Windows 10

Обсуждение программ
Відповісти
Автор
Повідомлення
SergiusTheBest
Member
Звідки: Київ

Повідомлення

Ostin: 21.11.2022 14:10 Колись, в 2013 році здається, поставив для проби свій перший лінукс. Як людина молода (на той час) і з пк завжди дружив, впав в страшенний ступор, бо не зміг поміняти системну дату через графічний інтерфейс. Після того на всі поради щодо лінуксу дивлюсь з великою обережністю)
З того часу вже багато років пройшло. Зараз клікаєш мишкою в треї на годинник і вибираєш "налаштування дати та часу".
Васильович
Member
Аватар користувача

Повідомлення

SergiusTheBest: 21.11.2022 14:52 З того часу вже багато років пройшло. Зараз клікаєш мишкою в треї на годинник і вибираєш "налаштування дати та часу".
А от і перше "але" - але не в тих дистрибутивах, що можна сміливо ставити на старий комп ( і я про дійсно старі, епохи DDR2 і давніші).
Бо там буде WM, а не DE. Але якщо хочеться DE, то треба дистрибутив що досі підтримується і має, наприклад, XFCE 4.14 і нижче.
Але, але, але :gigi:
SergiusTheBest
Member
Звідки: Київ

Повідомлення

Васильович: 21.11.2022 20:19 А от і перше "але" - але не в тих дистрибутивах, що можна сміливо ставити на старий комп ( і я про дійсно старі, епохи DDR2 і давніші).
Бо там буде WM, а не DE. Але якщо хочеться DE, то треба дистрибутив що досі підтримується і має, наприклад, XFCE 4.14 і нижче.
Але, але, але :gigi:
У мене на Asus EEE PC901 з 1GB RAM та одному з перших Intel Atom доволі добре працює Linux Mint XFCE 19.3. На жаль, це останній 32-бітний реліз Linux Mint і його підтримка закінчується в 2023 році. Але Windows 10 на такому навіть не запуститься, не те, що якось працювати буде. До Linux там була Windows XP - також нормально працювала, але зараз вона не підтримується браузерами, та й дірок в безпеці там купа і їх вже ніхто не закриває.
Васильович
Member
Аватар користувача

Повідомлення

SergiusTheBest: 21.11.2022 21:20 Linux Mint XFCE 19.3
Linux Mint 19.3 ships with the latest Xfce 4.14
В принципі, як я і казав.
Жаль, LMDE нема в редакції з XFCE - там було б доречно, так як Debian має 32-бітну редакцію.
SergiusTheBest: 21.11.2022 21:20 Asus EEE PC901 з 1GB RAM
Думаю, варто спробувати тайлові WM на такому залізі і з таким екраном.
Ekz0rcyst
Member
Аватар користувача
Звідки: Місцевий

Повідомлення

Ну що ж, вставлю й я свої "5 копійок". Думаю ви не будете сперечатись, що компроміси і "Але, але, але" є абсолютно в усіх системах? Що насправді очевидно.
Ну щодо Linux на стареньких лептопах, то я цілком за, - ну а чому ні? Без перебільшення це нове життя для таких девайсів.
Васильович
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Ekz0rcyst: 23.11.2022 09:44 Ну що ж, вставлю й я свої "5 копійок". Думаю ви не будете сперечатись, що компроміси і "Але, але, але" є абсолютно в усіх системах? Що насправді очевидно.
Ну щодо Linux на стареньких лептопах, то я цілком за, - ну а чому ні? Без перебільшення це нове життя для таких девайсів.
Та я також не проти, тільки "за".
Мене лише харить агітація про ультимативність та безкомпромісність такого рішення.
А на ділі все як завжди - чудес не буває :-/
Dremjke
Member
Аватар користувача
Звідки: North

Повідомлення

Повернувся на 10ку післ року використання 11. Майже все влаштовувало, але не побачив якихось суттєвих змін. Інтерфейс в 11 однозначно мінус, якесь воно все недолуге, суміш бульдога с носорогом. В 10ці виглядяє все більш довершенним та логічним.

Отправлено спустя 2 минуты 29 секунд:
Ostin: 21.11.2022 14:10Колись, в 2013 році здається, поставив для проби свій перший лінукс. Як людина молода (на той час) і з пк завжди дружив, впав в страшенний ступор, бо не зміг поміняти системну дату через графічний інтерфейс. Після того на всі поради щодо лінуксу дивлюсь з великою обережністю)
Same story, bro.
В 2013 також був студентом і поставив перший Лінукс. Тодішній мій провайдер забезпечував підключення до мережі через VPN і я на убунту тупо не міг його налаштувати через GUi, необхідні опції були не активні. Не допомогло нічого - root, командний рядок - не піднімалося взагалі ніяк. Потім через ТП провайдера мене перевели на PPPoE і зміг власноруч налаштувати і деякий час користувався Лінуксом, навіть адмінив трохи, але згодом повернувся до вінди.
MSI-PC User
Member
Аватар користувача
Звідки: Донбасс

Повідомлення

Dremjke: 23.11.2022 12:00Повернувся на 10ку післ року використання 11
Что там говорят на бывший День Победы - "Нiколи знову!"? Вот и я также - никогда не вернусь ни на 10-ку, ни тем более на 7-ку. Их "поезд" ушёл. Избавление от толстых рамок окна в 11-й Винде уже заслуживает того, чтобы начать привыкать к другим "шалостям" интерфейса. ;)
VovaII
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Dremjke
Дуже схоже, що і вони вирішили косити під Яблука. Як можуть.
SergiusTheBest
Member
Звідки: Київ

