Какой еще апскейлер? Все работает в нативном разрешении (1:1) и применяется сглаживание, а не масштабирование. Никакого «оригинального кадра» там нет от слова совсем, входное изображение сразу имеет целевое количество пикселей. Ты путаешь антиалиасинг с апскейломkairo: ↑ 25.06.2026 18:37 Зображення згенероване апскейлером на основі оригінального кадру.
Новини
Останні статті і огляди
Тести AMD FSR 4.1 показали зниження продуктивності Radeon RX 7900 XTX до 14% порівняно з FSR 3.1
-
vsx
Member
- Звідки: Kyiv
-
ronemun
Advanced Member
шкода що такої технології небуло років 15-20 тому
якась елементарщина перемножень матриць на елементарному int8 форматі перевернула з ніг на голову і згладжування, і обробку кадрів і зменшила навантаження на рендеринг/текстури/шейдери в рази
якась елементарщина перемножень матриць на елементарному int8 форматі перевернула з ніг на голову і згладжування, і обробку кадрів і зменшила навантаження на рендеринг/текстури/шейдери в рази
-
vsx
Member
- Звідки: Kyiv
ronemun
Перемножать матрицы в формате int8 могли еще десятилетия назад, дело же не в этом. Дело в том что нужно сначала придумать темпоральное сглаживание, потом научится работать с векторами движений и в конце концов обучить нейросеть на огромных датасетах чтобы она извлекала из всего этого полезную информацию. И только потом множить матрицы.
Перемножать матрицы в формате int8 могли еще десятилетия назад, дело же не в этом. Дело в том что нужно сначала придумать темпоральное сглаживание, потом научится работать с векторами движений и в конце концов обучить нейросеть на огромных датасетах чтобы она извлекала из всего этого полезную информацию. И только потом множить матрицы.
-
Vladys77
Member
Щось я не зрозумів, вони генерацію кадрів тестували чи масштабування?
Я то зазвичай без FSR граю. Але якщо FSR 4.1 буде не значно гірше від натива, то тоді це буде збільшення частоти кадрів при його увімкненні
Відправлено через 3 хвилини 50 секунд:
Відправлено через 2 хвилини 4 секунди:
А ті кілька онлай ігор, в які я не граю, мені не цікаві
Я то зазвичай без FSR граю. Але якщо FSR 4.1 буде не значно гірше від натива, то тоді це буде збільшення частоти кадрів при його увімкненні
Відправлено через 3 хвилини 50 секунд:
Енергоефективна у вас відеокартаKirakishou: ↑ 25.06.2026 15:39Де я про це писав? Я порівняв режим якості з нативом. З FSR100 падіння продуктивності буде ще більшим. І для FSR100 не потрібно було чекати FSR4.1, на FSR3.1 він теж чудово працює і картинка чудова. Власне і FSR(Q) сильніше навантажує відеокарту, ніж просто натив з ТАА на 7000-й серії. Принаймні в 4К і тих іграх, на яких я його пробував. 4К натив з ТАА гра споживає 160Вт, FSR(Q) - 260Вт. Навіть FSR(B) - 200Вт.Геральт: ↑ 25.06.2026 15:18Ем-м, FSR100 має гірше згладжування, ніж FSR(Q)?
Відправлено через 2 хвилини 4 секунди:
В більшості ігор є і те, і інше. А якщо гра є і на консолі, то обов'язково має бути FSR.Kirakishou: ↑ 25.06.2026 15:45За умови, що він там є. Якщо немає і ви увімкнете його через драйвер, то античіту це може не сподобатися. Такі рекомендації буквально сьогодні вранці я отримав від техпідтримки ігор HoYoverse, а це навіть не онлайн-гра, а гра-сервіс. В цьому і проблема FSR – його просто немає в багатьох іграх, на відміну від DLSS. Ну і про що тоді тут сперечатись в плані того, яка технологія краща?tornadox: ↑ 25.06.2026 15:40Зараз вже можна спокійно включити в онлайн іграх.
