Ігровій консолі PlayStation 6 приписується 30 гігабайтів пам’яті GDDR7

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Сообщение
erkins007
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Геральт: 09.02.2026 10:37 Ну от, через пару років в червоних/синіх картах 24-32Gb. В зелених - розумний копресор текстур, який зробить тектсури ще кращішими за не потиснені. :-/
Канешна, ведь Радеон никогда памяти не жадничает и 9060хт с 8гб не существует.
waryag
Member
Аватара пользователя
Откуда: Суми

Сообщение

Геральт: 09.02.2026 10:37Ну от, через пару років в червоних/синіх картах 24-32Gb. В зелених - розумний копресор текстур, який зробить тектсури ще кращішими за не потиснені. :-/
Навіть якщо ШІ пузир накриється завтра, дешевої пам'яті у притомні терміни не буде. А значить, 8-12-16ГБ в мейнстрімі з нами ще надовго.

Так що розумний компресор текстур буде в тему для усіх (але працювати буде не однаково гарно).

Відправлено через 10 хвилин 52 секунди:
item2: 09.02.2026 11:17Під час майнінг буму зупиняли виробництво нових відеокарт, чи навпаки нарощували, щоб більше заробити? Sony хоче залишатись в бізнесі, щоб усі оновились, щоб купували нові ігри. PS5 вже не приносить необхідного рівня доходу. ПК, рам, відяхи зараз подорожчали і вже не всім доступні. Тобто бажаючих придбати плойку не має зменшитись з огляду на ціни ПК. А 2030-го Sony може вже запізнитись, люди можливо перейдуть на щось інше.
Некстген буде дорогим або дуже дорогим і довго продаватися з мінімальною маржею чи у збиток. (або буде дуже економним некстгеном, як свіч2).

А значить, курентген буде з нами ще надовго. Та навіть пастген не дуже спішать кидати, не дивлячись на залізо, пам'ять і відсутність ключових технологій.
Може, соні ще зроблять для ПС5 якийсь апскейлер на основі ФСР4. (АМД зараз награється з ним і викотить ФСР5, а той продасть)
yurius_r
Member

Сообщение

Я на 99% впевнений, що шина буде не 160біт, інакше це буде Епік Фейл. Приросту від переходу на більш дорогу GDDR7 практично не буде, а він буде дуже потрібен новим CPU ядрам і новому iGPU. Тож або шина буде ширша або GDDR7 там буде використовуватися значно швидша.

P.S. 30Гіг для некстгену це прям дуже щільно. Для iGPU точно буде треба 12GB, залишиться всього 18ГБ на все про все.
SKYJAKER
Member
Аватара пользователя
Откуда: м Камянське

Сообщение

Оце вони шось таке губозакататонне викинули в маси, тоді точно ціни на консольські ігри піднімуть на 30-50% тай сама консоль підніметься на тритину десь.
item2
Member
Откуда: Київ

Сообщение

kairo: 09.02.2026 11:08
item2: 09.02.2026 11:02Не буде переносів до 2030-го. Залізо вже затверджене (щоб не застаріло), софт на повну пишеться Sony, некст-ген ігри вже заплановані і почали розроблятись.
Застаріє в якому плані, термін придатності закінчиться?)) Ігри в перші роки некст-гену будуть виходити паралельно на паст-ген, бо там більшість гравців буде сидіти ще досить довго.
1. Наведу нереалістичний приклад. Ніхто не захоче випускати консоль на старій RDNA1, коли вже буде RDNA5, яка буде ефективніша, швидша, матиме ШІ блоки, крутий апскейлер, RT блоки. Якщо все таки випустити на RDNA1, то конкуренти з новою архітектурою отримають технологічну і швидкісну перевагу. У 2030-му можливо вже буде RDNA7, а розробка консолі велась під RDNA5. 2. Так, звісно сидітимуть ще довго.
kairo
Member
Аватара пользователя
Откуда: Україна

Сообщение

item2: 09.02.2026 18:08Ніхто не захоче випускати консоль на старій RDNA
Гейб Куб на якій RDNA виходить? RDNA4 чи RDNA4.5?
MqM
Member
Аватара пользователя
Откуда: Україна

