Огляд і тестування бездротового маршрутизатора ASUS 4G-AX56 зі підтримкою Wi-Fi 6 та можливістю роботи в стільникових мережах LTE

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Повідомлення
n+gibat[]r
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Предлагаю обсудить Огляд і тестування бездротового маршрутизатора ASUS 4G-AX56 зі підтримкою Wi-Fi 6 та можливістю роботи в стільникових мережах LTE

Еще бы питание через USB-C сделали, чтобы не покупать китайский переходник для подключения к повербанку, и было бы хорошо.
Hotspur
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Дуже дорого
Rumex
Member
Аватар користувача
Звідки: Одесса

Повідомлення

В большинстве роутеров с симкой нет usb и это очень печально. Роутер за почти 200$ без usb, ну что за бред.
master
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

Hotspur: 09.01.2023 12:06 Дуже дорого
А скільки "не дорого"? Чи може є інші роутери з SIM-картою і wifi6?

Відправлено через 1 хвилину 16 секунд:
Rumex: 09.01.2023 12:58 В большинстве роутеров с симкой нет usb и это очень печально. Роутер за почти 200$ без usb, ну что за бред.
Слушне зауваження, Я один такий знаю. А для чого вам порт USB, якщо не секрет?
Hotspur
Member
Аватар користувача

Повідомлення

master: 09.01.2023 16:12А скільки "не дорого"? Чи може є інші роутери з SIM-картою і wifi6?
питання нащо зараз в нашій країні роутер з sim картою. він не потрібен

Відправлено через 31 секунду:
master: 09.01.2023 16:12А для чого вам порт USB, якщо не секрет?
принтери на флешка чи ШДД
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

master: 09.01.2023 16:12Чи може є інші роутери з SIM-картою і wifi6?
Повно їх. У тплінка, у хуавея, у контори, котру не варто називати, навіть у мікрота є. Правда вони не дешевші.
У хуавея з мікротом є навіть з 5G на борту.

Відправлено через 2 хвилини 53 секунди:
Hotspur: 09.01.2023 16:32питання нащо зараз в нашій країні роутер з sim картою. він не потрібен
А Маск, скотиняка, теж з wifi6 не хоче випускати :D
Kotya
Member
Аватар користувача
Звідки: Одеса Україна

Повідомлення

Опція актуальна.
Ціна - ну як за нишову предтопову.
Як завжди, можна бідкатись.

Дякую за огляд :beer:
master
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

Hotspur: 09.01.2023 16:32
master: 09.01.2023 16:12А скільки "не дорого"? Чи може є інші роутери з SIM-картою і wifi6?
питання нащо зараз в нашій країні роутер з sim картою. він не потрібен

Відправлено через 31 секунду:
master: 09.01.2023 16:12А для чого вам порт USB, якщо не секрет?
принтери на флешка чи ШДД
Аж цікаво, чому не потрібний в Україні зараз роутер з SIM-картою? Чи ви не з України теоритезуєте?

Відправлено через 3 хвилини 48 секунд:
Scoffer: 09.01.2023 16:39
master: 09.01.2023 16:12Чи може є інші роутери з SIM-картою і wifi6?
Повно їх. У тплінка, у хуавея, у контори, котру не варто називати, навіть у мікрота є. Правда вони не дешевші.
У хуавея з мікротом є навіть з 5G на борту.
Спеціально подивився: в TP-Link немає wifi6, в microtik є, але там і ціна не $190. В хуавея точно є, недивися, але навіть не сумніваюся. А контора, що не варто називати, то кінетік? То в них немає wifi6, тільки wifi5, але з USB.

