Слух: процессоры AMD Ryzen Threadripper 5000 задержатся до 2022 года

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Повідомлення
manbearboar
Member

Повідомлення

ronemun: 04.10.2021 18:33 а в Інтел це цілих 2 проца з 12 каналів памяті, а не всього 8, 80 Pcie, і при цьому ще 30 ядер + 80 МБ кешу, 8 лінків QPI, супершвидкісне зєднання ядер всередині, на відміну від IF.
12 каналов, но DDR3, 80 pcie но 3.0. QPI это тот же псие3.0, и там х8 или даже х4, если на 8 линков делить.

Ядра хиленькие, на уровне 16 зеновских.

Внутричиплетный IF Zen3 в два раза быстрее интеловских кольцевых шин.
16-18 нс без разгона IF
Зображення
порядка 30нс у рокета
Зображення

И при этом он полносвязный даже на 8 ядер. Т.е. там гибридная топология - кольцо с доп диагональными связями.
ronemun: 110 Sata в АМД займають лінії PCie
Так и что от этого транзисторный бюджет уменьшается?
Вообще, они занимают не "линии псие", а 16% рынка :gigi:
Лиза знала каких монстров она будет лепить с этим IO, поэтому не пожалела транзюков на богатую периферию.
При чём поставки этого счастья начались фактически в 2018 году, а альтернатива в виде сапфира подъедет только в 2023.
ronemun
Advanced Member

Повідомлення

до чого тут хіленькі ядра. Це IviBridge. Він в IPC лише на 25% слабше Skylake. То що FPU не AVX2, так він займає лише 15-20% ядра. А кеш - він всюди однаковий - 6 транзисторів на 1 біт.
І до чого внутрішньочіпова шина в Zen3 - я говорю про чіпсет - контролери памяті і PCIe, шини звязку IF з 80 нс. 3 і 4 версії мало чим апаратно відрязняються - IviBridge DDR3 тримав до 3ГГц. в DDR і в PCIe головне підсилювачі сигналу для інтерфейсу - див. кристал і порівняй розмір контролера i PHY.
В АМД чіпсет роздутий, тим більше в Тредріпері лише половина використовується. Очевидно, замість штампувати ядра, вони штампують IO чіп, дорожчі за 2-3 чіплета з ядрами, і кеші по 4-5 МБ/ядро. А народ мусить за 6 ядер платити 300 баксів, тому що дефіцит

p.s. латентність шин тре показувати не між парами ядер - зараз 2 ядра нікому не потрібні. Зараз головне паралельна інтелектуальна передача даних між всіма ядрами, і з врахуванням напрямків - а в Інтел завжди з цим було супер - видно по тому що в іграх слабший по IPC проц все одно краще. По суті чіпсет має і мінімальну латентність забезпечити і максимальну швидкість - що протижені по суті задачі. При цьому вірно розподілити кеш і т.п.

p.s.2 Якщо б Інтелу тре було більше ядер продати - вона б це давно зробила. Зробити зовнішній чіплет простіше простого - викидуєш ядра з проца і все, як і в АМД. Інтелу не вигідно продавати багато ядер - конкуренції все одно немає, а дефіцит підніме ціни. Виявляється АМД теж в дефіцит бавиться, не така вже вона і добра
Liquidator
Member
Аватар користувача
Звідки: Kyiv

Повідомлення

Alexey1977: 01.10.2021 19:16 процы узкоспециализированные - так что насчет страдающего покупателя это громко сказано.
по моему тут на форуме никого нет даже с 32 ядерником от них - 3000 серии.
Процы шикарнейшие прсто, в работе у меня есть несколько станций

Зображення Зображення

Так вот АМДШный эпик 32 ядра на себе вытягивает больше нагрузки практически настолько, насколько больше у него ядер... интеловский W2295 с такой пачкой заданий, которые перемалывает ЭПИК, увы справляется в раза полтора-два медленнее по времени... так что я с нетерпением жду нового поколения на более совершенной архитектуре, а если интел разродится на нечто подобное и навяжет реальную конкуренцию - это будет только :super:

