Антиваксеры, не поленитесь и прочитайте! И еще раз задумайтесь!
У Рівненській області на території однієї з ОТГ зафіксували спалах поліомієліту. Хворобу виявили у півторарічної дитини, а потім у шести її братиків та сестричок. Малюка паралізувало, а медики заходилися проводити профілактичні заходи та запрошувати місцевих робити щеплення дітям.
Про те, як це відбувалося, розповів головний санітарний лікар Рівненської області Роман Сафронов.
За його словами, він зустрічався з жителями Великої Омеляни, де у півторарічного хлопчика та у його родині виявили поліомієліт і говорив з ними про необхідність вакцинації та намагався донести тезу, що "ставлення до вакцинації населення – одна з ознак рівня цивілізованості суспільства".
Він повідомив, що за 10 днів з моменту оголошення надзвичайної пригоди щеплено інактивованою вакциною (складається з мікробних часток, які вирощуються в контрольованих лабораторних умовах для зниження антигенности і є неінфекційними - Ред.) більше ніж половина дітей, при тому, що всі умови для значно більшого охоплення були створені.
"За ці дні я чув досить фантастичні причини пробуксовування вакцинальної компанії, наприклад: медики своїми подвірними обходами відлякали батьків від вакцинації. Перед тим, як медичний персонал завітав до осель мешканців Великоомелянської тергромади, був масовий обдзвін батьків, на який мало хто зреагував", - розповідає Роман Сафронов.
Санлікар додав, що лікарі загальної практики, медсестри, епідеміологи мали можливість персонально донести інформацію та розвіяти перестороги у кожного з батьків. Врешті-решт вдалося зібрати інформацію про усіх дітей віком до 5 років, які мешкають на території ОТГ.
"Що ми мали? - закриті перед носом ворота, втечу городами, відпускання на подвір’я собак, словом – цивілізацію в усій красі. Те, що робота медиків населенням не цінується - давно не дивує, але не потрібно говорити про відсутність діалогу чи роз’яснювальної роботи, коли керівництво тергромади організовує зустріч в оптимальний для жителів села час, яка ігнорується. В лікувальний заклад не приходимо, на зустріч в сільраду - також, додому не пускаємо, бо зламати власну картину світу – ось що реально страшно. Навіть в інтернеті ліньки знайти інформацію про одну з найбільш безпечних вакцин, яка використовуються від страшної хвороби, краще постити котиків в Мережі ніж перейматись ризиками для власної дитини", - резюмував Роман Сафронов.
Користувачі Мережі прокоментували прочитане:
Просто якесь дикунство!
Жах. На вулиці 21 століття, а частина населення й досі живе як у 18-му. Нема слів.
Навіть в Африці якщо привозять вакцину - люди зі всіх сусідніх сіл приїжджають, йдуть пішки і годинами чекають свою чергу. Знайомий служив в Конго в миротворчій місії, розповідав.
Люди не хочуть брати на себе відповідальність за своє життя та життя своїх дітей, але врешті-решт усю вину покладуть на медиків.
Нічого. Наступне покоління жителів вже так жваво городами скакати не буде. Не зможе. На всохлій нозі далеко не пострибаєш. Паралізованим і мертвим теж.
О чем еще говорить, если люди из-за своей необразованости и понимания реальности сами себя обрекают на конец существования. Выживут только те у кого сильный иммунитет и хорошие гены.