Відправлено через 4 хвилини 13 секунд:
Scoffer
А в huawei теж виявляється немає моделей з 4G та wifi6. Є оцей https://consumer.huawei.com/ua/routers/4g-router-3pro/, але підтримує тільки wifi5
Hotspur
Member
Аватар користувача

Повідомлення

master: 09.01.2023 20:57Аж цікаво, чому не потрібний в Україні зараз роутер з SIM-картою? Чи ви не з України теоритезуєте?
при відключеннях світла за 30-90 хвилин зникає мобільний інтернет. тому значно краще оптика ніж такі роутери.
master
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

Hotspur: 09.01.2023 21:18
master: 09.01.2023 20:57Аж цікаво, чому не потрібний в Україні зараз роутер з SIM-картою? Чи ви не з України теоритезуєте?
при відключеннях світла за 30-90 хвилин зникає мобільний інтернет. тому значно краще оптика ніж такі роутери.
Не скрізь і назавжди. В Києві при планових відключеннях мобільний інтернет працює непогано, принаймні, 3-4 години спостерігається. Після обстрілів і відсутності електрики протягом доби - так, є проблеми.
Оптику в Києві не скрізь підключиш, як не дивно, виявилося що PON ніхто не розвивав і зараз навіть при бажанні і грошах цього не зробиш. Лишається укртелеком з їх ADSL....
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

master
https://consumer.huawei.com/en/routers/ ... o-2/specs/
https://www.tp-link.com/us/deco-mesh-wi ... co-x20-4g/
https://www.netgear.com/home/mobile-wif ... ts/mr5200/
і далі мені лінь гуглити
коротше альтернативи існують, не унікальний пристрій, майже кожна контора встигла випустити свій варіант
ну а щодо ціни то я так і написав, не дешевше

походу асус взагалі самий дешевий серед них :laugh:
Востаннє редагувалось 09.01.2023 21:41 користувачем Scoffer, всього редагувалось 2 разів.
Hotspur
Member
Аватар користувача

Повідомлення

master: 09.01.2023 21:27Не скрізь і назавжди.
у Київстара станцій з генераторами 5%, про це є статті можна погуглити. батареї заряджаються добу дві - тому це так не працює

Відправлено через 1 хвилину 3 секунди:
master: 09.01.2023 21:27Лишається укртелеком з їх ADSL....
це до речі саме дешеве. оптику тягнути за свій рахунок дорого
master
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

Scoffer: 09.01.2023 21:32 master
https://consumer.huawei.com/en/routers/ ... o-2/specs/
https://www.tp-link.com/us/deco-mesh-wi ... co-x20-4g/
https://www.netgear.com/home/mobile-wif ... ts/mr5200/
і далі мені лінь гуглити
коротше альтернативи існують, не унікальний пристрій, майже кожна контора встигла випустити свій варіант
ну а щодо ціни то я так і написав, не дешевше

походу асус взагалі самий дешевий серед них :laugh:
А, так я дивився серед офіційно доступних в Україні. І по факту, виходит, що asus не дуже й дорого?

Відправлено через 3 хвилини 12 секунд:
Hotspur: 09.01.2023 21:37
master: 09.01.2023 21:27Не скрізь і назавжди.
у Київстара станцій з генераторами 5%, про це є статті можна погуглити. батареї заряджаються добу дві - тому це так не працює

Відправлено через 1 хвилину 3 секунди:
master: 09.01.2023 21:27Лишається укртелеком з їх ADSL....
це до речі саме дешеве. оптику тягнути за свій рахунок дорого
В режимі "2години світло є/12 годин немає" дійсно мобільні оператори не зможуть працювати, але в такому режимі хто буде працювати?
Я більше про сценарій короткочасної відсутності світла.
Rumex
Member
Аватар користувача
Звідки: Одесса

Повідомлення

master: 09.01.2023 21:27 Лишається укртелеком з їх ADSL....
:eek: Господи я думал он уже давно умер, тем более в Киеве... оказывается люди ещё дсл пользуются. Может ещё диалап у кого работает ? :insane:
n+gibat[]r
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Rumex: 10.01.2023 02:37
master: 09.01.2023 21:27 Лишається укртелеком з їх ADSL....
:eek: Господи я думал он уже давно умер, тем более в Киеве... оказывается люди ещё дсл пользуются. Может ещё диалап у кого работает ? :insane:
За дауншифтеров слыхали? :laugh: Вот они сидят :gigi:
The_Rusik
Member
Звідки: UA

