DLSS3 - плюси та мінуси технології

Видеокарты, графические процессоры, драйверы
Автор
Повідомлення
Kassatka
Member
Аватар користувача
Звідки: Курник під Києвом

Повідомлення

Vpupkin: 19.03.2023 00:12 Большая разница в качестве и в количестве,
Телевізор слабеньким залізом вправляється робити уплавнялку для 4K і навіть для 8K, збільшує частоту кадрів з 24-25 у кілька разів, а потужні відяхи у Full HD - 4K ледве-ледве збільшують кількість кадрів менш ніж удвічі чомусь... :(

Відправлено через 15 хвилин 45 секунд:
odessitmws: 19.03.2023 00:40
Kassatka: 19.03.2023 00:29коли FPS скажімо падає до 2-5
и этот человек рассказывает что длсс портит картинку в 4к на качестве :D ты хоть сам видел работу длсс а не по стопкадрам в ютубе?
Звичайно ж не бачив. :) Як я міг бачити DLSS, якщо найпотужніша карта, за якій траплялося сидіти - це GTX 960, а порівняти була змога тільки з Radeon HD 7750, GT 710 та старими інтелівськими встройками. В ютубі стопкадри не розглядаю, бо знаю, що Ютуб страшенно пережме й спотворить, тож можу розглядати лише порівняльні скріншоти, але я й в них мало тямлю й часто ніяк не можу знайти різниці між трасуванням та без трасування, та між сусідніми налаштуваннями якості, банально відрізнити взагалі на якому скріншоті якість гірша, а на якому краща.
Просто знаю, що всі розглядають DLSS та FSR як милиці, що погіршують якість поліпшуючи FPS і всі хочуть, щоб тягнуло в нативі без DLSS та FSR, але відяхи надто дорогі й навіть найдорожчі топи у нативному 4K високі FPS не витягують.

Відправлено через 19 хвилин 14 секунд:
Про випадки з 2-5 FPS
odessitmws: 19.03.2023 00:40
Kassatka: 19.03.2023 00:29коли FPS скажімо падає до 2-5

и этот человек рассказывает

Ну а так Core 2 Quad не витягував битви у Rome: Total War з великою кількістю солдат на одній карті, тож FPS падав страшенно до таких цифр, але накази можна віддавати навіть на паузі, тож успішно проводив битви в режимі слайдшоу. Ще на цьому ж Core 2 Quad вже в ремастері цього першоРиму на стратегічній карті, де навантаження на комп незначне, чогось раптом виявив, що страшенно лагає й комп дуже погано і повільно реагує на натискання мишкою. Вивів на екран FPS і несподівано побачив 2 FPS. Виявилось, що займаючись моддингом я ввів чіт-код, який виводить на екран сховану інформацію по ШІ-суперників, а криворукі розробники зробили так, що при цьому FPS чомусь падає разів в десять. Хоча яка різниця для FPS повинна бути чи покаже в інформації про ворожий об'єкт знак питання чи цифру поточної характеристики, якщо для власних об'єктів виводиться така цифра без падіння FPS. Причому на початку гри цей ефект не сильно виникає, а от з накопиченням ходів ситуація різко погіршується. Криворукість розробників, але найбільш яскравий приклад, коли низький FPS переростає в височезний інпутлаг і не дає грати.
Відправлено через 24 хвилини 48 секунд:
odessitmws: 19.03.2023 00:40 и этот человек рассказывает что длсс портит картинку в 4к на качестве
Буду й DLSS юзати звичайно при потребі, я не маю забобонів, що тільки в нативі. Якщо FPS не дотягує, то DLSS завжди допоможе. Це куди ліпше ніж сильно понижувати налаштування якості чи тим більше знижувати розподільчу здатність екрану. Не тільки DLSS Quality, але й DLSS Performance стане в нагоді, якщо не топову карту навантажити променями. Знов-таки аби лишень гра підтримувала цю технологію DLSS, а спробуй віднайди таку гру, коли не трикляті екшени чи шутери. Але для цього вже RTX 4000 не вимагається, й 3000 покоління вистачить.
Yaroslav
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Kassatka: Просто знаю, що всі розглядають DLSS та FSR як милиці, що погіршують якість поліпшуючи FPS
Я навіть на 4090 вмикаю DLSS, просто тому, що воно краще виглядає ніж Native+TAA :up:

