PCI-SIG та Nvidia працюють над оновленим роз'ємом живлення 12VHPWR

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Повідомлення
Ray2000gt
Advanced Member
Звідки: Киев

Повідомлення

Hotspur: 03.07.2023 13:12 правильно. подарив 25 евро ідіотам. продовжуй далі
Підтримую. Навіщо цей каблмод, якщо можна у нас замовити. Наші люди на розпайці майнінгових БЖ такий досвід отримали, що ніякому каблмоду не снилося.
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

oversteve
спойлер
Зображення
Я не дуже шарю в буржуйських кресленнях. Оте 12 раз по 0.64 це шо, діаметр чи площа перерізу? В будь-якому випадку воно дуже далеке від 8 з копійками ампер на провідник.
oversteve
Member
Звідки: Ukraine

Повідомлення

Scoffer: 03.07.2023 18:10 oversteve
спойлер
Зображення
Я не дуже шарю в буржуйських кресленнях. Оте 12 раз по 0.64 це шо, діаметр чи площа перерізу? В будь-якому випадку воно дуже далеке від 8 з копійками ампер на провідник.
скороше за все сторона перерізу тої ноги в роз'ємі (квадрат 0.6х0.6)

ви тут трохи плутаєте кабель довжиною півметри і ногу дожвиною 2-3см, там зовсім різні вимоги до струму-перерізу
Bryt
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

Самый ор был когда Я начал смотреть обзоры БП с проприетарным разъёмом и родным комплектным кабелем 12VHPWR, оказалось что у некоторых производителей они работали хуже и менее стабильно чем старые блоки питания с комплектными переходниками от nvidia. После такого шапито Я благополучно закрыл вкладку ютуба с обзорами БП и успокоился.
Востаннє редагувалось 03.07.2023 18:41 користувачем Bryt, всього редагувалось 1 раз.
Hotspur
Member
Аватар користувача

Повідомлення

gehka3: 03.07.2023 13:59На ВК уже давно обкатана схема балансировки потреблений по различным входящим линиям, что не отменяет факта: чем больше физически проводников подведено - тем лучше всем соединениям по этим линиям, при условии адекватного контакта
картам більше 200 Вт ТДП кажуть обовязково вести 2 провода з БП а не 1 через роздвоювач. і хто таке не робить буває чудовий пожар

Відправлено через 3 хвилини 39 секунд:
n+gibat[]r: 03.07.2023 15:20 Ну теперь каждое новое поколение кожанка будет изобретать велосипед и городить новый инновационный разъём :laugh:
ну так 25 баксів з кожного хомяка це святе :beer:
Рокки Бульбоа
Junior
Аватар користувача

Повідомлення

Hotspur: 03.07.2023 18:36 ну так 25 баксів з кожного хомяка це святе :beer:
Я новичок, в компьютерах слабо разбираюсь. Вот читаю вы все смеетесь с людей, которые купили себе недешевую карту RTX4090 и кабель за 25 евро. Скажите, а вот у Вас в профиле AMD Radeon 5700 она мощнее или аналог 4090? Надо было брать её?
Hotspur
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Рокки Бульбоа: 03.07.2023 19:49Я новичок, в компьютерах слабо разбираюсь. Вот читаю вы все смеетесь с людей, которые купили себе недешевую карту RTX4090 и кабель за 25 евро. Скажите, а вот у Вас в профиле AMD Radeon 5700 она мощнее или аналог 4090? Надо было брать её?
я мову російську погано розумію. переходьте на англійську
Рокки Бульбоа
Junior
Аватар користувача

Повідомлення

Hotspur
Выбираю процессор. Скажите AMD Ryzen 7 3700X потянет 4090?
oversteve
Member
Звідки: Ukraine

