсоплита в меблях краще натурального дерева.
Сцуко дожилися, апскейл краще нативу! Може трохи подумати таки верхніми півкулями?
якщо казати, про якість скріну під мікроскопом - само собою натив краще
якщо дивитись на якість в динаміці - досить часто різниця малозамітна, в окремих випадках длсс приємніше на око, бо з'їдає мерехтіння дрібних контрастних деталей

п.с. меблі із якісної тирсоплити краще ніж із натурального дерева :D
Геральт
Member
Аватар користувача
Звідки: з Рівії

Повідомлення

Alligator
Ну от нащо оту рекламну маячню постити?
DLSS Ultra Performance також із якістю, подібною до якості зображення в рідній роздільній здатності, але з меншими навантаженнями на відеокарту? Чи тут читаємо, а тут рибу загортаємо?

Там як було 4к так і лишилось. Цифровий зум то не збільшення роздільчої.
Вкладення
1.jpg
oversteve
Member
Аватар користувача
Звідки: Ukraine

Повідомлення

Геральт
давайте тоді ще трохи в кропи пограємо
спойлер
Зображення
Зображення
Геральт
Member
Аватар користувача
Звідки: з Рівії

Повідомлення

oversteve
crop1.jpg гірший. Все, я спатоньки. Токіо закинув, але сідерів мало. Коли/якщо доповзе, то й гляну.
oversteve
Member
Аватар користувача
Звідки: Ukraine

Повідомлення

Геральт: 15.11.2024 23:45 oversteve
crop1.jpg гірший. Все, я спатоньки. Токіо закинув, але сідерів мало. Коли/якщо доповзе, то й гляну.
а то кусок скріна, на якому кроп номера краще :lol:
Yaroslav
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Геральт
Бігло проглянув пару сторінок, без образ, але ти просто якусь дичину несеш.
До чого оці всі теоритичні розмови, якщо в користуванні не маєш 4К-моніку та DLSS-відяхи?

Як на мене з 4К-моніком, DLSS-quality дійсно виглядає чіткіше. У випадку з FHD - моном, DLSS вже виглядає так собі, мало вихідних даних.
Дуже круто вигдядає 8К (7680*4320) через DSR з DLSS навіть performance - але відяха вже не завжди тягне. В твоєму випадку непогано виглядатиме 5120*2880 (або scale 200% де наявний в іграх) :up: Проміжні варіанти - фігня.
Геральт
Member
Аватар користувача
Звідки: з Рівії

Повідомлення

oversteve
Поняття не маю, що з тим нативом зробили (якщо то натив). Виглядають обидва скріна паскудно. І то писав ще на початку. Але може в апскейлі таксі стояло, а на іншому - в русі. Буде гра, гляну.

Yaroslav
Ти такий цікавий. Мені ж обов'язково треба наїстися лайна, та ще й від пуза, щоб зрозуміти його смак. Дають скрін з апйскейлом, порівнюю зі своїм нативом. Розумію, що апскейл гірший. Отже він мені не підходить. Просто ж.

А до DLSS карт я приглядався. В ціну 6900 на той час можна було хіба що 3080-10 взяти. Що, зрозуміло, не варіант. Також коли в другий стсемник шукав, глянув на 4060. В результаті взяв б/в 6700XT, що також набагато краще. На обох картах грають в нативі, політ нормальний.
А DSR з DLSS це взагалі треш. Якщо я правильно розумію, то спочатку штучно стискаємо, потім штучно розтягуємо. Маємо втрати і там і там. Але стверджуємо, що воно краще нативну.
без образ, але ти просто якусь дичину несеш.
oversteve
Member
Аватар користувача
Звідки: Ukraine

Повідомлення

Геральт: 16.11.2024 09:12 oversteve
Поняття не маю, що з тим нативом зробили (якщо то натив). Виглядають обидва скріна паскудно. І то писав ще на початку. Але може в апскейлі таксі стояло, а на іншому - в русі. Буде гра, гляну.
машина стоїть, зі скріном нічого не зробили :dontknow:
Геральт
Member
Аватар користувача
Звідки: з Рівії

Повідомлення

oversteve
Угу. От тільки там туман піднімається. І в залежності де та хмарка туману, за нею і буде більш розмите зображення. Зверніть увагу на масштаб. Зліва - 4к, справа - 2k.
спойлер
Зображення
Мій 2k тут:
спойлер
Зображення
Натив, ультра, блур/аберація вимкн.

Все, не морочте мені голову. Ваші скріни в милі. Це видно і зі збільшенням і без.
sselesnes
Member
Аватар користувача
Звідки: Харків

Повідомлення

DSR + DLDSR vs DSR + DLDSR + DLSS Resolution Table = очікування на папері, а різниця на рівні сприйняття =)
oversteve
Member
Аватар користувача
Звідки: Ukraine

Повідомлення

Геральт: 16.11.2024 10:39 oversteve
Угу. От тільки там туман піднімається. І в залежності де та хмарка туману, за нею і буде більш розмите зображення. Зверніть увагу на масштаб. Зліва - 4к, справа - 2k.
спойлер
Зображення
Мій 2k тут:
спойлер
Зображення
Натив, ультра, блур/аберація вимкн.

