Выбор БП

Куратор теми: Melofon
Корпуса и источники питания
Відповісти
Автор
Повідомлення
Melofon
Member
Аватар користувача
Звідки: Николаев

Повідомлення

Данная тема предназначена для обсуждения и выбора конкретных моделей блоков питания для ПК.

PSU Tier List (список по эшелонам БП)

Рекомендации по моделям БП с информацией по каждому в виде таблицы

Рекомендации по моделям БП с информацией по каждому в виде текста

Под чьими наклейками производятся БП (ОЕМ-производители)

Шумовая сертификация (оценки) БП по CYBENETICS

Похожие темы:
Хватит ли блока питания?
Вентиляторы + FAQ. Выбор, обсуждение.
Корпуса
Выбор вентилятора в БП
Писк свист гул шум треск и прочие эффекты в блоке питания

Пожалуйста сформулируйте вопросы согласно шаблону, это поможет сэкономить ваше и наше время.
Правильная формулировка вопросов по шаблону:
спойлер
- Укажите конфигурацию ПК.
- Наличие/отсутствие разгона.
- Бюджет на покупку БП ( можно ли двигаться в большую сторону или нет ).
- Планируется ли апгрейд процессора и/или видеокарты. Если да, то примерный уровень апгрейда.
- Укажите нужно ли наличие таких фишек БП как:
- Сертификат КПД 80+ ( 80+, Bronze, Silver, Gold, Platinum, Titanium ).
- Полу-модульность ( часть кабелей отсоединяются от БП ).
Полная модульность ( все кабели отсоединяются от БП ).
- Полу-пассивный режим работы вентилятора ( при маленьких нагрузках таких как рабочий стол, использование браузера, просмотра видео и других не ресурсоемких задачах вентилятор не крутится и включается только по достижении определённого процента мощности или по достижении определённой температуры ).
- Когда задаете вопросы по конкретным бп обязательно пишите названия моделей правильно и полностью !!! (Это упростит нашу помощь вам и в будущем поиск по теме).
Игнорирование правил конференции наказывается
Востаннє редагувалось 02.11.2023 16:24 користувачем Melofon, всього редагувалось 25 разів.
Caesar
Member
Аватар користувача
Звідки: Горішні Плавні - Одеса

Повідомлення

Stamb, зовсім поряд: Seasonic 12VHPWR Cable.

Відправлено через 24 хвилини 17 секунд:
FOZZIEGW: 30.11.2022 23:22Бывает и при включенном щелкает но не часто, ...
Старт вентилятора в гібридному (напів-пасивному) режимі. Перемкніть режим - вентилятор працюватиме постійно і тихо, клацання під час роботи зникне. При вмиканні/вимиканні (вході/виході в/з режиму сну) залишиться.
Це вимикання з зупинкою (заморожування стану) ОС і всіх відкритих вікон та програм, без закриття (завершення) - з відновленням їх стану "одразу" після вмикання, замість нового старту і відкриття всього набору.

Відправлено через 53 хвилини 54 секунди:
Volodya811: 30.11.2022 22:33При переході лінійно-інтерактивного ДБЖ на батарею, мій блок живлення ... починає гудіти. Типу, як трансформатор. Все працює нормально, але я хвилююся, що "вкорочую віку" своєму дорогому БП.
Ви впевнені, що гуде саме БЖ? ДБЖ поряд з БЖ?
З напругою з мережі ДБЖ (за винятком "онлайн" типу) нічого не робить, передає одразу на вихід, ніякого гудіння не буде. Може клацати (із звуковим сигналом) стабілізатор в ДБЖ з AVR, коли напруга нижча або вища.
Коли напруга в мережі зникає, в ДБЖ вмикається в роботу схема живлення від батареї, саме вона добре гуде, а в потужних моделях ще й вентилятор.
Відтягніть ДБЖ подалі від системи, скільки вистачить кабелю, увімкніть ДБЖ і систему, а потім витягніть ДБЖ з розетки, щоб точно визначити, звідки гудіння.
FOZZIEGW
Member

Повідомлення

Caesar: 01.12.2022 00:53 Stamb, зовсім поряд: Seasonic 12VHPWR Cable.

Відправлено через 24 хвилини 17 секунд:
FOZZIEGW: 30.11.2022 23:22Бывает и при включенном щелкает но не часто, ...
Старт вентилятора в гібридному (напів-пасивному) режимі. Перемкніть режим - вентилятор працюватиме постійно і тихо, клацання під час роботи зникне. При вмиканні/вимиканні (вході/виході в/з режиму сну) залишиться.
Це вимикання з зупинкою (заморожування стану) ОС і всіх відкритих вікон та програм, без закриття (завершення) - з відновленням їх стану "одразу" після вмикання, замість нового старту і відкриття всього набору.

