Подборка комплектующих. Вопросы/ответы (часть 2)

Общие вопросы по настройке и разгону. А также прочие околокомпьютерные вопросы
Відповісти
Автор
Повідомлення
Moderator
Moderator

Повідомлення

Эта тема предназначена для вопросов связанных с апгрейдом, выбором комплектующих, подбором систем в целом.

Прежде чем задать свой вопрос, стоит ознакомиться с FAQ.

Зображення

Замечу, эта тема предназначена для "комплексных" вопросов. Для выбора и советов по одиночным комплектующим существуют спец.ветки:
Выбор корпуса и БП
Процессоры
Материнские платы
Оперативная память
Видеокарты

Игнорирование правил конференции наказывается

Флуд, оффтоп и фанатизм будут удаляться с ВЫДАЧЕЙ ПРЕДУПРЕЖДЕНИЙ!

Написать отзыв/жалобу/пожелание по действиям куратора можно в теме: Кураторы тем

Подборка комплектующих. Вопросы/ответы часть 1
Alexandro
Junior
Звідки: Львів

Повідомлення

DDR5 приблизно в два рази дорожча за DDR4, а приріст продуктивності в іграх невеликий.
Звісно, материнку можна взяти і за 20к, але мій бюджет не безмежний.
Дякую за відповіді, але цікаво було би почути якісь конкретні варіанти.
SergN
Member
Звідки: Kyiv

Повідомлення

Alexandro: 03.02.2023 01:16Звісно, материнку можна взяти і за 20к, але мій бюджет не безмежний.
Так в тому-то і мова, що не треба її брати ні за 20, ні за 8, коли бюджет обмежений. Просто треба визначитися з конкретними вимогами до неї, які фічі вона має мати (а не загальна "надійність"), і за решту не переплачувати.
Alexandro
Junior
Звідки: Львів

Повідомлення

SergN: 03.02.2023 01:25 Просто треба визначитися з конкретними вимогами до неї, які фічі вона має мати (а не загальна "надійність"), і за решту не переплачувати.
Вимога до системи одна - ігри в FullHD, оскільки навряд чи найближчим часом я братиму якийсь інший монітор.
Можете порадити якісь конкретні комплектуючі (процесор, материнка, пам'ять)?
SergN
Member
Звідки: Kyiv

Повідомлення

Alexandro: 03.02.2023 01:36Можете порадити якісь конкретні комплектуючі (процесор, материнка, пам'ять)?
Пам'ятаючи про бюджет і те, що треба залишити ще щось на ССД, будемо вчитися сортувати по ціні від найменшої ;) :
https://hotline.ua/ua/computer-processo ... 000593wof/ 9,5кгрн
https://hotline.ua/ua/computer/materins ... rt=priceUp зверху кілька позицій материнок, що можна взяти за 7 кгрн. Чесно - цей 6-ядерник потягне будь-яка з того переліку.
І тут підбираємося до ДДР5 зі її "страшнючою" ціною. :) Звісно, що можна радити відразу високочастотний набір з низькими таймінгами, і ось цим якраз і відлякує ДДР5. Але ж пам'ятаємо, ми намагаємося хоч "однією лапкою" влізти на платформу АМ5 з цим бюджетом.
Тому взявши навіть 2 планки по 16Гб 4800Мгц за 2100 грн кожна https://hotline.ua/ua/computer-moduli-p ... 480016g-r/ (там ще кілька є інших виробників, але пардон, довго не вибирав, вже занадто пізно, очі злипаються), ми ще в бюджеті і можемо дозволити АМ5. При бажанні можна буде спробувати розігнати/знизити таймінги.
Щось типу 21к бюджету вже спустили, залишилось вибрати прийнятний кулер (та хоч навіть якийсь простий айді-кулінг), і ССД. Як бачте, в бюджеті 25к ви можете отримати набагато цікавіший варіант, аніж і5-12400. :)
x0taby4
Member
Звідки: Ужгород

Повідомлення

SergN: 02.02.2023 23:33 А яка логіка в тому, щоб під 12400 брати плату за 8 кгрн., залишаючись на ДДР4? Та чого там дешевити, можна ж і за 300 баксів материнку підібрати під 12400, але вище можливостей 12400 не стрибнеш.
Це при тому, що на АМ5 материнки починаються від 7кгрн, ще і кожна вільно потягне 7600х (9,5кгрн). Залишилось трохи до ДДР5 дотягнути, і отримуємо систему на 6-ядернику з іншої ліги.
Та навіть, залишаючись в межах 1700 сокету, перерозподіли ті вкладення на проц+материнку на той же i5-13500 (від 10,5 кгрн) і материнку на В-чіпсеті до 5кгрн, сумарна продуктивність системи буде кращою.
Не всі мають бажання гратись в розгін. Та й не завжди потрібно. Я особисто профільною системою як слон задоволений і мп в мене далеко не дешева. :beer:

