Что выбрать? Видеокарты + FAQ

Видеокарты, графические процессоры, драйверы
Відповісти
Автор
Повідомлення
StasTODD
Advanced Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Данная ветка посвящена обсуждению различных вопросов связанных с выбором видеокарт.
FAQ:
В: На какие параметры стоит обратить внимание при покупки видеокарты?
О: Стоит обратить внимание на:
1) Объем видео памяти
2) Ширину шины
3) Количество шейдеров
4) Соответственно на частоты компонентов (Видеопамять, GPU, универсальные шейдеры)
5) Энергопотребление
6) В некоторых случаях на тепловыделение.

В: В чем отличие между производителями видеокарт напр. ASUS, MSI, XFX и т.д.?
О: Карты могут отличатся:
1) Комплектом поставки (Игры, переходники, клиенты на скачивания и т.д.)
2) Системой охлаждения
3) Наличием "отборных" чипов, у которых выше разгонный потенциал
4) Разгоном от производителя
5) Разводкой компонентов на РСВ
6) Гарантией от производителя.

В: Совместимы ли видеокарты с интерфейсом PCI-Express 2.0/3.0 с материнскими платами с интерфейсом PCI-Express 1.0 и наоборот?
О: Совместимы. Вот результаты тестов.

В: Карты с каким объемом памяти стоит брать для современных игр?
О: 3Gb - 11Gb
Обзоры и сравнительные тесты:

Тут можно сравнить все карты. (Данное сравнение не даст вам точной информации, так что стоит обратить внимание на материалы лаборатории overclockers.ua)
Обзоры и тесты карт в лаборатории overclockers.ua

Уточнить цены можно тут: http://hotline.ua

Оффтоп строго наказуем, поныть о стоимости и отсутствии наличия - Стоимость комплектухи: прогнозы, мысли, размышления
Покупка б/у видеокарты: стоит-ли и прочие вопросы

Хотите получить адекватные рекомендации - укажите разрешение вашего монитора и желаемое количество кадров, основные игры.
Остальную конфигурацию - по желанию

P.S. ВСЕМ "РАСКРЫВАТЕЛЯМ" ЧИТАТЬ ОБЯЗАТЕЛЬНО! viewtopic.php?p=2761824#p2761824 .
Востаннє редагувалось 31.07.2010 02:49 користувачем StasTODD, всього редагувалось 7 разів.
VovaII
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Melofon
x0taby4
Опасение вызывает то, что умайненный чип никаким ремонтом не омолодить. Разве что снизить частоты и/или андервольтнуть, с целью снизить нагрев, и таким способом замедлить дальнейшую деградацию чипа? Ну и цену снизить. Все таки не новье.
Жаль до сих пор нету данных о скорости деградации чипов от температуры нагрева при работе. В первую очередь интересно форму самого графика посмотреть.
x0taby4
Member
Звідки: Ужгород

Повідомлення

Не думаю що такі дані має навіть виробник. Хоча +- знаючи характеристики тех процесу є можливість вивести теоретичні дані але то гадання на кавовій гущі. Та й зважаючи на те що прототип і серійний зразок різні речі то сенсу чекати кілька років тестуючи продукт в різних умовах та сценаріях до випуску дуже погана ідея, тому що такі продукти дуже швидко застаріває.
Melofon
Member
Аватар користувача
Звідки: Николаев

Повідомлення

x0taby4
Ви наївно вважаєте що на заводі її якось інакше ніж в підвалі ремонтують? :gigi: Взагалі запам'ятайте що при наявності відповідного обладнання хоч і під небом ремонтуйте. :beer:
Ну ну :gigi:
x0taby4
Member
Звідки: Ужгород

Повідомлення

Melofon
Я як працівник (ІТС) на заводі SMT/MCP знаю за що говорю. :rotate: І повірте мені, ніякої принципової різниці немає.
Що тут, що в сервісах, чи як кажуть в підвалах - різниці ніякої немає, як кажуть від слова взагалі. :)

