Не включается/не загружается/не запускается компьютер

Общие вопросы по настройке и разгону. А также прочие околокомпьютерные вопросы
Відповісти
Автор
Повідомлення
H3dak3
Junior

Повідомлення

Всем привет
Конфиг:
Мать: MSI b350 tomahawk
Проц: Ryzen 1700
Видик: GTX 1080 ti
БП: seasonic 620W
Ситуация такая, после простоя пару недель, попытался включить комп, винда не загрузилась, все зависло на досе, думал просто глюк, перезагружаю комп, но изображения нет, клава и мышь не горят, на матери лед датчики дебага не горят, пробовал вытаскивать видик, мать выдает ошибку VGA, но мышь и клава работают, всю систему перебрал, думаю видик сдох, но почему мать не говорит ничего? Что скажете?
DanRub
Member
Аватар користувача

Повідомлення

H3dak3
Мож с доп питанием карты проблемы, или с определением

Отправлено спустя 3 минуты 21 секунду:
Мать: Asus Rog b550 f gaming
Проц: Ryzen 5600
Озу: Corsair Vengeance 32 GB 3600
Видик: Rog Strix Rtx 3070ti
БП: Chieftec a90 750w

Только вчера собрал :D
Вчера работал, сегодня работал, нагрузки держал все кул класс, включал выключал. Сегодня днём выключил, вечером включаю — сразу загорается диод ошибки оперативки, биос не грузит, и пост не проходит, со временем диод не гаснет. Картинки нет. Если отключить доп питание проца, то диод гаснет, не светятся вообще никакие диоды впринципе. Биос сбрасывал и шил через кнопку, реакции 0. Думаю сдохла материнка, что скажете?
Alex+
Member

Повідомлення

DanRub
тут багато чого може бути. Послухати чи пищить плата без пам'яті, спробувати з іншою пам'яттю для початку
Nouriel
Member
Аватар користувача
Звідки: Вараш

Повідомлення

H3dak3
а оперативку, відеокарту, блок живлення інший підключали?

Відправлено через 2 хвилини 20 секунд:
DanRub
скажу оперативку чекнути спочатку
H3dak3
Junior

Повідомлення

Nouriel: 25.02.2023 16:13 H3dak3
а оперативку, відеокарту, блок живлення інший підключали?
Видеокарту печ550 подключал, та же ситуация, блок питания 300ват подключал, все также, если вообще без видеокарты пробовать включить, никаких предупреждений не выдает, если без оперы пытаешься запустить выдает предупреждение(звук и горит лед диод отладки), грешу на материнку. Что скажете?
Alex+
Member

Повідомлення

H3dak3: 01.03.2023 12:41Видеокарту печ550 подключал,
воно старе без підтримки uefi. Вона могла просто і не вивести картинку на вашій системі. Знайдіть свіженьку карточку для теста
PS: Скидання біос робили? Перевірте, чи жива батарейка
H3dak3
Junior

Повідомлення

Alex+: 01.03.2023 12:47
H3dak3: 01.03.2023 12:41Видеокарту печ550 подключал,
воно старе без підтримки uefi. Вона могла просто і не вивести картинку на вашій системі. Знайдіть свіженьку карточку для теста
PS: Скидання біос робили? Перевірте, чи жива батарейка
Батарейку менял, биос скидывал через джемпер, если бы просто видео не выводило это одно, а юсб не работают, и странно то, что без видеокарты все также, без каких либо ошибок со стороны материнки.
Alex+
Member

Повідомлення

H3dak3
материнка на дохлу не дуже схожа, так як:
H3dak3: 01.03.2023 12:41выдает предупреждение(звук и горит лед диод отладки)
Юсб на етапі увімкнення не завжди показник справності плати. Тому перш ніж іншу куплять, краще все точно переперевірити.
У мене майже така сама плата. При увімкненні, клавомиша лише на секунду оживають. А далі вмикаються тільки разом з загрузкою вінди
H3dak3
Junior

Повідомлення

Alex+: 01.03.2023 13:22 H3dak3
материнка на дохлу не дуже схожа, так як:
H3dak3: 01.03.2023 12:41выдает предупреждение(звук и горит лед диод отладки)
Юсб на етапі увімкнення не завжди показник справності плати. Тому перш ніж іншу куплять, краще все точно переперевірити.
У мене майже така сама плата. При увімкненні, клавомиша лише на секунду оживають. А далі вмикаються тільки разом з загрузкою вінди
Выдает предупреждение только если без памяти запускать, если без видеокарты, то никаких предупреждений нет, вот это настораживает.
Alex+
Member

