Частка Linux на ринку операційних систем зросла до рекордних 4,45%

Обсуждение статей и новостей сайта
Відповісти
Автор
Повідомлення
inquisition
Member
Звідки: Днепр

Повідомлення

artko
інші претензії - теж дуже схоже на вкусовщину, кому як. про софт із реп та пошук яка софтина нагадила - зовсім здивували. це не про windows часом написали? туди ж і гарячи клавіши, windows далеко не зразок в плані налаштувань штатних хоткеїв.
Очевидно ж, що він накидав список лінухових фіч, а Ви не виспались схоже :spy:
artko
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

inquisition
хм, дійсно. погано, мабуть, протер окуляри з ранку :) дякую за зауваження.
DuckRider
Member
Аватар користувача

Повідомлення

AFU_power: 29.08.2024 00:49
DuckRider: 29.08.2024 00:06

10 никогда шустрее не была. Винда 7 долго грузит рабочий стол - это да, но после этого она в разы быстрее, что очень заметно с тем же хардом, на котором 10 всирается
Це романтизовані спогади про молодість. 7ка всирається на харду рівно так само як 8.1 та 10. Меню з трею відкривається рівно так само щоб вибрати безпровідну мережу, пролаг при відкритті провідника такий самий, відкривання чогось системного типу персоналізації займає стільки же часу, відкриття програм, особливо браузера, займає стільки же часу. Єдина відмінність, 10ці потрібно більше часу після установки щоб зробити індекс нтфс та додатково префечер.
У меня стоит сандаль на 8 с хардом и хасвел на 10 с хардом. Я наглядно вижу как 8 быстрее во всех планах.
d.eugene
Member
Аватар користувача
Звідки: Запоріжжя

Повідомлення

Сам сидів на linux з 2015 року (спочатку убунта потім opensuse tumbleweed + gnome). Досі вважаю tumbleweed найбільш вдалим дистрибутивом - завжди актуальний софт + secure boot з коробки. Останній рік на вінді 11 про. Для розробника також вважаю супер. WSL2 + докер в wsl і по суті ти маєш той самий лінукс з усіма плюшками для розробки. В той же час внда виключно для браузерів + мессенджерів.
Не розумію весь срач навколо меню пуск - по суті треба натиснути клавішу win на клавіатурі, почати писати назву програми і натиснути ентер. Взагалі пофіг як воно виглядає. Хоткеї то супер штука. З ними навігація і взагалі робота стає швидшою в кілька разів))
block_stupid
Member
Аватар користувача

Повідомлення

d.eugene: win на клавіатурі, почати писати назву програми
Інколи і так роблю, інколи використовую powertoys run.
Але є деякий софт який треба раз в місяць чи півроку, наприклад для конвертування відео, я знаю що в мене є якась програмка, а як зветься не знаю, то іду в меню пуск в закріплених шукаю і це гемор в 11-й вінді.
І таких програмок жмення.
Можна подумати що якщо так рідко треба, то можна нагуглити і встановити коли треба, але гуглиться одне Г, а конкретно ця програмка шукалася в закромах інтернету і для мене найзручніша.
Хоткеї то супер штука
До певної міри, коли їх забагато то вже можна пальці "поламати", і половина забувається і тицяєш не те що треба.
NiTr0
Member

Повідомлення

der_meister: 28.08.2024 13:29 народ, вы так восхваляете линукс, прикрутить термопринтер я не смог. чтоб подключить банальний нр1018, потребовалось СТОЛЬКО усилий, что я офигел просто. и да, я не спец. просто хотел на всех рабстанциях поставить и забыть.
ровно то же можно сказать про прикручивание скажем hp 1000 на любую 64бит винду. а так то принтер обычно подключил, установил драйвер из репозитория и он работает. как и все прочие устройства.
der_meister: 28.08.2024 13:29 я уже молчу про более специфическую периферию.
точно как и с виндой, да. есть периферия которая с дровами только под 32бит ос - все, приплыли.
der_meister
Member
Аватар користувача
Звідки: Кропивницький

