Огляд та тестування материнської плати MSI MAG B650 Tomahawk WIFI на базі чипсету AMD B650 для платформи AM5

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Повідомлення
ASTON
Member
Аватар користувача
Звідки: Kharkiv

Повідомлення

Предлагаю обсудить Огляд та тестування материнської плати MSI MAG B650 Tomahawk WIFI на базі чипсету AMD B650 для платформи AM5

300$ за нетоповый чипсет?
Ну пока это для 3% энтузиастов. Когда топовые чипсеты за 200$ брали - было "душевно, по домашнему" (с).
Ждать снижения цен до уровня адекватности.
FANAT7
Member
Звідки: Kyiv

Повідомлення

Я вот смотрю в каждую материнку уже вайфай впихнули - это чтобы цену набить?
В любом случае понизят цены, пытаются хайпануть на новизне, но судя по всем площадкам покупать ам5 особо никто не спешит по таким ценам
EvhenS
Member
Аватар користувача
Звідки: Черкаси

Повідомлення

без відчутних капіталовкладень
11609 грн
Crosshair 7 hero стільки коштував. В доларах.
BanePain
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Плату бульдзойд обосрал. Имея 6 Layer PCB, при этом дороже других плат(от того же Gigabyte Auros Pro, у которого 8 Layer PCB), плюс зачем то урезали PCIe 5.0 от проца на накопители (у томагавка PCIe 4.0 x4 от цп, у гиги PCIe 5.0). Согласен с бульдзойдом, что линейка B650 у MSI на отшибись, а вот X670E хорошая у них получилась
XAMCTBO
Member
Аватар користувача

Повідомлення

ASTON: 15.11.2022 10:54 300$ за нетоповый чипсет?
Ну пока это для 3% энтузиастов. Когда топовые чипсеты за 200$ брали - было "душевно, по домашнему" (с).
Ждать снижения цен до уровня адекватности.
Купляв новеньку х370 із нормальним фаршем за 110 баксів, із type C, слотом під вайфай. Правда на той період часу вже вийшла 400 серія, але топовий чіп то топовий чіп.
a_z_z_y
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ-Черкаси

Повідомлення

Дякую за огляд :beer:

Незрозуміло на скільки Ампер мосфети :-/
Крім того, на досить просторому текстоліті батарейка CMOS зайняла програшну позицію під відеокартою, і вимагатиме її вилучення в переважній більшості випадків при необхідності скинути CMOS.
Скажіть хтось автору що можна Reset підключити на ClearCMOS і зкидувати біос не відкриваючи системника :gigi:
Lorichic
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

BanePain: 15.11.2022 11:48(от того же Gigabyte Auros Pro, у которого 8 Layer PCB), плюс зачем то урезали PCIe 5.0 от проца на накопители (у томагавка PCIe 4.0 x4 от цп, у гиги PCIe 5.0
У гиги на слот видеокарты тоже 4.0, для 5.0 под графику нужен чипсет 650E или 670E
https://www.gigabyte.com/Motherboard/B6 ... v-1x/sp#sp
_Andrik_
Member
Аватар користувача
Звідки: Кременчук-PL

Повідомлення

Ціна звичайно " :eek: мама рідна " ,але якщо наприклад порівняти цю плату з unify na AM4 , чи велика різниця у схемотехніці ? Тобто мені здається ціну можна виправдати хіба що за такими моментами як , звичайні плати АМ5 = топ АМ4 за можливостями ?
StingerYar
HWBOT OC Team
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

a_z_z_y: 15.11.2022 12:44Скажіть хтось автору що можна Reset підключити на ClearCMOS і зкидувати біос не відкриваючи системника
Так можна ж звернутись прямим текстом, не соромтеся :gigi:
Не дивуйтесь, але замкнути колодку не завжди працює, доводиться саме діставати батарейку. Навіть якщо в цьому не виникло необхідносі під час тестування не є гарантією що це виключено в принципі. Більш того, буває взагалі термінальна стадія, коли потрібно робити прошивку на програматорі (чи підключатись до debug-колодки), бо треба обнулити NVRAM, життя оверклокера бентежне :laugh:
kolio
Member
Аватар користувача

Повідомлення

не розумію я ці модні фішки з wifi. Взагалі не потрібен в ПК. Є кабель lan для цього, а хто скаже "та нафіга той лан, якщо можна через wifi!" - а нахіба тоді на роутері 4 lan паяють? ну ок. Можливо комусь потрібно.
Але написано на видному місці "msi wifi card", а по факту стирчать вуха "AMD RZ6..." RZ608, RZ612? контора маркетологів розраховує що в магазині на вітрині юзер побачить наліпку "msi wifi card" та начне скиглити "папа, папа, купі мнє ету матерінку! там wifi msi!! я завтра принєсу 12 балов по фізкультуре" :gigi:
a_z_z_y
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ-Черкаси

