Огляд та тестування материнської плати MSI MAG B650M Mortar WIFI для платформи AMD AM5

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Повідомлення
Vpupkin
Member
Звідки: Dnipro

Повідомлення

Предлагаю обсудить Огляд та тестування материнської плати MSI MAG B650M Mortar WIFI для платформи AMD AM5

Прикольная малявка, но с ней не соберёшь приличную игровую систему на воздухе :(
А на воде очень даже можно :)
Dragobes
Member
Аватар користувача
Звідки: Миколаїв

Повідомлення

У меня похожая предыдущего поколения: MSI MAG B550M Mortar. Вполне доволен :beer:
Kib
Member
Звідки: Житомир

Повідомлення

Dragobes: 01.02.2023 15:35У меня похожая предыдущего поколения: MSI MAG B550M Mortar. Вполне доволен
Ви за неї також ~230 баксів відвалили? :gigi:
Dragobes
Member
Аватар користувача
Звідки: Миколаїв

Повідомлення

Kib: 01.02.2023 18:21 Ви за неї також ~230 баксів відвалили? :gigi:
Нет) 155$
ascord
Member
Звідки: Нарния

Повідомлення

Чем эта мать достойна вниманию по сравнению с другими? Тем, что баба выкинули за рекламу?
Mixx
Member
Аватар користувача
Звідки: Чернигов

Повідомлення

Vpupkin
А шо не так з повітряним охолодженням на цій платі?

Радіатори близько до кріплення кулера? Думаю кулер, який туди стане підібрати можна... Чи я ще щось упустив?

Виглядає як досить міцний середняк без явних мінусів, хіба, що поведінка стабілізатора напруги, але то таке, на ам4 купу таких приколів лікували оновленням прошивки.
Melofon
Member
Аватар користувача
Звідки: Николаев

Повідомлення

Интересно вот что, предыдущий обзор платы на этом же чипсете ASUS ROG Strix B650-A Gaming WI-FI показал что там при вроде как более слабом врм у которого 12+2 "фазы" (правильней было написать линий) по 60А каждая и на намного более прожорливом 7950х разгон получился более стабильным чем здесь на шестиядерном 7600х и врм 12+2+1 линий по 80А каждая, вопрос когда уже на наших оверах будут писать сколько реальных фаз а не линий (сколько линий и так видно по кол-ву сборок и катушек), ведь к примеру разница между 6-7-ю удвоенными и 4-мя утроенными есть в пользу первых.
slurpsama
Member

Повідомлення

Melofon: 02.02.2023 07:55 Интересно вот что, предыдущий обзор платы на этом же чипсете ASUS ROG Strix B650-A Gaming WI-FI показал что там при вроде как более слабом врм у которого 12+2 "фазы" (правильней было написать линий) по 60А каждая и на намного более прожорливом 7950х разгон получился более стабильным чем здесь на шестиядерном 7600х и врм 12+2+1 линий по 80А каждая, вопрос когда уже на наших оверах будут писать сколько реальных фаз а не линий (сколько линий и так видно по кол-ву сборок и катушек), ведь к примеру разница между 6-7-ю удвоенными и 4-мя утроенными есть в пользу первых.
так дело же в биосе и LLC
Melofon
Member
Аватар користувача
Звідки: Николаев

Повідомлення

slurpsama

Может быть, но всё же интересует вопрос про реальные фазы, ведь они сильно влияют на стабильность этого самого разгона, кол-во линий мне говорит только про распределение нагрузки, но не про качество напряжения.
Vpupkin
Member
Звідки: Dnipro

Повідомлення

Mixx: 02.02.2023 03:32А шо не так з повітряним охолодженням на цій платі?
Очень мало места, если воткнуть присную видеокарту то некуда пихать дискретный звук, прям под вентили видеокарты в х16 слот разве что, а это тоже не очень, а на воде можно сделать красиво, холодно и без компромиссов.
Alanis
Member
Аватар користувача
Звідки: Славянск

Повідомлення

компактный радиатор с минимальным количеством ребер с внутренней стороны-кажется это ошибка
gelios100
Junior

