Intel вводить тепловий тротлінг PCIe у новому драйвері для Linux

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Повідомлення
avuremybe
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Gelonyrum: 13.05.2024 18:27Там на глобальне потепління останні 10 років жаліються
Але ж клімат стає холоднішим і всі це прекрасно розуміють, що б там не вимагали говорити з екранів. :dontknow:
Intel74320ASuperFin+
Member
Аватар користувача
Звідки: Intel "7" 10nm++

Повідомлення

Какой Псие 6 или 7? Штеуд не может выдать хотя бы 20 линий 5.0 на 1700 сокете. АЛЛО
waryag
Member
Аватар користувача
Звідки: Суми

Повідомлення

Intel74320ASuperFin+: 14.05.2024 08:52Какой Псие 6 или 7? Штеуд не может выдать хотя бы 20 линий 5.0 на 1700 сокете. АЛЛО
1700-й сокет уже все. :gigi:
Inqizitor2022
Member
Звідки: Харьков

Повідомлення

Сделать больше дорожек в материнке, чтобы не грелось - это нельзя, как я понял. Нужно чтобы грелось и материнки портились. Возникает вопрос о вменяемости всех тех, кто придумал PCIe 7.0 и зачем оно в принципе нужно. Оставить 5.0 везде, сделать его вообще на всех разъёмах, будет и быстро и не будет греться.

Отправлено спустя 2 минуты 19 секунд:
Intel74320ASuperFin+: 14.05.2024 08:52 Какой Псие 6 или 7? Штеуд не может выдать хотя бы 20 линий 5.0 на 1700 сокете. АЛЛО
Или на новом 1851 40-50 честных линий.
fatality
Junior
Звідки: Київ

Повідомлення

Gelonyrum: 13.05.2024 18:27 В ПК залишилось хоча б щось, що не перегрівається? Там на глобальне потепління останні 10 років жаліються як би, не в ту сторону прогрес рухається, пора б вже щось енергоефективне видати.
Получається PCI-E 7.0 планується лише суто як маркетингова фіча, щоб пару секунд протриматись на високій швидкості поки бенчмарк крутиться, а для повсякденного використання він не розглядається?
А де в повсякденному використанні потрібна постійно максимальна швидкість? Так і процесори працюють, і інше залізо. Це компроміс, але краще, ніж нічого.
waryag
Member
Аватар користувача
Звідки: Суми

Повідомлення

Inqizitor2022: 14.05.2024 09:35Сделать больше дорожек в материнке, чтобы не грелось - это нельзя, как я понял. Нужно чтобы грелось и материнки портились. Возникает вопрос о вменяемости всех тех, кто придумал PCIe 7.0 и зачем оно в принципе нужно. Оставить 5.0 везде, сделать его вообще на всех разъёмах, будет и быстро и не будет греться.
При нынешних темпах, еще 2-3-4 поколения видеокарт и 5я версия станет ботлнеком. К тому моменту 6я должна быть в серийном производстве, а 7я - отработанной на прототипах.
Решение интела решать проблему тротлингом дичь еще та.
fatality
Junior
Звідки: Київ

Повідомлення

waryag: 14.05.2024 09:51 Решение интела решать проблему тротлингом дичь еще та.
Інші рішення вам ще більше не сподобаються :D
Так Samsung S24 при записі відео 8К перегрівався, то в оновленні зменшили бітрейт, тобто погіршили якість картинки.
А Sony у своїх фотокамерах в режимі відео теж перегрівається на макс. налаштуваннях. Вирішили просто - попереджає про перегрівання, потім вимикається. Але хоч 10 хв в 4К 120 буде працювати.
anyname
Member

Повідомлення

avuremybe: 14.05.2024 08:36
Gelonyrum: 13.05.2024 18:27Там на глобальне потепління останні 10 років жаліються
Але ж клімат стає холоднішим і всі це прекрасно розуміють, що б там не вимагали говорити з екранів. :dontknow:
Не стає.40 років тому сніг взимку постійно був.20 років вже ні , але зеленої трави в січні ще не було.в цьому році зима в лютому почалась і закінчилась (до лютого опалення можна було вмикати через день).весни можливо стали відносно холоднішими. відносно , бо в 97му в нас на авіабазі Канатово під Кропивницьким на 1 травня сніг випав ( й нас відправили його розгрібати поки не розтанув :spy: ).
Так що скоро необхідність в опаленні зовсім пропаде , и наявності 2-3 геймерів в одній хаті (а от потужний кондиціонер стане річчю першої необхідності). принаймі в моїй місцевості.
IvanCh
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

звучить жахливо.

як я зрозумів ідея в тому що якщо комунікація з девайсом максимально потребує умовиних 32 гб в сек
то тримати лінк на всі лінії чи на максимальному стандарті pciex з умовиними 128 гб в сек якби і не потрібно на думку інтел.
тому або частину ліній можна погасити, чи зкинути стандарат до меншого.

