Новости
Последние статьи и обзоры
Выбор монитора
-
USS-1707
Junior
- Откуда: Київ
Привіт. Порадьте монітор 27" IPS QHD матове покриття. Наразі маю U2713HM, влаштовує усе окрім швидкодії (60Hz)
4k та OLED не цікавлять
Розглядаю AW2725DM (180Hz) та Samsung G60F (350Hz)
В Dell не подобається тренд на здешевлення виробництва. Навіть порівнюючи з легендою AW2723DF - герцовка стала нижче, дизайн спрощений, USB хаб відсутній, DP 1.4, по багатьом відгукам матриці гірше ніж були раніше
Samsung - кіт у мішку, жодних оглядів, відгуки тільки на амазоні. Начебто модель історично з індонезійського ринку, яку зараз пробують продавати в EU.
4k та OLED не цікавлять
Розглядаю AW2725DM (180Hz) та Samsung G60F (350Hz)
В Dell не подобається тренд на здешевлення виробництва. Навіть порівнюючи з легендою AW2723DF - герцовка стала нижче, дизайн спрощений, USB хаб відсутній, DP 1.4, по багатьом відгукам матриці гірше ніж були раніше
Samsung - кіт у мішку, жодних оглядів, відгуки тільки на амазоні. Начебто модель історично з індонезійського ринку, яку зараз пробують продавати в EU.
-
walkman3000
Member
беріть легендуUSS-1707: ↑ 27.12.2025 16:47Навіть порівнюючи з легендою AW2723DF
-
USS-1707
Junior
- Откуда: Київ
Є одна проблема, він з глянцевим покриттям. Комп'ютер біля вікна.walkman3000: ↑ 27.12.2025 17:20беріть легендуUSS-1707: ↑ 27.12.2025 16:47Навіть порівнюючи з легендою AW2723DF
Які аргументи проти Самсунга?
-
odessitmws
Member
- Откуда: Воля або смерть🇺🇦
USS-1707
А шторы для кого придумали?) любому монитору нужно правильное освещение и матовость никак не решает эту проблему просто вместо четкого блика будет засвет на полэкрана
А шторы для кого придумали?) любому монитору нужно правильное освещение и матовость никак не решает эту проблему просто вместо четкого блика будет засвет на полэкрана
-
kairo
Member
- Откуда: Україна
Матовість добре це вирішує.odessitmws: ↑ 27.12.2025 21:47матовость никак не решает эту проблему просто вместо четкого блика будет засвет на полэкрана
-
walkman3000
Member
глянець це плюсUSS-1707: ↑ 27.12.2025 20:24Є одна проблема, він з глянцевим покриттям. Комп'ютер біля вікна.
він коштує як делл. самсунг це або топові VA, або кудіоледUSS-1707: ↑ 27.12.2025 20:24Які аргументи проти Самсунга?
-
FirstTDM
Member
- Откуда: Киев
Странная логика... если UltraSharp всем устраивает и нет желания улучшить до 4К или OLED - значит взять новый Dell U2724D или DE на 120Гц и не смотреть на другие варианты - заметно лучше в этом классе никак не получится...USS-1707: ↑ 27.12.2025 16:47Наразі маю U2713HM, влаштовує усе окрім швидкодії (60Hz) - 4k та OLED не цікавлять
Или интересует переход на игровые мониторы? Тогда Alienware брать...
-
Filabatya
Member
- Откуда: Івано-Франківськ
а можна його розігнати по дісплей порту, буде 70+ гц як пощастить, ракета 
-
MaxZema
Member
- Откуда: Чорноморськ
Вітаю! У когось був досвід користування монітором AOC Q27G3XMN? Що можете сказати про нього? В оглядах закордонних його дуже нахвалюють! Старшу модель AOC Q27G40XMN в Україні не купити. OLED дорого.
-
walkman3000
Member
MaxZema
не обов'язково саме його мати, щоб розуміти що "дешевий" VA=гостинг+кути огляду. треба дивитись наскільки воно буде дратувати
не обов'язково саме його мати, щоб розуміти що "дешевий" VA=гостинг+кути огляду. треба дивитись наскільки воно буде дратувати
-
Volf54321
Member
З новим роком всіх) підкажіть який монітор краще. а мож підкажете в ціновій політиці до 4.5тис.27 дюймів
Використовуватися буде для тв ютуб і іноді для читання не для ігор
https://www.foxtrot.com.ua/uk/shop/moni ... b3ha2.html
https://www.foxtrot.com.ua/uk/shop/moni ... 0-h-2.html
https://www.foxtrot.com.ua/uk/shop/moni ... 732-h.html
Використовуватися буде для тв ютуб і іноді для читання не для ігор
https://www.foxtrot.com.ua/uk/shop/moni ... b3ha2.html
https://www.foxtrot.com.ua/uk/shop/moni ... 0-h-2.html
https://www.foxtrot.com.ua/uk/shop/moni ... 732-h.html
-
Свегер
Member
- Откуда: Україна
В бюджетному асортименті, якоїсь суттєвої різниці між моніторами, скоріше за все, не буде. Можете брати будь-який, який вам подобається. Перші два монітори із вашого списку, більш новіші - 24-го та 25-го року випуску, а третій (VIEWSONIC VA2732-H) - 2020 року. Можливо, новіші моделі будуть вам більш цікавіші, по тому ж дизайну наприклад. Та й частота оновлення в перших двох вища, ніж в (VIEWSONIC VA2732-H), тому, ці два варіанти виглядають більш цікавішими.Volf54321: ↑ 01.01.2026 19:43 З новим роком всіх) підкажіть який монітор краще. а мож підкажете в ціновій політиці до 4.5тис.27 дюймів
Використовуватися буде для тв ютуб і іноді для читання не для ігор
https://www.foxtrot.com.ua/uk/shop/moni ... b3ha2.html
https://www.foxtrot.com.ua/uk/shop/moni ... 0-h-2.html
https://www.foxtrot.com.ua/uk/shop/moni ... 732-h.html
З приводу вашого використання. Якщо, наприклад, користуватися монітором плануєте більше у вечірній період доби, то в такому випадку, цікавіше буде розглядати монітори на VA матриці, ніж на IPS.