Відправлено через 5 хвилин 53 секунди:
Alexandro: 02.02.2023 20:31 Добрий вечір.
Питань є декілька.
1. Яку материнську плату підібрати під мій процесор? Материнки я шукав в основному по відгуках в інтернеті. Можливо, є якісь кращі рішення під i5 12400?
2. Чи є сенс брати накопичувач М2 під ігри? Наприклад, під систему виділити 200 ГБ і ще 800 під ігри.
Цікаво почути думку експертів.
Зарання дякую за відповіді! Всім мирного неба і спокійного вечора!
Залежить від того що буде наступне на апгрейд, якийсь умовной ой7 чи 9 то економити не варто як на мене, Та й вайфай й блютуз хороша штука.
Не варто, краще якийсь 250-500гб на систему, та ссд типу 2.5 для іграшок.
acm_fan
HWBOT OC Team
Аватар користувача
Звідки: Днепр

Повідомлення

Alexandro: 02.02.2023 20:311. Яку материнську плату підібрати під мій процесор? Материнки я шукав в основному по відгуках в інтернеті. Можливо, є якісь кращі рішення під i5 12400?
2. Чи є сенс брати накопичувач М2 під ігри? Наприклад, під систему виділити 200 ГБ і ще 800 під ігри.
1. Под такой проц маму можно сильно дешевле и кулер проще = экономия денег.
Если деньги всё же есть, то тогда их сразу пускать на 13400(F) и / или DDR5, а не в маму под игро-систему с переплатой ни за что.
Если денег все же лишних нет, а хочется баланса, то смотреть на 5700X и снова же - мать под него (AM4) сильно дешевле можно брать.
Опережая публику, 5800X3D будет неким потолоком "на будущее" в такой сборке, хотя в том будущем никакого резона на него переходить уже не будет.
2. Конечно да. Но игра от игры реагирует на SSD по-своему. Где-то отличный буст, а где-то символический (на youtube есть тесты всего популярного).

Отправлено спустя 2 минуты 49 секунд:
SergN: 03.02.2023 02:02влізти на платформу АМ5 з цим бюджетом
Чтобы что? Пока не вышли A620 (а ещё посмотрим на цены), про дешёвые сборки можно и не начинать. Мамы слишком дорогие, особенно из расчёта под 7600X. FPS/$ получится полностью бредовым, не забываем что у пана вообще 580 :rolleyes:

Отправлено спустя 5 минут 51 секунду:
x0taby4: 03.02.2023 07:35Залежить від того що буде наступне на апгрейд
ВК
x0taby4: 03.02.2023 07:35якийсь умовной ой7 чи 9
Нет.
Когда наступит время менять ЦП - будет меняться вся сборка (платформа).
Даже с самым простым обсуждаемым 12400: его хватит на приличный промежуток времени.
Хватит уже закапывать деньги в маму для ЦП которых нет и не будет (через 2-3 года их никто не купит).
Посмотрите для примера цены на вторичке 9900K - и как? Все прямо массово на него обновляются :laugh: Новый 5700X проще взять, особенно если стояло что-то "народное" в стиле 9100F или 9400F на соответствующей (начальной) маме.
x0taby4
Member
Звідки: Ужгород

Повідомлення

Чому не куплять, на ам4 до цих пір шукають 3600 на ам4 і нічого. Не потрібно дивитись на тих хто в перегонах апгрейд заради апгрейду бере участь, а заміна корки 5 12400 на якийсь 7 за два три буде норм.
Alexandro
Junior
Звідки: Львів

Повідомлення

x0taby4: 03.02.2023 07:35 Не всі мають бажання гратись в розгін. Та й не завжди потрібно. Я особисто профільною системою як слон задоволений і мп в мене далеко не дешева. :beer:
Ви праві, в мене нема бажання гратися в розгін. Часу для ігор буде не так багато, власне через брак часу не виходить нормально підібрати систему. Тому і пишу сюди) В космос на майбутній системі я не збираюсь літати, але час від часу поринути у віртуальні світи було б непогано)
Системи на AMD дуже нагріваються, судячи з відгуків користувачів, тому вибір і було зроблено на i5.
Avenger80
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

Alexandro
Не то что они больше нагреваются - это далеко не факт, а может и наоборот, дело в другом - системы на AMD, судя по моим наблюдениям за форумом на протяжении нескольких лет - более капризны и нестабильны и всё время эта капризность направлена в сторону взаимодействия с ОЗУ. Чуть ли не каждая первая проблема - не хочет запускаться с таймингами такими, перезагружается, нестабильна. Понижай напряжение, играйся с напряжением - и так каждый пост...
SergN
Member
Звідки: Kyiv

Повідомлення

x0taby4: 03.02.2023 07:35Не всі мають бажання гратись в розгін
Не зрозумів, до чого цей комент під цитатою мого посту? Я десь в ньому розгін пропонував?