Відправлено через 53 хвилини 54 секунди:
Volodya811: 30.11.2022 22:33При переході лінійно-інтерактивного ДБЖ на батарею, мій блок живлення ... починає гудіти. Типу, як трансформатор. Все працює нормально, але я хвилююся, що "вкорочую віку" своєму дорогому БП.
Ви впевнені, що гуде саме БЖ? ДБЖ поряд з БЖ?
З напругою з мережі ДБЖ (за винятком "онлайн" типу) нічого не робить, передає одразу на вихід, ніякого гудіння не буде. Може клацати (із звуковим сигналом) стабілізатор в ДБЖ з AVR, коли напруга нижча або вища.
Коли напруга в мережі зникає, в ДБЖ вмикається в роботу схема живлення від батареї, саме вона добре гуде, а в потужних моделях ще й вентилятор.
Відтягніть ДБЖ подалі від системи, скільки вистачить кабелю, увімкніть ДБЖ і систему, а потім витягніть ДБЖ з розетки, щоб точно визначити, звідки гудіння.
там просто по интересному когда вкл это наоборот исходное положение, а когда выкл кнопку надо прожать(вообще про нее не знал, недавно приобрел бп) спасибо за развернутый ответ и помощь :beer:
Stamb
Member

Повідомлення

Caesar
Дякую за посилання. :up:
Суть в тому, що якщо новий стандарт буде мейнстрімом то я думаю вибирати бж який не буде мати такого перехідника, і підтримку атх 3.0 з заводу.
Volodya811
Member

Повідомлення

Caesar: 01.12.2022 00:53
Volodya811: 30.11.2022 22:33При переході лінійно-інтерактивного ДБЖ на батарею, мій блок живлення ... починає гудіти. Типу, як трансформатор. Все працює нормально, але я хвилююся, що "вкорочую віку" своєму дорогому БП.
Ви впевнені, що гуде саме БЖ? ДБЖ поряд з БЖ?
З напругою з мережі ДБЖ (за винятком "онлайн" типу) нічого не робить, передає одразу на вихід, ніякого гудіння не буде. Може клацати (із звуковим сигналом) стабілізатор в ДБЖ з AVR, коли напруга нижча або вища.
Коли напруга в мережі зникає, в ДБЖ вмикається в роботу схема живлення від батареї, саме вона добре гуде, а в потужних моделях ще й вентилятор.
Відтягніть ДБЖ подалі від системи, скільки вистачить кабелю, увімкніть ДБЖ і систему, а потім витягніть ДБЖ з розетки, щоб точно визначити, звідки гудіння.
ДБЖ у мене в іншій кімнаті, бо сильно шумить в роботі (EnerGenie 3000VA (EG-UPS-036). На форумах пишуть, що БП гудить, бо з кожним імпульсом він не може зрозуміти вхідну напругу, чи то 110 В чи то 230 В. Бо, синусоїди немає.
Melofon
Member
Аватар користувача
Звідки: Николаев

Повідомлення

Stamb: 01.12.2022 03:02 Caesar
Дякую за посилання. :up:
Суть в тому, що якщо новий стандарт буде мейнстрімом то я думаю вибирати бж який не буде мати такого перехідника, і підтримку атх 3.0 з заводу.
Это и не переходник а кабель напрямую в бп (только для бп сисоник), переходники идут с видеокартами в комплекте.
acm_fan
HWBOT OC Team
Аватар користувача
Звідки: Днепр

Повідомлення

Volodya811: 01.12.2022 04:23бо з кожним імпульсом він не може зрозуміти вхідну напругу, чи то 110 В чи то 230 В. Бо, синусоїди немає.

Синусоида нужна для двигателей (холодильник, кодниционер и т.п.)
Для комп БП, который по своей природе импульсный, синусоида не нужна.
Дальше, "не может понять напругу" это тоже мимо. Оно не так работает.
Резюмируя,
Volodya811: 30.11.2022 21:25Підкажіть, будь ласка, які є моделі БП з діапазоном вхідної напруги не 100-240 В, а 200-240 В. Це важливо для роботи з моїм ДБЖ.