На IPS зображення виглядає краще, при денному використанні, а на VA - при вечірньому та нічному... Якось так.
-
Filabatya
Member
- Откуда: Івано-Франківськ
Ембарго спало, нова структура новий текст в оледів) життя хороше теж заявило, що рджибі будуть в нових моделях. Цеес 6 стартує
-
tablestikus
Member
- Откуда: Київ
-
walkman3000
Member
-
Chester_pl
Member
- Откуда: Полтава
питання по кабелям.
ДП 1.4 чи ХДМІ 2.1
відік має всі сучасні роз'єми в версії 2.1
але монітор має ДП 1.4 а хдмі 2.1,
і має 5120*2160 120гц тобто широкоформатне 4к.
і оттаке по кольорам
1.07 Billion colors (8bit + A-FRC)*
* The monitor is capable of producing 1.07 billion colors at maximum resolution 5120 x
2160 @ 120 Hz with DP 1.4 DSC, ThunderboltTM ALT-DP 1.4 DSC or HDMI 2.1 Video
source.
тож питання якщо я візьму хдмі 2.1 чи отримаю якийсь реальний профіт який відчую очима. бо я почитав але про оті всі технології стискання і нічого не зрозумів.
дякую.
ДП 1.4 чи ХДМІ 2.1
відік має всі сучасні роз'єми в версії 2.1
але монітор має ДП 1.4 а хдмі 2.1,
і має 5120*2160 120гц тобто широкоформатне 4к.
і оттаке по кольорам
1.07 Billion colors (8bit + A-FRC)*
* The monitor is capable of producing 1.07 billion colors at maximum resolution 5120 x
2160 @ 120 Hz with DP 1.4 DSC, ThunderboltTM ALT-DP 1.4 DSC or HDMI 2.1 Video
source.
тож питання якщо я візьму хдмі 2.1 чи отримаю якийсь реальний профіт який відчую очима. бо я почитав але про оті всі технології стискання і нічого не зрозумів.
дякую.
-
FirstTDM
Member
- Откуда: Киев
Нет. Ничего видно не будет. Если оба кабеля качественные, то разницы в картинке не будет никакой. Сигнал 5120*2160 120гц с DSC пролезет без проблем - беспокоится не о чем.Chester_pl: ↑ 06.01.2026 18:10тож питання якщо я візьму хдмі 2.1 чи отримаю якийсь реальний профіт який відчую очима.
-
tablestikus
Member
- Откуда: Київ
Хіба що з DSC буде на декілька ватт більше жерти відеокарта.
-
Свегер
Member
- Откуда: Україна
Для розширення зображення у форматі 5120x2160@120hz, технологія DSC стиснення буде використовуватися, як через Display port 1.4, так і через HDMI 2.1... Тому, ви однозначно будете отримувати стиснене зображення.Chester_pl: ↑ 06.01.2026 18:10 питання по кабелям.
ДП 1.4 чи ХДМІ 2.1
відік має всі сучасні роз'єми в версії 2.1
але монітор має ДП 1.4 а хдмі 2.1,
і має 5120*2160 120гц тобто широкоформатне 4к.
і оттаке по кольорам
1.07 Billion colors (8bit + A-FRC)*
* The monitor is capable of producing 1.07 billion colors at maximum resolution 5120 x
2160 @ 120 Hz with DP 1.4 DSC, ThunderboltTM ALT-DP 1.4 DSC or HDMI 2.1 Video
source.
тож питання якщо я візьму хдмі 2.1 чи отримаю якийсь реальний профіт який відчую очима. бо я почитав але про оті всі технології стискання і нічого не зрозумів.
дякую.
Різниця, тут полягає в першу чергу в вищій пропускній здатності HDMI 2.1 (48 Гбіт/с) над Display port 1.4 (32.4 Гбіт/с), через це, дані будуть передаватися з меншим стисненням або навіть без нього, якщо раптом ви захочете понизити деякі налаштування.
Візуально, помітити різницю між стисненням (DSC) і без нього, як зазначили у попередньому коментарі, майже неможливо, але наприклад через велике стиснення, все ж таки, можливе погіршення деталізації, а також через це деякі функції можуть частково вимикатись або обмежуватись (може працювати одна функція, а друга буде вимкнена, чи навпаки, перша буде вимикатись, якщо друга працюватиме)
-
FirstTDM
Member
- Откуда: Киев
Если правильно считать, то поток 5120x2160@120hz будет передаваться с DSC 10-бит на скорости около 13–15 Гбит/с, т.е. никакого меньшего/большего сжатия не будет в принципе - картинки будут идентичные.Свегер: ↑ 06.01.2026 19:20Різниця, тут полягає в першу чергу в вищій пропускній здатності HDMI 2.1 (48 Гбіт/с) над Display port 1.4 (32.4 Гбіт/с), через це, дані будуть передаватися з меншим стисненням або навіть без нього, якщо раптом ви захочете понизити деякі налаштування.
Отправлено спустя 56 секунд:
Какие функции? Можно пример?Свегер: ↑ 06.01.2026 19:20 а також через це деякі функції можуть частково вимикатись або обмежуватись (може працювати одна функція, а друга буде вимкнена, чи навпаки, перша буде вимикатись, якщо друга працюватиме)