Повідомлення

H3dak3: 01.03.2023 13:29 вот это настораживает.
розумію. Але все одно краще перевірити з свіжою справною картою, бо одна стара, а друга можливо дохла.
Хоча б перевірте свою карту на іншому компі
Nouriel
Member
Аватар користувача
Звідки: Вараш

Повідомлення

Alex+
у мене гт210 видає картинку на всіх уефі які були
Alex+
Member

Повідомлення

Nouriel: 01.03.2023 18:27у мене гт210 видає картинку на всіх уефі які були
Можливо у вас та версія що вміє (навіть неофіційно)
спойлер
Зображення
noth1ng_matters
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Вітаю, дозволю собі спершу процитувати себе з теми про блоки живлення.
"Нещодавно зробив апгрейд пк, від старого залишився бж + відеокарта та накопичувачі.
Зараз система виглядяє так:
i5 11600k
msi z490 a-pro
2x8 gb ddr4
gtx 1070
1 hdd 500 gb
2 ssd 500+500 gb
корпус з 4 вертушками argb та блоком контролю
бж gamemax gp 550 80 bronze

І маю таку проблему: не стартує відеокарта - горить на материнці vga debug, у той же час від бж йде клацаючий звук та хард наче не може на повну розкрутитится, гудить та зупиняється знов.
Коли вимкнув кулери корпусу та хард - все чудово працює. Питання 1: правильно розумію що бж не витягує мого апгрейду? Питання 2: на скільки брати бж?(650 чи про запас 750 звісно вже з 80 gold, на майбутнє планую докинути ще 2 планки пам'яті, m2 накопичувач, та можливо відеокарту 30-40 покоління від nvidia)."

Але схоже проблема не в бж, відключив відеокарту, запустився з вбудованою, коли підключений rgb контролер через молекс - система не стартує і все, хард продовжує роскручуватись та зупинятись, через раз бж починає клацати, вимикаю контролер - все працює без проблем. Корпус - 2E GAMING Virtus Neo White (2E-G3301NW).
Nouriel
Member
Аватар користувача
Звідки: Вараш

Повідомлення

noth1ng_matters
ну я думаю контролер дешевше замінити чи вимкнути ніж заміна бж
taxi911
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

noth1ng_matters
То може ваш контроллер в кроткому замиканні?
noth1ng_matters
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Ще 2 спостереження:
1. Контролер вимкнений, хард + ссд підключені, навантажив грою Hunt, через декілька хвилин знов починає хард розкручуватись/запускатись, саме коли процесор та відеокарта гарно навантажені.
2. Вимкнув хард та ссд де ігри, залишив тільки той на якому система і ввімкнув контролер - комп'ютер запустився з першого разу, кулери сінхронізувалися к процесорним і все працює.
Я погано розбираюся в блоках живлення та елекриці, та може бути таке що не вистачає потужності саме по лінії сата/молекс? Бж 16го року ж бюджетний, тоді брав за 1000, зараз нові 1500. Та й хоже що комп'ютер не стартував тому що ссд з системою не запускався.
taxi911
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

noth1ng_matters
Придивіться кріз вентилятор, че не має часом вздутих конденсаторів, бо 7 років для цього БП вже має настати час.
А може і не вистачає потужності, бо не вказали що з разгоном.
Artem_K
Member
Аватар користувача
Звідки: Все складно

Повідомлення

noth1ng_matters
Поставте HWiNFO64 та подивиться що коїться з напругами - програма фіксує і мінімальні і максимальні, що були під час сесії.
Ну і добре б було зняти кришку з БЖ та подивитись на конденсатори.
noth1ng_matters
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Ну проц в стоці, картка теж, розгін тільки с заводу бо ос версія, памʼять 3200, ввечері спробую подивитись на конденсатори і тоді ввімкну назад хард та спробую потестити с програмою, дякую. Якщо що можна буде фото просто вставити бж на осуд?
taxi911
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

noth1ng_matters
Знімай кришку і фоткай.
Відповісти