Сообщение

Scoffer: 09.02.2026 11:19
item2: 09.02.2026 11:02Не буде переносів до 2030-го. Залізо вже затверджене (щоб не застаріло), софт на повну пишеться Sony, некст-ген ігри вже заплановані і почали розроблятись.
Пф. Комплекти для розробників ігруль на консолях завжди мали краще залізо, навіть для таких унікальних як пс3, де були розброковані всі спе, частота проца вище і аж 512+512 метрів оперативи завезли. А в продакшн дали 256+256, і то після дуже великого скиглення ігроділів бо планували взагалі-то по 128.
Так що залізяка з новини цілком може бути нічим іншим як дев-кітом. А в продаж піде скільки піде. Може і 8 бути якщо ціна оперативи і далі ростиме.
Девкіти playstation 4 мав 16 гіг оперативки, думаю девкіт 5тої мав теж у два рази більше.
Ви хочете сказати, що в наступній консолі не плануєтся збільшення памятті чи як?
Последний раз редактировалось MqM 10.02.2026 01:44, всего редактировалось 1 раз.
Scoffer
Member
Аватара пользователя

Сообщение

MqM: 10.02.2026 01:19Ви хочете сказати, що в гаступній консолі не плануєтьчя збільшення памятті чи як?
Я думаю що поки того ніхто не знає і залежить виключно від вартості оперативи. Консоль по два кілобакси - сумнівна історія. Будуть економити.
waryag
Member
Аватара пользователя
Откуда: Суми

Сообщение

item2: 09.02.2026 18:08Наведу нереалістичний приклад. Ніхто не захоче випускати консоль на старій RDNA1, коли вже буде RDNA5, яка буде ефективніша, швидша, матиме ШІ блоки, крутий апскейлер, RT блоки. Якщо все таки випустити на RDNA1, то конкуренти з новою архітектурою отримають технологічну і швидкісну перевагу. У 2030-му можливо вже буде RDNA7, а розробка консолі велась під RDNA5. 2. Так, звісно сидітимуть ще довго.
РДНА3-3,5 вже довго на ринку, РДНА4 скоро буде рік. Але це не дуже заважає РДНА2 портативкам і навіть відеокартам.

Нінтендо до недавнього часу сиділа на максвел, зараз перейшла на новенький ампер з відставанням всього-то на 2 покоління від актуального. І буде сидіти на ньому ще років 5-6.

Відправлено через 3 хвилини 23 секунди:
MqM: 10.02.2026 01:19Девкіти playstation 4 мав 16 гіг оперативки, думаю девкіт 5тої мав теж у два рази більше.
Ви хочете сказати, що в наступній консолі не плануєтся збільшення памятті чи як?
Не бачу причин, чому б соні не продовжити ідеологію прошки, де 16 гігів дорогої ГДДР добили найдешевшою ДДР5 для системи.
При цьому 16ГБ це все ще великий обсяг відеопам'яті, з нею йдуть карти по 1000+ доларів, а тут ціла консоль повинна бути дешевше.
Scoffer
Member
Аватара пользователя

Сообщение

waryag: 10.02.2026 15:54Не бачу причин, чому б соні не продовжити ідеологію прошки, де 16 гігів дорогої ГДДР добили найдешевшою ДДР5 для системи.
Та це костиль для сумісності з не-про. Тоді простіше дискретку розпаяти.
Я скоріше в рам-диск зі стисненням і віртуальними гігабайтами повірю.
unlnu
Member
Аватара пользователя

Сообщение

шось замягко стелять про 30 гіг... мабуть першу партію розметуть за пару годин, а вже наступну чекатимуть фанати за рік-два...
waryag
Member
Аватара пользователя
Откуда: Суми

Сообщение

Scoffer: 10.02.2026 16:03Та це костиль для сумісності з не-про. Тоді простіше дискретку розпаяти.
Я скоріше в рам-диск зі стисненням і віртуальними гігабайтами повірю.
Нормальний варіант. Тим більше, високошвидкісна пам'ять процесору не дуже потрібна, часто краще низькі затримки.
SKYJAKER
Member
Аватара пользователя
Откуда: м Камянське

Сообщение

unlnu: 10.02.2026 18:43 шось замягко стелять про 30 гіг... мабуть першу партію розметуть за пару годин, а вже наступну чекатимуть фанати за рік-два...
випустять версію SLIM на 14-16 гб :gigi:
Scoffer
Member
Аватара пользователя

Сообщение

waryag: 10.02.2026 18:52Нормальний варіант.
Ні, не нормальний. Це NUMA, причому навіть не кеш-когерентна, з усіма відповідними наслідками щодо підтримки зі сторони софту, а десктопний його ні разу не вміє, навіть про-софт, не кажучи вже про ігри. Тому в пс-про її зробили виключно для системних потреб і на ігрулі воно не розповсюджується. Якщо розділяти пам'яті, то тоді вже і відяху виносити в дискретку, тоді все зійдеться.
Ответить