P.S. Хоча якщо ви бачите принципову різницю в паяльних станціях, осцилографах, чи компонентах, або можливо в без свинцевих припоях то тоді так різниця є :gigi:
А по факту все +- одне й те саме, при забезпеченні відповідних профілів температури, та наявності відповідних знань різниці 0 :rotate:
Melofon
Member
Аватар користувача
Звідки: Николаев

Повідомлення

x0taby4: 07.02.2023 09:44Хоча якщо ви бачите принципову різницю в паяльних станціях, осцилографах, чи компонентах, або можливо в без свинцевих припоях то тоді так різниця є
Вижу разницу в разных сервисных, и так же разница в опыте, как можно быть уверенным что это сделали абсолютно правильно и квалифицированным персоналом, я вот сомневаюсь.
x0taby4
Member
Звідки: Ужгород

Повідомлення

Ну так то воно так. Питання тільки в гарантійних зобов'язаннях.
Robostyle
Member

Повідомлення

У меня была только одна теория по поводу именно ЕК 3070/3080/3090 - карты весьма специфические, далеко не для всех, уровень брака и ремонтов ессно ниже. Таким образом может до нас доехали рефабы с восстановлением коробок или протекшего водоблока, а не горелые умайненые франкенштейны? Интересно если б кто под капот глянул

Ибо новых 3080-ЕК в продаже я так и не дождался( за джва года. А 3090 только мельком, в два раза дороже обычных оверпрайснутых 3090
VovaII
Member
Аватар користувача

Повідомлення

x0taby4: 07.02.2023 10:07Ну так то воно так. Питання тільки в гарантійних зобов'язаннях.
А при "відновленні" відеокарт, їх чіпи(ГПУ і ОЗУ) як тестують?
x0taby4
Member
Звідки: Ужгород

Повідомлення

VovaII
Та так само тестером як і при масовому виробництві.
waryag
Member
Аватар користувача
Звідки: Суми

Повідомлення

VovaII: 07.02.2023 07:53Жаль до сих пор нету данных о скорости деградации чипов от температуры нагрева при работе. В первую очередь интересно форму самого графика посмотреть.
По видеокартам может и нет, а по полупроводникам в целом - сорта экспоненты. Если не принять мер, деградировавший чип начинает больше греться, нагрев ускоряет деградацию...
Andikho
Member
Звідки: Україна

Повідомлення

x0taby4: 07.02.2023 07:36при наявності відповідного обладнання
Ключова фраза - в більшості "підвалів" про умовний нижній підігрів ніхто й не чув ніколи :rotate:
Ну а ще можна після "підвальних ремонтів" спокійно побачити незмитий і найдешевший флюс. А так, якщо дотримати всі умови і рівні кваліфікацій, то, в принципі, можна і справді хоч під відкритим небом (насправді ні, але за певних умов - так) ремонтувати +/- як "на заводі".
VovaII
Member
Аватар користувача

Повідомлення

x0taby4: 07.02.2023 14:59Та так само тестером як і при масовому виробництві.
Мабуть під тестером ми розуміємо трохи різні речі?


До речі: порадьте тестер з Аліекспресс?
x0taby4
Member
Звідки: Ужгород

Повідомлення

VovaII
Ну якщо ви про мультиметр говорите то так. Я б показав вам як виглядає стійка але це комерційна таємниця.... :beer:

Відправлено через 4 хвилини 42 секунди:
Andikho
Ви занадто переоцінюєте ремонт в межах заводу. Крім вже занадто специфічного обладнання у вигляді тестової стійки, яку впринципі замінюють стаціонарним пк чи стендом, осцилографами та мультиметрамм, а також набором спеціального софту який замінюється користувацьким ПЗ, все те саме. Різниця в часі. Тобто кілька діб на тести в сервісі/підвалі це кілька хвилин на заводі. :beer:

Відправлено через 24 секунди:
P.S. Іноді і до 30 секунд.