А ті кілька онлай ігор, в які я не граю, мені не цікаві
-
Kirakishou
Member
Саме ці розробники працюють на нвідія. Коли був дефіцит відеокарт через майнінг, вони подарували своїм співробітникам хоч і не топові на той час, але все одно дефіцитні відеокарти. Здається, 3070 чи 3070Ті, вже точно не пам’ятаю. Щодо того, хто на що витрачає гроші – таке можна сказати про будь-яке хобі. Чим це відрізняється від покупки фільмів, наприклад? Теж віртуальне задоволення. Або навіть покупки ігор. Чому ти гадаєш, що якщо я купую персонажів, а ти купуєш ігри – то це чимось відрізняється? Ти теж купуєш пікселі. А хтось скаже, що дурні – це ті, хто купує топовий ПК замість будинку.tornadox: ↑ 25.06.2026 19:46Твоє право, якщо на аккаунті тисячі доларів, то краще взагалі нічого в драйверах не чіпати. Але на рахунок того, що розробникам плювати на AMD - це міф, враховуючи, що PS5 та Xbox повністю побудовані на AMD і вся індустрія пише ігри під них. Ну а купувати пікселі в гачі за ціною топового ПК - це, звісно, потужно.
-
kairo
Member
- Звідки: Україна
DLAA/FSR100 - це глибока реконструкція оригінального кадру на основі накопичених даних. Нейромережа бере оригінальний кадр у рідній роздільній здатності + попередні кадри в буфері + вектори руху та генерує на основі цього масиву даних кадр без аліасингу.vsx: ↑ 25.06.2026 20:44Какой еще апскейлер? Все работает в нативном разрешении (1:1) и применяется сглаживание, а не масштабирование. Никакого «оригинального кадра» там нет от слова совсем, входное изображение сразу имеет целевое количество пикселей. Ты путаешь антиалиасинг с апскейломkairo: ↑ 25.06.2026 18:37 Зображення згенероване апскейлером на основі оригінального кадру.
-
waryag
Member
- Звідки: Суми
Є проблема - соні поки що не хоче випускати ПССР на ПС5, а на курентген коробці він тим більше не з'явиться. А тиражі прошки не настільки великі, щоб індустрії було цікаво.tornadox: ↑ 25.06.2026 19:46Але на рахунок того, що розробникам плювати на AMD - це міф, враховуючи, що PS5 та Xbox повністю побудовані на AMD і вся індустрія пише ігри під них.
-
tornadox
Member
- Звідки: мені знати що ти не дивак?
Казино прикрите мультяшньою графікою з неповнолітніми дівчатками - це не хоббі, це залежність.Kirakishou: ↑ 25.06.2026 21:19Щодо того, хто на що витрачає гроші – таке можна сказати про будь-яке хобі. Чим це відрізняється від покупки фільмів, наприклад? Теж віртуальне задоволення. Або навіть покупки ігор. Чому ти гадаєш, що якщо я купую персонажів, а ти купуєш ігри – то це чимось відрізняється? Ти теж купуєш пікселі. А хтось скаже, що дурні – це ті, хто купує топовий ПК замість будинку.
Без різниці на чому вони працюють і що вони там радять, це онлайн казино яке впершу чергу орієнтується на мобілки і дітей. Про яку авторитетність тут можна говорити?
