R9 5900x + Рідинне(вода) охолодження

Модификации любого компьютерного оборудования
Автор
Повідомлення
Dethrail
Member

Повідомлення

Відразу дисклеймер, пишу просто поділиться досвідом, на істину в останній інстанції не претендую, просто власний досвід і якісь рекомендації.

Якщо ліньки навіть читати, вам це точно не потрібно, та звичайна топова вежа буде ідеальним варіантом.

Починалось відразу після покупки 5900х, він виявився достатньо горячим камнем. Комп знаходився на столі, і кожен раз за якихось важких задачах - він намагався полетіти, в мене вже був колись турбінний відак r9 290x, я знаю що це таке і краще коли є тиша :) Одразу як це усвідомив, згадав про дитячу мрію - "ХОЧУ ВОДЯНКУ". Після цього все почалось...

Освідомивши що це дуже дорого, і на завтраках не вийде відкладати, продав печінку (жарт). Багато читаючи, які є... що існує. і щоб не дуже занурюватись, був обраний комплект thermaltake Pacific M360 Plus або щось таке, я такий, ну з трьохсекціонним товстим радіатором, помпа д5, буде все в ажурі, але як я помилявся... TT у колі водянкотусовки - ніхто не любить. Далі треба було обрати в якому корпусі збирати, були варіанти be quiet base 960 або який вже був corsair 900d, але... але... був великий радіатор після кількох годин читання нагуглив lian li pc-o11d-rog

Перший млин комом:
Зображення
Зібрав усе, було якось дуже не дуже... але це перша вода, і я відразу почав тестити, було якось так собі, проц відразу 76 градусів... якось як на звичайній вежі. Я такий а нафіга це робив. Думав - я рукожоп, життя втратило сенс, потрібно було трохи часу, поїхав у відпуску, залишив увімкненим, наступного дня комп погас, і я вже і не знав що трапилось. десь через тиждень, я знайшов комп у відключці, трубки вигнуло, вода вилилась, помпа не працювала (не знаю що було першим) ba dum tss

Далі я відразу відмовився від жорстких трубок, помпа поїхала по гарантії одразу після цього, я такий ТТ - какаха ) купив майже найдешевшу помпу температури були все рівно високі, я такий, треба щось робити, я не те роблю..
Зображення

Як показала практика, простій був 60-65+ градусів та 76 під навантаженнями, без розгону це 1 ревізія води == топова вежа Noctua NH-D15 враховуємо температуру взимку за бортом +-0 Цельсія та квартира, звичайна багатоповерхівка де холодно.
NB: варто зауважити що в той момент ніякої уваги повітряним потокам в корпусі не придавав уваги

Якось зламав коннектор на водоблоці для ЦП(оригінальними фіттінгами від ТТ), остаточно впевнившись що ТТ - лайно, вирішив збирати кастом на міді, помпа була, залишився радіатор та водоблок, взяв три секціі мідного ТОНКОГО bykski радіатору. Як виявилось продувати 6 см радіатору було важко, і товсті радіатори це не ок... але хто зна, як вияснилось що на них можна робити бутерброд Push&Pull, коли на один водоблок 6 вентиляторів і бути радим.

Фінальний варіант
Нарешті через дуже багато болью, страждань, досвіду, я зібрав норм воду
Зображення
Підсумки: Під навантаженням 62C, звичайний простій 44C... і +- тихо
Усі ми полюбляємо рахувати гроші...
Корпус замовлявся пару років тому назад за 8 000 грн (можна видалити з чеку, але потрібно розуміти, що в ньому все влізе)
ТТ Комплект десь 15к грн (зара 31к) (в завершені тільки 3 та контролер знадобились для РГБ) (можна видалити з чеку)

1280(8 фіттінгів) + 1600(Водоблок мідний) + 2600(Радіатор мідний) + 360(Шланг 3м) + 200(Концентрат ) + 50(Дистільована вода) + 3200(Помпа ) = 9290 (треба докинути сюди 3 вентилятора мінімально 3 120 будуть коштувати щонайменше 1200 грн) ціни актуальні на момент написання статті