вы не туда копаете.
Оба варианта БП работают идентично. В ваших условиях - после ИБП - будет одинаковое поведение у любого БП.
Я бы больше углубился в тему 50/60 Гц, если речь будет идти про генератор, но вроде о другом говорим.
Шукав по Хотлайну, моделей таких майже немає.
Это те, что подешевле. Бронзовые и ниже (80 Plus), притом чем дешевле, чем больше шанс на суженный входной диапазон напряжения.
Caesar
Member
Аватар користувача
Звідки: Горішні Плавні - Одеса

Повідомлення

Volodya811: 01.12.2022 04:23EnerGenie 3000VA (EG-UPS-036)
Corsair RM1000x і ... ДБЖ від Gembird?
"Мес'є розуміється на збоченнях!"
Volodya811
Member

Повідомлення

acm_fan: 01.12.2022 05:59
Volodya811: 01.12.2022 04:23бо з кожним імпульсом він не може зрозуміти вхідну напругу, чи то 110 В чи то 230 В. Бо, синусоїди немає.

Синусоида нужна для двигателей (холодильник, кодниционер и т.п.)
Для комп БП, который по своей природе импульсный, синусоида не нужна.
Дальше, "не может понять напругу" это тоже мимо. Оно не так работает.
Резюмируя,
Volodya811: 30.11.2022 21:25Підкажіть, будь ласка, які є моделі БП з діапазоном вхідної напруги не 100-240 В, а 200-240 В. Це важливо для роботи з моїм ДБЖ.

вы не туда копаете.
Оба варианта БП работают идентично. В ваших условиях - после ИБП - будет одинаковое поведение у любого БП.
Я бы больше углубился в тему 50/60 Гц, если речь будет идти про генератор, но вроде о другом говорим.
Шукав по Хотлайну, моделей таких майже немає.
Это те, что подешевле. Бронзовые и ниже (80 Plus), притом чем дешевле, чем больше шанс на суженный входной диапазон напряжения.
Не полінувався і перевірив, як працює інший БЖ від цього ДБЖ. Fractal Design Ion 2 Platinum 860W хоч і платина, але так само жужить, як і Corsair RM1000x. При цьому, обидва нормально працюють. Є варіанти, який БЖ може без шуму працювати з цим ДБЖ?
Melofon
Member
Аватар користувача
Звідки: Николаев

Повідомлення

Volodya811

Наверно никакой, тут по ходу ИБП менять надо :gigi:
Volodya811
Member

Повідомлення

Caesar: 01.12.2022 08:11
Volodya811: 01.12.2022 04:23EnerGenie 3000VA (EG-UPS-036)
Corsair RM1000x і ... ДБЖ від Gembird?
"Мес'є розуміється на збоченнях!"
Проблема в тому, що на ринку нічого нормального немає в часи блекаутів. Між Gembird і популярним АРС зараз різниці немає. Ті часи уже давно минули. Все робиться на "умовних двох заводах" в Китаї. І зараз немає такого, що ти купив умовний "ПоверКом", заздалегідь знаючи, що він працює добре, не шумить і коштує не дорого. Зараз і ПоверКом такий же шлак, як і Gembird і АРС. Нормально лише в топовому сегменті.

Відправлено через 2 години 27 хвилин 11 секунд:
acm_fan: 01.12.2022 05:59 Я бы больше углубился в тему 50/60 Гц, если речь будет идти про генератор, но вроде о другом говорим
Схоже на те, що це правильна відповідь. Перевірив цей ДБЖ з блоком живлення VC-503 (пасивний ФПЦ 500 Вт), також, при переході на батарею чути звук БП.
Avenger80
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

Вот и всплывает специфика совместной работы БП и систем бесперебойного питания. И вообще выносливости компьютерной техники в нынешних реалиях, когда свет могут вырубить в любой момент и на сколько угодно времени, включить с непонятными скачками напряжения - форс-мажор (или хаос для электроники - дикий запад).
В таких условиях либо вообще комп не включать или включать только после отключения электричества. Либо покупать ноутбук либо планшет. :)
Volodya811
Member

Повідомлення

Avenger80: 01.12.2022 11:23 Вот и всплывает специфика совместной работы БП и систем бесперебойного питания. И вообще выносливости компьютерной техники в нынешних реалиях, когда свет могут вырубить в любой момент и на сколько угодно времени, включить с непонятными скачками напряжения - форс-мажор (или хаос для электроники - дикий запад).
В таких условиях либо вообще комп не включать или включать только после отключения электричества. Либо покупать ноутбук либо планшет. :)
Основна проблема в тому, що зараз нормальні блоки живлення лише з APFC. Процесори і відеокарти споживають дуже багато енергії. Тому, БЖ люди беруть із запасом. БЖ на 850-1000 Вт - це вже не дивина. В топових конфігураціях БЖ 1,2-1,6 кВт. При цьому, щоб сучасний блок живлення гарантовано працював з дешевим ДБЖ (200-400 доларів), останній треба брати з запасом по потужності. Але, у дешевих ДБЖ стоїть трансформаторна схема, яка не може дати багато потужності без завищення частоти напруги.
Хороші ДБЖ живлення типу "онлайн" коштують в районі 1000 доларів. Проте, хто хоче слухати у себе в кімнаті шум 45-50 Дб? Якісних і потужних БЖ з пасивним PFC на ринку немає. Тому, так і живемо.
waryag
Member
Аватар користувача
Звідки: Суми

