Samsung готує технологію для встановлення HBM-пам'яті поверх кристалів процесора

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Повідомлення
alexeygalas
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна Хмельницький

Повідомлення

Sanc: 18.06.2024 15:223) Древній хлам Сата - уже летить на смітник історії
Лол )) Нікуди він не летить. Жорсткі диски по 10-15 ТБ і далі будуть підключатись по SATA або SAS. Те що вам не потрібно - не значить більше нікому не потрібно
Sanc
Member

Повідомлення

alexeygalas: 18.06.2024 17:47
Sanc: 18.06.2024 15:223) Древній хлам Сата - уже летить на смітник історії
Лол )) Нікуди він не летить. Жорсткі диски по 10-15 ТБ і далі будуть підключатись по SATA або SAS. Те що вам не потрібно - не значить більше нікому не потрібно
Нікуди не летить, як і CD\DVD і PATA.
Одного дня (а це вже скоро) лишаться лише SAS i USB (буде штекер як на материнці).
Старіші підключатимуться через адаптер Sata-USB і SAS-USB

А от саме з материнських плат Sata i пропаде. 12-15 см2 площі з обвязкою на МП - краще потрати адекватніше (соблвио в ніші міні-ІТХ і мАТХ)
Так само як пропали приводи CD\DVD, хоча в специфічних нішах живі ще досі (привіт консолям)
daesz
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Sanc: 18.06.2024 21:56 А от саме з материнських плат Sata i пропаде. 12-15 см2 площі з обвязкою на МП - краще потрати адекватніше (соблвио в ніші міні-ІТХ і мАТХ)
Діло в тім, що NASи все ще існують та дуже довго будуть провжувати існувати (завдяки популярності). І часто вони базуються саме на мІТХ/мАТХ платах. Тому не думаю, що вони їх скоро заберуть звідтіля. Було б чудово, якщо б кожен вендон (ну чи хоча б один) мав хоча б 1 МП формату мІТХ/мАТХ з мінімальним начинням та мільйоном 8+ слотами під сати, в той час щоб їх забрали зі всього іншого. Особливо на мІТХ/мАТХ.
alexeygalas
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна Хмельницький

Повідомлення

Ну якщо це і буде то поступово. Спочатку мають з'явитись диски з новим інтерфейсом підключення. Далі на платах буде і сата і новий роз'єм. Як було колись з Pata. А вже через пару поколінь коли дмски сата зникнуть з продажу - тоді вже забирати сата з плати.
Melofon
Member
Аватар користувача
Звідки: Николаев

Повідомлення

Sanc: 18.06.2024 15:22Древній хлам Сата - уже летить на смітник


Сколько бреда только в одном предложении :gigi: , я уже не говорю про остальную простыню :facepalm: кому тут нужна твоя аналитика? :lol: сделай свой канал на Ютуб и там смеши публику, может и будут последователи, уникалов хватает по типу плоскоземельщиков ;)
alexeygalas
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна Хмельницький

Повідомлення

Ще можна Ethernet запропонувати випиляти, бо хтось тільки безпровідною мережою користується. SATA інтерфейс на сьогодні чудово справляється з покладеними на нього задачами. Який сенс його міняти на щось. І на що власне?
Sanc: 18.06.2024 21:56Старіші підключатимуться через адаптер Sata-USB
Пробували ним 24/7 користуватись? Чи просто наївно вважаєте, що все стабільно буде робити без вильотів ))
Sanc
Member

Повідомлення

alexeygalas: 19.06.2024 08:49 Ну якщо це і буде то поступово. Спочатку мають з'явитись диски з новим інтерфейсом підключення. Далі на платах буде і сата і новий роз'єм. Як було колись з Pata. А вже через пару поколінь коли дмски сата зникнуть з продажу - тоді вже забирати сата з плати.
Уже вони є давно, з підключенням)

Звуться М2 і USB 3.2. І зараз якраз одночасно уже є. М2 витісняє Сату більше ніж активно, при тому прості HDD уже беруть на ЮСБ, правда зовнішні.
Дехто виймає диск з зовнішніх HDD і ставить його як 2,5 внутрішній підключаючи в ЮСБ порт через адаптер зовнішнього порту ЮСБ в порт МП.