Відправлено через 2 хвилини 57 секунд:
Kassatka: Але для цього вже RTX 4000 не вимагається, й 3000 покоління вистачить.
Цілком можливо, що й на 3000-серії офіційно "відкриють" DLSS3
Kassatka
Member
Аватар користувача
Звідки: Курник під Києвом

Повідомлення

Теж вагомий аргумент :up: , зважаючи якими нікчемними й мильними стали нинішні алгоритми зглажування в погоні за продуктивністю.
Востаннє редагувалось 19.03.2023 02:21 користувачем Kassatka, всього редагувалось 1 раз.
vital9y
Junior
Аватар користувача

Повідомлення

Yaroslav: 19.03.2023 02:18
Kassatka: Просто знаю, що всі розглядають DLSS та FSR як милиці, що погіршують якість поліпшуючи FPS
Я навіть на 4090 вмикаю DLSS, просто тому, що воно краще виглядає ніж Native+TAA :up:
В каких играх? 4K?
Yaroslav
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Kassatka: Теж вагомий аргумент :up: , зважаючи якими нікчемними й мильними стали нинішні алгоритми зглажування в погоні за продуктивністю.
Так, SMAA більше не використовують, як на мене найкращий варіант був :up:

Відправлено через 18 хвилин 6 секунд:
vital9y: В каких играх? 4K?
Практично усюди, наприклад GOW. Так, 4К
Vpupkin
Member
Звідки: Dnipro

Повідомлення

Kassatka: 19.03.2023 01:44Телевізор слабеньким залізом вправляється робити уплавнялку для 4K
Как вы думаете сколько весит один сырой кадр в фрейм буфере видеокарты?
Телеку можно опаздывать на 1 секунду и у него больше времени между кадрами.
odessitmws
Member
Аватар користувача
Звідки: ZSU-OD-UA

Повідомлення

Kassatka: 19.03.2023 01:44тож можу розглядати лише порівняльні скріншоти, але я й в них мало тямлю й часто ніяк не можу знайти різниці між трасуванням та без трасування, та між сусідніми налаштуваннями якості, банально відрізнити взагалі на якому скріншоті якість гірша, а на якому краща.
обычное дело если раньше какая то настройка могла поменять всю картинку в разы то нынче бывает что разницы кот наплакал, а фпс в разы режет
вот кстати включенное длсс и выключенное, разница по кадрам и качеству мне нравится :rotate:
спойлер
Зображення
Зображення
Draqoon
Member
Аватар користувача
Звідки: КиyB

Повідомлення

я ще не одної технології длсс не зацінив на власному пк :gigi:
Paradox1306
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

odessitmws: 20.03.2023 19:44
Kassatka: 19.03.2023 01:44тож можу розглядати лише порівняльні скріншоти, але я й в них мало тямлю й часто ніяк не можу знайти різниці між трасуванням та без трасування, та між сусідніми налаштуваннями якості, банально відрізнити взагалі на якому скріншоті якість гірша, а на якому краща.
обычное дело если раньше какая то настройка могла поменять всю картинку в разы то нынче бывает что разницы кот наплакал, а фпс в разы режет
вот кстати включенное длсс и выключенное, разница по кадрам и качеству мне нравится :rotate:
спойлер
Зображення
Зображення
на длсс травка сильно краще виглядає як на мене
Yaroslav
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Paradox1306: на длсс травка сильно краще виглядає як на мене
Дійсно гарний приклад - в нативі якась мішанина з пікселів, з DLSS все чітко :up:
odessitmws
Member
Аватар користувача
Звідки: ZSU-OD-UA

Повідомлення

Paradox1306: 20.03.2023 20:01на длсс травка сильно краще виглядає як на мене
Yaroslav: 22.03.2023 21:55Дійсно гарний приклад - в нативі якась мішанина з пікселів, з DLSS все чітко
давно говорил длсс топчег на 4к мониторах... а то повключают на фулшд 720п натив и наговаривают про мыло
хотя по факту там в динамике даже на длсс производительность можно спокойно играть
Paradox1306
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

odessitmws: 22.03.2023 22:13
Paradox1306: 20.03.2023 20:01на длсс травка сильно краще виглядає як на мене
Yaroslav: 22.03.2023 21:55Дійсно гарний приклад - в нативі якась мішанина з пікселів, з DLSS все чітко
давно говорил длсс топчег на 4к мониторах... а то повключают на фулшд 720п натив и наговаривают про мыло
хотя по факту там в динамике даже на длсс производительность можно спокойно играть
в 2к теж добре себе почуває, граючи не помічаю якогось негативу від використання апскейлу. ну розмови про длсс і мило це або вже особливо стукнуті фанати амд які вірять в "безкоштовно, швидко і якісно" або люди які ще 1.0 понюхали і забули...ну і тролі, куди же без них.
правда з длсс 3.0 вже такого не скажеш, тут все вже важче
Kassatka
Member
Аватар користувача
Звідки: Курник під Києвом