Відправлено через 3 хвилини 33 секунди:
acm_fan: 03.02.2023 07:57Чтобы что?
Щоб отримати більш потужній процесор/систему за ті ж гроші, що тут пропонували зарити під 12400.
А так прекрасно згоден, що на материнку немає сенсу закопувати гроші, що в попередніх постах і доводив, критикуючи материнку за 8к під 12400.
Alexandro
Junior
Звідки: Львів

Повідомлення

Avenger80: 03.02.2023 10:37 Не то что они больше нагреваются - это далеко не факт, а может и наоборот, дело в другом - системы на AMD, судя по моим наблюдениям за форумом на протяжении нескольких лет - более капризны и нестабильны и всё время эта капризность направлена в сторону взаимодействия с ОЗУ. Чуть ли не каждая первая проблема - не хочет запускаться с таймингами такими, перезагружается, нестабильна. Понижай напряжение, играйся с напряжением - и так каждый пост...
От якраз гратися з налаштуваннями напруги, таймінгами і т.д. я не хочу.
Краще вже переплатити в розумних межах і отримати стабільну систему, як то кажуть, з коробки.
І брати комплектуючі з найдешевших не дуже хочу. Як показує досвід те, що коштує найдешевше, не завжди дає якість.

Отправлено спустя 6 минут 49 секунд:
Головна вимога до системи - стабільність без танців з бубном.
Nouriel
Member
Аватар користувача
Звідки: Вараш

Повідомлення

Alexandro
досвід не ревалентний, це суб'єктивщина, у мене в знайомої з компом проблеми, а там 12900 + GIGABYTE Z690 AORUS ELITE AX и Corsair Vengeance, тупо комп з всього дорого і сині екрани сипле дай боже

Відправлено через 13 хвилин 42 секунди:
І я не розумію повідомлення деяких людей які думають що купити дорогу материнську плату і не розганяти норм, а купити дешевшу і не розганяти зашквар, і якщо купувати на платформі амд потрібно обов'язково сидіти і ковирятися в розгоні в таймінгах.

Народ ви шо курите?
Avenger80
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

Nouriel
И может быть виной как всегда память - какая-то несовместимость - просто зачем покупать всякие Corsair - ну это лично я так думаю... :) На счёт AMD - платформа AMD по жизни была всегда с разблокированным множителем и платформа для энтузиастов - вот отсюда и появляется куча проблем на форумах - в стоке, наверное ни у кого ничего не работает - все начинают сразу гнать и подкручивать тайминги и всё такое - может из-за этого я и вижу кучу вопросов на эту тему и проблем. На Интел, как я понял, в основном - собрал, XMP выставил - и всё. А может я и не прав, но на Интел прошли времена I5 2500k, 2600k - когда купил, разогнал на 1,1-1,3Ггц выше номинала и радуешься - какой-то крутой оверклокер. :gigi: Сейчас это турбобусты и поверлимиты... Которые сами уже типа разгон.
x0taby4
Member
Звідки: Ужгород

Повідомлення

Стабільність поняття відносне. Хтось женеться за 250кс на фуллхд з матрицею в 75 герц, навіщо незрозуміло. Хтось пропонує той же 13500, але яка принципова різниця з 12400 для рядового користувача незрозуміло :spy:
Замінити мою профільну ВК, на тудж 5700хт і вперед в 2к бавитись.
АМД слизька тема. Особисто нічого не маю проти в самого резервний пк на 3600. Проблем з ним не бачу. А взагалі суб'єктивна моя думка купляти зараз щось краще за 12400 сенсу немає. Хоча в кожного свої смаки та запити. Я особисто дочекаюсь свою воду та й тут на форумі від пана мафана ВК одну заберу, подивлюсь що там буде з моїм бюджетом.
er[socrates]
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

если для игрулек или домашней медиатеки/серфинга в инете, то 12400 или 3600/5600 за глаза хватит. лучше конечно 12600 смотреть, он через 5 лет будет более шустрым.
если для каких-то проф. задач, то тут уже надо смотреть на то, что требуется софту.
Andikho
Member
Звідки: Україна