Я таких ПК з 2,5 USB HDD уже зібрав десятки два людям за останні три роки (бо 4-5 Тб 2,5 HDD є тільки з юсб підключенням з зовнішніх коробок).
При тому з 10Тб 3,5 HDD - зібрав аж 1. Та сама історія з сата ссд, він не потрібен, коли є М2 NVME в ту ж ціну (а то і дешевше) і нема лишніх кабелів

Колись в 2008 люди так само агресивно захищали DVD дисководи в ПК (в мене його з того часу не було, був лише один зовнішній якщо якійсь старий диск треба прочитати)
А потім вони просто вимерли.

Ясне діло, що в робочих станціях і NAS - Sata i SAS будуть довгий час ще жити, як досі живий DVD в певних нішах.


Коли немає контраргументів - сволота завжди старається або перейти на особистості або дискредитувати саму людину, приписавши їй ліві "припальнуті" якості.
Свою плоску Землю - засуньте собі між булок і залізьте туди, звідки вилізли. Хочете сперечатися - аргументуйте свою позицію.

Відправлено через 8 хвилин 5 секунд:
alexeygalas: 19.06.2024 14:58 Ще можна Ethernet запропонувати випиляти, бо хтось тільки безпровідною мережою користується. SATA інтерфейс на сьогодні чудово справляється з покладеними на нього задачами. Який сенс його міняти на щось. І на що власне?
Sanc: 18.06.2024 21:56Старіші підключатимуться через адаптер Sata-USB
Пробували ним 24/7 користуватись? Чи просто наївно вважаєте, що все стабільно буде робити без вильотів ))
Збирав і користувався, тільки без перехідників: брав 2,5 4-5Тб диски з зовнішніх хардів WD (там всерединi Type-C чи microusb3) і підключав в МП (через адаптер на звичайний юсб тип а). Через електроживлення настроюється відсутність подачі живлення на зовнішні носії - і вони не торохкотіли поза роботою (при тому немає постійних парковок кожні 5 хв).

Мене зараз більше не влаштовую 2М2 на більшості м-ітх платах (місце під 3 можна було б звільнити викинувши Sata, яким в міні ПК користуються на рівні статистичної похибки), через що 3 М2 під мультимедіа підключений через адаптер М2-USB_C і в МП. А ті де стоять 3 М2 - то коштують по 15-20тисяч і ще й місця навколо немає щоб поставити звичайний низкопрофільний кулер під 120 вентилятор, бо розраховані вони під водянку або крупні башні.
alexeygalas
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна Хмельницький

Повідомлення

Sanc

1.
Sanc: 19.06.2024 15:19Звуться М2 і USB 3.2.
Щось не бачу жорстких дисків з інтерфейсами підключення M.2 та USB (не кейзів а дисків)

2.
Sanc: 19.06.2024 15:19М2 витісняє Сату більше ніж активно, при тому прості HDD уже беруть на ЮСБ, правда зовнішні.
Дехто виймає диск з зовнішніх HDD і ставить його як 2,5 внутрішній підключаючи в ЮСБ порт через адаптер зовнішнього порту ЮСБ в порт МП.
SATA диск підключати через USB-SATA контроллер, який не гарантує стабільність роботи на високих навантаженнях, на плату, яка має SATA порти - :up:

3.
Sanc: 19.06.2024 15:19Я таких ПК з 2,5 USB HDD уже зібрав десятки два людям за останні три роки (бо 4-5 Тб 2,5 HDD є тільки з юсб підключенням з зовнішніх коробок).
При тому з 10Тб 3,5 HDD - зібрав аж 1. Та сама історія з сата ссд, він не потрібен, коли є М2 NVME в ту ж ціну (а то і дешевше) і нема лишніх кабелів
Що робитимете з 3.5 дисками, яким потрібно 12в живлення? Да і 2.5 дисками по хорошому теж потрібен нормальний блок живлення зовнішній, щоб не було просадок по напрузі. Кожному по блоку живлення збоку? Уявляю, на що схожий робочий стіл ваших знайомих. Все в адаптерах і блоках живлення. Якщо дисків до прикладу 4 шт.

