Gigabyte отзывает платы Z690I Aorus Ultra из-за проблем с PCI-E 4.0

Обсуждение статей и новостей сайта
Відповісти
Автор
Повідомлення
SKYJAKER
Member
Аватар користувача
Звідки: м Камянське

Повідомлення

Пропоную обговорити Gigabyte відкликає плати Z690I Aorus Ultra через проблеми з PCI-E 4.0

оце так крок для гігабайта :up:
XAMCTBO
Member
Аватар користувача

Повідомлення

SKYJAKER: 14.05.2022 14:33 Пропоную обговорити Gigabyte відкликає плати Z690I Aorus Ultra через проблеми з PCI-E 4.0

оце так крок для гігабайта :up:
А що їм ще робити, якщо виріб несправний?
Не знаю як компанія виконує свої обов'язки в Україні, сервісні центри у наявності є, але строки гарантії одні з самих довгих + якщо зарегати виріб, то ще + 1 рік, тобто на відеокарту наприклад буде 4 роки.
feniks_tm
Member
Аватар користувача
Звідки: Луцьк

Повідомлення

XAMCTBO: 14.05.2022 15:03
SKYJAKER: 14.05.2022 14:33 Пропоную обговорити Gigabyte відкликає плати Z690I Aorus Ultra через проблеми з PCI-E 4.0

оце так крок для гігабайта :up:
А що їм ще робити, якщо виріб несправний?
Біоси випускали, думали поможе. Комусь дійсно допомагало й WHEA помилки зникали, а у когось нічого не змінювалось. Комусь навіть везло і все з коробки норм працювало. Довго моніторив ринок ITX плат під 1700, й шось якийсь треш. Або ніякої сумісності з охладом через дуже високі радіатори на м.2, або тільки ддр5, або просто кусок унилого гівна (асроки b660m-itx, z690m-itx).
yupi
Member
Аватар користувача

Повідомлення

feniks_tm: 14.05.2022 15:43ITX плат під 1700, й шось якийсь треш
подтверждаю)
но гига полностью с этой платой зафэйлилась

Отправлено спустя 45 секунд:
feniks_tm: 14.05.2022 15:43асроки b660m-itx
кстати собрал вчера с 12400 систему, все четко и дешево выходит :super: и глюков ноль
feniks_tm
Member
Аватар користувача
Звідки: Луцьк

Повідомлення

yupi: 14.05.2022 17:39 кстати собрал вчера с 12400 систему, все четко и дешево выходит :super: и глюков ноль
Ну под 12400, может 12600к еще нормас, но для 12700, 12900 уже стремновато, думаю питальнику плоховато будет.
SergFX
Member
Звідки: Одесса

Повідомлення

у Амд на 470 на некоторых платах при pcie4 usb отваливались. Амд советовали в режим 3 gen переводить, но рефанды делать не стали :spy:

Отправлено спустя 2 минуты 12 секунд:
yupi: 14.05.2022 17:39 кстати собрал вчера с 12400 систему, все четко и дешево выходит :super: и глюков ноль
а охлад какой? не сильно гнет сокет?
Vecchio
Member
Аватар користувача

Повідомлення

SergFX: 14.05.2022 19:35 у Амд на 470 на некоторых платах при pcie4 usb отваливались. Амд советовали в режим 3 gen переводить, но рефанды делать не стали :spy:
А AMD вам и не обещала поддержку pcie4 на X470.
спойлер
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Обещал вам какой-то производитель мат-плат эту поддержку - вот его и обвиняйте (а если вы ему даже будете писать е-мейлы с гневным содержанием, им легко скинуть всю вину на AMD - ведь признать, что оно работает ненормально и при этом AMD поддержку pcie4 никогда не обещала - это значит попортить себе репутацию).
ASUS считает, что поддержка PCI-Express gen 4.0 на старых материнских платах с сокетом AM4 на базе чипсета AMD 400-й серии технически возможна, даже если AMD не одобряет это.

https://www.techpowerup.com/258044/amds ... therboards
Технически возможна - т.е. Асус даже никаких гарантий на полную стабильность работы не дает (т.е. скорее всего, никаких полноценных тестов с кучей разных девайсов они не проводили).

А если бы они все же включили этот pcie4 (хотя еще раз подчеркиваю - AMD никому ничего не обещала по поддержке этого стандарта) и получили бы кучу негативных отзывов о нестабильной работе (а это, как показывает данная новость, вполне могло быть)... вот вы себя поставьте на место AMD - вам оно надо было бы?
Alligator
Member
Аватар користувача
Звідки: Миколаїв

Повідомлення

XAMCTBO: 14.05.2022 15:03
SKYJAKER: 14.05.2022 14:33 Пропоную обговорити Gigabyte відкликає плати Z690I Aorus Ultra через проблеми з PCI-E 4.0

оце так крок для гігабайта :up:
А що їм ще робити, якщо виріб несправний?
Не знаю як компанія виконує свої обов'язки в Україні, сервісні центри у наявності є, але строки гарантії одні з самих довгих + якщо зарегати виріб, то ще + 1 рік, тобто на відеокарту наприклад буде 4 роки.
не знаю, зарегистрировал, как 3 года обещали с магазина так 3 года на сайте https://member.aorus.com/ru/product/list и указано.
Модель GV-N3080GAMING OC-10GD
Дата приобретения 2020-12-24
Дата окончания гарантии 2023-12-24
Страна Ukraine
Hells Angels
Member
Аватар користувача