Повідомлення

Насколько осмысленно менять старенький ocz zs 550 на что-то посвежее и поприличнее, под апгрейд системы на более нежный райзен 5600? (в плане защиты от скачков системы и надежности в целом, отдельное реле напряжения есть).
Volodya811
Member

Повідомлення

waryag: 02.12.2022 13:28 Насколько осмысленно менять старенький ocz zs 550 на что-то посвежее и поприличнее, под апгрейд системы на более нежный райзен 5600? (в плане защиты от скачков системы и надежности в целом, отдельное реле напряжения есть).
У мене був ocz zs 550. Це хороший БП, хоч і застарілий уже. Я думаю, що є сенс почекати БЖ зі стандартом АТХ 3.0. Якщо у Вас є час чекати (кілька місяців), то краще почекати.
waryag
Member
Аватар користувача
Звідки: Суми

Повідомлення

Volodya811: 02.12.2022 14:16 У мене був ocz zs 550. Це хороший БП, хоч і застарілий уже. Я думаю, що є сенс почекати БЖ зі стандартом АТХ 3.0. Якщо у Вас є час чекати (кілька місяців), то краще почекати.
По-моєму, єдиний плюс АТХ3 - в знижках на "застарілі" АТХ2.
Ймовірно, що як раз наступні 3 місяці будуть найважчими для нашої енергосистеми.
Stamb
Member

Повідомлення

Ось тут MSI обіцяє 12 pin провід від БЖ до карти
https://us.msi.com/Landing/first-power- ... x-3-pcie-5
Screenshot from 2022-12-02 18-36-07.png
ось про це я і писав раніше, що можливо необхідно зачекати і подивитися, що буде відбуватися із новими блоками і тоді вже купляти
Caesar
Member
Аватар користувача
Звідки: Горішні Плавні - Одеса

Повідомлення

molla: 26.11.2022 22:00из корсаров если выбирать между RM и RMx, стоит ли доплачивать за RMx?
RMx дорожчий від RM через:
оплетені кабелі ATX, EPS12V, PCIe з вмонтованими конденсаторами - в RM пласкі без конденсаторів, оплетений тільки ATX;
елементну базу тільки найбільш відомих і розкручених марок - при однакових технічних параметрів обходиться дорожче;
рівень пульсацій не вище 15 mV - в RM до 20 mV, що теж є топовим показником.

Але у RMx трохи гірша ефективність, нижчий ККД - RM на тих же навантаженнях споживає менше, до 2-3 Вт на початку і до 5-6 Вт наприкінці, в середині діапазону невелика різниця теж є.
molla: 27.11.2022 00:13Corsair RM650 (CP-9020194), Corsair RM650x (CP-9020198), з хотлайну
Уточнення: RM650 v2 (або 2019) (CP-9020194), RM650x v3 (або 2021) (CP-9020198), в другому новий вентилятор з магнітним підвісом 140mm Magnetic Levitation Fan (NR140ML) і рейтинг шуму A, проти A+ у RM.

За останній Corsair RM650 v3 (або 2021) (CP-9020233) поки мало що відомо.
Stamb
Member

Повідомлення

https://www.igorslab.de/en/who-needs-po ... rstanding/

Цікава стаття. Виявляється що деякі кабелі опціональні і атх3.0 не так то і відрізняється від атх2.5.х
А БЖ і відях які підтримують всі фічі нового стандарту ще не існує
diesel1985
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

Доброго дня. В знайомих здох бж в пк. Материнська плата асус M2A-MX Socket AM2, 1hdd 500gb, відео інтегроване, 1 планка ddr2 -2 gb. Скільки ват бп вистачить для цього пк, 350-400 достатньо буде?
Crossbow
Member
Аватар користувача
Звідки: Вінниця

Повідомлення

diesel1985: 03.12.2022 10:26350-400 достатньо буде?
так. буде достатньо. навіть багато))
Відповісти