4.
Sanc: 19.06.2024 15:19Збирав і користувався, тільки без перехідників: брав 2,5 4-5Тб диски з зовнішніх хардів WD (там всерединi Type-C чи microusb3) і підключав в МП (через адаптер на звичайний юсб тип а). Через електроживлення настроюється відсутність подачі живлення на зовнішні носії - і вони не торохкотіли поза роботою (при тому немає постійних парковок кожні 5 хв).
USB в плані живлення - самий не надійний інтерфейс. До того ж переводячи всі диски з САТА на USB ви додатково грієте USB хаб і знижуєте його ПСП.

5.
Sanc: 19.06.2024 15:19Через електроживлення настроюється відсутність подачі живлення на зовнішні носії - і вони не торохкотіли поза роботою (при тому немає постійних парковок кожні 5 хв).
Це не врятує від спонтанної втрати лінку під час навантаження. Якщо і є USB-SATA плати, які працюють супер стабільно то вони значно дорожчі. І ви не можете бути впевнені, що ваша мат плата не підведе.
Я починав з NAS на USB дисках. Після 2 тижневої боротьби з відключеннями - я плюнув і купив корпус з лотками і підключив нормально по SATA. І користуюсь по сьогодні з 0 помилок. Навіть в пікові навантаження під час одночасного завантаження 20 роздач загальним розміром під 3ТБ.
USB такий марафон не витримає.

І доречі, про M.2. Він буває NVME (PCI Express) і NGFF (SATA), через який підключаються Wifi і Bluetooth плати.

Тому, може ви там щось витісняєте в своїх фантазіях і викидаєте. Але комп*ютерна індустрія з вами не погоджується і далі буде юзати цей інтерфейс.
А вам лишається тільки закупитись мішком SATA-USB адаптерів і впевнено йти проти системи.

Відправлено через 5 хвилин 25 секунд:
Sanc: 19.06.2024 15:19бо 4-5 Тб 2,5 HDD є тільки з юсб підключенням з зовнішніх коробок
Та якби є і вже давно. В самого 2шт працюють в RAID-1 в робочій SFF

https://hard.rozetka.com.ua/ua/seagate_ ... /p81132435

Ви купляєте ліхтарик з батарейками, щоб дістати з нього батарейки і вставити в пульт від телевізора по суті
Sanc
Member

Повідомлення

alexeygalas: 19.06.2024 15:46 Sanc

1.
Sanc: 19.06.2024 15:19Звуться М2 і USB 3.2.
Щось не бачу жорстких дисків з інтерфейсами підключення M.2 та USB (не кейзів а дисків)

2.
Sanc: 19.06.2024 15:19М2 витісняє Сату більше ніж активно, при тому прості HDD уже беруть на ЮСБ, правда зовнішні.
Дехто виймає диск з зовнішніх HDD і ставить його як 2,5 внутрішній підключаючи в ЮСБ порт через адаптер зовнішнього порту ЮСБ в порт МП.
SATA диск підключати через USB-SATA контроллер, який не гарантує стабільність роботи на високих навантаженнях, на плату, яка має SATA порти - :up:

3.
Sanc: 19.06.2024 15:19Я таких ПК з 2,5 USB HDD уже зібрав десятки два людям за останні три роки (бо 4-5 Тб 2,5 HDD є тільки з юсб підключенням з зовнішніх коробок).
При тому з 10Тб 3,5 HDD - зібрав аж 1. Та сама історія з сата ссд, він не потрібен, коли є М2 NVME в ту ж ціну (а то і дешевше) і нема лишніх кабелів
Що робитимете з 3.5 дисками, яким потрібно 12в живлення? Да і 2.5 дисками по хорошому теж потрібен нормальний блок живлення зовнішній, щоб не було просадок по напрузі. Кожному по блоку живлення збоку? Уявляю, на що схожий робочий стіл ваших знайомих. Все в адаптерах і блоках живлення. Якщо дисків до прикладу 4 шт.