Повідомлення

StingerYar: 15.11.2022 13:19
a_z_z_y: 15.11.2022 12:44Скажіть хтось автору що можна Reset підключити на ClearCMOS і зкидувати біос не відкриваючи системника
Так можна ж звернутись прямим текстом, не соромтеся :gigi:
Не дивуйтесь, але замкнути колодку не завжди працює, доводиться саме діставати батарейку.
Я роблю так:
- вимикаю комп
- вимикаю БЖ
- натискаю PowerOn, вентилятори на секунду стартують і потім зупиняються. Таким чином зкидується заряд з кондерів
- натискаю Reset (під'єднаний до ClearCMOS) десь на 10-15с.
- вмикаю БЖ та PowerOn.
Наче проблем не було. Але ж то я не тестував на 100500 материнках :shuffle:
:beer:
Sigma-V
Member
Звідки: г. Минск

Повідомлення

...MSI как раз дает возможность познакомиться с платформой AMD AM5 без ощутимых капиталовложений...
===============================================================================
Хотел черкнуть пару строк, но прочитав ветку, понял, что уже всё, что я хотел сказать - сказали, даже лучше (без мата) ;)
Так что я ограничусь благодарностью автору - статья хорошая, аккуратная, спасибо за труд. :beer:
BanePain
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Lorichic
я про накопители писал
Galactick
Member
Аватар користувача
Звідки: Троїцьке

Повідомлення

kolio
Про взагалі не потрібен я б не був таким категоричним. Я, наприклад, свій комп'ютер частенько до ТВ тягаю в іншу кімнату де є тільки вайфай. Ще зручно роздавати Інтернет з телефону коли провайдер не працює. Бувало підключався до nodemcu. Це те що можу зараз згадати.
Dantov
Junior
Аватар користувача

Повідомлення

Похоже просто ребрендинг B550 го чипсета, даже еще урезан.
CADR
Member
Аватар користувача

Повідомлення

2 x PCI Express 3.0 x1 — B650
Возможно опечатка? Вроде один в конце платы.
FastBullet
Member

Повідомлення

BanePain: 15.11.2022 11:48 Плату бульдзойд обосрал. Имея 6 Layer PCB, при этом дороже других плат(от того же Gigabyte Auros Pro, у которого 8 Layer PCB), плюс зачем то урезали PCIe 5.0 от проца на накопители (у томагавка PCIe 4.0 x4 от цп, у гиги PCIe 5.0). Согласен с бульдзойдом, что линейка B650 у MSI на отшибись, а вот X670E хорошая у них получилась
Согласен) Томагавк на В550 был и есть очень достойной платой) На В650 Томагавк это лютый шлак да еще и по такой цене((( печалька....

Отправлено спустя 21 минуту 54 секунды:
a_z_z_y: 15.11.2022 13:35
StingerYar: 15.11.2022 13:19
Так можна ж звернутись прямим текстом, не соромтеся :gigi:
Не дивуйтесь, але замкнути колодку не завжди працює, доводиться саме діставати батарейку.
Я роблю так:
- вимикаю комп
- вимикаю БЖ
- натискаю PowerOn, вентилятори на секунду стартують і потім зупиняються. Таким чином зкидується заряд з кондерів
- натискаю Reset (під'єднаний до ClearCMOS) десь на 10-15с.
- вмикаю БЖ та PowerOn.
Наче проблем не було. Але ж то я не тестував на 100500 материнках :shuffle:
:beer:
А я просто перестал перестал заниматься ерундой)) выставил стабильные настройки и забыл про Clear CMOS
_Andrik_
Member
Аватар користувача
Звідки: Кременчук-PL

Повідомлення

FastBullet
Заради цікавості і без сарказму , чому ви вважаєте плату з огляду шлаком ? На разі не дивлячись на ціну , а по факту
Mircull
Member

Повідомлення

За такие бабки Лиза будет сама юзать 700х линейку.
Может дом какой с чипов соберет как из кирпичей.

5000 линейка вот где сила. Ещё лет на 5 спокойно потянет.
a_z_z_y
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ-Черкаси

Повідомлення

FastBullet: 15.11.2022 20:29 А я просто перестал перестал заниматься ерундой)) выставил стабильные настройки и забыл про Clear CMOS
Коли тільки один комплект dram в руках тримали, то таке собі можна дозволити ;)
Відповісти