Повідомлення

n+gibat[]r
Как же я завидую им. Я вот не умею ценить то, что есть :weep:

Хотел поиграть, купил ноутбук, поиграл месяц. И если играю, то через силу. И ищу отмазки, что экран маленький, видеокарта слабая (1650), но играю в старые игры, которые и эта карта тянет отлично, и телевизор есть куда подключить. Давай собирать ПК… Собрал, уже даже винду на флешку записал, но пропало желание даже включать ПК, уже хочу что-то другое. Давай смотреть про велосипеды, вроде понравилось. Купил велосипед, покатался месяц, теперь стоит без дела. Хочу мотоцикл, но знаю что он так же будет стоять… Как это исправить? С тем же ПК, собирать его типа для игр было намного интереснее чем играть на нем. Или не могу игры найти для себя. Так как пропустил много игр и в голове заложено, сто сначала нужно пройти старые по порядку, чтобы начать новые.
st17
Junior

Повідомлення

Hotspur: 09.01.2023 21:18
master: 09.01.2023 20:57Аж цікаво, чому не потрібний в Україні зараз роутер з SIM-картою? Чи ви не з України теоритезуєте?
при відключеннях світла за 30-90 хвилин зникає мобільний інтернет. тому значно краще оптика ніж такі роутери.
Та ні, не зникає, саме тому і очевидно шо це у вас суто теоретичні якісь накиди неясно чому. Будь ласка, не коментуйте в темах, де у вас нема досвіду.
У Києві мобільний інтернет дає можливість працювати ще годинами після відключень. У мене самого 4ж модем, і там де телефон вже навіть повідомлення в чаті не може завантажити - модем може дати якість достатню для відеодзвінків. Це реальний досвід. Були дні після ранкових та денних обстрілів, де я переключався на мобільний інтернет і працював до кінця дня без світла.
Так, це не 200% гарантія, так, це залежить від місця і оператора, але те що модем з антеною це на голову краще ніж "розшарити точку з телефону" - це факт.

Також лишив модем з антеною батькам у село в чернігівській області. Вишка КС у них прямо в селі. Раніше при відключеннях нічого неможливо було відправити навіть у вайбері, а зараз працює відеозв'язок, а вони собі дивляться ютубчик. Так, не ідеально, часом обривається, але зв'язок є. Якось при відключенні я навіть подзвонити не міг - просто тупо нема зв'язку з вишкою, а батько в цей час дивився онлайн футбол.
Ну і модем видає реальних 40мбіт, з телефону такого також не бачив, ось перевіряв на днях якраз: https://www.speedtest.net/result/14173950723
Hotspur
Member
Аватар користувача

Повідомлення

st17: 10.01.2023 12:37Та ні, не зникає, саме тому і очевидно шо це у вас суто теоретичні якісь накиди неясно чому. Будь ласка, не коментуйте в темах, де у вас нема досвіду.
У Києві мобільний інтернет дає можливість працювати ще годинами після відключень.
не пиши дурниць.
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

st17
Не знаю як там в вашому Києві, а в Дніпрі як тільки почались відключення світла, то працювати з мобільного стало неможливо прямо одразу.
Якщо пощастить то можна новини з телеги з пінгом хвилин в 5-10 почитати.
Навіть коли є світло на вишках, то швидкість 4жо в моїх локаціях добре якщо до 200 кілобіт доходить. А як нема, то і 2 кб/с бува :horror:
Sanьka
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Kotya: 09.01.2023 18:56Опція актуальна.
Ціна - ну як за нишову предтопову.
Як завжди, можна бідкатись.
Ти на Хокку перейшов? :D
Відповісти