Відправлено через 59 хвилин 9 секунд:
P.P.S в нас юзають такі UNIT UT-71A, та флюки. Проте це справа смаку. Взагалі я люблю осцилографи... :beer:
Vakhos
Junior
Звідки: Кременчук

Повідомлення

Всіх читачів теми вітаю!

Шукаю допомоги в варіантах переходу з відеокарти GTX 1063 на щось новіше та потужніше.
Розглядаю виключно бюджетний сегмент (Умовно до 6-7к гривень), дивлюся б\в сегмент або новий(з додатковим вкладанням коштів, що в данній ситуації доволі критично), але дуже багато думок, які сбивають мене з вибору.
В цілому для моїх потреб на данний момент моєї картки вистачає, але хочу змінити монітор (зараз 19 дюймів 1440х900) на FullHD, але вже в деяких іграх помітна нестача відеопам'яті.
Змінювати свою, умновно, на те саме, тільки з більшим об'ємом пам'яті - теж не хочу, не вважаю це раціональною тратою коштів(Серед таких РХ 474\478\574... та умновна 1066), думав стосовно того аби взяти щось накшталт 1660 супер (нову), або 3050(нову) з додотаковим вкладанням коштів у бюджет, або 1080(ti) - б\в але мені здається ТУТ знайдуться люди, які підкажуть, що можна взяти крутіше та надійніше навіть за мій доволі невеликий бюджет.
Popandopula
Junior
Аватар користувача
Звідки: Chernivtsy

Повідомлення

Мене теж цiкавить щось подiбне за подiбнi грошi - монтування вiдео (Davinci), трохи Fifa та кораблiв :)
UrbanusD
Member

Повідомлення

Погонял свою 1066 в фурмарке 11 минут, хватит? https://ibb.co/FV8b53p Закрытый системник, ничего не настраивал в работе кулеров, просто поставил и прогнал.
P.S. Кстати такой еще вопрос - когда чип в\к хорошо прогревается, метал бекплейта по идее тускнеет?
Nouriel
Member
Аватар користувача
Звідки: Вараш

Повідомлення

Vakhos
нові 3050 і 1660- мусор, з нового треба дивитись від радеон 6600 12к/3060-15к, з бу я б брав шось з новішого покоління та ж 6600/5700/2060 ~8к, 3060- ~10к
Xardas_95
Member
Аватар користувача
Звідки: Центральна Україна

Повідомлення

UrbanusD: 08.02.2023 18:39 Погонял свою 1066 в фурмарке 11 минут, хватит? https://ibb.co/FV8b53p Закрытый системник, ничего не настраивал в работе кулеров, просто поставил и прогнал.
P.S. Кстати такой еще вопрос - когда чип в\к хорошо прогревается, метал бекплейта по идее тускнеет?
у вас згладжування на 8х стоїть, спробуйте погратись з іншими настройками типу 4х/2х чи взагалі його вимкніть - результат по температурі буде інший :shuffle:
Rex
Member

Повідомлення

Vakhos: 08.02.2023 10:02Змінювати свою, умновно, на те саме, тільки з більшим об'ємом пам'яті - теж не хочу, не вважаю це раціональною тратою коштів(Серед таких РХ 474\478\574... та умновна 1066)
Я би брав щось новіше, ці РХ 47Х, 5ХХ застали бум майнингу і там вони всі у відвалі.
1660 і 3050 вони виходять за рамки бюджету. Зараз коштують 12.000+. Я сам обирав і 3050, і 1660. В результаті купитв РХ6600 за 12.800 перед Новим Роком.
UrbanusD
Member

Повідомлення

Xardas_95: 08.02.2023 19:00 у вас згладжування на 8х стоїть, спробуйте погратись з іншими настройками типу 4х/2х чи взагалі його вимкніть - результат по температурі буде інший :shuffle:
Я проверяю состояние старой в\к, думаю ее продать. Вот и проверяю максимальной нагрузкой, а не подбираю оптимальный режим работы :gigi:
Відповісти