Повідомлення

NiTr0: 29.08.2024 14:39ровно то же можно сказать про прикручивание скажем hp 1000
я в таком случае вмваре и туда винду 32бита))
но с линукс все сложнее, про CUPS читал, делал и.... так не смог победить термопринтер
tornadox
Member

Повідомлення

artko: 28.08.2024 11:06 tornadox
easy anticheat - працює (особисто перевіряю доволі регулярно). не працюють, здебільшого, там де вендор не захотів вмикати підтримку повноцінно.
https://areweanticheatyet.com/
ось тут можна глянути сучасну сумісність античітів з протон/вайн. І там далеко не все чудово. Хоча список сумісності високий, але одні з самих популярних не працюють. І не дарма, я бачив як чити пишуть для запуску з лінукса і воно досить ефективне.

Відправлено через 14 хвилин 29 секунд:
block_stupid: 29.08.2024 00:05 Були в комі останіх років 5? WSL не чули, навіть можна UI софт запускати і буде ніби на самій вінді запущено вікном.
Там є там проблеми інколи з витоком пам'яті, не скажу що дуже рідко, але не масова проблема. Ну є інколи обмеження по керування мережею не всі зручно або звично.
WSL котрий 2, працює через Hyper-V котрий дуже схожий на Xen і після його включення дектопна вінда стає Dom 0 що дуже сказується на ігровій швидкодії наприклад, особливо помітно на не самих топових системах. WSL котрий 1 настільки обмежений що його використання не вартує того. І це все без самого використання Hyper-V в якості хоста для інших віртуалок.
artko
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

tornadox: 29.08.2024 18:31 https://areweanticheatyet.com/
ось тут можна глянути сучасну сумісність античітів з протон/вайн. І там далеко не все чудово. Хоча список сумісності високий, але одні з самих популярних не працюють. І не дарма, я бачив як чити пишуть для запуску з лінукса і воно досить ефективне.
не все чудово, але все ж не все і дуже погано. жити якось можна. а якщо зовсім припече, то можна і костиликом підперти (віртуалка з він, куда пробросити гпу :) )
tornadox
Member

Повідомлення

artko: 29.08.2024 18:54 не все чудово, але все ж не все і дуже погано. жити якось можна. а якщо зовсім припече, то можна і костиликом підперти (віртуалка з він, куда пробросити гпу :) )
Якщо не помиляюся то там частина античитів "палить" віртуалку. В принципі якщо мова стосується античитів рівня ядра, то зовсім не здивуюся що воно десь прочитає qemu, i440, p35 і т.д. в назві дівайса.
artko
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

tornadox
не проблема. це маскується. тілько нещодавно робив, коли після апдейту Hunt Showdown зламався (і досі працює тільки на Proton Experimental/Bleeding Edge).
пробросив гпу, в параметрах квм <smbios mode="host"/> налаштував, щоб запити на ідентифікацію машини переходили на реальний мій біос - профіт, антічит, який скаржився на віртуалку, сказав що все ок и запрацювало.
balao
Member
Аватар користувача