Повідомлення

Alex+: 03.07.2023 17:27
gehka3: 03.07.2023 16:20Я ж выше пишу - рост сопротивлений даёт рост температур,
Я вкурсі як веде себе метал при нагріві. Я про конкретику цікавився - наскільки дужче воно розігріється в порівнянні з пучком тонких дротиків? Наскільки збільшиться опір у мідного дрота такого перерізу?
Якщо від блока живлення дріт іде в косі та в плетеному рукаві, чим воно відрізняється по суті від звичайного кабеля:
спойлер
Зображення
А тепер уявімо, що жилки скрутимо разом - чим по суті це відрізняється від дюжини дротиків в щільному пучку та рукаві які теж між собою скручені, або ж від кабелю великого перерізу? Ніякого кращого охолодження там не буде, бо не та ситуація - дротики ідуть разом, і не охолоджуються.
Чому ніхто не припускає, що в окремих дротиках може трохи відрізнятись опір та температура і від цього струм буде не рівномірний по всім тоненьким жилкам і під великим навантаженням може трапитись щось подібне до "теплового само-розгону"?
Тому теорія то звісно добре, але на практиці заміна на товстий дріт ні на що не вплине негативно, а скоріше навпаки. Не здивуюсь, якщо в якомусь умовному сертифікату АТХ3.5 вони до цього додумаються, та зроблять таки потужний роз'єм та два дроти великого перерізу, і назвуть це проривною інноваційною технологією :)
ну от вам приклади

20А на авг16 (1.3 мм2) - 68 градусів
спойлер
117А на авг8 (8.4 мм2) - 97 градусів
спойлер
сила струму +- та сама в перерахунку на переріз, а температура досить сильно відрізняється, тому і в таблиці не лінійний ріст перерізу/струму
https://www.powerstream.com/Wire_Size.htm
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

oversteve: 03.07.2023 18:18ви тут трохи плутаєте кабель довжиною півметри і ногу дожвиною 2-3см, там зовсім різні вимоги до струму-перерізу
Немає ніяких інших вимог. Ти в таблицях, котрі сам же і скинув десь бачиш залежність від довжини кабеля?
Площа перерізу має бути всюди достатньою. А на контактах ще і з запасиком би. А там, якщо придивишся, 0.64 не тільки на лапі, а ще і на контактах папа-роз'єму.

Добре, нехай те що там намальовано - квадрат з 0.64мм стороною. Тобто 0.41мм2 площа перерізу. Відкриваємо твою табличку і бачимо що це на 2.2А. А нам на 600 ватах треба 8.(3)А провести :horror:

Відправлено через 8 хвилин 21 секунду:
Тобто по-гарному через цей ATX 3.0 роз'єм більше 2,2*6*12=158,4 ват ганяти взагалі не варто, якщо дотримуватись стандартних рекоменацій амперажу на квадратний міліметр.

Відправлено через 5 хвилин 44 секунди:
Я ще й не той стовпець глянув, це 2.2 для chassis wiring, а на power transmission взагалі 0.361 ампер :laugh: 26, :censoured: , Ват.
Alex+
Member

Повідомлення

oversteve
Чесно? Не вірю. Не вірю що може бути така велика різниця. Не виключаю різницю декілька градусів, но щоб більше 30 градусів? Це щось не те. Можливо довжина кабелю різна, або переріз халтурний, або замір пірометром був неточним.
oversteve
Member
Звідки: Ukraine

Повідомлення

Scoffer
в ПУЕ є вимоги до довжини проводки, це по перше, по друге то, про що ви говорите не проводка, а вимоги до роз'ємів і друкованих плат то вам треба стандарти IPC дивитись

і трохи фізики спрощено
у любого провідника є опір, чим більше довжина - тим більше опір, чим більше переріз - тим менше опір
чим більше опір - тим більше просадка напруги на ділянці провіднику і тим більше енергії йде на нагрів провіднику
а тепер порівняйте мідний провід довжиною півметра і товщиною 1.3мм2 і лапку 2-3см 0.4мм2, опір тієї лапи буде в 10-15 разів менше

Отправлено спустя 2 минуты 57 секунд:
Alex+
ну от не знаю, і там і там 1 фут, якщо я не помиляюсь, у тому першому відосі якщо далі глянути, то на 26А там температура вже під 110 градусів піднімається, у другому відосі буквально на 5 ампер менше і вже 87 градусів
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

oversteve
Ти в своїй фізиці забув що провідник гріється лінійно по всій довжині, і охолоджується по всій довжині. Тому і рахують на площу перерізу без прив'язки до довжини.
Не важливий абсолютний опір, важливий питомий. Інакше будуть локальні перегріви, що ми на практиці і спостерігаємо. Кому від того легше що згорів не увесь шнурок, а лише його кінці?