Отправлено спустя 19 минут 33 секунды:
manbearboar, ronemun ребята вот эта вся теоретическая мутотень, котрой вы ту сейчас пытаетесь аппелировать имеет мало чего общего с практикой.
А на практике я как реальный владелец обеих железок в конкретных задачах к примеру кодирования видео (x264, x265) довожу вам по факту, что на 32 ядрах эпика успевает отмолотиться одновременно 12 видеороликов по 60 минут каждый, за это же время интеловский 18 котловой успевает отмолотить МАКИСМУМ - 7 таких же видеороликов по 60 при идентичных настройках кодирования....поэтому пусть даже эпик в два раза дороже, но разница в реальной производительности на реальной задаче НА ЛИЦО, и мне лично глубоко плевать какие там у них IPC в теории, сколько там кеша на ядро и прочей лабуды, если я в своей реальной рабочей задаче при чуть боле высоких капиталовложениях буду делать почти в 2 раза больше работы - выбор будет всегда очевиден не глядя на бренды :shuffle:
nochnik89
Member
Аватар користувача
Звідки: Планета Земля

Повідомлення

Liquidator
Lga 2066 сокет - это конкурент ам4 в моих глазах , ну или на крайняк первым и вторым тредриперам. Тредриперы зен 2 - это уже другой уровень .

А я с нетерпением жду этих процев . Есть парочка матерей на трx4. Стоят без дела на складе
manbearboar
Member

Повідомлення

ronemun: 04.10.2021 23:44 Очевидно, замість штампувати ядра, вони штампують IO чіп
IO чип и CCD делаются на разных техпроцессах разными контрактными производителями.

Отправлено спустя 50 минут 23 секунды:
ronemun: 04.10.2021 23:44 То що FPU не AVX2, так він займає лише 15-20% ядра
На ядро IPC Zen3 примерно на 90% выше, чем у Ivy Bridge
https://www.cpu-monkey.com/en/cpu_bench ... le_core-15
В абсолютных значениях 5600X быстрее 3770 в 3 раза.
Не знаю как у вас получилось, что он только на 25% слабее Skylake.

Мне кажется тут у нас детектет поклонник Зионов с Али-Экспресса.

Срочно пересматривать видео RX4D, до наступления просветления
спойлер
ronemun
Advanced Member

Повідомлення

manbearboar
самому думати тре перед тим як комусь радити
..В абсолютных значениях 5600X быстрее 3770 в 3 раза...
в IPC zen3 на 25% сильніший за Skylake, а той в 1,25 рази за IB
рахувати тре не тільки AVX2 - якщо б IviBridge добавити 5% транзисторів до ядра щоб замінити FPU блок від broadwell - то він теж видавав би у 2 рази більший float. Але основне це не AVX2/FMA, а операції планувальника, які в Zen3 лише в 1,5-1,6 рази краще, а не в 3. Якщо рахувати чистий флоат то будь-яка убога відяха на порядки вища, а по трансцендетних - на багато порядків.

Навіщо ви далі суєте свій Zen3. Я привів Xeon E7 v2 лише як противагу шалено нерозуній розтраті транзисторів в АМД. Я порівнював чіп IO, що в ньому 9млрд. транзисторів хватає крім основних функцій, ще на 30 ядер таких як IviBridge, або на ті ж самі Zen 2-3 ядра, перероблені на 12 нм, як Інтел переробила Рокетлейк з 10 нм на 14. При цьому необовязково стільки кеша на ядро, якщо він спільний для всіх, а також не було б потреби в тормозних IF шинах і їх концентраторі. Sata і USB контролер може викинути - він все одно є в південному мості, і може вивести з ладу весь проц.

Вся суть мого коменту була що АМД забила на ринок простих користувачів, і замість насичувати його продукцією, вона тупо за рахунок дефіциту піднімає ціни і стриже надприбуток. Це закінчиться тим же що і з першим Athlon. Вони і на серверний ринок не мають сил, і простих користувачів розчарованими залишать

Liquidator
так я ж проце і кажу, що АМД краще б замість величезного IO чіпа ядер підкинула. Особливо зараз, коли дефіцит, а не наживалась на ньому.
а manbearboar завівся про ефективність Zen3.
Відповісти