Повідомлення

ArmagedoonZergs: 28.08.2024 14:15
Ти наче толковий чувак. Але коли радиш пилити клон і робити франкештейна...
Лінуксу невистачає контролю. Ядром керує Лайнус - і з ним все ок, до нього нема притензій.
А от всим іншим - там зоопарк всього. Треба якусь велику контору (аля РедХат але більшу), яка прийде і скаже - ось буде ось так. І все, не подобається ідіть лісом.
Тоді і розробники софта підтягнуться. Бо зараз - це абсурд. Половина софта на флетпаках - інша полвина - на снапах. І щось там десь в репах лежить. Клоунада.
Про GTK/QT навіть писати лінь.
у тебя в голове всё смешалось но я попробую объяснить
gtk и qt пилят две разные конторы за деньги, это называется конкуренция, только gtk бесплатен и опенсорсен полностью так как не является продуктом сам по себе и пилится редхадом для себя а qt делится на коммерческий продукт и на спо (со своими особенностями), слить всё в одно - и будет монополия, ты точно этого хочешь? имхо это наоборот хорошо что у разработчика хоть какой-то выбор есть
по поводу способа распространения программ (репозиторий/снап/флатпак): ни один из этих способов не влияет на ход разработки и не удорожает производствопрограмного продукта, это лишь способ упаковки готовой программы (или билдится пакет под целевой дистрибутив и делается репа, или весь рантайм закидывается в флатпак/снап)
и это разнообразие тоже хорошо, программы в репозиториях позволяют использовать один набор библиотех для всей системы и точечно их обновлять в случае нахождения уязвимости, флатпаки и прочие позволяют разделить рантаймы базовой системы и программ (актуально для стабильных систем с длительной поддержкой вроде рхела и дебиана стейбла)
и даже виндовый подход в линуксе работает, когда качаешь с сайта разработчика архив/пакет, ставишь/распаковываешь и радуешься

разработчики не делают под линукс в первую очередь потому что это будет очень нишевый продукт который может не окупиться, и как раз решения вроде стимдек могут это переломить
вместе с приходом массовости как раз изменится то что ты считаешь недостатком - какой-то из вариантов задоминирует и станет индастри стандартом
короче не путай причину и следствие

Отправлено спустя 11 минут 51 секунду:
heidfeld: 28.08.2024 09:01 Предлагаю обсудить Частка Linux на ринку операційних систем зросла до рекордних 4,45%

ниче удивительного. после божественной 7, винда стала дном, с трудом перевариваю 10, просто деваться некуда, 7 новое железо не поддерживает тупо. про 11 убожество вообще молчу, буду на 10 пока она не перестанет держать то железо которое мне нужно.
имхо дело привычки, не вижу проблемы в том чтобы ставить ltsc версию винды и сидеть на ней пока оно поддерживается (ладно, проблема есть, в том что продаётся эта версия только организациям, придётся пиратить)

основные проблемы винды это своевольность (что ставит апдейты когда она хочет, у тебя после апдейта отвалилось специфическое оборудование - твои проблемы, крутись как хочешь), отсутствие нормальной отладочной информации (тебе в лицо выкинут ошибку вида 0x888289AADD и крутись как хочешь) и то что майки не хотят просо предоставлять систему как прошивку для пк чтобы ты просто запускал свои программы, они хотят свою экосистему потому как это может принести больше баблишка

Отправлено спустя 17 минут 16 секунд:
Shandor1982: 28.08.2024 16:21 Трохи вивчаю командний рядок Ubuntu, чисто для себе.
Загалом, все нормально вже для звичайного юзера, якому посьорфіти чисто треба. Хром, вайбер, телеграм, спотіфай, ютуб,опен офіс...все є.
Не відчув проблем з драйверами.
Грати вже можна, хоча й не в усе.
На ноутах погана оптимізація роботи батареї.
Тому має право на життя.
Але ще є звичка :)
Мені, особисто, що 10, що 11 Windows все одно.
Після ХП теж були діди, що 7 хаяли, нічого - звикли.
опен офис давно не развивается, вместо него libre office и он в принципе хорош если надо самому изредка что-то набрать и распечатать но если надо регулярно крутить мс документы ещё и с хитрой разметкой - лучше сразу не страдать (однако должен заметить что мс сама иногда свои же документы в разных версиях мс офиса открывает криво)

драйвера - как повезёт, обычно чем новее железо тем больше проблем может вылезти, к примеру прямо сейчас можно купить ноутбук и на линуксе там не будет работать звук и вифи просто потому что ещё не запилили