Відправлено через 2 хвилини 57 секунд:
oversteve: 03.07.2023 21:54то вам треба стандарти IPC дивитись
Ну так скинь лінк на стандарт ІРС, перевіримо як там наш 12PWR йому відповідає.
dimka890
Member
Звідки: Мелитополь\Запорожье

Повідомлення

Голосую за два байонета (+ и земля) как на сварочных аппаратах, так сказать с запасом на будущее
Или как в старые добрые, на винтах :gigi:
Voodoo_5_6000_front.jpg
ronemun
Advanced Member

Повідомлення

дивно, що звичайний сокет проца, наприклад 2011 v3, спокійно витримував кіловат навантаження, тобто 500+ Ампер, а тут тре всього в 10 раз меньше. І в сокеті лише 180 маленьких контактів VCCin, ну і землі тре стільки ж. І це все по материнці з одної сторони проца подається
Може замість тонких округлих штирів краще плоскі широкі смуги прямо на платі вирізати, все одно ж весь струм в неї перетікає?
oversteve
Member
Звідки: Ukraine

Повідомлення

Scoffer: 03.07.2023 21:58 oversteve
Ти в своїй фізиці забув що провідник гріється лінійно по всій довжині, і охолоджується по всій довжині. Тому і рахують на площу перерізу без прив'язки до довжини.
Не важливий абсолютний опір, важливий питомий. Інакше будуть локальні перегріви, що ми на практиці і спостерігаємо. Кому від того легше що згорів не увесь шнурок, а лише його кінці?
правильно, цей роз'єм буде грітися більше, ніж провід, тут вже питання в тому яка допустима температура нагріву того контакту, крім того периметр квадрату зі стороною 0.64 - 2.56мм, дожвина кола діаметром 1.3мм - 4мм, отже площа розсіювання буде відрізнятися лише на третину, крім того більша частина поверхні того роз'єму без ізоляції взагалі і відповідно віддає тепло легше, ніж провід через цзоляцію

для проводки абсолютний опір ще як важливий, чим більше опір, тим більше може бути просадка напруги при одному і тому ж струмі і 12в на виході можуть перетворится у 10в, а то й меншу напругу
Scoffer: 03.07.2023 21:58 Відправлено через 2 хвилини 57 секунд:
oversteve: 03.07.2023 21:54то вам треба стандарти IPC дивитись
Ну так скинь лінк на стандарт ІРС, перевіримо як там наш 12PWR йому відповідає.
я взагалі дискутував про переріз дроту а не про контакти, і таблиця про переріз дроту, то ви вже почали за роз'єм кумарити, вам то треба - ви і шукайте
як варіант зайдіть на сайт молексу, знайдіть там роз'єми мікрофіт і сам виробник зазначає можливість передачі струму до 10-13А
Impulse101
Member

Повідомлення

Рокки Бульбоа: 03.07.2023 19:49
Hotspur: 03.07.2023 18:36 ну так 25 баксів з кожного хомяка це святе :beer:
Я новичок, в компьютерах слабо разбираюсь. Вот читаю вы все смеетесь с людей, которые купили себе недешевую карту RTX4090 и кабель за 25 евро. Скажите, а вот у Вас в профиле AMD Radeon 5700 она мощнее или аналог 4090? Надо было брать её?
Надо было брать RTX 1030 Super, она мощнее и не требует нового питальника!
Timedemo
Member
Звідки: Ненька Украина

Повідомлення

І як воно у мене на сраній вінгі золотій 750вт і сутками карта 500+вт іноді рендери робить, нічого не грієтся, не плавится...

