Огляд та тестування ноутбука Dream Machines RG3060-15UA38 на базі процесора Intel Core i7-12700H та відеокарти Nvidia GeForce RTX 3060

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Повідомлення
SilberV
Member
Звідки: Great White North

Повідомлення

Я что-то со стресс-тестом CPU не понял. Нагрузка 100%, частота - 2700, температура - 62. Это не экстремальная нагрузка, это процессор сбросил частоты и работает в полсилы. В 3ДМарке тоже хорошо видно - троттлинг, частоты постоянно скачут. Увы, такой системы охлаждения с двумя трубками для 12700H недостаточно.
Paradox1306
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

SilberV
на клаві до 50 градусів...це вже прям сильно некомфортно і так з температурами тут явно проблемки, не вивозить. ну і та ж стара проблема з економією на сірниках у вигляді екрану, взагалі концепція мені не зрозуміла, якщо вже робите дорого, то і екран поставне нормальний, а то конкуренти роблять і дешевше і виходить що краще
Chokolite
Junior
Аватар користувача
Звідки: Харків

Повідомлення

Судячи з скрінів ви тестили ноут в режимі "entertainment". Він обмежує gpu до 80 ват. Чому не активували "perfomance" де TDP відеокарти 105 ват?
Dream Machines
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

Paradox1306: 15.08.2022 22:27 SilberV
на клаві до 50 градусів...це вже прям сильно некомфортно і так з температурами тут явно проблемки, не вивозить. ну і та ж стара проблема з економією на сірниках у вигляді екрану, взагалі концепція мені не зрозуміла, якщо вже робите дорого, то і екран поставне нормальний, а то конкуренти роблять і дешевше і виходить що краще
Можно докладніше про екран? Можливо я щось пропустив, але відколи це QHD матриця зі 165Гц та майже 100% охопленням простору DCI-P3 стала "не нормальним" екраном?
deepforest
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Dream Machines: 15.08.2022 20:25
deepforest: 15.08.2022 20:13 Dream Machines
То ви є предствництвом польского DM в Україні, який є в свою чергу дочернею фірмою тайванського Clevo, я вірно розумію? Яка ситуація зараз DM із Тайванєм на тлі ситуації з Китаєм?
Ми так: представництво польского DM в Україні, але Clevo не випускає продуктів під власним брендом, це OEM/ODM компанія. Їх продукти у світі зутрічаються під різними брендами, наприклад XMG, XOTIC, Eluktronics тощо (раніше навіть Alienware).
Ситуація з Тайванєм стабільна, єдине за що варто переживати - можливе здорощення логістики із-за бокуваня острова.
Дякую! За Мир в усьому світі! :beer:
Барбарис
Member
Аватар користувача
Звідки: Вінниця

Повідомлення

Додайте до цього високу роздільну здатність 2560x1440, і ви отримаєте гарний варіант для роботи з графікою, відео та іншим контентом.
2K на 15,6? Там і на 720 пікселів не видно. Цілком би вистачило Full HD. Незрозуміла для мене ця тенденція, щоб потім потерпати від масштабування.
Paradox1306
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Dream Machines
віж тоді як якість матриці визначається не тільки охопленням...ну тобто завжди. бляха, я ж подивився на аліку, там різниця між класним екраном і таким 2 копійки, невже не можливо поставити нормальну іпс? чи можливо є хоча б мінімальний сенс для 15.6 ставити більше ніж фулхд? 141 ппі при фулхд більше ніж за очі, просто додаткове навантаження на вк без якогось змісту, а якщо ми згадаємо що це мобільна 3060 то і нічого крім ксочки там 100+ фпсів не буде.
та і саме головне ноут на 3060 який буде тротлити за 72к, лол, що взагалі за дич? ну за цей прайс можна легко на 3070 взяти ноут і не ловити 50 градусів на клаві, та і видно що моніторинг 15 хвилин, а тут вже тротлити починає, нз куди ваші інженери дивились, раніше настільки поганих со від вас не бачив
Dream Machines
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

Paradox1306
По-перше, цитата з тексту:
Використовується IPS-матриця BOE NE156QHM-NY1. Роздільна здатність 2560x1440 пікселів, частота оновлення 165 Гц.
Що не так?
По-друге, у нас є повністю аналогічна модель з FullHD матрицею за 64K:
Це для тих кому не потрібно QHD.
Ну і Ви явно давно ціни не дивилися, за "ці гроші" 3070 вже не взяти (окрім мабуть рефа чи відвертого сіряка), якщо брати конфіг один в один.

