Что выбрать? Видеокарты + FAQ

Видеокарты, графические процессоры, драйверы
Відповісти
Автор
Повідомлення
StasTODD
Advanced Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Данная ветка посвящена обсуждению различных вопросов связанных с выбором видеокарт.
FAQ:
В: На какие параметры стоит обратить внимание при покупки видеокарты?
О: Стоит обратить внимание на:
1) Объем видео памяти
2) Ширину шины
3) Количество шейдеров
4) Соответственно на частоты компонентов (Видеопамять, GPU, универсальные шейдеры)
5) Энергопотребление
6) В некоторых случаях на тепловыделение.

В: В чем отличие между производителями видеокарт напр. ASUS, MSI, XFX и т.д.?
О: Карты могут отличатся:
1) Комплектом поставки (Игры, переходники, клиенты на скачивания и т.д.)
2) Системой охлаждения
3) Наличием "отборных" чипов, у которых выше разгонный потенциал
4) Разгоном от производителя
5) Разводкой компонентов на РСВ
6) Гарантией от производителя.

В: Совместимы ли видеокарты с интерфейсом PCI-Express 2.0/3.0 с материнскими платами с интерфейсом PCI-Express 1.0 и наоборот?
О: Совместимы. Вот результаты тестов.

В: Карты с каким объемом памяти стоит брать для современных игр?
О: 3Gb - 11Gb
Обзоры и сравнительные тесты:

Тут можно сравнить все карты. (Данное сравнение не даст вам точной информации, так что стоит обратить внимание на материалы лаборатории overclockers.ua)
Обзоры и тесты карт в лаборатории overclockers.ua

Уточнить цены можно тут: http://hotline.ua

Оффтоп строго наказуем, поныть о стоимости и отсутствии наличия - Стоимость комплектухи: прогнозы, мысли, размышления
Покупка б/у видеокарты: стоит-ли и прочие вопросы

Хотите получить адекватные рекомендации - укажите разрешение вашего монитора и желаемое количество кадров, основные игры.
Остальную конфигурацию - по желанию

P.S. ВСЕМ "РАСКРЫВАТЕЛЯМ" ЧИТАТЬ ОБЯЗАТЕЛЬНО! viewtopic.php?p=2761824#p2761824 .
Востаннє редагувалось 31.07.2010 02:49 користувачем StasTODD, всього редагувалось 7 разів.
anyname
Member

Повідомлення

Raikonen: 25.05.2023 09:05 Доброго дня! Чи є сенс апгрейду на базі Core I5-4590 докупити GTX 3060 12 gb? Чи треба міняти всю платформу?
Это зависит от того во что вы играете и в каком разрешении (ну и того какая ВК у вас сейчас). Если ваша ВК не даёт вам играть на максималках , то можно её и заменить. В противном случае потребуется апгрейд всего компа.
Raikonen
Junior

Повідомлення

Artem_K: 25.05.2023 09:46 Raikonen
Підтримую Melofon, заміна карти завжди на користь. Деякий час користувався зв'язкою і5-2500+1660. Тягнуло без проблем (саме важке що запускалося було Metro:Exodus 1080р на досить високих налаштуваннях). Потім переїхав на нову платформу. Різниця стала у плавності - на 4/4 проскакують низькі 1% та 0,1%, що відчутно поправилося при переході на 6/12. Проблеми зі старою платформою дійсно будуть у процесорозалежних, наприклад Cyberpunk2077 та сучасні онлайн-шутери, з соло бігалками буде норм, якщо не замахуватись на криворукі проекти 2023 року на кшалт Хогвартс або Last of us.
PS. Для прикидки по БЖ закладуйте на 3060 - 170Вт.
Останнє що я грав - Horizon. Просто я думаю зараз заміню платформу на ДДР4, а через рік-два уже нормалізують платформу на ddr5 і знову міняй платформу, вкладай в комп. Хіба продати виключно проц+материнку і тільки їх замінити. Може це не профільна гілка форуму, але підкажіть наскільки доцільно зараз поміняти платформу на Ryzen 5600x? Ще на років 3-4 вистачить? Відео зараз GTX 1060 6 gb.
Lowrider
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Нема ніякого future proof, купуйте що вам треба тут і зараз, і насолоджуйтесь результатом. Завжди через рік-два буде щось краще.
Звісно 5600 6/12 буде значно краще ніж 4/4 сенс є, як на мене.
Artem_K
Member
Аватар користувача
Звідки: Все складно

