Sanьka:WhiteFallen:Такая же ситуация была во времена пеньков 4 -
Сейчас еще хуже, так как во время Пеньков4, у Интела хоть был более тонкий тпроцесс (130-90 для Нортвуд-Прескот)
Получается разрыв архитектуры и разрыв техпроцесса. И АМД еще давить не перестает.
У Интола сейчас за маской спокойствия хорошенько так пригорает.
Тут вспомнился отрывок с Чистилища
" В штаны наложил , бегаешь, командуешь - туда , сюда. Все равно ничего не получается"
Давайте без фанатства. Інтел монополізувала ринок архітектури Х86, закрила його ліцензіями і патентами, і з 2006 року особливо не напрягається. Акціонери думають лише, як максимізувати прибуток.
АМД завжди була в тіні Інтела, і випускала клони його процесорів. Лише, в 1990-х зробила свою архітектуру К5, яка не могла конкурувати з Пентіумом. А протрималася у 1990-тих роках, на відміну від кучі інших компаній (Сірікс, ІДТ, Сентауер і т.д.), лише тому, що купила компанію NexGen з уже готовим процесором Nx686. Процесор Nx686 був перейменований у К6, а свій шлак К5, АМД одразу зняла з виробництва. До речі, мій перший процесор АМД К6-2 350, який і є модифікацією того ж самого Nx686 компанії NexGen.
От поява К7 багатьох дуже здивувала. Бо він з'явився у 1999 році, а до цього у АМД нічого подібного не було, а за рік-два зробити архітектуру для компанії, яка тільки "клонувала" або купувала чужі архітектури, виглядає фантастикою. Або це одна із нових архітектур компанії NexGen або Джим Келлер притягнув наробки із компанії ДЕК.
От АМД і сиділа на К7 та його модифікаціях з 1999 до 2011 року. Чудом "народишви" нормальну конкурентну архітектуру Зен лише у 2017 році. І знову, не без Келлера. А різні "бульдозери", "бобкати" і "ягуари" - це шлак на рівні К5 із 1990-х. Щодо К8+, то це той же самий К7 Атлон з модифікаціями, додатковими регістрами 64 біт, новими інструкціями і т.д. Але, все ті ж самі ТРИ інструкції за такт процесора. Ядра ті ж самі.
Інтел зробила архітектуру Коре у 2006 році з ЧОТИРЬМА інструкціями за такт, і почивала на лаврах до 2017 року, бо у АМД: К7/8+ - три інструкції за такт, а бульдозери та інший різний їх шлак - ДВІ інструкції за такт. І лише у 2017 АМД "народила" Зен з ЧОТИРЬМА інструкціями за такт.
Акціонери АМД нічим не відрізняються від Інтел, і вони точно не за технічний прогрес. У 2006 році вони вперше в історії поставили ціну на настольний процесор більше 1000 доларів. Шлакову архітектуру Бульдозер вони робили ради економії транзисторного бюджету, типу, і дві інструкції за такт достатньо, бо так їм дослідження показали. А значить, можна економити на кремнії і мати більшу маржу. Те ж саме із різними "бобкатами" для ноутбуків, там взагалі регістри ФПУ порізали до 64 біт, бо типу, і так достатньо. В результаті, із-за цинічності, жадності, АМД провалила усі нові архітектури та просрала заводи по виробництву. А зараз типу дуже круті робити свої процесори у підрядчика ТСМЦ? А де Ваші заводи, бізнесмени? Та ще й архітектуру Зен злили китайцями. Трамп встиг ввести санкції, але уже було пізно.