Повідомлення

Таке питання - чи можна її використовувати зі старими блоками живлення? В мене Chieftec Proton 600S, і там такої кількості пінів для живлення проца немає))) Я так зрозумів, на материнці 1 роз'єм для ядра проца, а інший для відео ядра? А якщо тулити в неї той же R5 7500F, то відповідно і можна не живити додатковий роз'єм?)
Чи це вже я розказав губу?)))
Hottoro
Member

Повідомлення

gelios100
Навіщо вигадувати зайві проблеми які не існують. На материнській платі тільки один 8-піновий роз'єм для додаткового живлення процесора, на вашому блоку живлення є необхідний 8-pin ATX 12В конектор.
gelios100: 07.09.2023 00:17Я так зрозумів, на материнці 1 роз'єм для ядра проца
На класичних материнських платах немає окремих роз'єм для живлення графіки вбудованої в процесор. Для інтегрованої графіки роблять окремі фази живлення, напруга на які, в даному випадку, подається з 8-піновий роз'єма.
gelios100
Junior

Повідомлення

Hottoro: 07.09.2023 01:44 gelios100
Навіщо вигадувати зайві проблеми які не існують. На материнській платі тільки один 8-піновий роз'єм для додаткового живлення процесора, на вашому блоку живлення є необхідний 8-pin ATX 12В конектор.

На моєму БЖ він є 1, а на фото плати їх 2 по 8. Тому і запитав, адже хочу з мого r5 2600 перейти на r5 7500f..
Avenger80
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

gelios100
Раньше был на МП один 4-х контактный разъем для проца, когда появился 8-ми контактный все спрашивали, а что делать, если у меня на БП только 4-х контактный - говорили втыкай так - всё будет ОК. Теперь уже 16-контактный разъём CPU (для чего столько?) и 8-ми контактные БП... Прогресс не стоит на месте. :)
Hottoro
Member

Повідомлення

gelios100
Вибачаюсь у MSI MAG B650M Mortar WIFI дійсно два роз'єма живлення процесора, випадково специфікацію MSI MAG B550M дивився.

Виходячи з власного досвіду на материнській платі ASRock, яка має два 8+6 роз'єма, з процесором 7600X, до блоку живлення підключено тільки 8-pin роз'єму, все працює стабільно. В інструкції до плати прямо написано 6-pin роз'єм бажано, але не обов'язково підключати.

Для процесорів з споживанням до 150 ват, одного 8-pin роз'єма достатньо. Якщо браті Ryzen 7ххх серії процесорів, то все включно до Ryzen 9 7900 буде нормально працювати від одного 8-pin роз'єма , при умові що блок живлення нормальний, без зайвої економії на дротах та компонентної бази.
Avenger80
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

Hottoro
А почему у Интела, к примеру, 11 серия имела 8-ми контактный разъём? У 11 серии, что не проц - то точно более 150Вт был (где-то под 200Вт так были и более). :) В общем, новые веяния технологий.
Melofon
Member
Аватар користувача
Звідки: Николаев

Повідомлення

Hottoro: 07.09.2023 09:50яка має два 8+6 роз'єма
8+6 не бывает, бывает 8+4 на моей Асус стрикс В550-А
gelios100
Junior

Повідомлення

Avenger80: 07.09.2023 09:57 Hottoro
В общем, новые веяния технологий.
Скоріше запас на майбутні покоління проців)) вийде якийсь R9 100500X, а йому потрібно 500Вт, тоді що робити :)
Hottoro
Member

Повідомлення

Melofon: 07.09.2023 12:388+6 не бывает, бывает 8+4 на моей Асус стрикс В550-А
Ви праві в мене також 8+4.
Avenger80: 07.09.2023 09:57У 11 серии, что не проц - то точно более 150Вт был (где-то под 200Вт так были и более).
Цікаво Intel для i9-11900KF заявляє трохи інші цифри https://www.intel.com/content/www/us/en ... w=11900KF , які вписуються в 150 ват.
Відповісти