4.
Sanc: 19.06.2024 15:19Збирав і користувався, тільки без перехідників: брав 2,5 4-5Тб диски з зовнішніх хардів WD (там всерединi Type-C чи microusb3) і підключав в МП (через адаптер на звичайний юсб тип а). Через електроживлення настроюється відсутність подачі живлення на зовнішні носії - і вони не торохкотіли поза роботою (при тому немає постійних парковок кожні 5 хв).
USB в плані живлення - самий не надійний інтерфейс. До того ж переводячи всі диски з САТА на USB ви додатково грієте USB хаб і знижуєте його ПСП.

5.
Sanc: 19.06.2024 15:19Через електроживлення настроюється відсутність подачі живлення на зовнішні носії - і вони не торохкотіли поза роботою (при тому немає постійних парковок кожні 5 хв).
Це не врятує від спонтанної втрати лінку під час навантаження. Якщо і є USB-SATA плати, які працюють супер стабільно то вони значно дорожчі. І ви не можете бути впевнені, що ваша мат плата не підведе.
Я починав з NAS на USB дисках. Після 2 тижневої боротьби з відключеннями - я плюнув і купив корпус з лотками і підключив нормально по SATA. І користуюсь по сьогодні з 0 помилок. Навіть в пікові навантаження під час одночасного завантаження 20 роздач загальним розміром під 3ТБ.
USB такий марафон не витримає.

І доречі, про M.2. Він буває NVME (PCI Express) і NGFF (SATA), через який підключаються Wifi і Bluetooth плати.

Тому, може ви там щось витісняєте в своїх фантазіях і викидаєте. Але комп*ютерна індустрія з вами не погоджується і далі буде юзати цей інтерфейс.
А вам лишається тільки закупитись мішком SATA-USB адаптерів і впевнено йти проти системи.
Ви заради цікавості загляньте всередину зовнішніх HDD WD (по фото в неті), там нема всередині Sata взагалі - там одразу вихід на USB і всередині 15мм 2,5 диск.
Тобто підтримка юсб іде нативна. При цьому на багатьох МП якщо юзати всі М2 на повну - то sata не буде взагалі.

Ви я бачу не зрозуміли суті:
- купляється зовнішній диск на 4-5Тб (бо на такий об`єм звичайних внутрішніх 2,5 в продажу або нема, або вони в х3 по ціні);
- витягується звідти 2,5 диск і кріпиться в корпусі (там звичайне кріплення ,хай і в 2 рази товще не 7мм а 15);
- підключається з кабелем USB_c_тато - USB_c_тато в перехідник на материнці з USB_mb_c на USB_C_мама. Те саме на тих де нема типу-с, а звичайні мікро-юсб-3.
При цьому ніяких дисків на столі нема, вони розміщаються в міні ПК на місці 2,5 дисків.
Inqizitor2022
Member
Звідки: Харьков

Повідомлення

alexeygalas: 19.06.2024 15:52SATA диск підключати через USB-SATA контроллер, який не гарантує стабільність роботи на високих навантаженнях, на плату, яка має SATA порти - :up:
https://elmir.ua/pockets_and_docking_st ... tml#specsУ меня таких 2 кармана, работают отлично без проблем с любыми видами нагрузок. Это не отменяет того, что убирать сата с десктопных плат - идиотизм и для десктопа - колхоз. Вот такой карман - https://elmir.ua/pockets_and_docking_st ... html#specs для любого внешнего жесткого диска 3,5. 14тб диск работает шикарно в нём. И 22Тб MG10AFA22TE пробовал, работает нормально.
alexeygalas
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна Хмельницький