Повідомлення

Raikonen
Ситуація цікава. Не настільки й погана карта, щоб терміново міняти, й активний період розвитку DDR5 йде.
5600(Х) з 32Гб 3600 на найближчі роки повинно вистачити. В мене FHD 75Гц монітор та зараз процесор +/- аналог по іграх з 5600Х (11700F). Він почувається комфортно в усьому, що грається. Єдина гра, що його навантажує то Last of us. Но то криворукий порт, бо дивно бачити, коли персонаж йде по якомусь темному коридору з цегли, а в тебе 70% cpu та 100% gpu
Melofon
Member
Аватар користувача
Звідки: Николаев

Повідомлення

Raikonen: 25.05.2023 10:12 а через рік-два уже нормалізують платформу на ddr5
А сейчас платформы на ддр5 не нормализованы? :gigi: можно сразу собрать на современной платформе с ддр5 шоб вас потом не терзали сомнения, но это будет дороже чем платформа на ддр4.
ASTON
Member
Аватар користувача
Звідки: Kharkiv

Повідомлення

Raikonen
якщо хочеш обновитися, але бюджет тисне, бери 5600 і не парся... точно буде актуальним проц кілька років...
а як трохи гнучкіший бюджет - треба на АМ5 замахуватися... в мене, наприклад, тогороку моральна планка бюджету на обнову заліза була на рівні 150-200 євро. І я просто взяв і замінив 2700 на 5600 райзен... Просто кайф. Дешевий апгрейд, який я відчув. Перехід на АМ5 навіть зараз обійдеться щонайменше в 500-600 євро. Гадаю, +10-15% до ФПС того не варті. Тож сиджу далі поки, не ті часи.
А як різниці між 200-300 і 500-600 євро не відчуваєте - звичайно на АМ5 дивіться.
manbearboar
Member

Повідомлення

Raikonen: 25.05.2023 10:12 Відео зараз GTX 1060 6 gb.

Ваш 4/4 это не очень пара даже для 1060.
Если менять сейчас, то лучше допрыгнуть до 5700Х или R5 7600.
Raikonen
Junior

Повідомлення

Всім дякую за відповіді! Буду дивитись бюджет на збірку 5600х і продажну вартість того, що є на руках.
Earanak
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Интересно, куда будут втыкать эту память - https://www.overclockers.ua/news/hardwa ... 31830/amp/

А то разработать разработали, а где :gigi: ? Или это прям ещё полтора года ждать новых видях :-/
yupi
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Earanak
в видеокарты же ;) ждать и ждать. Для зимы будет самое то :gigi:
Sleepyden
Member
Аватар користувача
Звідки: Львів

Повідомлення

Підкажіть, чи може таке бути що мені приїде відеокарта rtx 3060(все буде запаковане і запаяне), але потужність в неї буде менша ніж в 3060. І якщо може бути, то чи є якийсь софт для того щоби це визначити.
molla
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Sleepyden: 26.05.2023 10:02 Підкажіть, чи може таке бути що мені приїде відеокарта rtx 3060(все буде запаковане і запаяне), але потужність в неї буде менша ніж в 3060. І якщо може бути, то чи є якийсь софт для того щоби це визначити.
а ви де її замовляли ? :D
Sleepyden
Member
Аватар користувача
Звідки: Львів

Повідомлення

В магазині з гарантією
Vlaad13
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Sleepyden: 26.05.2023 10:16 В магазині з гарантією
Какой магаз, какая карта, какие тесты?
Вы как партизан :-P
Sleepyden
Member
Аватар користувача
Звідки: Львів

Повідомлення

Vlaad13
Магаз comtrading.ua(брав там перший комп, беру і другий), карта RTX 3060.
Artem_K
Member
Аватар користувача
Звідки: Все складно

Повідомлення

Sleepyden
Потужність у карт 3060 відрізнятися може якщо порівнювати варіанти з 8 Гб та 12 Гб.
З 12 Гб краще на 18% та й взагалі така карта краще через об'єм пам'яті. 3060 з 8Гб я би не брав.
Sleepyden
Member
Аватар користувача
Звідки: Львів

Повідомлення

Artem_K
Забув дописати, взяв 12 ГБ версію
molla
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Sleepyden: 26.05.2023 10:23 Магаз comtrading.ua(брав там перший комп, беру і другий), карта RTX 3060.
не самий поганий магаз, все буде ок з картою, не хвилюйтесь :kbd:
Vlaad13
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Sleepyden: 26.05.2023 10:34 Artem_K
Забув дописати, взяв 12 ГБ версію
И как вы поняли что с видяхой что то не так? И можно полное название видяхи?
Sleepyden
Member
Аватар користувача
Звідки: Львів

Повідомлення

Vlaad13
Вона ще не приїхала, я питаю чи може бути так що в ртх 3060 буде слабший граф чіп(по помилці виробництва)?
Востаннє редагувалось 26.05.2023 11:34 користувачем Sleepyden, всього редагувалось 1 раз.
Відповісти