Повідомлення

MSI-PC User: 23.11.2022 12:29 Избавление от толстых рамок окна в 11-й Винде уже заслуживает того, чтобы начать привыкать к другим "шалостям" интерфейса. ;)
Наче ж можна поставити іншу тему і там буде інша товщина рамок.
zmax
Member
Аватар користувача
Звідки: Zp

Повідомлення

Винда не устает пробивать дно. На днях сломался калькулятор. Калькулятор мать их так в винде теперь может сломаться...
спойлер
Зображення
Никто не сталкивался, как лечить? Гуглил немного, решения нормального не нашел. Создавать нового пользователя не готов, в реестре никто не лазил. Просто оно сдохло.
Graveworm
Member
Аватар користувача
Звідки: посеред Ніде

Повідомлення

zmax
постав сторонній калькулятор, наприклад, SpeedCrunch
в мене ванільний взагалі вирізаний з системи :gigi:
Васильович
Member
Аватар користувача

Повідомлення

zmax: 03.01.2023 20:04 Винда не устает пробивать дно. На днях сломался калькулятор. Калькулятор мать их так в винде теперь может сломаться...
спойлер
Зображення
Никто не сталкивался, как лечить? Гуглил немного, решения нормального не нашел. Создавать нового пользователя не готов, в реестре никто не лазил. Просто оно сдохло.
Я колись просто ставив класичний і не парився:
https://win7games.com/#calc
zmax
Member
Аватар користувача
Звідки: Zp

Повідомлення

Graveworm
Васильович
Спс. У меня с завода на ноуте горячие клавиши на калькулятор, привык уже к ним, поэтому сторонний ставить не хотелось. Но попробовал и прокатило, теперь по горячим клавишам вызывается сторонний калькулятор.
MSI-PC User
Member
Аватар користувача
Звідки: Донбасс

Повідомлення

zmax
Ну так зайди в "Параметры - Приложения", удали заглючивший "Калькулятор", а потом в "Магазине Windows" установи его с нуля. Заодно там же обнови весь установленный софт, включая сам "Магазин".
_FYA_EXel
Member
Аватар користувача
Звідки: Kyiv

Повідомлення

zmax: 03.01.2023 20:04 Винда не устает пробивать дно. На днях сломался калькулятор. Калькулятор мать их так в винде теперь может сломаться...
спойлер
Зображення
Никто не сталкивался, как лечить? Гуглил немного, решения нормального не нашел. Создавать нового пользователя не готов, в реестре никто не лазил. Просто оно сдохло.
Ну так отключите\заблочьте обновы, сами же в бета-тесте участвуете, винду достаточно обновлять раз-два в год, по версиям. :learn:
Ламеры не устают пробивать дно. :lamer:
SergiusTheBest
Member
Звідки: Київ

Повідомлення

_FYA_EXel: 04.01.2023 00:30 Ну так отключите\заблочьте обновы, сами же в бета-тесте участвуете, винду достаточно обновлять раз-два в год, по версиям. :learn:
Але в такому випадку доведеться жити цілик рік з критичними вразливостями. Якщо виберете такий шлях - обов'язково налаштуйте бекапи та ввімкніть всюди двофакторну автентифікацію.
Ekz0rcyst
Member
Аватар користувача
Звідки: Місцевий

Повідомлення

SergiusTheBest
Бекапи і без цього всього потрібно робити! Тільки такі з яких потім можна відновитись! ;)
Mad Dog
Member

Повідомлення

SergiusTheBest: 21.11.2022 13:52
afhpwnd: 14.11.2022 16:29 Мне надо на слабый старый аппарат. А без антивируса ставить что-то вроде вин-7 совсем неохота.
На слабий апарат краще поставити Linux - буде швидше працювати і без вірусів. Але треба трошки перевчитися.
Років з 10 тому мені так само радили... Спробував на ноуті, який на тей час не такий і древній був (кор2дуо,2гб ) Він7, тупило тому вирішив відкатитись на ХР. Раз все одно перевстановлювати систему, дослухався до порад про Лінукс. Взяв популярну Убунту куди якраз Юніті завезли. На її фоні Він7 просто летала. :gigi:
Спитав, що за фігня, на форумі. Там такий срач почався. Убунту гівно, Юніті гівно та все гівно... треба брати ФріБСД та збирати виключно з тих пакетів що тобі потрібні. :lol:
MSI-PC User
Member
Аватар користувача
Звідки: Донбасс

Повідомлення

Mad Dog
Я недавно для работы взял "древний" брендовый системник DELL 790 на i3-21xx и обычном HDD. Ради прикола поставил туда актуальную Убунту. Ну, такое... Не могла обновиться встроенная аналогия виндового магазина, также плеер VLC не мог правильно установиться и запуститься. Снёс, поставил актуальную Кубунту - всё обновилось и запустилось. Ничё так ОС. Поигрался, потыкал палочкой и поставил 10-ку. 10-ка "тяжелее" и не такая отзывчивая, как Кубунта, но на ней всё необходимое есть и оно работает. Всегда.
Відповісти