Повідомлення

Sanc: 19.06.2024 16:01HDD WD (по фото в неті), там нема всередині Sata взагалі - там одразу вихід на USB і всередині 15мм 2,5 диск.
Тобто підтримка юсб іде нативна
Оцей франкенштейн, в якого цей адаптер просто під корпусом на платі?
спойлер
Зображення

Що ж тут хорошого? Якщо чіп ригне - розгерметизовувати?
Sanc: 19.06.2024 16:01Ви я бачу не зрозуміли суті:
- купляється зовнішній диск на 4-5Тб (бо на такий об`єм звичайних внутрішніх 2,5 в продажу або нема, або вони в х3 по ціні);
- витягується звідти 2,5 диск і кріпиться в корпусі (там звичайне кріплення ,хай і в 2 рази товще не 7мм а 15);
- підключається з кабелем USB_c_тато - USB_c_тато в перехідник на материнці з USB_mb_c на USB_C_мама. Те саме на тих де нема типу-с, а звичайні мікро-юсб-3.
При цьому ніяких дисків на столі нема, вони розміщаються в міні ПК на місці 2,5 дисків.
Для чого ця гірлянда з адаптерів? Є ж SATA і на диску, який ви витягнули і на платі :insane:

Відправлено через 5 хвилин 37 секунд:
Sanc: 19.06.2024 16:01бо на такий об`єм звичайних внутрішніх 2,5 в продажу або нема, або вони в х3 по ціні
Знов повторююсь. Ось 2.5 на 5тб і на 4тб є теж така ж модель. І на відміну від тих тонких, які стоять в зовнішніх дисках, вони дійсно тримають 5400 обертів.

https://hard.rozetka.com.ua/ua/comparis ... 359314920/

Дивлюсь і ніяк не можу побачити 2-3х кратну різницю в ціні. Може очі підводять.

Відправлено через 13 хвилин 11 секунд:
Inqizitor2022

Я не кажу, що не буде робити. В мене теж є зовнішні HDD. Питання, як робитиме 8 таких підключених через USB 3.2 gen2 HUB в рейді на бекапі 24/7 ?

Для звичайного користування (підлючити, записати, списати, подивитись фільм) безсумнівно буде робити.
Але будувати NAS на USB хардах - не надійно. Вам це будь-хто скаже. Бо USB може підвести.
Sanc
Member

Повідомлення

alexeygalas: 19.06.2024 16:38
Sanc: 19.06.2024 16:01HDD WD (по фото в неті), там нема всередині Sata взагалі - там одразу вихід на USB і всередині 15мм 2,5 диск.
Тобто підтримка юсб іде нативна
Оцей франкенштейн, в якого цей адаптер просто під корпусом на платі?
спойлер
Зображення

Що ж тут хорошого? Якщо чіп ригне - розгерметизовувати?
Sanc: 19.06.2024 16:01Ви я бачу не зрозуміли суті:
- купляється зовнішній диск на 4-5Тб (бо на такий об`єм звичайних внутрішніх 2,5 в продажу або нема, або вони в х3 по ціні);
- витягується звідти 2,5 диск і кріпиться в корпусі (там звичайне кріплення ,хай і в 2 рази товще не 7мм а 15);
- підключається з кабелем USB_c_тато - USB_c_тато в перехідник на материнці з USB_mb_c на USB_C_мама. Те саме на тих де нема типу-с, а звичайні мікро-юсб-3.
При цьому ніяких дисків на столі нема, вони розміщаються в міні ПК на місці 2,5 дисків.
Для чого ця гірлянда з адаптерів? Є ж SATA і на диску, який ви витягнули і на платі :insane:

Відправлено через 5 хвилин 37 секунд:
Sanc: 19.06.2024 16:01бо на такий об`єм звичайних внутрішніх 2,5 в продажу або нема, або вони в х3 по ціні
Знов повторююсь. Ось 2.5 на 5тб і на 4тб є теж така ж модель. І на відміну від тих тонких, які стоять в зовнішніх дисках, вони дійсно тримають 5400 обертів.

https://hard.rozetka.com.ua/ua/comparis ... 359314920/

Дивлюсь і ніяк не можу побачити 2-3х кратну різницю в ціні. Може очі підводять.