Повідомлення

feniks_tm: 14.05.2022 15:43кусок унилого гівна (асроки b660m-itx, z690m-itx).
нище асрока біостар ще є ;)
feniks_tm
Member
Аватар користувача
Звідки: Луцьк

Повідомлення

Hells Angels: 15.05.2022 13:38
feniks_tm: 14.05.2022 15:43кусок унилого гівна (асроки b660m-itx, z690m-itx).
нище асрока біостар ще є ;)
Ну доречі на B660GTN також дивився, зовні ніби й непогано, VRM хоча б накритий радіаторами. Але якось не став грати в удачу, бо не зрозуміло що там по біосу, розгону пам'яті й т.п. Як на мене, при умові, що там людський небагований біос, то повинно бути як мінімум не гірше асрока. Але ставати таким собі "бета тестером" не дуже хотілося. До того ж розглядав моделі з type-c на I/O, а там замість нього впихнули PS/2 - GENIUS :lol: . За 4300 взагалі імба, коли я дивився він був 5.5. Думаю під 12400-12600к можна спокійно брати й не паритись, навіть якщо там пам'ять не женеться вище умовних 3600-3800 (як у випадку асрока, там здаєтсья у людей вище 3600 чомусь не брало), то не така велика втрата буде, 12400, як і інші Non-K проци, в будь-якому випадку вище 3600 в Gear1 рідко їде.

Говорячи про баговані біоси. Моя гіга B660I AORUS PRO DDR4 також цим страдає. А саме: довго проходить пост й криво працює розгін пам'яті, наприклад на 4000 тупо не стартує, хоча на 4100-4133 - без проблем. Це основне, з чим довелося зустрітися.
Alligator
Member
Аватар користувача
Звідки: Миколаїв

Повідомлення

feniks_tm
у мене партія з 10 biostar Z490GTN з глючним ВІОS, потрібно кожен раз викруткою замикати контакти щоб зайти в BIOS чи меню вибору бут девайсу. :insane:
feniks_tm
Member
Аватар користувача
Звідки: Луцьк

Повідомлення

Alligator: 15.05.2022 14:37 feniks_tm
у мене партія з 10 biostar Z490GTN з глючним ВІОS, потрібно кожен раз викруткою замикати контакти щоб зайти в BIOS чи меню вибору бут девайсу. :insane:
А не в фастбуті справа? Чи виключений був?
Alligator
Member
Аватар користувача
Звідки: Миколаїв

Повідомлення

feniks_tm: 15.05.2022 14:41
Alligator: 15.05.2022 14:37 feniks_tm
у мене партія з 10 biostar Z490GTN з глючним ВІОS, потрібно кожен раз викруткою замикати контакти щоб зайти в BIOS чи меню вибору бут девайсу. :insane:
А не в фастбуті справа? Чи виключений був?
виключений, воно тупо навіть в BIOS не заходить після першого разу, чорний экран
NiTr0
Member

Повідомлення

Vecchio: 15.05.2022 12:40 Технически возможна - т.е. Асус даже никаких гарантий на полную стабильность работы не дает (т.е. скорее всего, никаких полноценных тестов с кучей разных девайсов они не проводили).
так проблема не в чипсете (от него ничего не зависит). проблема в самой плате (текстолит, дорожки). т.е. - ничего не мешает взять А320, спроектировать плату под pci-e4 на нем, воткнуть проц с pci-e4, разрешить в биосе pci-e4 - и все будет работать. но на платах, где pci-e разводилась с учетом требований версии 3 - версия 4 ой не факт что заведется стабильно (частоты шины в 2 раза выше).
Intel74320ASuperFin+
Member
Аватар користувача
Звідки: Cupertino

Повідомлення

NiTr0: 15.05.2022 19:30
Vecchio: 15.05.2022 12:40 Технически возможна - т.е. Асус даже никаких гарантий на полную стабильность работы не дает (т.е. скорее всего, никаких полноценных тестов с кучей разных девайсов они не проводили).
так проблема не в чипсете (от него ничего не зависит). проблема в самой плате (текстолит, дорожки). т.е. - ничего не мешает взять А320, спроектировать плату под pci-e4 на нем, воткнуть проц с pci-e4, разрешить в биосе pci-e4 - и все будет работать. но на платах, где pci-e разводилась с учетом требований версии 3 - версия 4 ой не факт что заведется стабильно (частоты шины в 2 раза выше).
Да не вы что. Это же злая амуде кинула своих пользователей. А они то всего хотели сидеть на ам4 вечность и в будущем поставить Зен4, Зен 5 и так далее. ПСИ 4 и 5 включится махом волшебной палочки. Добавить пару десятков долларов до более лучших плат на 500 чипсете это дорохо и бьет по карману, а потратиться на 690 плату и ДДР5 это норма. Эмэйзинг инновейшн от интуля. Проели мозги своим хомячкам :lol: .
Відповісти