Щодо температур. Ви враховуйте в яких умовах тестувався ноутбук, наприклад, всі західні блогери завжди тестують в приміщеннях з кондиціонером та температурою повітря в 21-23 градуси, тут було 26 (а я вважаю, що навіть більше. Бо тоді коли ноутбук був у редакції, "за бортом" було 33).
evgeniyproweb
Member
Аватар користувача
Звідки: Zaporizhzhya

Повідомлення

Paradox1306: 16.08.2022 09:18 Dream Machines
віж тоді як якість матриці визначається не тільки охопленням...ну тобто завжди. бляха, я ж подивився на аліку, там різниця між класним екраном і таким 2 копійки, невже не можливо поставити нормальну іпс? чи можливо є хоча б мінімальний сенс для 15.6 ставити більше ніж фулхд? 141 ппі при фулхд більше ніж за очі, просто додаткове навантаження на вк без якогось змісту, а якщо ми згадаємо що це мобільна 3060 то і нічого крім ксочки там 100+ фпсів не буде.
та і саме головне ноут на 3060 який буде тротлити за 72к, лол, що взагалі за дич? ну за цей прайс можна легко на 3070 взяти ноут і не ловити 50 градусів на клаві, та і видно що моніторинг 15 хвилин, а тут вже тротлити починає, нз куди ваші інженери дивились, раніше настільки поганих со від вас не бачив
касательно размера пикселя, тут смотри какая штука, помимо того что я любитель поиграть, профессия => веб разработчик, фулл хд экраны мне не нравятся, если 24 дюйма то предпочитаю 4к и в винде масштаб ставлю 200%, чтобы размеры иконок и прочего были как при фулл хд, в ноутах это либо ретина либо не хуже, тут дело кроется в шрифтах и svg иконках/картинках, на 4к или ретине это смотрится офигенно и глаз радует, сейчас я например пишу с фулл хд монитора и рядом фулл хд ноут также лежит, так вот на них это все выглядит отвратительно, но это все с точки зрения комфорта исключительно для работы, но обратная сторона это игры в таком разрешении, нужно чтобы и видяха соответствовала а это дофига бабла, и охлад/питание справлялись, и при всем при этом я терпеть не могу когда вертушка жужит как реактивный самолет, ну и вес тоже очень важен, пока что идеальный ноут для себя не нашел, вероятно такого и не существует :D, придется где то идти на компромисс в моем случае))
Kashtan
Member
Аватар користувача
Звідки: Яготин

Повідомлення

Щільність пікселів грає роль, якщо звик до нормального екрану, на цих 1080р при будь-якій діагоналі явно бачиш окремі пікселі. На роботі всім брав ноутбуки 4к , діагональ 13, зображення як з вікна. Ніхто не скаржився ніколи. В самого в моніторах лише 4к та 5к. 27 діагональ. В брата ігровий 1440р, навіть з метра на 27 дюймах бачу пікселі.
SilberV
Member
Звідки: Great White North

Повідомлення

evgeniyproweb: 16.08.2022 10:58тут дело кроется в шрифтах и svg иконках/картинках, на 4к или ретине это смотрится офигенно и глаз радует
Особенно картинки смотрятся офигенно, ага. Открой какую-то там 800х600 на 4К 15.6" и посмотри, какого она размера будет. С почтовую марку или меньше. Офигеть как удобно.