Отправлено спустя 18 минут 38 секунд:
oversteve: 03.07.2023 22:28
Scoffer: 03.07.2023 21:58 oversteve
Ти в своїй фізиці забув що провідник гріється лінійно по всій довжині, і охолоджується по всій довжині. Тому і рахують на площу перерізу без прив'язки до довжини.
Не важливий абсолютний опір, важливий питомий. Інакше будуть локальні перегріви, що ми на практиці і спостерігаємо. Кому від того легше що згорів не увесь шнурок, а лише його кінці?
правильно, цей роз'єм буде грітися більше, ніж провід, тут вже питання в тому яка допустима температура нагріву того контакту, крім того периметр квадрату зі стороною 0.64 - 2.56мм, дожвина кола діаметром 1.3мм - 4мм, отже площа розсіювання буде відрізнятися лише на третину, крім того більша частина поверхні того роз'єму без ізоляції взагалі і відповідно віддає тепло легше, ніж провід через цзоляцію

для проводки абсолютний опір ще як важливий, чим більше опір, тим більше може бути просадка напруги при одному і тому ж струмі і 12в на виході можуть перетворится у 10в, а то й меншу напругу
Scoffer: 03.07.2023 21:58 Відправлено через 2 хвилини 57 секунд:

Ну так скинь лінк на стандарт ІРС, перевіримо як там наш 12PWR йому відповідає.
я взагалі дискутував про переріз дроту а не про контакти, і таблиця про переріз дроту, то ви вже почали за роз'єм кумарити, вам то треба - ви і шукайте
як варіант зайдіть на сайт молексу, знайдіть там роз'єми мікрофіт і сам виробник зазначає можливість передачі струму до 10-13А
не може буди різної просадки при одному й тому ж струмі, відеокарта, це не лампа накалювання, яка має постійний супротив, якщо карта жере 500вт, то вона при 10в буде жрати свої 500вт, от тільки вона це візьме як раз більшим струмом, або спрацює захист по напрузі низькій, це як з блоками живлення, при 240в 500вт він з розетки візьме трохи більше 2х амперів, а при 180в він витягне трохи меньше 3х амперів, а при 110в загребе 4.5 ампери.
oversteve
Member
Звідки: Ukraine

Повідомлення

Timedemo: 04.07.2023 00:03 І як воно у мене на сраній вінгі золотій 750вт і сутками карта 500+вт іноді рендери робить, нічого не грієтся, не плавится...
якщо у вас "срана вінга" видає свою потужність і у неї кабелі достанього перерізу, то все цілком може працювати
Timedemo: 04.07.2023 00:03 не може буди різної просадки при одному й тому ж струмі, відеокарта, це не лампа накалювання, яка має постійний супротив, якщо карта жере 500вт, то вона при 10в буде жрати свої 500вт, от тільки вона це візьме як раз більшим струмом, або спрацює захист по напрузі низькій, це як з блоками живлення, при 240в 500вт він з розетки візьме трохи більше 2х амперів, а при 180в він витягне трохи меньше 3х амперів, а при 110в загребе 4.5 ампери.
закон Ома згадайте, напруга то опір помножений на силу струму, от при однаковому струмі і різному опорі провідника будете мати різну просадку напруги, якщо у вас дріт АВГ16 до відяхи, то на ньому буде менше просадка напруги ніж по дроту АВГ18
по 500вт все правильно, відеокарта буде жерти свої вати і на проводі з більшим опором буде вище струм, ніж на проводі з меншим опором, але у випадку більшого опору щоб відяха отримала свої 500вт бж буде умовно видавати 510вт із яких 10 підуть на нагрів кабеля за рахунок внутрішнього опору, а у випадку меншого опору 505вт, із яких 5 підуть на нагрів
і відповідно ваш приклад з бж не катить, бо тут мова не про просадку напруги на виході бж, а про просадку напруги на кінці кабеля за рахунок його внутрішнього опору, умовно кажучи на виході бж будуть ті самі 12в, а на вході в відяху може бути вже 11.8в, то вже скорше можете з класами ефективності порівнювати, чому у різних бж різний кпд
AssayMAS
Member
Звідки: ][аркiв

Повідомлення

gehka3
да обычный термо предохранитель градусов на 100-120 в разьём или SMD термо переключатель возле разьёма или под. Или в провод около разьёма видеокарты термопредохранитель...
В любом БП есть термопредохранители - в некоторых несколько и всё ОК, а тут экономят (типо не рукожопы).
Блин я видел термо предохранители на карте gt710 ... типо брак заместо предохранителей.
Відповісти