Відправлено через 13 хвилин 11 секунд:
Inqizitor2022

Я не кажу, що не буде робити. В мене теж є зовнішні HDD. Питання, як робитиме 8 таких підключених через USB 3.2 gen2 HUB в рейді на бекапі 24/7 ?

Для звичайного користування (підлючити, записати, списати, подивитись фільм) безсумнівно буде робити.
Але будувати NAS на USB хардах - не надійно. Вам це будь-хто скаже. Бо USB може підвести.
Ви за деревами лісу не бачите.
1) І де Ви там сата побачили от цікаво на вашому ж фото окремим портом?) Там всі отакі франкейнштейни. А ті що не франкенштейни і з сата - ставиш в ПК, а воно глючить :laugh:

2) А тепер покажіть мені ще якийсь внутрішній 2.5 HDD Sata на 4-5Тб :laugh: Що нема? Аяяй
А цей що Ви привели єдиний Sata - дохнуть як мухи і глючні в роботі (я їх 3 людям поставив, то через 3-8 місяців 2 полетіли), от нема ще й ЮСБ на ньому, а 2\3 "ригнули".
При тому ті 3 десятки, що з юсб - полетів лише 1 (контролер перепаюється легко, розгерметизація не потрібна б отам платка кріпиться через гвинти і підключається шлейфом).

Зате зовнішніх на 4-5Тб купа, а всередині там якраз 4-5Тб 2.5 HDD i sata там нема переважно. От тому і такий тип підключення, і працює воно ідеально.
Єдине чого не продають просто ці HDD з USB без зовнішньої коробки.

3) Про надійність, для цього давно є серверний SAS. А рейд на бекапі -це не Desktop, а Робочі станції\Сервери\ФранкенштейнНАСи.
І враховуючи як дохнуть Sata 3.5 HDD з об'ємом від 5Тб - брати їх в робочі станції замість SAS - це просто жлобство.

Я говорю з власного обширного досвіду використання і роботи, а Ви про сферичного коня в вакуумі.
Rederst
Member
Звідки: Земля

Повідомлення

TheDmytrius: 18.06.2024 13:34
Rederst: 18.06.2024 12:39 Воно вже зараз погано охолоджується з усіма шарами, а з цією "технологією" буде торба. Будуть вводити шари охолодження, як варіант.
Тоді буде 2.5D-пакування, тільки вертикальне? Я маю на увазі, якщо пам'ять та процесор будуть роз'єднанні шаром
Питання у тому що фізику не обійдеш. Воно буде грітися і втрачати свої властивості. Якісь інші матеріали для чіпів треба використовувати, питання які. Зараз окрім кремнію нічого немає для чіпів. А треба обчислювати усе швидше і швидше.
Inqizitor2022
Member
Звідки: Харьков

Повідомлення

alexeygalas: 19.06.2024 16:38 Inqizitor2022
Я не кажу, що не буде робити. В мене теж є зовнішні HDD. Питання, як робитиме 8 таких підключених через USB 3.2 gen2 HUB в рейді на бекапі 24/7 ?
Для звичайного користування (підлючити, записати, списати, подивитись фільм) безсумнівно буде робити.
Але будувати NAS на USB хардах - не надійно. Вам це будь-хто скаже. Бо USB може підвести.
Ну это понятно, кроме Сата нет вариантов. А колхозить PCI контроллеры сата - тоже маразм, это опять же слабое звено, а если рейд - то вдвойне, ибо нужен дорогой рейд-контроллер.
Ray2000gt
Advanced Member
Звідки: Киев