работа от батареи - не знаю про что речь, возможно про автономность с гибридной графикой? я уже больше 10 лет таскаю линуксы в том числе на ноутах, не сталкивался (точнее столкнулся наоборот, сейчас в виду некоторых обстоятельств приходится носить на ленове карбон win 10 с антивирусами и прочим корпорейт булшитом и оно держит немного меньше так как постоянно шуршит в фоне)

Отправлено спустя 8 минут 42 секунды:
Scoffer: 28.08.2024 13:45 А загалом, враховуючи що єдине стабільне апі в лінуксі це вайн апі, і його ж і юзає більшість хоч на скількись складного десктопного софту, то, як на мене, давно варто було забити на посікс і просто пилити клон вінди на лінуксному ядрі. Профіта більше було б.
худшая идея из возможных
posix это отличный стандарт который сделали люди умнее меня с тобой вместевзятых
ты дальше про андроид писал - так вот, то что андроид не posix compatible это как раз огромный минус андроида
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

balao: 31.08.2024 13:31 это как раз огромный минус андроида
Такий великий мінус що андроїд заполонив все мобіліті і штампується мільярдами екземплярів на рік, а проги під нього ростуть як на дрожах. Ага, да. :laugh:
balao
Member
Аватар користувача

Повідомлення

расскажи тогда как не следование андроида posix и его успех связаны, я послушаю
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

balao
Легко. Архітектуру адроїда бачив? Знизу hardware abstraction layer, в результаті чого всі дрова в вигляді блобів сумісні між всіма версіями андроїда, зверху android runtime, котрий забезпечує стабільне апі для прог включно з графічним інтерфейсом. Як результат проги мають тенденцію до накопичення критичної маси.
А в посікс шо? Правильно, а болт там. Дрова взагалі не описані бо не посіксна справа, а юзер рантайм охоплює виключно невеличку частинку текстового інтерфейсу, а далі хто в що хоче, так і довбиться. Як результат критичної маси прог на ніксах досі немає, хоча нікси як такі родом ще з 60х.

Відправлено через 4 хвилини 38 секунд:
balao: 31.08.2024 13:31 имхо это наоборот хорошо что у разработчика хоть какой-то выбор есть
Ні, це повна бредятина коли ОС має декілька бібліотек інтерфейсів. Всі успішні ОС до останньої мали один актуальний набір інтерфейсів як графічних, так і не дуже, максимум що дозволяли собі це збереження старих для сумісності. Але ніяк не паралельна розробка.
balao
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Scoffer: 31.08.2024 13:44 balao
Легко. Архітектуру адроїда бачив? Знизу hardware abstraction layer, в результаті чого всі дрова в вигляді блобів сумісні між всіма версіями андроїда, зверху android runtime, котрий забезпечує стабільне апі для прог включно з графічним інтерфейсом. Як результат проги мають тенденцію до накопичення критичної маси.
А в посікс шо? Правильно, а болт там. Дрова взагалі не описані бо не посіксна справа, а юзер рантайм охоплює виключно невеличку частинку текстового інтерфейсу, а далі хто в що хоче, там і довбиться. Як результат критичної маси прог на ніксах досі немає, хоча нікси як такі родом ще з 60х.
> Знизу hardware abstraction layer, в результаті чого всі дрова в вигляді блобів сумісні між всіма версіями андроїда

серьёзно?) андроид поставляется на устройстве с своими блобами и часто из-за этого с прибитым намертво гвоздями ядром (потому как всё переделывать под новое ядро все в гробу видали), это легко можно сделать в линуксах, но лучше не надо

> зверху android runtime, котрий забезпечує стабільне апі для прог включно з графічним інтерфейсом.