-
XXXshadyXXX
Member
- Звідки: Украина\Норвегия
Почитал реддит, пока что ну так... Слепили из того что было, несколько людей проверили и то драйвер не тот, нужен старый, то еще что то. Поставлю уже когда будет 100% рабочая dll под новые драйвера с дискорд оф канала Optiscaler. Либо хотя бы условный пан @AncientGameplays опубликуют пост что всё работаетtornadox: ↑ 25.06.2026 17:17На реддіті вже виклали FSR 4.1.1 мод для RDNA2
https://www.reddit.com/r/radeon/comment ... gh_proton/
https://www.reddit.com/r/radeon/comment ... 02c_rdna2/
https://www.reddit.com/r/radeon/comment ... a2_rx6600/
Пишуть шо на RDNA 3.5 теж працює
-
Kirakishou
Member
Ви далекі від цих ігор і тому говорите типовими стереотипами. Для яких дітей? Цільова аудиторія гача-ігор це самотні чоловіки та жінки за 30, які працюють та мають гроші на ці ігри. Саме вони і є цільовою аудиторією. В тому ж Китаї в ці ігри неповнолітнім можна грати три години на тиждень – з 20:00 по 21:00 в п’ятницю, суботу та неділю. Крім цього, у них ліміт на витрати в іграх. І реальний вік гравця контролюється, бо ти виходиш в інтернет під своїм айді. А необмежено витрачати гроші ти можеш тільки після того, як тобі виповниться 21 рік. Те, що у нас за цим ніхто не слідкує і діти можуть грати в ці ігри, то це проблеми того, що батькам плювати на те, чим займаються їх діти.tornadox: ↑ 25.06.2026 21:41Казино прикрите мультяшньою графікою з неповнолітніми дівчатками - це не хоббі, це залежність.
Без різниці на чому вони працюють і що вони там радять, це онлайн казино яке впершу чергу орієнтується на мобілки і дітей. Про яку авторитетність тут можна говорити?
Щодо казино – а в каесікі немає казино? Чи це інше? А чим покупка скінчиків за тисячі доларів відрізняться від покупки персонажа? У вас мало того, що подвійні стандарти, так ще й шаблонне мислення.
-
tornadox
Member
- Звідки: мені знати що ти не дивак?
Звісно, я кинув глянути на що очікувати. Тобто як зайде офіційний драйвер то буде приблизно такий же результат.XXXshadyXXX: ↑ 25.06.2026 22:16 Почитал реддит, пока что ну так... Слепили из того что было, несколько людей проверили и то драйвер не тот, нужен старый, то еще что то. Поставлю уже когда будет 100% рабочая dll под новые драйвера с дискорд оф канала Optiscaler. Либо хотя бы условный пан @AncientGameplays опубликуют пост что всё работает
-
ronemun
Advanced Member
1/ я до того що раніше ші рахували тільки на fp32 точності шейдерів для графіки і не на спецблоках, а просто на шейдерах. Потім в Tesla v100 спецільно матричні блоки fp16 ввели на 120 Тфлопс, тоді як шейдери там в 8 раз слабші. А потім tf/bf/fp8/fp4/int8/int4.. - і на малій точності продуктивність ШІ рванула так шо зараз v100 нікому безплатно непотрібна - всі бібліотеки вимагають нові формати тому що вони в 10ки раз швидші: fp8 в b300 має 10 000 Тфлопс, в 80 раз швидше.vsx: ↑ 25.06.2026 21:04 ronemun
Перемножать матрицы в формате int8 могли еще десятилетия назад, дело же не в этом. Дело в том что нужно сначала придумать темпоральное сглаживание, потом научится работать с векторами движений и в конце концов обучить нейросеть на огромных датасетах чтобы она извлекала из всего этого полезную информацию. И только потом множить матрицы.
Але суть що для маштабування кадрів не так вже й багато необхідно тренувати, і колись графіка була в рази простіша, тож навіть елементарний ШІ справився б, головне щоб це займало мало транзисторів. З fp32 це тоді було не можливо, а з матричними блоками fp8/int8 - запросто.
2/ работать с векторами движений - з ними ще кодеки XVID/DIVX працювали в 2003 році.
-
erkins007
Member
Любое хобби может превратиться в зависимость.tornadox: ↑ 25.06.2026 21:41Казино прикрите мультяшньою графікою з неповнолітніми дівчатками - це не хоббі, це залежність.