Повідомлення

x0taby4: 03.02.2023 13:58Стабільність поняття відносне.
Яким чином стабільність може бути відносною? Система або стабільна, або ні. Швидкодія - інша річ, тут уже згоден - все відносно запитів сприймається.
x0taby4: 03.02.2023 13:58Хтось женеться за 250кс на фуллхд з матрицею в 75 герц, навіщо незрозуміло
Тому що окрім зміни кадрів на моніторі є іще така річ як затримка вводу. Більше фпс - менше затримка. Знову ж таки, це не всюди актуально, не всім потрібно, але є ситуації де це критично - доприкладу можу навести асето корсу - там різниця між 60 і 100 фпс дуже помітна, незважаючи на 60 Гц монітор. В майкрософт флай сімулятор теж відчувається різниця. Але знову ж - це все вже відносно і суб'єктивно.
x0taby4: 03.02.2023 13:58АМД слизька тема.
Аргументуйте.
Avenger80: 03.02.2023 13:22платформа для энтузиастов - вот отсюда и появляется куча проблем на форумах
Проблема не в тому, що люди починають щось крутити, а в тому, що вони подивилися техно-блогерів з ютуба, які на топовому залізі мають цифри і думають, що і дешманські комплектуючі так само можуть і, абсолютно не занурившись у те, що вони роблять, починають бездумно крутити параметри. З Інтеловськими платформами цього менше, бо банально за відносно невеликі гроші там не купиш платформу, де можна щось крутити, тому і відповідних тем сильно менше. Хоча і про них є, до прикладу кілька днів тому була тема, де людина щиро не розуміє, чому це у нього чотири планки озп з 10850к на 4000 не хочуть працювати, адже на 3000 вони працюють, якщо по дві, то 4000 теж працюють, а от 4 не працюють - чого би це раптом?
all2001
Junior

Повідомлення

Колеги, всім доброго вечора.
Звертаюсь по допомогу. Мій старенький комп починає помирати, тому шукаю йому притомну заміну. Наразі у мене така конфігурація:
Core i5 4570
Radeon R7 260X
GIGABYTE H87-HD3
БЖ не пам'ятаю який
На момент придбання (2013) це був впевнений середнячок за свої гроші - 700 у.о.
Підкажіть будь ласка, чим на даний момент його можна замінити, приблизно за ті самі гроші ~30к гривень.
В основном працюю за ним, але іноді полюбляю поганяти в бф1. Тож хотілося б щоб новий бф 2042 також можна було поганяти чи принаймні спробувати. Особливих вимог до якості графіки немає - я слєпошарий, так шо оті всі трейси все одно не побачу. Також розумію, що скоріш за все потрібен і новий корпус і БЖ.
Вобщем, питання просте - яка наразі оптімальна конфігурація за такі невеликі гроші?
Всім дякую заздалегідь.

Відправлено через 31 хвилину 43 секунди:
Ось приблизно підібрав таке:
Процесор Intel Core i5-12400F s-1700 2.5GHz/18MB BOX (BX8071512400F)
Материнська плата Asus Prime B660M-K D4 s-1700 B660
Модуль пам'яті Kingston Fury DDR4 16GB 2x8GB 3200MHz Beast Black (KF432C16BBK2/16)
Відеокарта Asus PCI-E GeForce RTX3060 LHR 8GB DDR6 (DUAL-RTX3060-O8G)
Корпус 2E BASIS б/БЖ Black (2E-RD850)
Блок живлення 700W Chieftec GPS-700A8

Сумано вийшло 32к гривень, тобто приблизно в бюджет попадаю. Хіба що не знаю навіщо мені материнсьа плата Prime )))
Що скажете, панове?
The_Rusik
Member
Звідки: UA

Повідомлення

all2001
Память лучше сразу 32гб взять и видеокарту если 3060, то только на 12гб. На 8гб то порезанная.
oversmoke
Member
Аватар користувача

Повідомлення

all2001

Зображення


https://hotline.ua/buymatrix/fc902e8eaf9457e615d0/

Отправлено спустя 1 минуту 18 секунд:
кулер есть?
https://hotline.ua/ua/computer-kulery-i ... k-4-bk021/
Безвесть
Member
Звідки: Чернігів

Повідомлення

The_Rusik: 03.02.2023 22:41 all2001
Память лучше сразу 32гб взять и видеокарту если 3060, то только на 12гб. На 8гб то порезанная.
у що треба грати щоб знадобилося 32гб?)
Відповісти