Все, не морочте мені голову. Ваші скріни в милі. Це видно і зі збільшенням і без.
ок, прибрав блур і аберацію
спойлер
Зображення
Зображення
п.с. а чого рт не включили? там вже ж зовсім не то пальто з тінями/відопбраженнями виходить :-/
EddieDean
Member

Повідомлення

Розтягнули проблему висмоктану з пальця на чотири сторінки срачу) Абсолютній більшості геймерів (якшо вірити статистіці стіму) глибоко пофіг на ДЛСС/ФСР/РТ і т.п.))) Люди грають на 3060 у 1080р і дуже нормально себе почувають) І не збираються переплачувати за ці приблуди якими не будуть користуватися) І це правильно) А ті 2% яким це потрібно візмуть собі ті 4070+ і будуть насолоджуватися всіми фічами)
P.S. Натив 2к/4к завжди буде краще згенерованого 2к/4к.
Геральт
Member
Аватар користувача
Звідки: з Рівії

Повідомлення

oversteve
Алілуя. Тепер ви вже на правильному шляху. 4k-3.jpg - апскейл

В мене включені промені.
oversteve
Member
Аватар користувача
Звідки: Ukraine

Повідомлення

EddieDean: 16.11.2024 11:29 Натив 2к/4к завжди буде краще згенерованого 2к/4к.
ну от знову ж, мій останній пост, 2 скріна під спойлером, можете з впевненістю сказати де натив 4к, а де длсс з 2к без зуму?
l-m
Member

Повідомлення

EddieDean: 16.11.2024 11:29 P.S. Натив 2к/4к завжди буде краще згенерованого 2к/4к.
Тут було питання інше — чи краще 4к згенероване з 2к за натив 2к? Особисто моя відповідь — так, краще. Це притому, що я загалом за натив, та вважаю що апскейли на 1440р, та особливо на 1080р, це мєрзость.

Відправлено через 3 хвилини 21 секунду:
Одразу уточню — краще якщо немає темпоральних артефактів від апскейлу, як-от гостинг.
oversteve
Member
Аватар користувача
Звідки: Ukraine

Повідомлення

Геральт: 16.11.2024 11:37 В мене включені промені.
а чого тоді мопед і машини в повітрі висять, де тіні і відображення? :think:
Геральт
Member
Аватар користувача
Звідки: з Рівії

Повідомлення

oversteve
Ну от вам з тінню від мопеда. Ще й дощ почався. Взагалі, більш невдалу для порівняння сцену важко уявити. Бо купа лишнього барахла, типу туману, дощу, відблисків. Ще й таймінг має значення.
спойлер
Зображення
EddieDean
Member

Повідомлення

oversteve: 16.11.2024 11:38ну от знову ж, мій останній пост, 2 скріна під спойлером, можете з впевненістю сказати де натив 4к, а де длсс з 2к без зуму?
Та мені власно пофіг) В мене монітори 1080р і я про таке взагалі не думаю і думати не збираюся))) Але схоже шо 4к-4 це натив) Але я як раз з тієї категорії геймерів для яких чиста растеризація і ціна важливіша за додаткові плюхи типу ДЛСС та рейтрейсингу) Я взагалі вважаю шо реалістичність в іграх це зайве))) Мені більше імпонує графоній аля Овервоч та Валорант ніж Дес стрендінг та Кіберпанк) І взагалі Факторіо форева))))

Якшо вам важливі промені та апскейл у 4к користуйтеся на здоров'я) Ніхто ж не забороняє))
l-m: 16.11.2024 11:43Тут було питання інше — чи краще 4к згенероване з 2к за натив 2к? Особисто моя відповідь — так, краще.
Трохи не правильно зрозумів першопричину срачу тоді) Сорян) Ще раз: якшо вас влаштовує апскейл 4к - круто, аби наздоров'я) якшо вас влаштовує натив 2к - теж круто)) Мене влаштовує 1080р на двох моніторах) Аби було 60+ фпс у ААА тайтлах та 165+ фпс у кіберкотлетних шутерах)))
oversteve
Member
Аватар користувача
Звідки: Ukraine

Повідомлення

Геральт: 16.11.2024 12:26 oversteve
Ну от вам з тінню від мопеда. Ще й дощ почався. Взагалі, більш невдалу для порівняння сцену важко уявити. Бо купа лишнього барахла, типу туману, дощу, відблисків. Ще й таймінг має значення.
спойлер
Зображення
так навпаки прикольно, що це все є, а не порожня картинка :)
Геральт
Member
Аватар користувача
Звідки: з Рівії

Повідомлення

oversteve
"Прикольно" для порівняння чіткості? Щоб всю вбогість апскейлу сховати в тумані? Ну, так, прикольно. Коли на одному скріні туман закриває напис, на іншому - ні. Можна стверджувати, що на першому гірша якість )

Але здається, зрозумів, в чому наша проблема відмінність. Ви, очевидно, граєте з дефолтним блуром. Я ж мабуть, перше, що роблю, це вимикаю блур, і якщо можливо - ТАА та інші "мильні" фічі. Тобто вам грати в милі ок, мені ні. І ви навіть не шукаєте спосіб зробити картинку чіткшою. Тому вам і апскейл ок, а мені натив подавай. Якщо так подумати, то це не добре і не погано, хтось любить чіткішу картинку, хтось менш чітку. :beer:
Закрито