NVIDIA разом із партнерами розгорне в Європі мережу з 35 суперкомп’ютерів загальною продуктивністю 800 ексафлопсів

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Повідомлення
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

vmsolver: 26.06.2026 13:08Флопсы не одинаковые
Не всі флопси однаково корисні. Зайди по лінку і подивись, там все є. Пікових флопсів на ель капітані з другого місця більше, але навіть синтетичний тест не зміг їх утилізувати. Утилізація ель капітана в синтетиці лише 64% від піку, в той час як китайщини всі 80+%. В реальному завданні ще гірше буде.
А щодо жору, то на не самих видатних 7нм smic китайський проц в перерахунку на флопс жере лише на ~17% більше ніж 5нм tsmc epyc+instinct. Якщо ж взяти для порівняння фронтір з третього місця, котрий якраз на 6/7нм tsmc, то він виграє всього 6%, ні про що. Бо утилізація теж порядку 65%.
Тим часом згаданий мною вище чисто процесорний японець фугаку утилізується майже на 83%.
vmsolver: 26.06.2026 13:08Знаешь ли, есть сомнения, что в США осознали, что им нужен миллиард CPU-only кластеров и они их тупо не заказали. Поэтому достижение Китая надо рассматривать более комплексно, чем просто с точки зрения пионеров, где больше это однозначно лучше. Мир немного разнообразнее.
А особисто у мене є великі сумніви що штати зараз в тому стані, що взагалі щось можуть усвідомити.
PS: суперкомп треба набирати зі спеціалізованих суперкомп'ютерних процесорів, як це зробили японці, а потім китайці, а не з рандомних з амазону.
vmsolver
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Scoffer: 26.06.2026 13:42 Не всі флопси однаково корисні. Зайди по лінку і подивись, там все є. Пікових флопсів на ель капітані з другого місця більше, але навіть синтетичний тест не зміг їх утилізувати. Утилізація ель капітана в синтетиці лише 64% від піку, в той час як китайщини всі 80+%. В реальному завданні ще гірше буде.
А щодо жору, то на не самих видатних 7нм smic китайський проц в перерахунку на флопс жере лише на ~17% більше ніж 5нм tsmc epyc+instinct. Якщо ж взяти для порівняння фронтір з третього місця, котрий якраз на 6/7нм tsmc, то він виграє всього 6%, ні про що. Бо утилізація теж порядку 65%.
Тим часом згаданий мною вище чисто процесорний японець фугаку утилізується майже на 83%.


А особисто у мене є великі сумніви що штати зараз в тому стані, що взагалі щось можуть усвідомити.
PS: суперкомп треба набирати зі спеціалізованих суперкомп'ютерних процесорів, як це зробили японці, а потім китайці, а не з рандомних з амазону.
И зачем ты прицепился к пиковым флопсам в %, что тебе это даёт? Ну пусть утилизация будет не 83, а 80 или 70, ну и хрен с ней, больше или меньше запас по ФУ влияет на это больше, чем пионерский взгляд про больше=лучше.

Вот ты про 6-7нм говоришь, а ты не думаешь, что банально нет спроса на топы? Потребности удовлетворены, если опять же, в пионеров не играть. Ну поставят они миллиард Зионов и Эпиков по самым тонким техпроцессам, для чего? Посчитать что-то надо? Уже есть на чем посчитать.

У меня есть сомнения, что если США или ещё кому потребовался бы новый суперкомп, то они его не построили.
Ну да конечно, не способны ни на что, и вкладывают деньги в ИИ-инфраструктуру так, что все уже на это косо смотрят и откладывают покупку новых ПК.
Ну ты ещё поучи их суперкомпы делать :)
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

vmsolver: 26.06.2026 15:30И зачем ты прицепился к пиковым флопсам в %, что тебе это даёт?
Це мені дає ефективність використання ресурсу. Ти питав чи це гарно що суперкомп цілком процесорний, я тобі на натурному прикладі показав що так, і чому саме.
Досягнення китайців не в тому що вони наштампували 100500 ядер, це не так вже й складно, а в тому що їхній суперкомп покриває більшу кількість завдань більш ефективно. Вони повторили успіх японців, випустивши спеціалізований проц поки штати і інші жують соплі і збирають свої суперкомпи на консьюмерському залізі.
Відповісти