Повідомлення

З більшістю прогнозів Sanc можу погодитись. Не дивлячись на мінуси від школярів, це все логічно.
Про SATA категорично не погоджуюсь. Він не зникне в найближчі роки а просто переїде в серверний сегмент. Занадто багато на ньому завʼязано, щоб так спригнути. Да і навіщо? Він повністю задовільняє (і задовольнятиме) швидкодію HDD, сумісний, розповсюджений.
Про GPU на материнці. Сподіваюсь, що до такого не дійде в десктопах. Хочеться вірити, що в осяжному майбутньому перейдуть на стандарт SXM або його десктопний аналог. Це було б супер зручно.
Alexsandr
Member

Повідомлення

Scoffer: 18.06.2024 14:41 Риночок як завжди обрав не краще, а гівнеце зато лопатою.

Відправлено через 3 хвилини 27 секунд:
І це навіть не претензія до ринку, а просто констатація факту. Завжди в пекарні так було починаючи з її народження. З усіх можливих варіантів приживається найгірше зато найдешевше.
Вопрос к интелу. Цена + судя по тестам старым искусственное ограничение циклов работы. Для дома даже в виде кеша нужно 40+гиг +софт который это сможет. Объемы побольше уже не для дома по цене. На фирмах разнесение данных на разные ссд похоже оказывалось не медленнее и дешевле.

Отправлено спустя 2 минуты 51 секунду:
Sanc: 18.06.2024 15:22 3) Древній хлам Сата - уже летить на смітник історії (не використовую сата з 2016 року, маю 118Гб+2Тб+2Тб NVME), зараз на М2 NVME більше ніж доступний (2Тб - 4к гривень), на МП по 1-3 слоти, чого з головою.
Чем заменить SATA? 1-3 слота, ага, М2 большей частью помнится 1 слот. Банально переписать систему проблемно. SATA же 6 портов ставили без проблем на МП. БОльшие олбїемі опять же - HDD, много записи - HDD...
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Alexsandr: 19.06.2024 23:09Цена + судя по тестам старым искусственное ограничение циклов работы.
Не згоден. Для домашнього юзверя може і так, але чистий оптан ніколи і не позиціонувався в цей сегмент, максимум якісь мініатюрні об'єми як кеш. Рішення для робочих станцій були лімітовані щоб не конкурувати з серверами, а серверні днем з вогнем не знайти у прийнятні сроки і за будь-які бабки, контрактувались в чергу на рік і більше. Біс його знає що там у інтела не зрослось з тими оптанами, але вони могли сміливо подвоїти серверні ціни, і їх би все одно брали бо там де вони треба альтернативи просто не існує, ніякої, ні дорогої, ні дешевої.
Alexsandr
Member

Повідомлення

Scoffer: 20.06.2024 00:38 Не згоден. Для домашнього юзверя може і так, але чистий оптан ніколи і не позиціонувався в цей сегмент, максимум якісь мініатюрні об'єми як кеш. Рішення для робочих станцій були лімітовані щоб не конкурувати з серверами, а серверні днем з вогнем не знайти у прийнятні сроки і за будь-які бабки, контрактувались в чергу на рік і більше. Біс його знає що там у інтела не зрослось з тими оптанами, але вони могли сміливо подвоїти серверні ціни, і їх би все одно брали бо там де вони треба альтернативи просто не існує, ніякої, ні дорогої, ні дешевої.
Это проблемы маркетологов, что не позиционировался, урезан для уменьшения конкуренции... А там где его таки не урезали спрос оказался куда меньше ожидаемого. Видать таки нашлись варианты как дешевле оптана добиться приемлемой производительности. Напоминает сони с её мобилками, в начале делали все, что бы не было конкуренции с мобильными игровыми устройствами, а потом рынок ушел от них.
Відповісти