Если же работать сугубо с текстом/кодом то да, шрифт будет еще более гладким. Не то чтоб это прям надо было, но. Другое дело, что все эти заявления про "фу как плохо на FHD" - это уж очень сильное преувеличение. Как и вот это:
Kashtan: 16.08.2022 11:29В брата ігровий 1440р, навіть з метра на 27 дюймах бачу пікселі.
Настало время офигительных историй.
Maxiler
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Барбарис
Зовсім не згоден з подібним. Це в стилі "нашо екран на більше 60герц".
З графікою працювати, іконками і навіть з фронтом зручніше на 2к+. Лінії, шрифти, іконки не такі ламані. ЦЕ видно в дрібницях, але коли ці дрібниці вилазять, то готовий платити за них, щоб не нервували. А ноут на 17 не так зручно для роботи таскати.
Ше +- 16 з тонкими рамками і тоді туди 2к.
SilberV: 16.08.2022 15:05Настало время офигительных историй.
Одразу видно того, хто просто відкриває картинки, а не працює з ними.
В вас або зір поганий, або вимоги низькі. Я зараз пишу з 27 на 2к і пікселі тут видно з відстані руки.
А збоку стоїть монік на 21.5 з ФулХд і там теж видно пікселі.
SilberV
Member
Звідки: Great White North

Повідомлення

Maxiler
Это если работаешь с вектором, то удобнее. Если же растр или фото, то тогда большой превед. Просто открой в том же хроме картинку 800х600 на 4К 15.6" и будет понятно, о чем я говорю.
Kashtan
Member
Аватар користувача
Звідки: Яготин

Повідомлення

SilberV
Так, для архікадів і іже з ними. А щодо роботи з браузером - ніхто масштабування не відміняв. Вас ні в чому не переконую, це досвід.
SilberV
Member
Звідки: Great White North

Повідомлення

Kashtan
Я к тому и веду, что приходится масштабировать, чтоб видеть в нормальном размере изображения. А если так, то в чем смысл? :) Только неудобство. FHD остаётся самым практичным и универсальным разрешением на 15.6". Можно до опупения придираться, но факт в том, что плотность пикселей при этом достаточная чтоб не было "зернистости", удобно работать и с вектором и с растром, и в играх нет сверхзапросов к производительности видеокарты.
Ну а так-то да, если задачи узкоспециализированные, то всегда найдётся вариант лучше.
AntonyKandaurov
Member
Аватар користувача
Звідки: Славетне місто Запоріжжя

Повідомлення

Файний ноутбук але 3060 явно задушена 80вт, та і воно не дивно, охолодження йому явно замало.
ackstarvinta
Member
Аватар користувача
Звідки: Львів

Повідомлення

очевидно що для обзору ноут переведений в якийсь режим дохляка. 80W на GPU це ВАУ. В мене майже ультрабук AERO 15 OLED на 105W GPU має.

Хоча, якби тут було 105W то район клавіатури був б мабуть район 60 градусів? 12700H очевидно що це калорифер.

Проц тротлить, відяха задушена по самі самі, економія на екрані.

На питання представника: поставте 4к екран. Різниця 2к і 4к екранів в постачальника копієчна, там чуть не 20$ різниці

20% ноутбука пусте місце. Вліпіть туда ще один вентилятор збоку і ще дві теплотрубки туди б вивести замість тих юсб портів. Їх всіх вправо відправте.
Тоді GPU на 5 трубок можна і на 130W поставити, та й процу легше б дихалось
Dream Machines
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

ackstarvinta
Доброго дня, ваш "майже ультрабук" трішки більший та навіть важчий за сабж.
Щодо матриці, то не всім потрібна саме висока роздільна здатність на 15" (навіть в цій темі були спори) багатьом важлива і частота. Але і на цей випадок у нас є моделі (і з OLED теж).
solomoniks
Member

Повідомлення

Замечательный ноутбук. Пользуюсь несколько месяцев, полёт нормальный. Игры тянет на УРА!
leremenko
Member
Аватар користувача

Повідомлення

solomoniks: 08.09.2022 10:58 Замечательный ноутбук. Пользуюсь несколько месяцев, полёт нормальный. Игры тянет на УРА!
а який саме ви вибрали? Замовляли з України чи з Польщі?
Бо я так розумію з Польщі буде більше гарантії.
Відповісти