Якщо комусь сподобається, то продовжу, вода - ніколи не зупинитись... сьогодні фінальний результат Зображення

Можу впевнено сказати, що "фінальний варіант" вище - це максимум що можна вижати по температурам, або я рукожоп і можна краще
KYDRAM
Member
Аватар користувача
Звідки: Де помирає вата

Повідомлення

Топчик і цікаво почитати було!
Успіхів у наступних експерементах :super:
Dethrail
Member

Повідомлення

KYDRAM
Дуже дякую, спочатку думав що нікому не сподобається :)



Забувся написати мідь - найкращій варіант, якщо хтось каже: "давай алюміній" кажіть за кораблем...

Якщо дивитись за підручником теплопровідність за звичайних умов 20-100C міді 394 вт/(м·к) та алюмінію 236 вт/(м·к), я розумію що там трохи інакші процеси і так порівнювати не можна, але різниця майже в 2 рази на голих цифрах це щось має значити...

P.s.
Дуже хотілось поділитись досвідом:
Перше не беріть ТТ, друге - мідь )))

Відправлено через 1 хвилину 59 секунд:
Paradox1306: 01.09.2022 16:53явно тут воно буде на свому місці
Треба контекст, трохи не в темі
Paradox1306
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Dethrail
там тема по воді
Dethrail
Member

Повідомлення

Paradox1306
Дякую, я читав ту тему перед сборкою, але там дуже важко щось конкретне вичитати, дуже багато суперечливих коментів.. набивав свої шишки ))
TheZORG
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Прослеживается почерк симанта)
Даволен комбой?
Deadpool
Member
Аватар користувача

Повідомлення

TheZORG: 01.09.2022 21:04почерк симанта)
Комборез сіскулінга? :gigi:

Отправлено спустя 1 минуту 16 секунд:
Dethrail
Лікшилд - шікарно :beer:
То на фоні того, коли трубки повело і потекло, перестраховка тепер?)
TheZORG
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Вы сейчас очень оскорбляете автора))
Там прекраснейшая комба от аквы с ликшилдом на последнем фото)
А про симант я написал так как всё то, что они продают на фото... Не знаю конечно сам ли человек купил или там заказал, но всё же.
Dethrail
Member

Повідомлення

TheZORG
Очень довольный, мне аква очень понравилось, и софт, и подход в разы лучше ТТ, может есть еще что-то, но я еще многого могу не знать :) так сказать новичёк
А симант, не знаю никого другого, кто бы всем занимался. Если есть такие, можете посоветовать.

Deadpool
А что значит комборез сискулинга? )))

То, как повело, не уверен что ликшилд от такого не спасёт, мне понравилось, что он умеет набирать жидкость в контур, а ты такой расслабился, остался вопрос, а как сливать... есть краник, но все равно не на изи
По тому, что мне кажется, просто помпа бракованая оказалась, и в какой-то момент отрубилась, поток остановился, нагрелся от проца и трубки повело, и он всё залил...

Будет время, опишу процес сборки pteg трубок, там не много, но что-то могу рассказать

Відправлено через 1 хвилину 52 секунди:
Пока думаю как правильно расположить и закрепить помпу в корпусе, как красиво всё дальше сделать, есть чутка опыта с pteg и очень нравится результат
Sanьka
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Dethrail: 01.09.2022 17:05Перше не беріть ТТ, друге - мідь )))
Це як би і так очевидно для місцевих водянщиків..... років так 10+ тому назад.
Спитали би в проф темі, зекономили би гроші.
Dethrail
Member

Повідомлення

Sanьka
Народна мудрість, розумний вчиться на помилках інших, а ідіот - на своїх... слухав youtube та тих хто продався.