Я ж казав що будуть старатися цількість ліній зменшувати. а тут інтел взагалі вирішила це апаратно робити :lol: :lol:
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

IvanCh
Все ще гірше. Якщо лінк треба 128Гб/с, а контролер в проці перегрівся, то прикручуємо до 32 і пофіг що кому там треба. Як з частотою ядер, будуть базові і пікові пропускні спроможності.
Intel74320ASuperFin+
Member
Аватар користувача
Звідки: Intel "7" 10nm++

Повідомлення

waryag: 14.05.2024 09:17 1700-й сокет уже все. :gigi:
Получается, что 16 линий 5.0 на 1700 недосокете были для галочки. Сейчас нет на рынке 5.0 видеокарт. Не нужон ваш псие 5.0 сисиди и 4090 на 8 линиях 4.0. Включаем вазелин в биосе и полетели :lol:.
Inqizitor2022: 14.05.2024 09:35 Сделать больше дорожек в материнке, чтобы не грелось - это нельзя, как я понял. Нужно чтобы грелось и материнки портились. Возникает вопрос о вменяемости всех тех, кто придумал PCIe 7.0 и зачем оно в принципе нужно. Оставить 5.0 везде, сделать его вообще на всех разъёмах, будет и быстро и не будет греться.
Наверное будут наращивать число слоев. Даешь 12-20 слоев в мэйнстрим.
Inqizitor2022: 14.05.2024 09:35 Или на новом 1851 40-50 честных линий.
Будет чудом, если хотя бы 20 линий впихнут.
IvanCh
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Scoffer
цікаво чи схаває це консорціум piex чи хто там його розробляє.

це ж по суті зміна стандарту. ніде такого не було передбаченно :lol: :lol:
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

IvanCh
По суті це просто динамічне перемикання між стандартами pci-e. Поки ганяєш 30-секундний бенч, то можна і сьому швидкість врубити, а як дійде до реального навантаження то на другу :D
IvanCh
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Scoffer
це казуїстика.

стандарт зазначає що на старті дівайси мають синхронізуватися і вибрати той стандарт що підйтримують обидві сторони і далі на ньому працювати. те саме з лінками
я навіть не вперевнений що там передбаченно зміна стандарту в процесі роботи.

Цілком моливо воно виглядатиме як переініціалізація зв'язку з відповіднимми затримками та ефектиами :lol:
waryag
Member
Аватар користувача
Звідки: Суми

Повідомлення

fatality: 14.05.2024 09:57Інші рішення вам ще більше не сподобаються :D
Я про те, що такий РСІе 7 не має сенсу, просто доплата за повітря
vmsolver
Member

Повідомлення

IvanCh: 14.05.2024 10:58я навіть не вперевнений що там передбаченно зміна стандарту в процесі роботи
В простое скорость уже снижают, моя ноутбучная RTX 3060 в просто работает на 16х 1.1 стандарте, правда спит преимущественно, а при работе активируется 16х 4.0

Про новость, всё что изменится, это мы теперь будем смотреть не только на радиаторы VRM, M2 SSD, но и ещё на радиатор на PCIe хабе (мост, свитч или как он там). В процессоре вряд ли драйвера PCIe будут перегреваться, всё таки он с СО.
Input_Lag
Member
Аватар користувача
Звідки: Zaporizhzhya

Повідомлення

PCI-E 5 по спецификациям может передавать до 150 Вт поэтому перегрев неизбежен.
Nouriel
Member
Аватар користувача
Звідки: Вараш

Повідомлення

IvanCh: 14.05.2024 10:58стандарт зазначає що на старті дівайси мають синхронізуватися і вибрати той стандарт що підйтримують обидві сторони і далі на ньому працювати. те саме з лінками
я навіть не вперевнений що там передбаченно зміна стандарту в процесі роботи.
уже давно перемикається
Nekotechpriest
Junior
Аватар користувача

Повідомлення

AFU_power: 13.05.2024 19:26
ну воно взагалі-то зараз так і працює, ні для кого не секрет що швидкість pci-e міняється в простої на х1, але це тепер буде із-за троттлінгу
Там не просто x1 ліній, там якби і версія падає до 1, тобто проц(SoC) з підтримкою PCI-E 5.0 має в собі також підтримку попередніх версій і це все різні частини кристалу
avuremybe
Member
Аватар користувача

Повідомлення

anyname: 14.05.2024 10:08
avuremybe: 14.05.2024 08:36
Але ж клімат стає холоднішим і всі це прекрасно розуміють, що б там не вимагали говорити з екранів. :dontknow:


Не стає.40 років тому сніг взимку постійно був.20 років вже ні , але зеленої трави в січні ще не було.в цьому році зима в лютому почалась і закінчилась (до лютого опалення можна було вмикати через день).весни можливо стали відносно холоднішими. відносно , бо в 97му в нас на авіабазі Канатово під Кропивницьким на 1 травня сніг випав ( й нас відправили його розгрібати поки не розтанув :spy: ).
Так що скоро необхідність в опаленні зовсім пропаде , и наявності 2-3 геймерів в одній хаті (а от потужний кондиціонер стане річчю першої необхідності). принаймі в моїй місцевості.

Конкретно наша країна, зважаючи на зміщення полюсів, рухається в субтропіки. Зими у нас не буде, звикайте до сезону дощів.
Я говорю за планету в цілому. Середня температура падає. Не росте. В це важко повірити, але не все що говорять в телевізорі - правда.
Відповісти