Повідомлення

odessitmws: 20.03.2023 19:44 вот кстати включенное длсс и выключенное, разница по кадрам и качеству мне нравится :rotate:
спойлер
Зображення
Зображення
Я ще розумію, що у DLSS краща чіткість через погані сучасні методи зглажування. Але як так вийшло, що з DLSS набагато більше дрібних деталей, ніж в нативі? :eek: Якщо не приглядатися, то особливої різниці не помічаєш, а от якщо пригледітися, то реально DLSS виглядає краще. Це там де 85 FPS, а не 53 FPS.

Відправлено через 3 хвилини 44 секунди:
Paradox1306: 20.03.2023 20:01 на длсс травка сильно краще виглядає як на мене
А мені не стільки травка впала в око, скільки земличка-багнючка, а також дерева в далині - набагато більш деталізовані. Хоча як на травку пригледітись, то також згоден.
odessitmws
Member
Аватар користувача
Звідки: ZSU-OD-UA

Повідомлення

Kassatka: 22.03.2023 23:08Але як так вийшло, що з DLSS набагато більше дрібних деталей
детализация одна и та же, но там при включении длсс есть еще ползунок добавить резкости вот от нее и кажется лучше
Yaroslav
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

odessitmws: давно говорил длсс топчег на 4к мониторах... а то повключают на фулшд 720п натив и наговаривают про мыло
хотя по факту там в динамике даже на длсс производительность можно спокойно играть
Так, в 4К навіть performance виглядає цілком пристойно. Пройшов так CP2077 майже на ультрах з променями зі стабільними 4К60 G-Sync.
4090 з DLSS3 жме штангу вже під 144 :beer:
Rhizone
Member
Звідки: Житомир

Повідомлення

DLSS3 вже інтегрували в Forza Horizon 5 :up:
eilef
Member

Повідомлення

А может ли вообще сказать как работает это DLSS3? Я раньше пользовался такой функцией как DSR на своем 1080р мониторе, чтобы картинка была более четка. Сейчас например получится поставить на 1080р мониторе условные 1440р + DLSS3 с фрейм генерацией? Или то же самое, но с 4к. Это сработает или нет? Или вообще для Full HD монитора это DLSS 3 не нужно?
Paradox1306
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

eilef: 06.04.2023 23:05 А может ли вообще сказать как работает это DLSS3? Я раньше пользовался такой функцией как DSR на своем 1080р мониторе, чтобы картинка была более четка. Сейчас например получится поставить на 1080р мониторе условные 1440р + DLSS3 с фрейм генерацией? Или то же самое, но с 4к. Это сработает или нет? Или вообще для Full HD монитора это DLSS 3 не нужно?
а карта 4000 серії є що би длсс3 включати?
eilef
Member

Повідомлення

Paradox1306
Предположительно будет. Но интересно ознакомиться с возможностями до покупки.
terminahtor
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

eilef
DLSS3 - це DLSS3, а FG - це FG. FG!=DLSS3. Тобто FG можна використовувати окремо від DLSS в сенсі апскейлу. Іншими словами FG може працювати з нативним розширення екрану. Але для функціонування самого FG треба DLSS3. Трохи заплутано, але десь так:)
спойлер
Зображення
Відправлено через 1 хвилину 52 секунди:
eilef: 06.04.2023 23:05Сейчас например получится поставить на 1080р мониторе условные 1440р + DLSS3 с фрейм генерацией
Теоретично можна. Це ще напевно від конкретної гри залежить. Як варіант можна спробувати через DLDSR встановити більше розширення монітору в системі, і потім в цьому розширенні запустити гру, щоб вона рахувала це розширення за нативне і тоді спробувати ввімкнути FG)

Відправлено через 10 хвилин 40 секунд:
UPD. Спробував, працює, через DLDSR виставив 4к і у грі також 4к, ввімкнув FG, працює, навіть 100+ кадрів малює, але це вже ізврат)
спойлер
Зображення
Відповісти