Приблизно через це, вирішив поділитись своїм досвідом для тих, сподіваюсь хоча б одну людину врятую від своїх помилок...
Sanьka
Member
Аватар користувача

Повідомлення

А те що став на шлях кастомки - однозначно респект :super:
Robostyle
Member

Повідомлення

ЕМНИП, темпы проца зависят от лимитов больше, чем от охлада. Мой 5800Х стабильно 80-85С, блок фуллникель Velocity, вода 38С макс.
Ставь блок на карту, там прямой контакт, будет тишина зашибись. :up:
a_z_z_y
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ-Черкаси

Повідомлення

Я б доставив вертушки вниз на вдув.
Навіть на невеликих обертах це дуже допоможе відяшці, навіть якщо вона на повітрі і додасть енергії природній конвекції в корпусі :up:

Також приєднуюсь до твердження що райзени з чіплетами більше від лімітів залежать ніж від охолодження.
Мав 5600х, та 5800х. В обох один чіплет. При однаковому споживанні мали приблизно однакові температури. Але 5800х за рахунок додаткових ядер міг жерти до 145вт то і грівся під кастомом до 90С.
На повітрі Arctic 34 (одна секція, 4 трубки) такі температури я бачив вже на 5600х при 115-120вт споживання.
Так що кастом то круто але не панацея.
Головне що відяшка перестала шуміти ;)

Додам ще - по роботі маю 5900х на повітрі з 4 трубками (від ТТ :gigi: ). Був вимушений обмежити в біосі споживання на 120вт (це для 12 ядер!), бо інакше при звичайній роботі мав 85+С :censoured: Кулер - гівно шумне!
Dethrail
Member

Повідомлення

a_z_z_y
Стосовно скільки жре - стільки тепла, це фізіка :) розумію і гнати + даунвольтити, можна, але як же крутити всякі гаєчки, шайбочки )))
спойлер
Зображення
Райзени мають малий техпроцесс, їх важко охолоджувати, мала площадь - важко відводити тепло.

За пораді стосовно перемістити кулери до низу, дуже дякую, я думав про це, але якось не доходил до цього, мене єдине що в цьому бентежить, що відак буде дути на радіатор, можно навіть щось типу перший на видув, щоб видував гаряче повітря від відака, а інші на вдув до корпусу
Hum
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Dethrail
Народна мудрість, розумний вчиться на помилках інших, а ідіот - на своїх...
На чужих ошибках учатся мудрые, умные на своих, а дураки вообще не учатся :gigi:
Романчег
Member
Звідки: Киев

Повідомлення

Осталось добавить видеокарту в контур, это принесет более ощутимую пользу, чем охлаждение процессора. Короче, ещё непочатый край работы. Терпения и финансового благополучия автору топика. :)
Dethrail
Member

Повідомлення

Hum: 02.09.2022 12:42На чужих ошибках учатся мудрые, умные на своих, а дураки вообще не учатся
Так даже правильнее, но суть то не меняется, набил шишек :)

Відправлено через 1 хвилину 16 секунд:
Романчег: 02.09.2022 13:06Осталось добавить видеокарту в контур, это принесет более ощутимую пользу, чем охлаждение процессора. Короче, ещё непочатый край работы. Терпения и финансового благополучия автору топика.
Нужно брать карту сразу с водоблоком... иначе цена х2 просто на ровном месте, но и это будет после криптозимы ))) ибо пока даже что нить слабое урвать тяжело ))) цены просто конские
_Slavko_
Member
Аватар користувача
Звідки: Виноградов

Повідомлення

трубки без шаблону гнув? починання звісно хороші, і треба практику щоб виходили рівні кути без бульбашок. акрил дуже капризний в цьому плані, з ПТЕГ легше робити.
в мене кінцевий варіант з шаблонами різними вийшов такий :
спойлер
Зображення
проміжковий:
спойлер
Зображення
а ось без навичок перша спроба так би мовити :
спойлер
Зображення
Відповісти