ты не поверишь но специально для сложных случаев шапка придумала и продвигает флатпак, где рантайм приложения таскается вместе с ним

проблема десктопного линукса не в posix а в замкнутом круге "десктоп не развит так как нет пользователей а пользователей нет так как десктоп не развит"

Отправлено спустя 1 минуту 22 секунды:
Scoffer: 31.08.2024 13:49 Відправлено через 4 хвилини 38 секунд:
balao: 31.08.2024 13:31 имхо это наоборот хорошо что у разработчика хоть какой-то выбор есть
Ні, це повна бредятина коли ОС має декілька бібліотек інтерфейсів. Всі успішні ОС до останньої мали один актуальний набір інтерфейсів як графічних, так і не дуже, максимум що дозволяли собі це збереження старих для сумісності. Але ніяк не паралельна розробка.
не тупи, существование одновременно qt и gtk не заставляет тебя как разработчика поддерживать и то и другое

Отправлено спустя 10 минут 24 секунды:
> серьёзно?) андроид поставляется на устройстве с своими блобами и часто из-за этого с прибитым намертво гвоздями ядром (потому как всё переделывать под новое ядро все в гробу видали), это легко можно сделать в линуксах, но лучше не надо

точнее вру
это УЖЕ есть в линуксах, в разных одноплатниках вроде orange pi, собственно это и есть отличный пример почему так делать не стоит
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

balao
Маячня. Всі проблеми я тобі вже написав. Те що немає користувачів це наслідок, а не причина. Юнікс як такий набагато, набагато старше за вінди і колись мав достатньо користувачів, але все просрав. Сам лінукс і то за вінду NT старше і мав сумісність з юніксами і всім скопом тогочасного софту, котрого було ну ніяк не менше ніж під дос/ранні вінди, що йому не допомогло.
Тому що підхід калічний. А точніше застарілий. З 60х років в комп'ютерній техніці багато що змінилось, юнікс-вей давно вже не актуальний.
balao: 31.08.2024 14:07продвигает флатпак
І правильно робить, але це треба було робити років 30 тому. Та і зараз той флетпак ще допилювати і допилювати.
balao
Member
Аватар користувача

Повідомлення

ты опять всё напутал
unix действительно всё просрал в борьбе с nt но linux тут мимо, linux <> unix, и в то время когда nt изначально ориентировался на корпоратов linux был не более чем фановой поделкой студента
ты говоришь что юзерский рантайм постоянно меняется
ну да, это есть как следствие динамической линковки и системных библиотек на всё
те кому нужен был стабильный рантайм всегда либо собирали статически либо таскали свой рантайм бандлом вместе с програмой и всё работало
сейчас для страждущих придумали флатпак и на эту тему вообще не приходится думать
ты высасываешь проблему из пальца и делаешь далеко идущие выводы из ничего, переставай
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

balao
Ні не плутаю. Лінукс це всього лише ядро і від нього мало що залежало щодо юзерспейсу. ГНУ розвивався з початку 80х і станом на 90ті вже мав все окрім внятного ядра для х86. Цю нішу вільного місця під ядро лінукс і зайняв.

Відправлено через 8 хвилин 2 секунди:
Станом на 93й рік коли вінда тільки вийшла в світ і ще мала купу дитячих проблем, вже збирались слака і дебіан.
balao
Member
Аватар користувача

Повідомлення

путаешь
gnu не равно linux, хватит сваливать всё в одну кучу, это разные сущности
гну да, начался с 80х но был не более чем сборником софта от фанатиков свободы и на декстопы корпоратов никогда не целился
linux начался как поделка студента Линуса, nt начался с 93 и стал сразу индастри стандартом у корпоратов
только в конце 90х крупные игроки железяк объявили о подержке линуксов (это ещё не десктоп если что), а развитие десктопа началось где-то с начала 2000 когда на каждой кофеварке появилась xp что явно не было равной конкуретной борьбой
смекаешь?
корпоратам десктоп линукс в то время начали продавать только шапка и сусе, и объёмы были и близко не сопоставимы с новоявленной xp и повсеместно остававшейся 95 и 98
гну продолжает жизнь своей жизнью все эти 40 лет и ставит во главу угла лицензионную чистоту и свободу а не количество пользователей и их пользовательский опыт
повторяю
не путай тёплое с мягким и не делай далеко идущие выводы из не связанных событий
Відповісти